Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Τι μαγεια ειναι αυτη απο την 1+;;;;;;

 

Στο βιντεο ναι το χανει, αλλα ποιος νοιαζεται για το βιντεο;

 

Εδω βγαζει φωτος ιδιες ή και καλυτερες με του iphone 7 plus!! :X:blink::X:blink::X:blink:

 

Το χεις τερματίσει πάντως πραγματικά, μετά λες τρολ τους άλλους.

Τι ποιος νοιάζεται για το video σε smartphone εν έτη 2017 μας δουλεύεις ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το χεις τερματίσει πάντως πραγματικά, μετά λες τρολ τους άλλους.

Τι ποιος νοιάζεται για το video σε smartphone εν έτη 2017 μας δουλεύεις ;

 

Δεν με ενδιαφερει ρε φιλε, πως να το κανουμε.

Ειμαι φωτογραφος οχι βιντεογραφος.

 

Οποιος ενδιαφερεται για το βιντεο απλα προσπερναει, τοσο απλο.

 

ΥΓ

 

Να λειπουν οι προωσπικοι χαρακτηρισμοι.

Link to comment
Share on other sites

H διαφορά του OIS φάινεται στο βίντεο

 

απογοήτευση

το focus φαίνεται καλό.

 

Στα 1080 μια χαρά μου φαίνεται. Στα 4Κ είναι άθλια όμως...

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Στα 1080 μια χαρά μου φαίνεται. Στα 4Κ είναι άθλια όμως...

 

Το βιντεο ειναι και το μεγαλο αγκαθι του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Στα 1080 μια χαρά μου φαίνεται. Στα 4Κ είναι άθλια όμως...

 

ναι έχεις δίκιο. οκ συμβιβάζομαι, πάω για παραγγελιά :)

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

 

Τι μαγεια ειναι αυτη απο την 1+;;;;;;

 

Στο βιντεο ναι το χανει, αλλα ποιος νοιαζεται για το βιντεο;

 

Εδω βγαζει φωτος ιδιες ή και καλυτερες με του iphone 7 plus!! :X:blink::X:blink::X:blink:

Στο 4k το χανει που δεν εχει EIS ενω στο στο 1080p ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφερει ρε φιλε, πως να το κανουμε.

Ειμαι φωτογραφος οχι βιντεογραφος.

 

Οποιος ενδιαφερεται για το βιντεο απλα προσπερναει, τοσο απλο.

 

ΥΓ

 

Να λειπουν οι προωσπικοι χαρακτηρισμοι.

 

Δεν σε ενδιαφέρει, όχι ποιος νοιάζεται. Δε πα να σαι και αστροναύτης μη γενικεύεις κάθε φορά επειδή θες να το βγάζεις το καλύτερο smartphone που υπάρχει.

Κανένας προσωπικός χαρακτηρισμός. Για να στο κάνω πιο εύκολο, να σου απαντήσω με μία από τις γλυκές και όμορφες απαντήσεις που δίνεις ο ίδιος.

Το καθε fanboy τα δικα του γραφει.

Το ίδιο ισχύει και για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια οι πρωτοι που θα παραλαβετε, μετα απο καμια εβδομαδα χρησης (σκληρης αλλα και χαλαρης) θα ηθελα να μας πειτε πως παει απο αυτονομια, που ειναι και το πιο σημαντικο νομιζω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ενδιαφέρει, όχι ποιος νοιάζεται. Δε πα να σαι και αστροναύτης μη γενικεύεις κάθε φορά επειδή θες να το βγάζεις το καλύτερο smartphone που υπάρχει.

Κανένας προσωπικός χαρακτηρισμός. Για να στο κάνω πιο εύκολο, να σου απαντήσω με μία από τις γλυκές και όμορφες απαντήσεις που δίνεις ο ίδιος.

 

Το ίδιο ισχύει και για σένα.

 

Δεν συνεχιζω. Ελεος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια οι πρωτοι που θα παραλαβετε, μετα απο καμια εβδομαδα χρησης (σκληρης αλλα και χαλαρης) θα ηθελα να μας πειτε πως παει απο αυτονομια, που ειναι και το πιο σημαντικο νομιζω.

 

Καλυτερα απο το 1+3τ, απο 10-30%

Δεν εχει κατι για να ειναι χειροτερο, ιδια οθονη, ιδιο software, αυτο που αλλαζει ειναι 821 vs 835 και εχει και 20% πιο energy efficient ram κλπ

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο στα 1080p πραγματικά είναι εξαιρετικό μου θυμίζει τη σταθερότητα του pixel δείχνει η OnePlus να έχει κάνει φοβερή δουλειά εκεί που πονούσε το 3t, δηλαδή στο focus της κάμερας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φαινεται οτι μαλλον ''κλεβουν'' ξανα στα benchmarks

 

για να μην παρεξηγηθω το σκεφτομαι και εγω να το παρω αλλα ξενιζει αυτο που γινεται για 2 φορα

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-5-benchmark-cheating-reviews/

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το 5 για μένα, δε θα το τιμήσω. Χωρίς OIS, χωρίς IP67 και με 500 ευρώ, σίγουρα δεν αξίζει. Πόσο μάλλον τη μετάβαση από το OP3T στο 5.
Εννοείται, κάποιος που έχει 3Τ δεν νομίζω ν αξίζει να πάει στο 5αρι

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως φαινεται οτι μαλλον ''κλεβουν'' ξανα στα benchmarks

 

για να μην παρεξηγηθω το σκεφτομαι και εγω να το παρω αλλα ξενιζει αυτο που γινεται για 2 φορα

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-5-benchmark-cheating-reviews/

 

Τα benchmarks ειναι ισως το τελευταιο πραγμα που θα επρεπε να μας απασχολει εως και καθολου. Απλα νουμερα, τιποτα παραπανω.

