Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθα και εγω στην παρεας σημερα με mindnight black duos...............

Καλορίζικο! Από πού το πήρες το duos φίλε μου; Πόσο αν επιτρέπεται και ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Από πού το πήρες το duos φίλε μου; Πόσο αν επιτρέπεται και ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

φιλε μου δεν ισχυει η εγγυηση ευρωπη οπως και στο s7 edge duos σε αυτο ρισκαρουμε λιγακι βεβαια το πηρα απο ενα παλικαρι που το ειχε φερει απο dubai αχρησιποιητο. ολα μια χαρα οπως εχω συνηθησει ολα αυτα τα χρονια με την samsung

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ..τη συσκευή την αγόρασα από μαγαζί του κέντρου ... Δεν μου έχει βρει κανένα update μόλις την έστησα

Εχω το τελευταίο ? Ιδού ένα screenshot

8062803b77d5f46ed3359eadd706d15b.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το τελευταίο. Σου ζήτησε να κανεις hard reset όταν εβαλες την SIM σου μέσα?

 

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το τελευταίο. Σου ζήτησε να κανεις hard reset όταν εβαλες την SIM σου μέσα?

 

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk

Όχι γιατί ?

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε παραπάνω σε παρακαλώ ή και στο θέμα για το S8+ - έχει γίνει ολόκληρη κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα και πώς αλλάζει το firmware coding για την κάθε χώρα ανάλογα με τη SIM σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω με την μπαταρία πως πάει το κινητό, εγώ του έχω κάνει μόνο δύο φορτίσεις μέχρι τώρα και απλά πειραματίζομαι δεν έχω στήσει το κινητό με όσα χρησιμοποιώ. Οθόνη μου βγάζει 4 με 4:30 ώρες. Αλλά με πάνω από 35 ώρες ανοιχτό.

Μέχρι εδώ ευχαριστημένος είμαι σε σχέση με το G4 που έβγαζε 2:30 με 3 ώρες

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στην αναμονή πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία μέσα σε δύο τρεις ώρες με wf συνδεμένος και έχει δεδομένα πέφτει περίπου 5 με 6%

Ενώ στο g4 αν δεν το χρησιμοποιούσα άντε να έπεφτε 1% μέσα σε 10 ώρες.

Παίζει να τρέχει κάποια εφαρμογή ? Κάποιος φίλος που το έχει περίπτερο καίριο έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ. . .

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε παραπάνω σε παρακαλώ ή και στο θέμα για το S8+ - έχει γίνει ολόκληρη κουβέντα για το συγκεκριμένο θέμα και πώς αλλάζει το firmware coding για την κάθε χώρα ανάλογα με τη SIM σου.

 

διαβασα και τι καταλαβα? εκανα επαναφορα τσαμπα και τωρα ξαναστηνω

τιποτα δεν εγινε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ήθελα να ρωτήσω με την μπαταρία πως πάει το κινητό, εγώ του έχω κάνει μόνο δύο φορτίσεις μέχρι τώρα και απλά πειραματίζομαι δεν έχω στήσει το κινητό με όσα χρησιμοποιώ. Οθόνη μου βγάζει 4 με 4:30 ώρες. Αλλά με πάνω από 35 ώρες ανοιχτό.

Μέχρι εδώ ευχαριστημένος είμαι σε σχέση με το G4 που έβγαζε 2:30 με 3 ώρες

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι στην αναμονή πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία μέσα σε δύο τρεις ώρες με wf συνδεμένος και έχει δεδομένα πέφτει περίπου 5 με 6%

Ενώ στο g4 αν δεν το χρησιμοποιούσα άντε να έπεφτε 1% μέσα σε 10 ώρες.

Παίζει να τρέχει κάποια εφαρμογή ? Κάποιος φίλος που το έχει περίπτερο καίριο έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο ?

Ευχαριστώ. . .

Εμενα στη πρωτη φορτιση μου εβγαλε με 5 ωρες και 15 λεπτα ανοιχτη οθονη 1ημερα και 15 ωρες.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα στη πρωτη φορτιση μου εβγαλε με 5 ωρες και 15 λεπτα ανοιχτη οθονη 1ημερα και 15 ωρες.

