Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας! Απο προχθες το εχω και εγω. Απλα το ειδα και το πηρα. Χρονια βεβαια με iphone, τωρα ακομα το μαθαινω. Μεχρι στιγμης με τη μπαταρια νομιζω τα παει καλα. Χθες ηταν η πρωτη ημερα χρησης ουσιαστικα αφου ακομα το εστηνα. Η οθονη πολυ καλη, οι επιδοσεις ειναι για εμενα πολυ ικανοποιητικες, φωτογραφιες μια χαρα. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος, για την ωρα.

 

Τωρα θα κανω μια χαζη απορια, αλλα δεν εχω ασχοληθει με android σχεδον καθολου. Θελω να περασω επιλεκτικα φωτο απο το iphone στο s8. Υπαρχει καποια εφαρμογη να με βοηθησει; Γιατι ψαχνω αλλα δε βρισκω κατι. Χρησιμοποιησα το smart switcher αλλα θα τις περνουσε ολες. Και δε θελω να το κανω με google drive.

 

 

Με την παρακάτω εφαρμογή μπορείς πανεύκολα και ασύρματα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps&hl=en

https://itunes.apple.com/us/app/shareit-fastest-cross-platform/id725215120?mt=8

 

Την χρησιμοποιώ ταυτόχρονα σε Windows/iOS και Android και βολεύει απίστευτα για μεταφορά από και προς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τελεια! ευχαριστω πολυ.

Και μια ακομα απορια για φωτογραφιες. εχω τραβηξει πανοραμικη 360°. στο facebook πως ανεβαινει σα φωτογραφια και οχι βιντεο; παταω να κανει share αλλα εχει επιλογη σα φωτο και σα βιντεο. στο βιντεο την κανει ενα κανονικο βιντεο, σε φωτο βγαινει μικρη. δεν εχει την ιδιοτητα της πανοραμικης. υπαρχει κατι αλλο που δε βλεπω;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα βγει σε dual sim?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε dual SIM, αλλά δεν διατίθεται στην Ευρώπη. Μόνο από Ασία/eBay μπορείς να βρεις.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε dual SIM, αλλά δεν διατίθεται στην Ευρώπη. Μόνο από Ασία/eBay μπορείς να βρεις.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

δεν προκειτε δηλαδη να ερθει ευρωπη με επισημη εγγυηση και 800αρα μπαντα?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλορίζικο σε όσους το πήρατε. Σήμερα το είδα από κοντά είναι πολύ όμορφο. Το μικρό είναι πιο μαζεμένο από το s7 edge μου. Τα έβαλα μαζί και έχουν διαφορά. Πανέμορφο πραγματικά. Το μεγάλο είναι λίγο πιο ψηλό. Θέλω να ρωτήσω έχει πάρει κάποιος από Γερμανό η κοσμοτε και αν δουλεύει το wifi calling;
Link to comment
Share on other sites

Καλως με βρηκατε κ μενα στην παρέα σας :)

Μετα απο 1.5 χρονο με το αγαπημενο s6 edge, ειπα φετος να υπερβω το οικονομικό μου οριο για αγορα κινητου για το υπεροχο s8

Ακομα και το μέγεθος που με προβληματιζε, δεν μου δημιούργησε θεμα τελικα.

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο γκρι .

Προσωπικά το θεωρώ πολύ ταιριαστό. Βέβαια πάντα γούστα είναι αυτά. Καλό είναι να υπάρχει πάντα επαφή φυσική πριν την αγορά σε κάποιο μαγαζί.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από μια εβδομάδα χρήσης επιμένω ότι η μπαταρία είναι ίδια με το s7 edge που είχα..... Απίστευτη δουλειά από τη Samsung για τόσο λεπτή συσκευή!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω εικόνα μπαταρίας γιατί είναι η 2η ημέρα που το έχω και ακόμα το σκαλιζω. Πάντως από τις 11 το πρωί μέχρι τώρα έχω 15% που απέμεινε, ήμουν σε Wi-Fi, 3g, λίγο tethering, αρκετή ομιλία, Viber/whatsapp/facebook/Instagram μόνιμα ανοιχτά. Είμαι ικανοποιημένος. Προέρχομαι από iPhone 7 οπότε ακόμα το σεταρω, το μαθαίνω και το πειράζω πολύ.

 

Στάλθηκε από το galaxy s8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε δηλαδη να ερθει ευρωπη με επισημη εγγυηση και 800αρα μπαντα?

