Jump to content

Samsung s8 vs Samsung s7 edge


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολους.εχω στην κατοχη μου ενα lg g4 το οποίο θελω να το δώσω και θελω να παρω ενα απο τα παραπάνω καθότι δουλεύω σε νησι και θελω να ξοδέψω ενα μηνιάτικο. :p απο οτι κοιτάζω η καμερα του σ7 ειναι ιδια με το σ8 ισχυει? Πιο πολυ το θελω για φωτο. δεν ειμαι γνωστης στα κινητα να πειραζω ρομς και τετοια.σας ευχαριστώ για τον χρονο σάς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.εχω στην κατοχη μου ενα lg g4 το οποίο θελω να το δώσω και θελω να παρω ενα απο τα παραπάνω καθότι δουλεύω σε νησι και θελω να ξοδέψω ενα μηνιάτικο. :p απο οτι κοιτάζω η καμερα του σ7 ειναι ιδια με το σ8 ισχυει? Πιο πολυ το θελω για φωτο. δεν ειμαι γνωστης στα κινητα να πειραζω ρομς και τετοια.σας ευχαριστώ για τον χρονο σάς.

 

Έχουν κάποιες διαφορές αλλά μην φανταστείς μεγάλες.

Εγώ νομίζω καλύτερα να πάρεις ένα s7 edge με σχεδόν τα μισά χρήματα γιατί θα το φάει και ο ήλιος και η άμμος στο νησί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

S7 edge προφανώς. Το s8 ακόμα έχει ένα σωρό παιδικές ασθενειες και το iphone είναι πολύ κατώτερο και από τα 2.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

S7 edge προφανώς. Το s8 ακόμα έχει ένα σωρό παιδικές ασθενειες και το iphone είναι πολύ κατώτερο και από τα 2.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Καλά μην ορκίζεσαι ότι είναι κατώτερο.

Άποψη σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το G4 έχει ήδη πολύ καλή κάμερα ίσως και καλύτερη του S7. Το έχεις σκεφτεί καλά ότι θες να κάνεις τέτοια αλλαγή?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν σε νοιαζει καμερα κοιτα και το htc 10.

 

Παντως μεταξυ των 2 θα προτιμουσα το s7 αφου το s8 ειναι πολυ ακριβο αυτη τη στιγμη. Εκτος εαν κανεις υπομονη κανα 2μηνο που θα πεσει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάποιες διαφορές αλλά μην φανταστείς μεγάλες.

Εγώ νομίζω καλύτερα να πάρεις ένα s7 edge με σχεδόν τα μισά χρήματα γιατί θα το φάει και ο ήλιος και η άμμος στο νησί

 

To s8 αν δεν κανω λαθος δεν ειναι ανθεκτικό σε σκόνη?

 

Παρε iphone 7 plus.

Για 3 χρονια θα εισαι υπερανετος

Φιλε μου iPhone δεν μου αρεσουν

 

S7 edge προφανώς. Το s8 ακόμα έχει ένα σωρό παιδικές ασθενειες και το iphone είναι πολύ κατώτερο και από τα 2.

 

Ειμαι σε δίλλημα ειναι η αλήθεια..αλλα μπορεις να μου πεις σε τι ειναι κατωτερο το σ8?

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Καλά μην ορκίζεσαι ότι είναι κατώτερο.

Άποψη σου

 

Προφανώς άποψη μου.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Το G4 έχει ήδη πολύ καλή κάμερα ίσως και καλύτερη του S7. Το έχεις σκεφτεί καλά ότι θες να κάνεις τέτοια αλλαγή?

 

Εχω βαρεθει τα bootloops ακομα με την καινουργια πλακετα εχω κατι κολλήματα με κλησεις..και γενικα θελω να κανω μια αλλαγή να παω σε κατι καλυτερο.πιο πολυ για σ8 να σου πω την αληθεια κλεινω.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν σε νοιαζει καμερα κοιτα και το htc 10.

Μπα δεν νομίζω θελω Samsung :)

 

Παντως μεταξυ των 2 θα προτιμουσα το s7 αφου το s8 ειναι πολυ ακριβο αυτη τη στιγμη. Εκτος εαν κανεις υπομονη κανα 2μηνο που θα πεσει αρκετα.