 

Έχετε ανοιχτά 4g και AOD;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ανοιχτά 4g και AOD;

 

Εγώ έχω ανοιχτά και δεδομένα και w f αλλά περισσότερο είναι με το w f

Και μλπυτουθ ανοιχτά.

το μόνο που έχω απενεργοποιήσει είναι να μην δείχνει την ώρα όταν κλείνω την οθόνη .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβασα και τι καταλαβα? εκανα επαναφορα τσαμπα και τωρα ξαναστηνω

τιποτα δεν εγινε.....

 

Αυτό με την SIM το έκανα και εγώ.

Μου έβγαζε συνέχεια ότι πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Έκανα και τότε μου ήρθε ενημέρωση λογισμικού περίπου 600mb

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ανοιχτά και δεδομένα και w f αλλά περισσότερο είναι με το w f

Και μλπυτουθ ανοιχτά.

το μόνο που έχω απενεργοποιήσει είναι να μην δείχνει την ώρα όταν κλείνω την οθόνη .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό με την SIM το έκανα και εγώ.

Μου έβγαζε συνέχεια ότι πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Έκανα και τότε μου ήρθε ενημέρωση λογισμικού περίπου 600mb

 

εμενα δεν μου εβγαλε κανενα μηνυμα...περιεργο

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου εβγαλε κανενα μηνυμα...περιεργο

 

Το δικό μου είναι γερμανικό μόλις το άνοιξα ήρθε μια ενημέρωση την έκανα έκανα επαναφορά και μετά έβγαλα την SIM γερμανική και αυτή και τότε μου έβγαζε ανά τακτά χρονικά διαστήματα το μήνυμα ότι πρέπει να κάνω επαναφορά. Πριν κάνω επαναφορά δεν μου

έβγαζε καμία άλλη ενημέρωση μετά την επαναφορά μου εμφανίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα, μετα απο ενα γρηγορο περασμα απο G6 (με το οποιο εμεινα ευχαριστα ενθουσιασμενος, απλα αλλαζω πολυ συχνα συσκευες...) πηρα κι εγω το "μικρο". Θα ξεπερασω τα κλασικα οτι ειναι αψογο, οθοναρα, κλπ, και θα μεινω στο θεμα μεγεθος. Δειχνει και φαινεται μικρο, αλλα ειναι αψογο, ειδικα για μενα που η αλλη μου συσκευη ειναι το 7 Plus. Αν δεν ειχα το plus, σιγουρα θα πηγαινα στο S8+. Το οποιο ειναι σαν το 7plus σε μεγεθος συσκευης, αλλα με 6.2" οθονη αντι για 5.5". Αυτο που καταλαβα ομως με τις "νεες" οθονες με το 18:9 ratio ειναι οτι χανουν σε εμπειρια οταν βλεπεις βιντεο. Η 5.5αρα του 7plus δειχνει πιο γεματα το βιντεο γιατι δεν ειναι τοσο στενη. Δεν ξερω αν ειναι αποψη μου μονο, αλλα αυτο βλεπω καθαρα σε θεμα χρησης.

 

Κατα τ'αλλα, δεν εχω λογια για το ποσο βολικο ειναι στην καθημερινοτητα, ειναι αψογο! Το fingerprint δεν με δυσκολεψε καθολου απο την πρωτη στιγμη, βεβαια εχω κανονικα χερια/δακτυλα, οχι μικρα. Πιστευω καποιος με λιγο μικροτερο χερι, θα δυσκολευεται να το φτασει σε χρηση με ενα χερι.

 

 

Edit: και στο G6 αλλα και στο S8 τωρα, και μενα το fb ετσι τα δειχνει, χωρις να εχω πειραξει κατι...διορθωνεται καπως αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στη πρωτη φορτιση μου εβγαλε με 5 ωρες και 15 λεπτα ανοιχτη οθονη 1ημερα και 15 ωρες.

