Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες μπορεί κάποιος να μου προτείνει ακουστικά αναλυτικά με ομορφο ήχο, αξιόλογα και κοστος γύρω στα 60 - 70 € (με μεταφορικά μαζί); Ευχαριστώ...

 

Head Direct Re0 τα καλυτερα για αναλυτικο ηχο στη τιμη τους.

 

Hello !!

 

Εχω μπει στο tripακι να αναβαθμίσω τα ακουστικά μου AKG K312 τα οποια τα χρησιμοποιώ συνδεμένα με το laptop στην δουλεία.

 

Εχω κάνει 2 -3 «βολτούλες» από το head-fi.org οι οποίες με μπερδέψανε ….

 

Έλεγα να αφήσω της κλασικές «ψείρες» και να πάω σε κανονικά earpad ακουστικά (ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ noise cancelling αφού τα θέλω για χρήση σε ώρες που δουλεύω και πρέπει να ακούω τηλέφωνα κτλ) . Εδώ μπαίνουν και ζιζάνια του gadgeτακια και αρχαΐζουμε να χαζεύουμε και DAC / AMPS ….

 

Αλλά σε πρώτη φάση αν έχει κάποιος να προτείνει ακουστικά για την παραπάνω χρήση please do , αν είναι και AKG !! (προτιμότερη αγορά μεσω αμαζον ή thomann.de )

 

thanks !!

 

Ποσα χρηματα θες να διαθεσεις;

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά κοστίζουν παραπάνω.. :O

 

89$ η 72 ευρω με μεταφορικα. http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=38

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι

 

εχω τα sennheiser 400 κατι, ακουσα οτι καποια ακουστικα (in ear) παιζουν δυνατοτερα και ηταν και ψιλοακριβα. επειδη δε μπορω να κανω uncap το ipod μου, θα μου πει καποιος αν ισχυει αυτο και πως θα το δω? με την αντισταση λογικα δεν παει αυτο? τα παραπανω στο λινκ τι λενε απο ενταση?

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι In Ear, ειναι Ear Bud σαν τα AKG που ανεφερες

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones_expression-line_502870

Τεσπα τωρα καταλαβα οτι θες portable headphones, δυστυχως δεν γνωριζω να σου προτεινω κατι αλλα αν πας για earbuds τα ΜΧ980 εχω ακουσει πολυ καλα λογια

Edited by Godfavor777
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παρελαβα το htc desire.... δυστυχως τα handsfree-ακουστικα ειναι για κλαματα καθως δεν ειναι ψειρες και δεν εχουν εφαρμογη στα αυτια (ακους μεχρι και καποιον που ψυθυριζει διπλα σου)

 

θελω λοιπον ενα ζευγαρι ψειρες που πρωτιστως θα εχουν καλη εφαρμογη στο αυτι (να μην φευγουν πχ οταν περπαταω) και να μην ακουω αν ειναι δυνατον καθολου εξωτερικους θορυβους...

 

στις ηχητικες επιδοσεις δεν εχω φοβερες απαιτησεις, δηλαδη να δινουν αξιοπρεπη ηχο (δεν ψαχνω τα σουπερ ουαου...)

μπορω να κινηθω στα 30-40 ευρω...

 

δωστε τα φωτα σας...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παρελαβα το htc desire.... δυστυχως τα handsfree-ακουστικα ειναι για κλαματα καθως δεν ειναι ψειρες και δεν εχουν εφαρμογη στα αυτια (ακους μεχρι και καποιον που ψυθυριζει διπλα σου)

 

θελω λοιπον ενα ζευγαρι ψειρες που πρωτιστως θα εχουν καλη εφαρμογη στο αυτι (να μην φευγουν πχ οταν περπαταω) και να μην ακουω αν ειναι δυνατον καθολου εξωτερικους θορυβους...

 

στις ηχητικες επιδοσεις δεν εχω φοβερες απαιτησεις, δηλαδη να δινουν αξιοπρεπη ηχο (δεν ψαχνω τα σουπερ ουαου...)

μπορω να κινηθω στα 30-40 ευρω...

 

δωστε τα φωτα σας...

