Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω που σκέφτομαι να το πάρω απο Geek.. θα παίρνει ΟΤΑ updates μαζί με τα ευρωπαϊκά?

Του περνάς την oxygenOS (γιατί από μαμά θα έχει την κινέζικη Hydrogen) και δεν έχεις θέμα

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα βίντεο στο you tube.

Ένας το αγόρασε από Κίνα, είχε Αγγλικά- Κινέζικα μόνο, κατέβασε από το site, την πολύγλωσση Ρόμ, και την πέρασε με τo κινητό,, χωρίς φλασαρισμα!

Το μειονεκτήμα είναι ότι θαχει, ένα χρόνο εγγύηση, ενώ αν το πάρει από Πολωνία, νομίζω εκεί είναι η ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, έχει δύο χρόνια εγγύηση, και περίπου 80€ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα βίντεο στο you tube.

Ένας το αγόρασε από Κίνα, είχε Αγγλικά- Κινέζικα μόνο, κατέβασε από το site, την πολύγλωσση Ρόμ, και την πέρασε με τo κινητό,, χωρίς φλασαρισμα!

Το μειονεκτήμα είναι ότι θαχει, ένα χρόνο εγγύηση, ενώ αν το πάρει από Πολωνία, νομίζω εκεί είναι η ευρωπαϊκή αντιπροσωπεία, έχει δύο χρόνια εγγύηση, και περίπου 80€ παραπάνω.

Μάλλον τα Αγγλοκινέζικα θα ήταν το recovery!

Λίγο δύσκολο το βλέπω να πωληθεί κινητό ευρέος να έχει μόνο 2 γλώσσες.

Μάλλον το βίντεο που είδες ήταν το φλασάρισμα κάποιας rom κατευθείαν απ' το κινητό μέσω recovery.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο Gearbest μου ηρθε με Oxygen και ολες οι ΟΤΑ κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η 8αρα ναι μεν δουλεύει πολύ καλά και δεν έχω συναντήσει κανένα bug, η μπαταρία δε, πέφτει εύκολα μέχρι τα 85%. Από εφαρμογές έχω ότι είχα πάντα και τις ξέρω πολύ καλά, τα wipes έχουν γίνει όλα, οπότε και εκεί είναι κομπλέ. Επομένως δεν είναι και ότι το καλύτερο σε αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η 8αρα ναι μεν δουλεύει πολύ καλά και δεν έχω συναντήσει κανένα bug, η μπαταρία δε, πέφτει εύκολα μέχρι τα 85%. Από εφαρμογές έχω ότι είχα πάντα και τις ξέρω πολύ καλά, τα wipes έχουν γίνει όλα, οπότε και εκεί είναι κομπλέ. Επομένως δεν είναι και ότι το καλύτερο σε αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είδα καμιά διαφορά στη μπαταρία, το έχω γράψει και παραπάνω. Παραμένει άριστη.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα καμιά διαφορά στη μπαταρία, το έχω γράψει και παραπάνω. Παραμένει άριστη.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Διαφορά από ποια έκδοση ας πούμε? Γιατί και στην Nougat 4.5.14-15 για παράδειγμα περίπου στα ίδια είναι. Στην 4.5.10 πχ θυμάμαι ήμουν πολύ καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά από ποια έκδοση ας πούμε? Γιατί και στην Nougat 4.5.14-15 για παράδειγμα περίπου στα ίδια είναι. Στην 4.5.10 πχ θυμάμαι ήμουν πολύ καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ ξεκίνησα με. 13

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι στην 7.1.1 πρέπει να βάλεις τα Update και να πας στην 8.0. Μετά μπορείς να περάσεις οποία custom 8 θες. Στη χειρότερη θέλει να κάνεις format data και θα σου σβηστεί ο αποθηκευτικός χώρος.

Τα boot img είναι ο kernel. Από twrp μπαίνει και ζιπ και img. Ανάλογα πως το δίνει ο κάθε developer. Πάντα φλασαρεις τα αντίστοιχα partition, boot σε boot, system σε system, recovery σε recovery. Αν είναι ζιπ πάει μόνο του εκεί που πρέπει.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/official-stable-oxygen-os-5-0-update-t3724247

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/oneplus-5-unlock-bootloader-flash-twrp-t3624877

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/official-oxygenos-4-5-2-7-1-1-ota-t3627003

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/oneplus-5-mirrors-official-oxygen-os-t3628190

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Απλα για να μπει το update μου ζηταει να κλειδωσω τον bootloader και βλεπω οτι ειναι διαδικασια.. Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εκανα clean install, εβαλα την oreo 8 και το αφησα το βραδυ ( 8 ωρες ) με doze, κλειστα wifi και data να δω τι θα γινει. Οταν ξυπνησα ηταν στο 97%. Προφανως και εχω ελλατωματικη συσκευη.. Οταν αλλοι ισχυριζονται μονο 1% drain στο idle. Ειδικα τωρα που ειμαι τελειως καθαρος, δεν εβαλα ουτε ενα app στο κινητο, τιποτα απολυτως.

 

Οταν παει η μπαταρια στο 100% και πρασινιζει το led, θελει λιγη ωρα ακομη μεχρι να φορτισει τελειως; Στο status λεει 100% και γραφει επισης charging.. Εννοει οτι ακομα φορτιζει;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν έχεις ελαττωματική συσκευή.