 

Αυτο σκεφτομαι και εγω να κανω υπόμονη να πεσει λιγο η τιμη εστω και 100 ευρω να το παρω πισετυω σε κανα 3 μηνες θα πεσει.

Link to comment
Share on other sites

S7 edge προφανώς. Το s8 ακόμα έχει ένα σωρό παιδικές ασθενειες και το iphone είναι πολύ κατώτερο και από τα 2.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

 

Είπε ο άνθρωπος που σε πιο πάνω τόπικ έλεγε πως οι οθόνες των σ7/htc 10 δεν έχουν σχέση αλλά μόλις κάποιος τον ρώτησε αν τα έχει δει και τα 2 απάντησε..προσωπική άποψη.

Sorry που γίνομαι εριστικός αλλά όχι δεν είναι κατώτερο και σε βάθος χρόνου κάνει πολύ καλύτερη απόσβεση στα χρήματα που έδωσε ο αγοραστής αλλά έχεις κόμπλεξ μεγάλο (και θεωρώ ότι να βγάζεις κόμπλεξ για μια συσκευή δεν αντικατοπτρίζει την προσωπικότητα σου)

 

Φίλε μου σε android προφανώς οι πιο λογικές και vfm επιλογές αυτήν την περίοδο είναι s7 edge/one plus 3t.

Αν δεν θες να περιμένεις πτώση τιμής του s8 θα πρότεινα να πας σε ένα από τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Είπε ο άνθρωπος που σε πιο πάνω τόπικ έλεγε πως οι οθόνες των σ7/htc 10 δεν έχουν σχέση αλλά μόλις κάποιος τον ρώτησε αν τα έχει δει και τα 2 απάντησε..προσωπική άποψη.

Sorry που γίνομαι εριστικός αλλά όχι δεν είναι κατώτερο και σε βάθος χρόνου κάνει πολύ καλύτερη απόσβεση στα χρήματα που έδωσε ο αγοραστής αλλά έχεις κόμπλεξ μεγάλο (και θεωρώ ότι να βγάζεις κόμπλεξ για μια συσκευή δεν αντικατοπτρίζει την προσωπικότητα σου)

 

Φίλε μου σε android προφανώς οι πιο λογικές και vfm επιλογές αυτήν την περίοδο είναι s7 edge/one plus 3t.

Αν δεν θες να περιμένεις πτώση τιμής του s8 θα πρότεινα να πας σε ένα από τα 2.

Την άποψη μου την στηρίζω καθαρά στα τεράστια bezels του iPhone την οθόνη που είναι χειρότερη του s7 edge στο κλειστό λειτουργικό που ποτέ δεν χώνεψα γιατί σε περιορίζει στα παντα και σε αρκετά άλλα. Ούτε κόμπλεξ ούτε τίποτα αντικειμενικες απόψεις έχω και δεν μιλάω την αερολογία ότι έγραψα ισχύουν.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκεφτομαι και εγω να κανω υπόμονη να πεσει λιγο η τιμη εστω και 100 ευρω να το παρω πισετυω σε κανα 3 μηνες θα πεσει.

 

Εφοσον μπορεις να κανεις υπομονη, τοτε σιγουρα s8 που θα χει μικρυνει η ψαλιδα στη τιμη. Σε 3 μηνες θα χουν αρχισει να ριχνουν τιμες τα σκρουτζομαγαζα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Την άποψη μου την στηρίζω καθαρά στα τεράστια bezels του iPhone την οθόνη που είναι χειρότερη του s7 edge στο κλειστό λειτουργικό που ποτέ δεν χώνεψα γιατί σε περιορίζει στα παντα και σε αρκετά άλλα. Ούτε κόμπλεξ ούτε τίποτα αντικειμενικες απόψεις έχω και δεν μιλάω την αερολογία ότι έγραψα ισχύουν.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Είναι χειρότερη αλλά δείχνει όλα τα αντικείμενα πιο σωστά; Πώς γίνεται αυτό;

Στο κλειστό λειτουργικό που κάνει τα απλά καθημερινά πράγματα πιο γρήγορα και πιο εύκολα; Μήπως και εδώ κάνεις λάθος;

 

Θέλω να καταλήξω ότι επειδή δεν το χωνέψεις εσύ δεν σημαίνει ότι δίνεις σωστά συμβουλή να μην το χωνέψει κι άλλος.

