Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν καραδοκεί τίποτα το banggood έχει priority line σε όλες τις αποθήκες του οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μεταφορικη που εχει το joybuy ειναι η εξης : IBG HD JD-GZ-EE SP

 

Τι ακριβως σημαινει; Δεν παραειναι χαμηλη η τιμη; Μηπως παιζει τιποτα με μεταχειρισμενα κινητα;

 

Τωρα απο Banggood βγαινει ακομα πιο φθηνα και ημουν ετοιμος να το παραγγειλω απο Gearbest. Χαμος γινεται! Λετε να πεσει και η εκδοση με τα 8gb ram κατω απο 400; Φανταζομαι τι θα γινει black friday, απλα δε μπορω να περιμενω μεχρι τοτε!

Link to comment
Share on other sites

Και ποια είναι αυτά τα bugs?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και ποια είναι αυτά τα bugs?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαντάζομαι ότι αναφέρεται στην closed beta που έδωσε η OnePlus. Έχει πολλά bugs ακομα και σε βασικές λειτουργίες.

Αναμένουμε την open beta...

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, εκεί πας οικειοθελώς με τα μούτρα στα bugs.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σήμερα να παραγγείλω το 8/128 Midnight Black κ μου λέει Out of stock το γίνεται τώρα; μήπως έχει κάποιος το συγκεκριμένο μοντέλο κ δεν το θέλει άλλο; μέχρι 20 ημερών ή κλειστό θα το ήθελα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανοίγω το κινητό πατάω την εφαρμογή Facebook δεν προλαβαίνει να μπει και κάνει επανεκκίνηση και αρχίζει το bootloop.

 

Το έκλεισα από το power button και το ξανά άνοιξα και έστρωσε. Κουφό;;;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Ευχαριστώ δημόσια τους διαχειριστές που προέβησαν στις απαραίτητες ενέργειες για να αποκατασταθεί η ηθική και ο αλληλοσεβασμός στο forum (παρόν νήμα και Nexus 6P νήμα).

Εύχομαι η συνέχεια να είναι το ίδιο ενδιαφέρουσα όπως πάντα.

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε καποιο καλο site για να αγορασω θηκη για το κινητο; Απο ebay μερια κατι; Gearbest και Banggood δεν εχουν γνωστες θηκες.
Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ κανείς σας δεν έχει ρουταρει;; Κανείς δεν έχει δοκιμάσει άλλες ρομ ή kernel ;; Αχχ πανε οι καλες εποχες.

Η συσκευή είναι απίστευτη σε ολα και οτι πιο γρήγορο υπάρχει..

Η κάμερα ανέλπιστα καλή τελικά ευτυχώς και best value for money!

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορικη που εχει το joybuy ειναι η εξης : IBG HD JD-GZ-EE SP

Τι ακριβως σημαινει; Δεν παραειναι χαμηλη η τιμη; Μηπως παιζει τιποτα με μεταχειρισμενα κινητα;

Σημαίνει ότι αφού το στείλουν και σου δώσουν το tracking number, θα καταλάβεις με ποια μεταφορική το έστειλαν :p

Δεν είναι μία στάνταρ

Κατά τ'άλλα μια χαρά νορμάλ μου φαίνεται η τιμή εμένα

Ίδωμεν, πως θα πάει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά εδώ κανείς σας δεν έχει ρουταρει;; Κανείς δεν έχει δοκιμάσει άλλες ρομ ή kernel ;; Αχχ πανε οι καλες εποχες.

Αρκετοί θα έχουν ρουτάρει

Να βάλουν άλλη rom ίσως και κανείς

Αν τώρα εσένα δεν σε καλύπτει και βρίσκεις λόγο να φύγεις από την πιο αξιόπιστη ROM (OxygenOS) μπορείς να δοκιμάσεις βέβαια:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Root έχω εγώ. Αλλά rom όμως δεν έχω δοκιμάσει αν και το κατέχω το άθλημα. Ο ταν φάει τα ψωμιά του από υποστήριξη, τότε σίγουρα θα κινηθώ αλλού.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι αφού το στείλουν και σου δώσουν το tracking number, θα καταλάβεις με ποια μεταφορική το έστειλαν :p

Δεν είναι μία στάνταρ

Κατά τ'άλλα μια χαρά νορμάλ μου φαίνεται η τιμή εμένα

Ίδωμεν, πως θα πάει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετοί θα έχουν ρουτάρει

Να βάλουν άλλη rom ίσως και κανείς

Αν τώρα εσένα δεν σε καλύπτει και βρίσκεις λόγο να φύγεις από την πιο αξιόπιστη ROM (OxygenOS) μπορείς να δοκιμάσεις βέβαια:rolleyes:

Έχω δοκιμάσει αρκετές, είναι σχεδόν ολες αψογες με πολύ ωραία καλουδια..
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει αρκετές, είναι σχεδόν ολες αψογες με πολύ ωραία καλουδια..

