Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To κουπόνι μπαίνει μια χαρά

Αξίζει η τιμή(265€) πιστεύτε όσοι το έχετε;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

To κουπόνι μπαίνει μια χαρά

Αξίζει η τιμή(265€) πιστεύτε όσοι το έχετε;

Το ερώτημα δεν είναι αν αξίζει, εδώ η απάντηση είναι ναι. Το ερώτημα είναι τι version στέλνει το gearbest? Τουλάχιστον απ όσο το έψαξα δεν υπάρχει global version με 4GB και να είναι dual SIM. Μόνο κινέζικες εκδόσεις. Οπότε δεν ξέρω αν είναι κινέζικη έκδοση και απλά τα έχουν περάσει Ευρωπαϊκή ρομ. Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα δεν είναι αν αξίζει, εδώ η απάντηση είναι ναι. Το ερώτημα είναι τι version στέλνει το gearbest? Τουλάχιστον απ όσο το έψαξα δεν υπάρχει global version με 4GB και να είναι dual SIM. Μόνο κινέζικες εκδόσεις. Οπότε δεν ξέρω αν είναι κινέζικη έκδοση και απλά τα έχουν περάσει Ευρωπαϊκή ρομ. Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Global version λένε

+Playstore

+ B20......

+Multilanguge

 

 

Κομπλέ λοιπόν

Πήρα το.μπλε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα δεν είναι αν αξίζει, εδώ η απάντηση είναι ναι. Το ερώτημα είναι τι version στέλνει το gearbest? Τουλάχιστον απ όσο το έψαξα δεν υπάρχει global version με 4GB και να είναι dual SIM. Μόνο κινέζικες εκδόσεις. Οπότε δεν ξέρω αν είναι κινέζικη έκδοση και απλά τα έχουν περάσει Ευρωπαϊκή ρομ. Εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

η dual sim vky l29 ειναι η global εκδοση , η ευρωπαικη ειναι η μονοκαρτη vky l09.και απο το επισημο site https://consumer.huawei.com/en/phones/p10-plus/specs/ δειχνει οτι και οι 2 εκδοσεις βγαινουν σε 4-64 και 6-128 Memory επιλογες.Το θεμα ειναι αλλο.Σε ελληνικα σκρουτζομαγαζα για παραδειγμα https://www.kaizershop.gr/huawei-p10-64gb-dual-dazzling-blue-eu?search=p10%20 πουλανε το p10 την dual εκδοση , και παρολο που στην ονομασια του κινητου εχουν κοτσαρει ενα EU στην διευκρινηση των χαρακτηριστηκων γραφει οτι ειναι η vky l29 παγκοσμια εκδοση του.Η ερωτηση ειναι η παγκοσμια εκδοση χαιρει εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας ??? :worry:

Edited by Lensman
Link to comment
Share on other sites

η dual sim vky l29 ειναι η global εκδοση , η ευρωπαικη ειναι η μονοκαρτη vky l09.και απο το επισημο site https://consumer.huawei.com/en/phones/p10-plus/specs/ δειχνει οτι και οι 2 εκδοσεις βγαινουν σε 4-64 και 6-128 Memory επιλογες.Το θεμα ειναι αλλο.Σε ελληνικα σκρουτζομαγαζα για παραδειγμα https://www.kaizershop.gr/huawei-p10-64gb-dual-dazzling-blue-eu?search=p10%20 πουλανε το p10 την dual εκδοση , και παρολο που στην ονομασια του κινητου εχουν κοτσαρει ενα EU στην διευκρινηση των χαρακτηριστηκων γραφει οτι ειναι η vky l29 παγκοσμια εκδοση του.Η ερωτηση ειναι η παγκοσμια εκδοση χαιρει εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας ??? :worry:

 

OXI

.........

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

OXI

.........

 

κατι δεν μου κολαει celtic.στο mate 10 pro dual που ειναι δικαρτη παγκοσμια εκδοση vky l29 , ειναι αυτη που πωλειται επισημα απο τα μεγαλα καταστηματα της χωρας.πωτς γκενεν ατο ? οκ λαθος μολις ειδα οτι και οι δυο εκδοσεις ειναι global στο συγκεκριμενο μοντελο.

Edited by Lensman
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμουν μεταξύ του να το αγοράσω από πλαίσιο (προσφορά 399€ ασημένιο 6gb ram 128gb rom) η να το πάρω από το gearbest 306€ το μαύρο με τα 4gb ram 64gb rom. Όταν βγήκε το κουπόνι για τα 262 € έπαθα σοκ και το παρήγγειλα χωρίς δεύτερη σκέψη. Χάρηκα τόσο πολύ που ξέχασα να βάλω priority line και τώρα η παραγγελία είναι σε hold μέχρι να το φτιαξουν
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμουν μεταξύ του να το αγοράσω από πλαίσιο (προσφορά 399€ ασημένιο 6gb ram 128gb rom) η να το πάρω από το gearbest 306€ το μαύρο με τα 4gb ram 64gb rom. Όταν βγήκε το κουπόνι για τα 262 € έπαθα σοκ και το παρήγγειλα χωρίς δεύτερη σκέψη. Χάρηκα τόσο πολύ που ξέχασα να βάλω priority line και τώρα η παραγγελία είναι σε hold μέχρι να το φτιαξουν