 

σε τι ανάλυση οθόνης το έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στη πρωτη φορτιση μου εβγαλε με 5 ωρες και 15 λεπτα ανοιχτη οθονη 1ημερα και 15 ωρες.

Με τα πάντα κλειστά??? Αυτή είναι η πρώτη μου φόρτιση...415b6529108beaf93988ee5367522338.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα αρκετη ωρα με ενα s8+ ενος φιλου (αφου το ειχα δει και στο Πλαισιο)

Α ρε samsung, θα παει 2025 και ακομα δεν θα ξερεις να φτιαξεις εναν fingerprint reader και ενα skin της προκοπης.

 

Τον reader καλυτερα να μην τον εβαζε, ενα ματσο χαλια. 45 φορες χειροτερος απο οτι βλεπουμε στα reviews.

Στο redmi 3 το μικρο που εχω πιο καλος ειναι.

 

Οσον αφορα το touchwiz?

 

Το παρακατω lag/framedrop/stutter (οπως θελετε πειτε το) το ειχαν και οι 3 συσκευες που ειδα.

 

 

Να εχεις δωσει δηλαδη 800+ για τηλεφωνο και να τρως το λαγκ στο πρωτο πατημα κουμπιου.

 

Ακυρο και μαυρο, το παιζει apple χωρις να ειναι apple.

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα αρκετη ωρα με ενα s8+ ενος φιλου (αφου το ειχα δει και στο Πλαισιο)

Α ρε samsung, θα παει 2025 και ακομα δεν θα ξερεις να φτιαξεις εναν fingerprint reader και ενα skin της προκοπης.

 

Τον reader καλυτερα να μην τον εβαζε, ενα ματσο χαλια. 45 φορες χειροτερος απο οτι βλεπουμε στα reviews.

Στο redmi 3 το μικρο που εχω πιο καλος ειναι.

 

Οσον αφορα το touchwiz?

 

Το παρακατω lag/framedrop/stutter (οπως θελετε πειτε το) το ειχαν και οι 3 συσκευες που ειδα.

 

 

Να εχεις δωσει δηλαδη 800+ για τηλεφωνο και να τρως το λαγκ στο πρωτο πατημα κουμπιου.

 

Ακυρο και μαυρο, το παιζει apple χωρις να ειναι apple.

Εγώ πιστεύω ότι με nova launcher θα είναι αρκετά εμφανή πιο σπίρτατο από το s7 edge.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες είμαι έτοιμος να το αγοράσω και εγώ. Από κάποια review που είδα με snapdragon λειτουργεί πιο καλά σε σχέση με τον exynos που δίνουν εδώ. Πόλοι λένε ότι το κινητό έχει πρόβλημα υπερθέρμανσης χωρίς να τρέχει κάτι το ιδιαίτερο στο παρασκήνιο. Κάποια lag, Ισχύει μήπως έχει διορθωθεί με κάποιο uptate?

Προερχόμενους από s7 edge θα ήθελα να ακούσω κάποιο σχόλιο για την μετάβαση.

 

 

Σκεφτόμουν από skroutz έχει να προτείνει κανείς εναλλακτική ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα απο OnePlus 3T και εγώ στην παρέα σας.

Πρώτες εντυπώσεις.... Πήρε φωτιά η συσκευή κατά την διάρκεια της εγκατάστασης..(όχι απλός ζεστάθηκε).

Αυτό το κομμάτι με το finger...το βάλανε εκεί για να μην τους το χρεώσουν σαν έλλειψη. Δεν...

Launcher θέλει πολύ δουλειά για να φτάσει σε smooth την προηγούμενη συσκευή μου.

Θετικό δεν υπάρχει? ...Α να μην ξεχάσω την οθόνη , που πράγματι ειναι πρώτη σε όλες τις παραμέτρους.

Desing.. εδώ σε κερδίζει απο την πρώτη στιγμή. Ελπίζω να μην μπω σε πειρασμούς μόλις δω το OnePlus 5...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ανοιχτά 4g και AOD;

 

Βέβαια και 4g και συγχρονισμό και ένταση φωτεινότητας περίπου στη μεσγ

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα αρκετη ωρα με ενα s8+ ενος φιλου (αφου το ειχα δει και στο Πλαισιο)

Α ρε samsung, θα παει 2025 και ακομα δεν θα ξερεις να φτιαξεις εναν fingerprint reader και ενα skin της προκοπης.