Όχι δεν θα έρθει. Μπάντα όμως 20 έχει το δικαρτο.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.. Εγώ είμαι αριστερός.και στο μικρό μα και στο μεγάλο οχι δεν βολεύει το αποτύπωμα. Αν και στο s8 ειμαι λίγο ποιο στενό και πάλι δεν βολεύει να πάει το δάχτυλο στο αποτύπωμα. Δυστυχώς η θέση του είναι απίστευτα άβολη και στης δύο συσκευές. Καλημέρα :)

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το είδα και το μικρο σήμερα, τελικά το είχε φέρει η Vodafon.

Σαφώς πιο μανιτζέβελο και πρακτικό ειδικά τώρα που έρχεται καλοκαίρι.

 

 

Καλημέρα Μανο αν είσαι δεξιόχειρες λογικά πιο βολικό θα είναι αλλά και πάλι η τοποθέτηση του ακριβώς δίπλα από την κάμερα είναι κάκιστη επιλογή από την Samsung που οι συντριπτική πλοιοψηφια των reviewer έχουν κατακρίνει.

 

Προσωπικά δεν κάνω καν χρήση του του fingerprint σε οποιαδήποτε συσκευή ποσο μάλλον εδώ που η θέση του είναι η πλέον δύσχρηστη.

 

Θα ξυπνάω είτε με το home button μπροστά είτε power button είτε την ίριδα.

 

Μόνο σε 3D υλοποίηση θα το αξιοποιούσα που μάλλον για του χρόνου θα έχουν καταφέρει να το τελειοποιήσουν και να εξαλείψουν το παραμικρό ανάχωμα για να μπει.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Άλεξ εσύ με ξέρεις και από κοντά.

Δεν είμαι φαν του εντυπωσιασμού αλλά κυρίως της πρακτικότητας που σε βοηθά στην καθημερινότητα.

Θυμάσαι πριν 4 χρόνια που είχαμε βρεθεί στο Μόλ από τότε και ακόμα πιο παλιά πώς έστηνα τα κινητά μου.

Γιαυτό δεν έχω αλλάξει και σε μήλο, και γιαυτό δε με κέρδισαν και τα (πάλαι ποτέ) wp.

Και για μένα λοιπόν συμφωνώ με τα λεγόμενα σου ότι είναι μεγάλο φάουλ η τοποθέτηση του αισθητήρα πίσω, ειδικά στο μεγάλο είναι πολύ φάουλ.

Θα τα σώζει κάπως η μαμά θήκη σιλικόνης πλάτης που έχει ξεχωριστά ανοίγματα να μη ψάχνει το δάχτυλο και πάει και γεμίζει δαχτυλιές την κάμερα και σου σπάει και τα νεύρα μέχρι να βρεις τον αισθητήρα.

Αλλά ούτε εγώ θα τον δουλεύω αν το πάρω, πιο πολύ με iris scanner με βλέπω και υπομονή μέχρι το... S9!!

Γιατί και το note 8 είναι 50-50 αν θα καταφέρουν να τον βάλουν κάτω απ την οθόνη μπροστά

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Στο κινητο πως ανεβαζουμε 360° φωτο στο fb; Εχω δει βιντεο και εχω διαβασει πως γινεται σε αλλα κινητα, αλλα εδω δε βρισκω τροπο να το κανω. Εχει αλλαξει κατι; Ειναι κατι που δε βλεπω;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τελευταίο review του Notebookcheck επιβεβαιώνει αρκετούς χρήστες ότι στην απόδοση μπαταρίας ανάμεσα στο s8 και το s8 Plus η διαφορά είναι μικρη και καμία σχέση με ότι συνέβαινε στην S7 σειρά όπου το edge επικρατούσε καθολικά του flat με σημαντική διαφορά.

 

Στην ουσία ο μόνος λόγος να πάει κάποιος στο plus είναι αν θέλει πιο μεγάλη οθόνη αλλά με τίμημα το πιο μεγάλο συνολικά μέγεθος με ακόμα πιο δύσχρηστη και άβολη θέση του fingerprint reader που κάνει πιο μπαμ στο plus.

 

https://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S8-Smartphone-Review.209502.0.html

 

Energy Management

 

Power Consumption

The Galaxy S8's power consumption has increased slightly compared with the former S7. This is due to the larger screen. However, it is the most economic device in the comparison field thanks to the reduced load power consumption which is very low.