μωρέ θα υπάρχουν καλές, αλλά αν σε καλύπτει η Oxygen δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι

μιλάμε για σχεδόν vanilla android εμπειρία και δεν είναι ότι βλέπεις και lag κάπου κτλ

πριν κάποια χρόνια που ήταν και πιο αδύναμο το hardware και έπαιζε και κακογραμμένο software (γενικά μιλάω όχι για oneplus) είχες λόγο να ψαχτείς

εδώ όχι ιδιαίτερα;)

Link to comment
Share on other sites

Παντως σχεδον ολες οι custom roms ειναι βασισμενες στην Oxygen Os, οπως βλεπω στο xda.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω σχετικα με τις custom roms, ειναι τι γινεται με το privacy. Δλδ υπαρχει περιπτωση ο δημιουργος της rom να εχει βαλει μεσα τιποτα keyloggers και διαφορα αλλα κατασκοπευτικα; Ή φτιαχνει την rom με πολλη αγαπη;

 

Σχετικα με τις φημες που βγηκε η oneplus να κλεβει στα benchmarks, τι εχετε να πειτε; Στο xda το εβγαλαν. Εδωσε και 2 επισημες απαντησεις η εταιρια για να δικαιολογησει το cheating.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πιστεύω αυτό. Στο θέμα ασφάλειας οι custom roms είναι επικίνδυνες γιατί ο κάθε dev μπορεί να έχει πρόσβαση σε οτιδήποτε. Βέβαια και η google το ίδιο κάνει, αλλά εκεί το έχουμε αποδεχθεί όλοι. Αλλο όμως η google και αλλο ο κάθε τυχαρπαστος Ινδός dev η οποιοσδήποτε αλλος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τίθεται θέμα ασφαλείας με τις custom roms.

Τώρα όσον αφορά τα benchmark, προσωπικά δεν με αφορούν

Ας προβληματιστούν αυτοί που περιμένουν έναν αριθμό να τους δείξει την εμπειρία χρήσης;)

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει απο το επίσημο site η αποστολή Priority(9.99€)και standar(free).Έγραφε ίδιες μέρες παράδοσης και στις δυο και επέλεξα free.

Πόσες μέρες κάνει να έρθει με την standar?

Link to comment
Share on other sites

Από τη δική μου εμπειρία να πω ότι έδωσα παραγγελία Πέμπτη βράδυ με free και το παρέλαβα Δευτέρα μεσημέρι.Την επόμενη μέρα Παρασκευή άλλη μία με priority και η παραλαβή έγινε Τρίτη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη δική μου εμπειρία να πω ότι έδωσα παραγγελία Πέμπτη βράδυ με free και το παρέλαβα Δευτέρα μεσημέρι.Την επόμενη μέρα Παρασκευή άλλη μία με priority και η παραλαβή έγινε Τρίτη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκανα παραγγελια την Πεμπτη ,Παρασκευη εφυγε με UPS και μαλλον οπως τα βλεπω αυριο παραλαμβανω (λογω επαρχιας)

Οποτε καλα εκανα και δεν εβαλα priority

Muenchen, Germany 11.09.2017 5:55 Σάρωση αναχώρησης

Muenchen, Germany 09.09.2017 14:00 Σάρωση άφιξης

Koeln, Germany 09.09.2017 6:30 Σάρωση αναχώρησης

Poznan, Poland 08.09.2017 21:44 Σάρωση αναχώρησης

08.09.2017 19:10 Σάρωση άφιξης

Gorzow Wielkopolski, Poland 08.09.2017 17:40 Σάρωση αναχώρησης

08.09.2017 13:58 Σάρωση προέλευσης

08.09.2017 13:49 Σάρωση παραλαβής από πελάτη

Poland 08.09.2017 2:43 (ET) Έγινε επεξεργασία της παραγγελίας: Έτοιμη για την UPS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...