Έχεις κάποιο θέμα με την διάρκεια της μπαταρίας; Δηλαδή έχεις κάτω από 5-6 ώρες sot;

Δεν νομίζω οτι χρειάζεται να ασχολείσαι μετά από πόσες ώρες χάνει 3% και οτι πρέπει να χαρείς τη συσκευή σου.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εκανα clean install, εβαλα την oreo 8 και το αφησα το βραδυ ( 8 ωρες ) με doze, κλειστα wifi και data να δω τι θα γινει. Οταν ξυπνησα ηταν στο 97%. Προφανως και εχω ελλατωματικη συσκευη.. Οταν αλλοι ισχυριζονται μονο 1% drain στο idle. Ειδικα τωρα που ειμαι τελειως καθαρος, δεν εβαλα ουτε ενα app στο κινητο, τιποτα απολυτως.

 

Οταν παει η μπαταρια στο 100% και πρασινιζει το led, θελει λιγη ωρα ακομη μεχρι να φορτισει τελειως; Στο status λεει 100% και γραφει επισης charging.. Εννοει οτι ακομα φορτιζει;

Προφανώς και είναι μια χαρά. Τα έχουμε πει πολλές φορές. Είναι μια χαρά, μην ασχολείσαι. Αλλιώς αν θες και νομίζεις ότι έχει πρόβλημα, το αγοράζω με 350 ευρώ για να το ξεφορτωθείς.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι μια χαρά. Τα έχουμε πει πολλές φορές. Είναι μια χαρά, μην ασχολείσαι. Αλλιώς αν θες και νομίζεις ότι έχει πρόβλημα, το αγοράζω με 350 ευρώ για να το ξεφορτωθείς.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Και εγώ το θέλω, γυρω στα 300 όμως γτ είναι χαλασμένο λίγο.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο έχω το nexus 6p βγάζω 6:30 sot.

Το drain την νύχτα σε stand by είναι 1%.

Το αγοράσω 351€.

Σταματήστε να ασχολείστε με το drain και γούσταρε το κινητό σου.

Και τι έγινε εάν χάνει το βράδυ 3%!!!!

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκο έχω το nexus 6p βγάζω 6:30 sot.

Το drain την νύχτα σε stand by είναι 1%.

Το αγοράσω 351€.

Σταματήστε να ασχολείστε με το drain και γούσταρε το κινητό σου.

Και τι έγινε εάν χάνει το βράδυ 3%!!!!

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Φίλε, θα τσακωθούμε. Εγώ έκανα πρώτος προσφορά. Μη ζηλεύεις.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Προχθες επεσε σε ενα κουβα νερο.. Δεν ξερω αν επηρεασε καπως την μπαταρια αυτο.. Τωρα θα του περασω την XXX no limit rom, να δουμε τι θα γινει.
Link to comment
Share on other sites

Προχθες επεσε σε ενα κουβα νερο.. Δεν ξερω αν επηρεασε καπως την μπαταρια αυτο.. Τωρα θα του περασω την XXX no limit rom, να δουμε τι θα γινει.
Μέγιστος. Άπαιχτος.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ενδεικτικο για την μπαταρια ειναι το SOT και οχι το οποιο drain τη νυχτα (που το σημα κινητης ειναι κουκουρουκου) . Και συσκευη που να κανει ανετα 6 και 7 ωρες SOT πολυ δυσκολα θα βρει καποιος. Η nolimits xXx πολυ καλη αλλα μου κολλησε οταν πηγα να κανω update και γυρισα σε μαμα
Link to comment
Share on other sites

Για μενα ενδεικτικο για την μπαταρια ειναι το SOT και οχι το οποιο drain τη νυχτα (που το σημα κινητης ειναι κουκουρουκου) . Και συσκευη που να κανει ανετα 6 και 7 ωρες SOT πολυ δυσκολα θα βρει καποιος. Η nolimits xXx πολυ καλη αλλα μου κολλησε οταν πηγα να κανω update και γυρισα σε μαμα
Εκεί πάει αλλά και πάλι δεν είναι ενδεικτικό. Δοκίμασε πχ να διαβάσεις βιβλίο και θα δεις να πιάνεις 9 για πλάκα. Δες εδώ με διάβασμα :

d945ca50acb7de71b9b9b72661f11f2a.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι κορυφή από θέμα αυτονομίας ότι και αν κάνεις μαζί της δεν θα σε προδώσει ποτέ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πάει αλλά και πάλι δεν είναι ενδεικτικό. Δοκίμασε πχ να διαβάσεις βιβλίο και θα δεις να πιάνεις 9 για πλάκα. Δες εδώ με διάβασμα :

 

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Εγω συγκρινω με την δικη μου καθημερινη χρηση σε σχεση με οποιο κινητο ειχα , και μεχρι στιγμης το 5 ειναι το καλυτερο android που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκρινω με την δικη μου καθημερινη χρηση σε σχεση με οποιο κινητο ειχα , και μεχρι στιγμης το 5 ειναι το καλυτερο android που ειχα
Σε θέματα μπαταρίας ταχύτητας επίσης.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα μπαταρίας ταχύτητας επίσης.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Και προσωπικά το προτιμώ από το 5Τ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και προσωπικά το προτιμώ από το 5Τ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αντίστοιχα είναι, το ίδιο καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...