Στην πραγματικοτητα ομως το Oxygen OS ειναι οτι καλυτερο και ελαφρυτερο κυκλοφορει εκει εξω και οποιος το δουλευει δε νομιζω οτι τον ενδιαφερουν τα παραπανω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μιας και δεν εχω ξαναπαρει Oneplus(ακομα στην σκεψη ειμαι) ουτε ιδιαιτερες γνωσεις εχω αν γινεται να μου δωσετε λιγο τα φωτα σας για να μπορω να καταληξω στο τι θα κανω λιγο πιο ευκολα.

Καταρχας αξιζει το 60αρι παραπανω για τα παραπανω 2gb ram? απο μεριας χωρητικοτητας τα 64gb μου ειναι ΥΠΕΡαρκετα..

Ουσιαστικα το κινητο ερχεται σκετο με εναν απλο φορτιστη ετσι? αποτι βλεπω ο dash charge + ακουστικα + θηκη + τζαμακι θα φυγει αλλο ενα 80αρι περιπου δηλαδη ανεβαινει αυτοματα στα 580 // 650..

 

p.s Πως το παραγγειλατε ολοι αφου ζηταει κωδικο μεχρι τις 27 Ιουνιου? :P

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω για το 6/64. Από το Nexus 5 πιστεύω είναι τίμια αναβάθμιση.

 

Τα 560 μου φαίνονται αρκετά (για τη τσέπη μου μιλάω και όχι για αυτά που προσφέρει).

+ ότι τα 8gb ram και τα 128gb μου φαίνονται αρκετά και δεν θα τα "χρειαστώ". :P

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το 5 για μένα, δε θα το τιμήσω. Χωρίς OIS, χωρίς IP67 και με 500 ευρώ, σίγουρα δεν αξίζει. Πόσο μάλλον τη μετάβαση από το OP3T στο 5.

 

Εννοείται, κάποιος που έχει 3Τ δεν νομίζω ν αξίζει να πάει στο 5αρι

 

ONEPLUS A3003

 

Τι γινεται ομως στην περιπτωση που κυκλοφορησει σε μερικους μηνες 5Τ με τιμη 50 ευρω παραπανω για την καθε εκδοση?

Και ενω σε μια τετοια περιπτωση δεν θα εχει σταματησει η διαθεσιμοτητα του απλου 5, το 5Τ θα δελεαζει περισσοτερο γιατι σιγουρα θα ειναι καλυτερο στα σημεια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το παραγγειλατε, στο εμαιλ που σας ηρθε τι γραφει Shipping Method? Σε εμενα PLPriority (να υποθεσω απο πολωνια; )
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που δεν μου άρεσε εμένα είναι ότι μοιάζει με το iphone 7. τι διάολο έχουνε πάθει όλοι και αντιγράφουν την aple
Link to comment
Share on other sites

Τα benchmarks ειναι ισως το τελευταιο πραγμα που θα επρεπε να μας απασχολει εως και καθολου. Απλα νουμερα, τιποτα παραπανω.

Στην πραγματικοτητα ομως το Oxygen OS ειναι οτι καλυτερο και ελαφρυτερο κυκλοφορει εκει εξω και οποιος το δουλευει δε νομιζω οτι τον ενδιαφερουν τα παραπανω.

 

δεν το λεω για τα benchmarks δηλαδη για τους αριθμους, για την πραξη αναφερομαι

 

και ουτε λεω οτι χρειαζεται να ''κλεψει'' μια χαρα θα τα πηγαινε ουτως ή αλλιως

 

απλα η πραξη αυτη η οποια έχει ξαναγινει ξενιζει καπως πως να το κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ομως στην περιπτωση που κυκλοφορησει σε μερικους μηνες 5Τ με τιμη 50 ευρω παραπανω για την καθε εκδοση?

Και ενω σε μια τετοια περιπτωση δεν θα εχει σταματησει η διαθεσιμοτητα του απλου 5, το 5Τ θα δελεαζει περισσοτερο γιατι σιγουρα θα ειναι καλυτερο στα σημεια.

 

σωστο και αυτο ,το 5αρι δεν απευθυνεται γι αυτους που εχουν το 3Τ , απλα πραγματα (προσωπικη αποψη παντα)

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena παντως τα σχολια για την καμερα δεν τα λες και καλα... Ηταν το μονο που με κρατησε να μην παρω το 3...λες να μου την χαλάσει και στο 5?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα να το πάρω μου έβγαλε ότι έχουν τελειώσει τα Bundles.. Όπως και η θήκη...

 

Θα το κλαίω το OP5 χωρίς θήκη...

 

Τι να κάνω? Να το πάρω τώρα και να ξανα κάνω παραγγελία για θήκη και τζαμάκι στις 27?

Edited by TheM
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...