Jump to content

Αλλαγές στην Υπηρεσία Διεθνούς Περιαγωγής (Roaming)


oxxy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως θα ήταν μια λύση να αλλάξουν σλοβενικο δίκτυο στο οποίο κάνουν περιαγωγή;;;;. μήπως εκεί είναι το πρόβλημα.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω και εγώ

Μπήκα Ιταλία, μου ήρθε μήνυμα κανονικά ότι ισχύουν οι εθνικές χρεώσεις και μόλις άνοιξα τα δεδομένα περιαγωγής μου χρέωσε το υπόλοιπο από την κάρτα και όχι από τα δωρεάν mb

 

Άκυρη πλέον η wind και από μένα

 

Screenshot_2017-07-30-19-06-52.png

 

Screenshot_2017-07-30-19-06-43.png

 

Screenshot_2017-07-30-19-06-36.png

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Στην Γερμανία μου χρέωσε 1 ευρώ για τα πρώτα 20 mb και άλλο 1 στην συνέχεια και μετά ήρθε ...... το frog και βρήκα την ηρεμία μου.

Αλήθεια ισχύει ημερήσιο internet στην περιαγωγή ;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ

Μπήκα Ιταλία, μου ήρθε μήνυμα κανονικά ότι ισχύουν οι εθνικές χρεώσεις και μόλις άνοιξα τα δεδομένα περιαγωγής μου χρέωσε το υπόλοιπο από την κάρτα και όχι από τα δωρεάν mb

 

Άκυρη πλέον η wind και από μένα

 

Screenshot_2017-07-30-19-06-52.png

 

Screenshot_2017-07-30-19-06-43.png

 

Screenshot_2017-07-30-19-06-36.png

 

Συνεργαζομενο δικτυο ειναι η Wind IT για την Ιταλια.Με τις αλλες δυσκολο να δεις σημα.Επισης αν δεν πιανει η Wind,θα γυρισει σε TIM.Στο τρενο οταν ημασταν,μεσα στα τουνελ ειχε TIM.Αυτα στη συσκευη του πατερα μου με F2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μα δεν έχουν γράψει ότι τα δωρεάν mb δεν ισχύουν στο εξωτερικό αλλα μόνο τα αγορασμένα πακέτα;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχουν γράψει. Στην αρχή μερικοί είπαν πως κατανάλωνε τα δωρεάν. Προσωπικά δεν θα το έδενα και πολύ αυτό, από τη στιγμή που είχαν ανακοινώσει πως τα δωρεάν δεν παίζουν. Όταν κάτι συμβαίνει για πρώτη φορά πάντα ενδέχεται να μην λειτουργεί όπως έχει μελετηθεί. Μακάρι να δούλευαν για πάντα και παντού, αλλά εγώ κρατάω πως επίσημα δεν περιμένω κάτι τέτοιο, και αν τύχει και συμβεί (όσο συμβεί) να πρόκειται για ευχάριστη έκπληξη.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7259545#post7259545

Update: Μου ήρθε αναδρομική χρέωση απο τα δωρεαν 500mb της ανανέωσης (~12 ημέρες μετά) ενω μάλιστα οτι είχε καταναλωθεί είχε αφαιρεθει απο τα 500mb που έδινε δωρο με την 10ευρη ανανέωση... Το πήρα είδηση επειδή έκλεισε ξαφνικά το data εξαιτίας του μηδενισμού του υπολοίπου. Βασιζόμενος στο οτι είχε υπάρξει αφαίρεση των mb ζήτησα πίστωση και τα χρήματα επεστράφησαν στο υπόλοιπο την επομένη. Πρόβλημα απο τις πρόσφατες αλλαγές ισχυρίστηκαν...

