Jump to content

Μεσημεριανός ύπνος


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Κοιμαστε το μεσημερι;  

351 members have voted

  1. 1. Κοιμαστε το μεσημερι;

    • Ναι! (δικαιολογιστε)
      153
    • Οχι! (δικαιολογιστε)
      198


Recommended Posts

Κοιμαστε τα μεσημερια; Αν ναι, γιατι κοιμαστε; Τι σας προσφερει περισσοτερο; Εαν παλι οχι, γιατι δεν κοιμαστε; Τι σας κανει να μην θελετε να κοιμηθητε;

 

Αρχιζω εγω, λεγοντας. Κομαμαι κατα μεσο ορο 2 φορες την εβδομαδα. Με ξεκουραζει και μου διωχνει την νυστα που συνηθως εχω τα μεσημερια που συνηθως ειμαι στο PC. Οταν ομως δεν κοιμαμαι, το κανω επειδη ειτε εχω να κανω κατι την ωρα που θα κοιμωμουν, ειτε επειδη "περασε" η ωρα και θα ξυπνησω το βραδυ. Σειρα σας :)

 

EDIT: Καποιος mod να προσθεσει και την "μεση οδο" στην δημοσκοπηση που ξεχαστηκα να βαλω :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ελεος! Εκλεισε η πατάτα και μερικοί αποφάσισαν ότι για να αναπληρώσουν την έλλειψη πρέπει να κάνουν όλο το chat and fun πατάτα!!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

οχι,οχι,δε μπορω να κοιμηθω το μεσημερι γενικα δεν ειμαι και πολυ του υπνου κοιμαμαι το βραδυ κατα τις 3-4 και ξυπναω στις 8

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γιατί πατάτα;;

πιστεύω το θέμα ύπνου είναι πολύ σοβαρό!

Εγώ πάντως όποτε είμαι σπίτι, σχεδόν πάντα τον ρίχνω έναν υπνακο:p

οχι πολυ.2-3 ωρίτσες είναι αρκετές

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παντως εχει τυχει κι εχω κανει και κατι υπνους μεσημεριανους αλλο πραμα αλλα ειναι κατι πολυ σπανιο για μενα.

στο στρατο μονο κοιμομουνα τα μεσημερια για να περνανε οι ωρες και το βραδυ καθομουν κι εκανα το νυχτοπουλι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ego den koimamai pote ta meshmeria...de mporo..kai na prospa8hkso,ksaplono sto krebati kai apla strifogyrizo gyro gyro mexri an tstisto kai na shko8o...meshmeria me pernei o upnos mono otan eimai arrosth kai o organismos mou eksas8enhmenos..

to brady koimmai pio eykola...:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μιας και ξυπνάω στις 6 κάθε πρωί και δουλεύω μέχρι τις 5 το απόγευμα, ρίχνω έναν υπνάκο από τις 5 μέχρι τις 7-8...:)
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και κοιμάμαι το μεσημέρι,γιατί σηκώνομαι στις 7 και 15 και το απόγευμα πρέπει να διαβάσω,οπότε αν δεν κοιμηθώ δεν θα αντέξω..

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Michelle αν το θεωρεις πατατα το θεμα πολυ απλα ΔΕΝ απαντας. Υπαρχουν τοσα και τοσα αλλα θεματα και σου φαινονται μια χαρα ε;[/offtopic]

 

Παντως σε μια ολιγολεπτη τηλεοπτικη εκπομπη που ειδα, ειπε οτι ο μεσημεριανος υπνος δεν ειναι καλο να ξεπερναει την μια ωρα :confused: . Τον λογο παντως δεν το ξερω :what: :zzz:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Ο ύπνος είναι χάσιμο χρόνου.

Ο χρόνος είναι χρήμα.

Συνεπώς, ο ύπνος είναι χάσιμο χρήματος και δεν έχουμε την πολυτέλεια για σπατάλες εμείς οι φοιτητές!