 

Δεν γνωριζω αν to volume control των earphones που ειναι συμβατα με iphone κανουν στο htc desire, αν ειναι συμβατα καλες επιλογες σε αυτα τα λεφτα με microphone ειναι τα soundmagic MP21, Nuforce NE-7M, Apple dual drives (απο ebay), MEElectronics AI-M9P.

 

να ρωτησω και γω κατι

 

εχω τα sennheiser 400 κατι, ακουσα οτι καποια ακουστικα (in ear) παιζουν δυνατοτερα και ηταν και ψιλοακριβα. επειδη δε μπορω να κανω uncap το ipod μου, θα μου πει καποιος αν ισχυει αυτο και πως θα το δω? με την αντισταση λογικα δεν παει αυτο? τα παραπανω στο λινκ τι λενε απο ενταση?

 

Oσα ακουστικα εχουν χαμηλη αντισταση π.χ. 16 Οhm σε συνδιασμο με πολλα db (100 και πανω) συνηθως εχουν μεγαλυτερη ενταση αλλα εχουν και λιγo hiss. Τα head direct re0 ειναι στα 64 ohm οποτε μαλλον δεν θα αποδιδουν πολυ δυνατα.

Edited by Godfavor777
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω αν to volume control των earphones που ειναι συμβατα με iphone κανουν στο htc desire, αν ειναι συμβατα καλες επιλογες σε αυτα τα λεφτα με microphone ειναι τα soundmagic MP21, Nuforce NE-7M, Apple dual drives (απο ebay), MEElectronics AI-M9P.

 

 

 

Oσα ακουστικα εχουν χαμηλη αντισταση π.χ. 16 Οhm σε συνδιασμο με πολλα db (100 και πανω) συνηθως εχουν μεγαλυτερη ενταση αλλα εχουν και λιγo hiss. Τα head direct re0 ειναι στα 64 ohm οποτε μαλλον δεν θα αποδιδουν πολυ δυνατα.

 

+1 σε ότι είπε ο Godfavor από μένα. Να προσθέσω μόνο ότι ακουστικά από εσωτερικό μην περιμένετε, κατευθείαν έξω. Επίσης για όποιον ρώτησε για τα RE0 μπορώ να εγγυηθώ από προσωπική εμπειρία και για την εξυπηρέτηση από την Head-Direct και τον Fang και για τα ίδια τα ακουστικά.

 

fuz10n η ένταση εξαρτάται από 3 παράγοντες.

Την έξοδο του mp3/mp4/dac/amp/ότι άλλο έχεις πριν τα ακουστικά

Την αντίσταση των ακουστικών

Την ευαισθησία των ακουστικών

 

Τώρα με iems (όχι ear buds, διάβασε και πιο πίσω) δεν χρειάζεται να έχεις μεγάλη ένταση (ένας από τους λόγους που τα προτιμάμε άλλωστε).

 

pxatzis

Δες κατά εδώ μεριά και εδώ στις αντίστοιχες τιμές (γύρω στα 200$ δηλαδή)

jpsih iems ή ear buds προτιμάς κάνε λίγο έναν διαχωρισμό για να μην πω ******** τζάμπα :P

Link to comment
Share on other sites

Νέα δημιουργήματα,σύντομα απο την Fischer Audio:

 

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.fischeraudio.ru%2Farticles%2Fpressr-fund-2010.php&sl=ru&tl=en

 

ανάμεσα τους και ο διάδοχος των Eterna,τα Genesis

 

http://img651.imageshack.us/img651/8083/genesisg.jpg

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τα καστρα των shure, westone, ultimate ears σιγα σιγα πεφτουν (τουλαχιστον στα universal iems). Δεν ξερω αλλα το τελευταιο χρονο εχουν μπει πολλες εταιριες στο χωρο, εγω οταν αγορασα τα westone 3 ειχα να επιλεξω αναμεσα σε shure 530, ulltimate ears tf10, sennheiser IE8.

Γενικα τα iems που εχω προσεξει και ξεφευγουν στις επιδοσεις απο τον ανταγωνισμο ειναι τα Audio technica CK10 - CK100, Fisher Audio DBA-02 (στα λεφτα του ειναι το καλυτερο), και ειδικα τα Earsonics SM3 (βεβαια ειναι καινουργια οποτε εχουν πολυ Hype).