Iδιαίτερη προσοχή στα δωρεάν -μη αγορασμένα- data, εστω και φαινεται (αρχικα) οτι καταναλωνονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι πραμα είναι αυτό; τη μια δε χρεώνουν την άλλη χρεώνουν την άλλη ζητάνε συγγνώμη και πιστώνουν;; κάτι στάνταρ δεν υπάρχει;;;; τα 500Μβ της ον-λάιν ανανέωσης ισχύουν ή όχι στην ΕΕ; τα 15γβ του summer data??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μεινετε μονο σε αυτα ακριβως που ανακοινωσε, μονο τα πακετα που αγοραζεις ισχυουν τελικα στην περιαγωγη, ημουν ο πρωτος (ή απο τους πρωτους) που διπλοχρεωνε το συστημα , δυστυχως τα δωρεαν πακετα ή τα log'in δωρα δεν ισχυουν τελικα περιαγωγη.
Link to comment
Share on other sites

Και τα 15γιγα, πληρωμένο πακέτο θεωρείται

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

απο αυτά μόνο τα 2gb είναι για εξωτερικό, έρχεται προειδοποίηση με SMS

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πραγματικά έχω μπερδευτεί.. Μου έστειλαν log n win δώρο 300MB, αλλά δεν καταναλώνονται και έτσι χρεώθηκα το Ευρωπουλο.... Έβαλα 10€ μου ήρθαν τα δώρο 500MB που στη περίπτωση μου είναι 1gb λόγο φοιτητικού της παλιάς προσφοράς... Να ανοίξω τα δεδομένα ή θα χρεωθώ πάλι το ευρωπουλο??

Χώρα Ολλανδία

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω μπερδευτεί.. Μου έστειλαν log n win δώρο 300MB, αλλά δεν καταναλώνονται και έτσι χρεώθηκα το Ευρωπουλο.... Έβαλα 10€ μου ήρθαν τα δώρο 500MB που στη περίπτωση μου είναι 1gb λόγο φοιτητικού της παλιάς προσφοράς... Να ανοίξω τα δεδομένα ή θα χρεωθώ πάλι το ευρωπουλο??

Χώρα Ολλανδία

τα δώρα είπαμε δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν, μόνο τα αγορασμένα πακέτα

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω μπερδευτεί.. Μου έστειλαν log n win δώρο 300MB, αλλά δεν καταναλώνονται και έτσι χρεώθηκα το Ευρωπουλο.... Έβαλα 10€ μου ήρθαν τα δώρο 500MB που στη περίπτωση μου είναι 1gb λόγο φοιτητικού της παλιάς προσφοράς... Να ανοίξω τα δεδομένα ή θα χρεωθώ πάλι το ευρωπουλο??

Χώρα Ολλανδία

 

Παλι καλα να λες που σου ηρθε ευρωπουλο, εμενα πριν 1,5μηνα μου καταναλωσε αρχικα τα 500 mb δωρεαν απο ανανεωση και μου στειλε αναδρομικη χρεωση πολλες ημερες αργοτερα...

Μονο τα αγορασμενα ισχυουν.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ροαμινγκ ΕΕ ΔΕΝ ισχύουν:

- τα log n win

- Τα 500ΜΒ από ανανέωση

 

Για τα 15GB ;

 

Άρα για ροαμινγκ αγοράζουμε ένα μπλέντερ και είμαστε μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ροαμινγκ ΕΕ ΔΕΝ ισχύουν:

- τα log n win

- Τα 500ΜΒ από ανανέωση

 

Για τα 15GB ;

 

Άρα για ροαμινγκ αγοράζουμε ένα μπλέντερ και είμαστε μέσα;

από τα 15 gb ισχύουν για roaming τα 2 gb.....έρχεται μηνυμα οταν ενεργοποιηθεί το πακετο....

 

 

 

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε ροαμινγκ ΕΕ ΔΕΝ ισχύουν:

- τα log n win

- Τα 500ΜΒ από ανανέωση

 

Για τα 15GB ;

 

Άρα για ροαμινγκ αγοράζουμε ένα μπλέντερ και είμαστε μέσα;

 

Για τα 15GB εχεις δυνατοτητα να καταναλωσεις μεχρι 2GB.

Επισης εχει με 5€ καρτα να παρεις 1GB /4,44€ μεσω sms οπως ανεφεραν τα παιδια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...