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μεσημεριανός ύπνος; :confused: Τι είναι τούτο; :X

Δουλεύω πάντα απόγευμα οπότε κομματάκι δύσκολο το μεσημέρι να συναντήσω το κρεβάτι..ακόμα και όταν έχω άδεια λίγες είναι οι φορές που κοιμάμαι το μεσημέρι.Δεν ξέρω σαν να έχω συνηθίσει τους τελευταίους μήνες να με φτάνουν 5 ώρες ύπνος συνολικά... :confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Υπνος= προβα θανατου..

Ασε που εχω και τους απο πανω...

Αχαχαχαχαχα :lol: :up: :tease: . Καλοοοο :cool:

 

Ασε που εχω και τους απο πανω...
Ασε, κι εμενα απο πανω ειναι κατι σκατομωρα, και τρεχουν δεξια αριστερα. Σαν να ειναι ποντικια ακουγονται. Εμενα ομως με ενοχλουν οταν διαβαζω κατι σημαντικο (πχ εξετασεις) και μου αποσπουν την προσοχη. Θα ανεβω καμια μερα επανω και θα τα δολοφονισω :knife: :D

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μονο οταν ειμαι αρρωστος...διαφορετικα,ο μεσημεριανος υπνος με αρρωσταινει,αφου οταν σηκωνομαι δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα... :worry:
Link to comment
Share on other sites

οχι,οχι,δε μπορω να κοιμηθω το μεσημερι γενικα δεν ειμαι και πολυ του υπνου κοιμαμαι το βραδυ κατα τις 3-4 και ξυπναω στις 8

 

πλακα κανεις :cry: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις :cry: :w00t:

καθολου πλακα φιλε μου αισθανομαι αρρωστος αν κοιμηθω το μεσημερι ξυπναω κι εχω πονοκεφαλο μονο στο στρατο κοιμομουν διχως προβλημα,αλλα και το βραδυ με το ζορι κοιμαμαι και θελω παντα να ακουω φασαρια η τηλεοραση η μουσικη για να κοιμηθω.

 

αληθεια γιατι πρεπει μονο 1 ωρα να κοιματε κανεις το μεσημερι?πρεπει να το ψαξουμε αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ ξυπνάω το μεσημέρι...άρα δικαιολογείται σαν μεσημεριανός ύπνος.... :p :p :p

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

καθολου πλακα φιλε μου αισθανομαι αρρωστος αν κοιμηθω το μεσημερι ξυπναω κι εχω πονοκεφαλο μονο στο στρατο κοιμομουν διχως προβλημα,αλλα και το βραδυ με το ζορι κοιμαμαι και θελω παντα να ακουω φασαρια η τηλεοραση η μουσικη για να κοιμηθω.

 

αληθεια γιατι πρεπει μονο 1 ωρα να κοιματε κανεις το μεσημερι?πρεπει να το ψαξουμε αυτο

 

και πως αντεχεις ρε φιλε με 4 ωρες υπνο μονο καθε μερα???χαρα στο κουραγιο σου...και μονο που το σκεφτομαι νυσταζω :)

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω αντεχω καποια στιγμη θα καταρρευσω ομως σιγουρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσα μεσσημέρια δεν έχω κάποια δουλειά, την πέφτω. Μέχρι μία ώρα max. Για την ακρίβεια απλά ξαπλώνω και συλλογίζομαι διάφορα...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Μέχρι τις 4 το απόγευμα (από τον πρωινό ύπνο εννοείται) :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ka8e 2teri mera xipnaw apo tis 6 kai paw gia treximo sto alsos veiku prin to sxolio, aftes tis imeres den koimamai to mesimeri giati eimai tsita. Stis endiameses koimamai kana 3wraki, mia mono wra den mporw na koimi8w...
Link to comment
Share on other sites

όταν πήγαινα σχολείο και σχολή κοιμόμουν κάθε μέρα κάπου 3 ώρες...

τώρα πια επειδή ξυπνάω μετά τις 3-4 δε γίνεται αλλά άμα νυστάζω ξανακοιμάμαι.. :O

δε λέω απόλαυση είναι,αλλά όταν ξυπνάω από μεσημεριανό ύπνο έχω τρεεεελά νεύρα... :mad:

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...