Η westone ανακοινωσε το ES5 custom με dual high, dual mid, single low drives, και αφησε αφωνους οσους το ακουσαν στην εκθεση ακομα και απο τα JH13pro - 16pro.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια απο εδω που με βοηθησαν να επιλεξω φοβερα ακουστηκα - ψειρες. Τα ViSang R02.

Τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια απο εδω που με βοηθησαν να επιλεξω φοβερα ακουστηκα - ψειρες. Τα ViSang R02.

Τα συστηνω ανεπιφυλακτα.

 

ποσο και απο που? ebay?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απο ebay και συγκεκριμενα αυτα!

 

Λιγο πανω απο 30€ βγηκαν..

 

Φίλε Σάκη κατ'αρχάς με γεια τα ακουστικά:) Να ζήσεις να τα χαρείς :p Εχω να σου κάνω και μια ερώτηση,όμως. Πόσο καιρό περίμενες μέχρι να 'ρθουν;

Edited by mouse
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα.. :)

 

Λιγο παραπανω απο 10 εργασιμες, περιπου 2 βδομαδες εκαναν..

Σου προτεινω τον συγκεκριμενο, μιας και ειναι δοκιμασμενος και απο μενα.

Αν εχεις σκοπο να τα παρεις παντως, κανε λιγο γρηγορα γιατι απο οτι βλεπω εχει ακομη 3 κομματια και εχει πουλησει 12..

 

Οτι αλλο χρειαστεις, με ρωτας!

Edited by sakis890
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα.. :)

 

Λιγο παραπανω απο 10 εργασιμες, περιπου 2 βδομαδες εκαναν..

Σου προτεινω τον συγκεκριμενο, μιας και ειναι δοκιμασμενος και απο μενα.

Αν εχεις σκοπο να τα παρεις παντως, κανε λιγο γρηγορα γιατι απο οτι βλεπω εχει ακομη 3 κομματια και εχει πουλησει 12..

 

Οτι αλλο χρειαστεις, με ρωτας!

 

Δεν ξέρω ποια ακριβώς πρόκειται να αγοράσω αλλά νομίζω πως έχω κατασταλάξει στα Brainwavz M2 τα οποία πρόκειται να αγοράσω από το "mp4nation.net" και σε ρώτησα πόσο περίμενες γιατί θεώρησα πως θα είναι παρόμοιος ο χρόνος αναμονής... Παιδιά έχει κανείς από εσάς παραγγείλει απ'αυτή την ιστοσελίδα; Ίσως κάποιος έχει τα ίδια ακουστικά;

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/Headsets/AKG-Earphones-K330-11-18-K330.htm

 

Παιδια τι εχετε να πειτε για αυτα ? χρειαζομαι αμεσσα ακουστικα δυστηχως

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόκειται να παραγγείλω τα Brainwavz M2 από εδώ: http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=62_51&products_id=390 Ωστόσο δεν έχω ξανακάνει online αγορά από κατάστημα του εξωτερικού. Έτσι θα ήθελα να σας ρωτήσω: 1) Απο πού θα παραλάβω το προιόν; Από το ταχυδρομείο; 2) Πώς θα γνωρίζω από που πρέπει να το παραλάβω; 3) Πώς θα επιλέξω που θέλω να μεταφερθούν τα ακουστικά από τη στιγμή που όταν πατάω "checkout" το μόνο που μπορώ να επιλέξω είναι Greece και όχι ακριβώς τη περιοχή στην οποία κατοικώ....

 

Χρειάζομαι τη βοήθειά σας όσο το δυνατόν πιο γρήγορα γιατί ενδιαφέρομαι να το παραγγείλω σύντομα και δεν ξέρω πώς;

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/Headsets/AKG-Earphones-K330-11-18-K330.htm

 

Παιδια τι εχετε να πειτε για αυτα ? χρειαζομαι αμεσσα ακουστικα δυστηχως

 

Μπορείς να δεις εδώ: http://www.head-fi.org απόψεις "ειδικών" μιας κι εγώ, προσωπικά είμαι αρχάριος.. :D

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...