 

Τον reader καλυτερα να μην τον εβαζε, ενα ματσο χαλια. 45 φορες χειροτερος απο οτι βλεπουμε στα reviews.

Στο redmi 3 το μικρο που εχω πιο καλος ειναι.

 

Οσον αφορα το touchwiz?

 

Το παρακατω lag/framedrop/stutter (οπως θελετε πειτε το) το ειχαν και οι 3 συσκευες που ειδα.

 

 

Να εχεις δωσει δηλαδη 800+ για τηλεφωνο και να τρως το λαγκ στο πρωτο πατημα κουμπιου.

 

Ακυρο και μαυρο, το παιζει apple χωρις να ειναι apple.

Κοίταξε να δεις ...προέρχομαι από one plus 3t

Αποφάσισα να προβώ σε αγορά του απλού 8 με αρκετές αμφιβολίες ομολογώ .

Αυτό που με κέρδισε στο 8 ήταν το μικρό του μέγεθος

Πάμε τώρα σε αυτά που σχολιάζεις

Καταρχήν σε όλες τις συσκευές περνάω κατευθείαν τον Νόβα

Πάμε τώρα σε σύγκριση

Ταχύτητα ένα κλικ επάνω το 3Τ χωρίς αυτό να σημαίνει ότι με χαλάει

Μέγεθος ..δεν το συζητώ σαμσουγκ

Υπερθέρμανση σε κανένα από τα 2

Φόρτιση το 3Τ δεν υπάρχει άλλο κινητό με τόσο γρήγορη φόρτιση

Οθόνη το σαμσουγκ

Αυτονομία ...η σαμμυ τα πήγε υπέροχα ο συνδυασμός εξυνος και αμολεντ μου δίνει με όλα ανοιχτά 40 ώρες αναμονή και 5 ώρες sot

Δακτυλικό αποτύπωμα το 3Τ κερδίζει ξεκάθαρα απλά αστραπιαίο

Θέση αποτυπώματος φάουλ από την σαμμυ αλλά συνηθίζεται με τον καιρό

Είναι η παραχώρηση για να έχει κανείς bezelless οθόνη δεν μπορεί να τα έχουμε όλα

Αυτά τα ολίγα από μένα

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα αρκετη ωρα με ενα s8+ ενος φιλου (αφου το ειχα δει και στο Πλαισιο)

Α ρε samsung, θα παει 2025 και ακομα δεν θα ξερεις να φτιαξεις εναν fingerprint reader και ενα skin της προκοπης.

 

Τον reader καλυτερα να μην τον εβαζε, ενα ματσο χαλια. 45 φορες χειροτερος απο οτι βλεπουμε στα reviews.

Στο redmi 3 το μικρο που εχω πιο καλος ειναι.

 

Οσον αφορα το touchwiz?

 

Το παρακατω lag/framedrop/stutter (οπως θελετε πειτε το) το ειχαν και οι 3 συσκευες που ειδα.

 

 

Να εχεις δωσει δηλαδη 800+ για τηλεφωνο και να τρως το λαγκ στο πρωτο πατημα κουμπιου.

 

Ακυρο και μαυρο, το παιζει apple χωρις να ειναι apple.

 

Καθαρά είναι γνώμη σου αυτά που λες...εγω λαγκ δεν έχω φάει ακόμα και το έχω απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του...σε σύγκριση με pixel φίλου μου είναι πιο γρήγορο το s8+...οσο για την οθόνη δεν υπάρχει σύγκριση...και τον αισθητήρα τον συνηθίζεις...δεν είναι καλή η θέση του,θα προτιμούσα να είναι μπροστά άλλα δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα...εγω σε θέμα ταχύτητας του αισθητήρα τον βρίσκω πιο γρήγορο από του nexus πιο αργό από του 3t...αλλα έχει ταχύτατο ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού!!!

Edited by souliar

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...