Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικα δεν ειχα ποτε στοκ αντροιντ, αλλα πραγματικα δεν μπορω να φανταστω ποσο καλυτερα μπορει να πηγαινε το κινητο! Δηλαδη τωρα που μειωσα και τον χρονο στα animations σε 0,5sec, νιωθω οτι πριν καν πατησω κατι, εχει ηδη γινει! Οι παραπανω εφαρμογες επισης δεν βρισκω λογο να με ενοχλουν, μιας και προσωπικα ηδη εχω αρκετες που δεν χρησιμοποιω συχνα αλλα ισως χρειαζομαι μια στο πολυυυυ τοσο, αρα κλαιν. Αλλες 5 αχρηστες, δεν μου καθυστερουν το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το λέω για την ταχύτητα... Αλλά για την φιλοσοφία πίσω από το στοκ

Οκ, μαλλον επειδη δεν εχω δουλεψει στοκ ποτε, μαλλον δεν μπορω να καταλαβω ακριβως αυτο που εννοεις, αλλα δεν πειραζει!

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη το stock Android είναι φοβερό είναι πιο smooth και από το iOS, γι'αυτό όσοι είχαν Nexus συσκευές προβληματίζονται με τους oems

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πιο απλά και εύχρηστα. Πέρα τις ευκολίες για root.. roms τελευταία έκδοση. Αυτά γενικά. Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι το τηλέφωνο δεν είναι σούπερ. Και η κάμερα μπορεί. Απλά εμένα μου φαίνεται πολύ η προσπάθεια για να βγάλεις μια φωτογραφία ανάλογη του νεξους.

Αυτά. Ελπίζω να σε βοήθησα να καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει δυνατότητα την ώρα που μιλάς, να μην ακούγεται η ιδιοποίηση απο κάποιο μύνημα, email ... κλπ , αλλά να έχει δόνηση μόνο. Μιλάω και ακούγεται μέσα στο αφτί και είναι πολύ ενοχλητικό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει δυνατότητα την ώρα που μιλάς, να μην ακούγεται η ιδιοποίηση απο κάποιο μύνημα, email ... κλπ , αλλά να έχει δόνηση μόνο. Μιλάω και ακούγεται μέσα στο αφτί και είναι πολύ ενοχλητικό. Ευχαριστώ.

 

Κατεβάζεις αυτήν την εφαρμογή---> https://play.google.com/store/apps/details?id=Orion.Soft&hl=el

Φτιάχνεις ένα profile με την ένταση των Notifications στο μηδέν και το Vibration στο Yes και είσαι έτοιμος!!! :)

Την ένταση του ήχου κλήσης την αφήνεις στο κανονικό ή στο full. :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Θα το δοκιμάσω, αν και νόμιζα ότι μπορεί να γίνει από το λειτουργικό του , χωρίς έξτρα εφαρμογή.

Το κινητό όσο το δουλεύω τόσο καλύτερο μου φαίνεται. ( Αυτό γιατί στην αρχή το είχα λίγο "θάψει" σε σχέση με το nexus 6p )

Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα το p10plus εδω και μια βδομαδα,αλλα ακομα εχει την 162 εκδοση emu που σημαινει οτι δεν υποστηριζει wificall .θα πρπει να περιμενουμε και αλλο η υπαρχει αλλος ποιο γρηγορος τροπος να για να την περασω την νεα εκδοση μεσα που να υποστηριζει wificall?
Link to comment
Share on other sites

και εγω πηρα το p10plus εδω και μια βδομαδα,αλλα ακομα εχει την 162 εκδοση emu που σημαινει οτι δεν υποστηριζει wificall .θα πρπει να περιμενουμε και αλλο η υπαρχει αλλος ποιο γρηγορος τροπος να για να την περασω την νεα εκδοση μεσα που να υποστηριζει wificall?
Βάλε το firmware finder από το playstore και βάλε το update εγώ να φανταστείς είμαι 2 εκδόσεις μπροστά 171 και έβαλα την προηγούμενη εβδομάδα την 175 με ενημέρωση ασφαλείας 5 Οκτωβρίου

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΑ αλλα δεν καταλαβα πως ακριβως λειτουργει.αν μπορεις να μου βαλεις τα 3 πρωτα βηματα θα ειμαι ευγνωμων!επισης παρατηρηση οτι αυτο εχει προστατετυικο τζαμακι απο την μανα του?το οποιο απο οτι ειδα μολις το κοιταω πλαγια βλεπω οτι εχει αρχιζει και γρατζουνιεται!βγαινει αυτο ωστε να βαλω αλλο τζαμακι του εμποριου,η να το βαλω απο πανω?
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα λοιπον το firmware finder ,το ετρεξα μου ββγαζει τον κωδικο της συσκευης και μετα μου λεει με ποιο τροπο θελω να γινει η αναβαθμιση αφου πρωτα επιλεξω πιο Firmware θελω.ασε που το ιδιο firm το εχει σε φουλ εκδοση που ειναι 2 γιγα περιπου και σε μια αλλη που ειναι 400-500mb..ποια η διαφορα τους?επισης αφου λοιπον επελεξα το firmaware thn full εκδοση μου εχει βγαλει τα τικαρω 4 επιλογες το ενα απο οτι ειδα ειναι ΖΙΠ,εκει λοιπον επιλεγω και τα 4 η ενα απο τα 4?
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα λοιπον το firmware finder ,το ετρεξα μου ββγαζει τον κωδικο της συσκευης και μετα μου λεει με ποιο τροπο θελω να γινει η αναβαθμιση αφου πρωτα επιλεξω πιο Firmware θελω.ασε που το ιδιο firm το εχει σε φουλ εκδοση που ειναι 2 γιγα περιπου και σε μια αλλη που ειναι 400-500mb..ποια η διαφορα τους?επισης αφου λοιπον επελεξα το firmaware thn full εκδοση μου εχει βγαλει τα τικαρω 4 επιλογες το ενα απο οτι ειδα ειναι ΖΙΠ,εκει λοιπον επιλεγω και τα 4 η ενα απο τα 4?
Σου βάζω το λινκ που δείχνει πως το δουλεύεις το firmware finder ,διάλεξε το αρχείο με τα λιγότερα mb όχι το full (τσεκαρεις αν μπορείς να το εγκαταστήσεις) πχ το 177 δεν μας αφήνει ακόμα να το βάλουμε .https://youtu.be/s5hHTZ4LGMM