 

Εδώ ο καθένας θέτει το ερώτημα του και σύμφωνα με τις ανάγκες του υποτίθεται κάποιοι που γνωρίζουμε του προτείνουμε κάτι που του ταιριάζει. Εσύ προτείνεις κάτι που ταιριάζει σε εσένα μόνο και επειδή δεν χονευεις τα υπόλοιπα.

 

Δεν προτείνουμε ότι μας αρέσει. Ότι πιθανόν υπολογίζουμε με βάση τα κριτήρια που θέτει ο συγγραφεας, είναι καλό να προτείνουμε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή το πιο "value for money" κινητό είναι το s7 edge στα 470€.Και μια δεύτερη επιλογή το one plus 3 αλλά μιας και ρωτάς συγκεκριμένα για τα δυο κινητά τότε με κλειστά μάτια το s7 edge.Εκτος αν δεν λυπάσαι τα 350€ που θα δώσεις παραπάνω ώστε να πας στο s8.
Link to comment
Share on other sites

Είναι χειρότερη αλλά δείχνει όλα τα αντικείμενα πιο σωστά; Πώς γίνεται αυτό;

Στο κλειστό λειτουργικό που κάνει τα απλά καθημερινά πράγματα πιο γρήγορα και πιο εύκολα; Μήπως και εδώ κάνεις λάθος;

 

Θέλω να καταλήξω ότι επειδή δεν το χωνέψεις εσύ δεν σημαίνει ότι δίνεις σωστά συμβουλή να μην το χωνέψει κι άλλος.

 

Εδώ ο καθένας θέτει το ερώτημα του και σύμφωνα με τις ανάγκες του υποτίθεται κάποιοι που γνωρίζουμε του προτείνουμε κάτι που του ταιριάζει. Εσύ προτείνεις κάτι που ταιριάζει σε εσένα μόνο και επειδή δεν χονευεις τα υπόλοιπα.

 

Δεν προτείνουμε ότι μας αρέσει. Ότι πιθανόν υπολογίζουμε με βάση τα κριτήρια που θέτει ο συγγραφεας, είναι καλό να προτείνουμε.

Οχι δεν γίνονται τα απλά πράγματα πιο γρήγορα το ios. Στο android κάνεις τα παντα πιο γρήγορα και πιο εύκολα. Πουθενά δεν κανω λάθος και μιλάω τεκμηριωμένα. Έτσι έχουν τα πράγματα deal with that και δεν προκειται να πω κάτι που δεν ισχύει και να κατευθύνω κάποιον σε λάθος επιλογή και να παιδεύετε αργότερα άδικα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.επειδη το s8 τωρα βγήκε εχει πιο μεγαλη οθόνη και θα παρει και της πιο καινούργιες αναβαθμίσεις.το φοβάμαι να παρω το σ7 λογω του οτι ειχω το g4 και ακομα δεν εχει παρει την νουγκατ.δλδ αν παρω το σ7 δεν θα εχω φόβο απο αναβαθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

το s7 θα πάρει άλλες 2 λογικά μεγάλες αναβαθμίσεις, οπότε δεν έχεις θέμα από αυτή την άποψη

τώρα μεταξύ των s8-s7 όλα είναι σχετικά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.επειδη το s8 τωρα βγήκε εχει πιο μεγαλη οθόνη και θα παρει και της πιο καινούργιες αναβαθμίσεις.το φοβάμαι να παρω το σ7 λογω του οτι ειχω το g4 και ακομα δεν εχει παρει την νουγκατ.δλδ αν παρω το σ7 δεν θα εχω φόβο απο αναβαθμίσεις?

 

Samsung και αναβαθμίσεις δεν πάνε παρέα.

