Jump to content

iOS Καθαρισμός μνήμης


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά!

Έχω iPhone 6 και έχω παρατηρήσει εδώ και μέρες πως η εφαρμογή Battery Doctor δεν λειτουργεί και δεν μπορεί να μου καθαρίσει την μνήμη.. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε καμία πολύ καλή εφαρμογή που να κάνει την δουλειά που κάνει το Battery Doctor που να είναι έγγυρη?

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω iPhone 6 και έχω παρατηρήσει εδώ και μέρες πως η εφαρμογή Battery Doctor δεν λειτουργεί και δεν μπορεί να μου καθαρίσει την μνήμη.. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε καμία πολύ καλή εφαρμογή που να κάνει την δουλειά που κάνει το Battery Doctor που να είναι έγγυρη?

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Το εχω το Battery Doctor απο την πρωτη στιγμη, αλλα τους τελευταιους μηνες δεν το πολυδουλευω, γιατι νομιζω πως 1ον δεν κανει δουλεια στη μνημη, πχ αν κανεις πρωτα ενα memory boost και στα καπακια ανοιξεις 1-2 εφαρμογες τις κλεισεις και το ξανατρεξεις παλι στο 70%+ θα σου δειξει οτι ειναι. Και 2ον δεν χρειαζεται τετοιο εργαλειο το ios, οταν βλεπεις χρηστες που δεν εχουν κανει ποτε επανεκκινηση στο κινητο και εχουν απο πισω να τρεχουν 20-30 εφαρμογες μερες ολοκληρες γιατι ποτε δεν τις κλεινουν και δεν κολλαει το κινητο, τοτε φαινεται ποσο καλη διαχειριση κανει απο μονο του το ios.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Αν και εγώ κάνω συχνές επανεκκινήσεις το κινητό, δνε είχα εφαρμογές να τρέχουν και παρόλα αυτά η μνημη λιγόστευε και μόλις καθαριζα με το battery doctor όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Αν και εγώ κάνω συχνές επανεκκινήσεις το κινητό, δνε είχα εφαρμογές να τρέχουν και παρόλα αυτά η μνημη λιγόστευε και μόλις καθαριζα με το battery doctor όλα καλά!

 

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις εκκαθάριση της μνήμης στο λειτουργικό iOS. Όταν είναι αναγκαίο απελευθερώνει μνήμη από εφαρμογές οι οποίες βρίσκονται "παγωμένες" στο παρασκήνιο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Αν και εγώ κάνω συχνές επανεκκινήσεις το κινητό, δνε είχα εφαρμογές να τρέχουν και παρόλα αυτά η μνημη λιγόστευε και μόλις καθαριζα με το battery doctor όλα καλά!

 

Η μνήμη υπάρχει για να είναι σχεδόν γεμάτη

Τι εννοώ.

Ανοίγεις κάποιες εφαρμογές και φτάνει πχ στο 90%. Όταν εσυ βγαίνεις από τις εφαρμογές μετά από κάποια δευτερόλεπτα το iOS παγώνει αυτές τις εφαρμογές.

Σε περίπτωση που χρειαστεί ελεύθερη μνήμη τότε αρχίζει και κλείνει αυτές που δεν χρησιμοποιήσες πρόσφατα.

 

Αυτό που βλέπεις ας πούμε 20 εφαρμογές στο multitask δεν είναι όλες ανοιχτές.

Είναι συντόμευση για να μπαίνεις από την μια εφαρμογή στην άλλη πιο γρήγορα

 

Κάνε το πείραμα σου. Άνοιξε πχ 10 εφαρμογές. Μετά σιγά σιγά θα δεις ότι αν μπεις στις τελευταίες, ανάλογα το μέγεθος της κάθε εφαρμογής, θα αρχίζεις να βρίσκεις τις τελευταίες να ξεκινάνε από την αρχή

 

Ειδικά οι εφαρμογές του συστήματος όπως τηλέφωνο, μηνύματα, ρολόι και λοιπά δεν κλείνουν ποτέ. Εσυ τι κλείνεις από το σύστημα και αυτό σε λίγα δευτερόλεπτα τις ξανά ξεκινάει. Γι αυτό παρατηρείς ότι ξανά γεμίζει η μνήμη

 

Όλα αυτά λοιπόν προκαλούν συνέχεια το σύστημα να τρώει μπαταρία άδικα.

Εγώ δεν κάνω ποτέ kill μια εφαρμογή. Δεν κάνω επανεκκίνηση την συσκευή μου εκτός και αν κλείσει από μπαταρία.

 

Εφαρμογές που παρακολουθούν το σύστημα τύπου battery doctor, ram management, CPU analyzer και λοιπά, μόνο μπαταρία καίνε άδικα, πιάνουν μνήμη και προβλήματα δημιουργούν.

 

Αφήστε το σύστημα να κάνει μόνο του την διαχείρηση.

Μπες όπου θέλεις, δες ότι πληροφορία χρειάζεσαι σε οποία εφαρμογή θέλεις. Πάτησε το home button, κλείδωσε την συσκευή και βαλτην στην τσέπη.

Αυτή είναι η ορθή λειτουργία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

To battery doctor στη μπαταρια κανει δουλεια ή οχι;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μουφα εφαρμογη και πλεον αχρηστη στις νεοτερες εκδοσεις ios

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

the coldest of the cool
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...