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και το βιντεακι αλλα το προγραμμα που εχει κατεβασει αυτος δεν ειναι το ιδιο με αυτο που κατεβασαμε τωρα και ειναι διαθεσιμο στο playstore.Πχ αυτουνου στο βιντεο εχει μια εντολη που λεει "send to updater" που στην εκδοση που εχω εγκαταστησει εγω δεν την εχει μεσα

οποτε εκει κολησα

Link to comment
Share on other sites

Στην 175 είδες κάποια διαφορά εκτός από τα security updates της Google ;
Πάτα την επιλογή in app proxy για να δεις το update μέσω της "μαμά" εφαρμογής στις ρυθμίσεις ,διάφορες στην 171 είναι το βασικό για μένα το WiFi calling και στο 175 εκτός των security updates δεν παρατήρησα κάτι

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ αναβαθμιση περασε την 171,ολα κομπλε..στελνω μηνυμα για ενεργοποιηση στην κοσμοτε στο 1333 και ερχετε απαντιτικο οτι η συσκευη δεν ειναι συμβατη!ενω εχω κανει enable wificalling και εσας ετσι σας βγαζει μηνυμα?
Link to comment
Share on other sites

οκ αναβαθμιση περασε την 171,ολα κομπλε..στελνω μηνυμα για ενεργοποιηση στην κοσμοτε στο 1333 και ερχετε απαντιτικο οτι η συσκευη δεν ειναι συμβατη!ενω εχω κανει enable wificalling και εσας ετσι σας βγαζει μηνυμα?

 

Φίλε μου καλώς ή κακώς μόνο το απλό P10 είναι συμβατό με WiFi calling από huawei. Τα υπόλοιπα στην αναμονή! Τραγικό κατ εμέ αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλώς ή κακώς μόνο το απλό P10 είναι συμβατό με WiFi calling από huawei. Τα υπόλοιπα στην αναμονή! Τραγικό κατ εμέ αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι...
Εμένα σε p10 plus δουλεύει κανονικά από το 171 και μένα υπάρχει και σχετικό ποστ που χα κάνει ,ορίστε και τα screenshots :0b246bbe07a6510cceeeca0ef2da60d1.jpg

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε p10 plus δουλεύει κανονικά από το 171 και μένα υπάρχει και σχετικό ποστ που χα κάνει ,ορίστε και τα screenshots :0b246bbe07a6510cceeeca0ef2da60d1.jpg

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

 

Οκ τι να πω; δε το θυμόμουν. Μάλλον ίσως να ρωτήσω στη cosmote αν και ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να περάσω το software της cosmote. Γενικά κάνεις κανονικά αναβάθμιση από firmware finder έτσι ; δε χρειάζεται να περιμένεις την cosmote να το βγάλει επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τι να πω; δε το θυμόμουν. Μάλλον ίσως να ρωτήσω στη cosmote αν και ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να περάσω το software της cosmote. Γενικά κάνεις κανονικά αναβάθμιση από firmware finder έτσι ; δε χρειάζεται να περιμένεις την cosmote να το βγάλει επίσημα.
Εγώ μέσω firmware finder έκανα το update από 162 σε 171 και 175 και μου έβγαλε την επιλογή του WiFi calling

 

Sent from my VKY-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ τι να πω; δε το θυμόμουν. Μάλλον ίσως να ρωτήσω στη cosmote αν και ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να περάσω το software της cosmote. Γενικά κάνεις κανονικά αναβάθμιση από firmware finder έτσι ; δε χρειάζεται να περιμένεις την cosmote να το βγάλει επίσημα.

 

δεν περνας προγραμμα της κοσμοτε/...περνας την επομενη επισημη αναβαθμιση του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω την επιλογή wifi calling στο μενού. Απλά δεν νομίζω ότι δουλεύει παρόλο που είναι στο ον. Δηλαδή πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων δεν μου εμφανίζει ότι λειτουργεί το WiFi calling
Link to comment
Share on other sites

Μα έχω την επιλογή wifi calling στο μενού. Απλά δεν νομίζω ότι δουλεύει παρόλο που είναι στο ον. Δηλαδή πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων δεν μου εμφανίζει ότι λειτουργεί το WiFi calling

μηπως αυτοματα εννεργοποιητε οταν δενε χει σημα το κινητο και γυριζει σε wificall?να μας πει ο φιλος που το εχει ηδη και λειτουργει.εκτος αν πηρε τηλ την κοσμοτε για αν του ενεργοποιησουν την υπηρεσια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...