Βγήκε το s8 οπότε το προηγούμενο ξεχνιέται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το s7 θα πάρει άλλες 2 λογικά μεγάλες αναβαθμίσεις, οπότε δεν έχεις θέμα από αυτή την άποψη

τώρα μεταξύ των s8-s7 όλα είναι σχετικά

 

Το S7 βγηκε με ΜΜ,πηρε Ν,αλλη μια θα παρει....και κατσε να δουμε τι θα κοψουν απο το επομενο update...Εχω το S7,ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,και πιστευω οτι αυτη τη στιγμη στην τιμη που ειναι το απλο,και το edge ειναι η πιο vfm συσκευη....

Οσο αφορα το S8,σιγουρα ειναι ενα κλικ ισως και πολλα παραπανω,με πρωτο και καλυτερο φυσικα την σχεδιαση,αλλα υπαρχει διαφορα μεγαλη στην τιμη...

Επειδη εσυ θα το παρεις,και θα το πληρωσεις,βαλτα κατω,δες πιο σε καλυπτει πιο πολυ,και αποφασισε.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γίνονται τα απλά πράγματα πιο γρήγορα το ios. Στο android κάνεις τα παντα πιο γρήγορα και πιο εύκολα. Πουθενά δεν κανω λάθος και μιλάω τεκμηριωμένα. Έτσι έχουν τα πράγματα deal with that και δεν προκειται να πω κάτι που δεν ισχύει και να κατευθύνω κάποιον σε λάθος επιλογή και να παιδεύετε αργότερα άδικα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Επειδη ειχα Android και iOS προτιμω την ελευθερια του Android.Στο iOS προτιμω την απλοτητα αλλα με το iPhone 5s που εχω βλεπω οτι το iOS πλεον χανει το πλεονεκτημα που ειχε οτι ειναι πιο σταθερο και χωρις bugs.

Παρολα αυτα μια χαρα λειτουργικο ειναι μονο το iTunes ειναι δυσκολο αρκει να το μαθεις.Εγω θα επαιρνα s7 edge ή OnePlus 3T.Απο iPhone οχι το iPhone 7,το Plus αξιζει και το SE.

Οσο για το iPhone SE αξιζει τα λεφτα του.Το μεγεθος του ειναι απιστευτο για την τσεπη,ισαξιο με το iPhone 6s.

Δεν εχει καλη καμερα για selfie και δεν εχει 3D Touch.Επειδη εχω 5s και στο iOS 10 αρχιζει να κολλαει δες το SE.Αρκει να συνηθισεις την οθονη και το μεγεθος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για το σ8 κλείνω..αλλα θα περιμένω λιγο να πεσει η τιμη του.αν και δεν νομίζω διοτι τωρα βγηκε πιστευω και εκατο ευρω να πεσει καλα θα ειναι...ίδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Για το σ8 κλείνω..αλλα θα περιμένω λιγο να πεσει η τιμη του.αν και δεν νομίζω διοτι τωρα βγηκε πιστευω και εκατο ευρω να πεσει καλα θα ειναι...ίδωμεν

 

Νομίζω ότι θα αργήσει να πέσει

Από ότι ακούγεται πάνε καλά οι πωλήσεις και κομμάτια έρχονται με ρυθμούς ανάπτυξης της ελληνικής οικονομίας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το s8 πήγε στα 760 από 830 μέσα σε λίγες μέρες δεν το λες και λίγο.. Φίλε μετράει άσχημα και το s7 edge να ξέρεις.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω και εγώ την γνώμη μου.Το android βασίζετε πάνω στην γλώσσα προγραμματισμού java με ότι συνεπάγεται αυτό.Οποτε ψάξε να δεις που υστερεί και που υπερτερεί και μετά θα μπορείς να μιλάς τεκμηριωμένα.Δεν το λεω με επιθετικό ύφος απλά κουράζομαι πραγματικά να ακούω συγκρίσεις λειτουργικών οι οποίες βασίζονται πάνω αποκλειστικά σε πυρήνες για το πιο είναι πιο γρήγορο η εάν είναι κλειστό η ανοιχτό.Το android οποίος ασχολείται και ξέρει είναι μια φούσκα που σιγά σιγά θα σκάσει..το πότε είναι το θέμα.Το μήνυμα πάει στο king
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...