 

Αν το πάρεις με ΒΡ post

Έρχονται χωρίς προβλήματα τελωνείου

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

η dual sim vky l29 ειναι η global εκδοση , η ευρωπαικη ειναι η μονοκαρτη vky l09.και απο το επισημο site https://consumer.huawei.com/en/phones/p10-plus/specs/ δειχνει οτι και οι 2 εκδοσεις βγαινουν σε 4-64 και 6-128 Memory επιλογες.Το θεμα ειναι αλλο.Σε ελληνικα σκρουτζομαγαζα για παραδειγμα https://www.kaizershop.gr/huawei-p10-64gb-dual-dazzling-blue-eu?search=p10%20 πουλανε το p10 την dual εκδοση , και παρολο που στην ονομασια του κινητου εχουν κοτσαρει ενα EU στην διευκρινηση των χαρακτηριστηκων γραφει οτι ειναι η vky l29 παγκοσμια εκδοση του.Η ερωτηση ειναι η παγκοσμια εκδοση χαιρει εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας ??? :worry:
Λίγο που το έψαξα ακόμα, η έκδοση l29 με τα 4gb που πουλάει το gearbest είναι έκδοση που προορίζεται για την αγορά της λατινικής Αμερικής. Εφόσον υποστηρίζει όλες τις μπάντες και δεν είναι κινέζικη έκδοση, μια χαρά. Βέβαια δεν ξέρω τι διάφορες μπορεί να έχει στο λογισμικό με την Ευρωπαϊκή έκδοση, αλλά αν λάβουμε υπόψιν την τακτική της Huawei με άλλα μοντέλα της, οι διάφορες είναι ασήμαντες.

Οπότε νομίζω το κινητό σε αυτή την τιμή είναι κλοπή!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα ακόμα, η έκδοση l29 με τα 4gb που πουλάει το gearbest είναι έκδοση που προορίζεται για την αγορά της λατινικής Αμερικής. Εφόσον υποστηρίζει όλες τις μπάντες και δεν είναι κινέζικη έκδοση, μια χαρά. Βέβαια δεν ξέρω τι διάφορες μπορεί να έχει στο λογισμικό με την Ευρωπαϊκή έκδοση, αλλά αν λάβουμε υπόψιν την τακτική της Huawei με άλλα μοντέλα της, οι διάφορες είναι ασήμαντες.

Οπότε νομίζω το κινητό σε αυτή την τιμή είναι κλοπή!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Κλοπή

Εννοείται

 

 

Με Belgium Registered

Από Gearbest

Ξερουμε αν Περνάνε τελωνείο;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις με ΒΡ post

Έρχονται χωρίς προβλήματα τελωνείου

 

Belgium registered εννοείς?

 

Κοίτα να σου πω την αλήθεια δεν θα το ρισκάρω. Θα περιμένω μέχρι αύριο που θα κου απαντήσουν στο ticket μου για να έρθει με priority direct mail να μην έχω την έννοια τελωνειου. Όπως και να έχει πάντως δόξα το θεό την έβαλα σε pause/hold την παραγγελία οπότε δεν αγχωνομαι.

 

Εγώ θα επιμεινω στην ερώτηση με για τα sot. Δεν είναι τίποτα δύσκολο ρε παιδιά. Αύριο πχ να μπει κάποιος το βράδυ αφοτου θα έχει χρησιμοποιείσει το κινητό όλη μέρα και να μας πει ένα screen on time και πόση μπαταρία του έχει μείνει.

Link to comment
Share on other sites

Κλοπή

Εννοείται

 

 

Με Belgium Registered

Από Gearbest

Ξερουμε αν Περνάνε τελωνείο;

 

Παρέλαβα ένα τάμπλετ αυτή την εβδομάδα χωρίς πρόβλημα με Belgium registered και γενικά δεν έχει ακουστεί κάτι. Τώρα για 100% δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

Εγώ σήμερα θα αποφασίσω αν έρθω στην παρέα σας, αν ισχύει ακόμα το κουπόνι.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ποτέ Belgium registered

Για 4€ που κάνει συνήθως το priority line ούτε καν να το σκέφτεστε.

Υπάρχουν 100αδες περιπτώσεις που το Belgium registered έχει περάσει τελωνείο. eu priority line δεν περνάει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοειται πως έχει πολύ μεγάλη μπαταρία. Οπότε και θα έχει και καλή αυτονομία. Το θέμα είναι ότι σε γενικές γραμμές το έχουν χαντακωσει σαν κινητο στα reviews
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει αλλά δεν είναι έτσι. Προσωπικά είναι απόλυτα ευχαριστημένος. Το μόνο που δεν ξέρω κατά πόσο θα ήταν θέμα είναι ότι σε φουλ χρήση με ενοχλεί λίγο η θερμοκρασία του. Δεν έχω πιάσει αλλά κινητά σε τέτοιο βαθμό για να συγκρίνω, απλά το λέω ως γενική εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...