 

Samsung's Galaxy S8 uses the same quick charge technology as the Galaxy S7 and its battery capacity of 3000 mAh is also identical. The included power supply recharges the Galaxy S8 fully within 92 minutes. The battery is charged to 25 percent after 15 minutes and 43 percent after half an hour. 80 percent is accomplished after 59 minutes. The smartphone can also be recharged without a cable via induction with optional accessories.

 

Battery Runtime

The battery life of Samsung's Galaxy S8 has increased slightly compared with the predecessor. While its maximum and minimum runtimes have decreased marginally, but it particularly convinces in the tests using a screen brightness set to 150 cd/m², which is closer to real life and allows a better comparison.

 

The S8 lasts considerably longer than its predecessor that had a 37 percent shorter runtime in the Wi-Fi browsing test. In return, the review sample's video playback time is shorter although it still achieves a very good outcome. The battery test of PCMark for Android also illustrates the improvements over the S7, and it shows that its battery life comes close to the Galaxy S8+'s runtimes despite the smaller battery. This was still different in the S7 lineup.

 

In brief, the Galaxy S8 provides a really good battery life that can even be expanded with the existing energy-saving modes.

 

Verdict

 

With its Galaxy S8, Samsung has created a superb product that scores even a bit better than its bigger Galaxy S8+ sister model. This was different in the S7 lineup, but the Plus model cannot take advantage of its bigger battery, and it is also heavier, plus the fingerprint scanner's positioning is not as comfortable to reach due to its size. Thus, the 100 Euros extra can be saved when the larger screen is not a must have.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά από μια εβδομάδα χρήσης επιμένω ότι η μπαταρία είναι ίδια με το s7 edge που είχα..... Απίστευτη δουλειά από τη Samsung για τόσο λεπτή συσκευή!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι μεχρι να παρει τα πρωτα updates...Κανε λιγο υπομονη ξερει καλα η Samsung κι η Google να μας φροντιζουν οταν ειμαστε χαρουμενοι :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία δεν διαφοροποιείται από άλλες συσκευές.

 

Μόλις το ανεβάσεις το βλέπει σαν 360.

 

Από την εφαρμογή ανεβάζεις?

Από το mobile site δεν γίνεται.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεχρι να παρει τα πρωτα updates...Κανε λιγο υπομονη ξερει καλα η Samsung κι η Google να μας φροντιζουν οταν ειμαστε χαρουμενοι :lol:

 

 

Πιστεύω επόμενους 2-3 μήνες θα δούμε βελτίωση.

Κάτι η 7.1.1(το ζω με το Axon 7 που από την 7 στην 7.1.1 που έχω εδώ και 1.5 μήνα βλέπω βελτιωμένη απόδοση παντού και μπαταρία) κάτι το optimization από πλευράς Samsung είμαι σίγουρος θα δούμε περαιτέρω βελτίωσης

Η κάθοδος η στασιμότητα επετε μετέπειτα.:lol:

 

Τότε που αναλαμβάνει δράση το κόψιμο ενημερώσεων λογισμικού :p

 

Όπως πέρσι με S7 edge που ένα εξάμηνο στην κατοχή μου και ήμουν με τηννAPC8 all time.:wink:

 

Μαθημένοι από τα βουνά είμαστε αλλωστε!!

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία δεν διαφοροποιείται από άλλες συσκευές.

 

Μόλις το ανεβάσεις το βλέπει σαν 360.

 

Από την εφαρμογή ανεβάζεις?

Από το mobile site δεν γίνεται.

Και ομως εμενα δεν το κανει. Την ανεβαζει απλη πανοραμικη μακροστενη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την έχω αγοράσει αυτή την θήκη για το κινητό μου επειδή μου έπεσε :( ευτυχώς είχα ευχή από τον θεό και δεν έπαθε τίποτε απόλυτος αλλά μαράζωσα. Τώρα είναι προστατευμένο. Samsung Clear View Book Black Galaxy S8

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες αποριες γιατι σκεφτομαι την μεταβαση απο 7 plus...

 

1)Εχει μεσα εφαρμογη που να σου περναει δεδομενα αυτοματα απ το icloud?

 

2)Να συγχρονιζει photo με το icloud προφανως δε γινεται σωστα?

 

3)Το gps πως το βλεπετε δουλευει καλα?

 

4)Ο αισθητηρας αποτυπωματων τελικα σας βολευει?Ειναι γρηγορος?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μερικες αποριες γιατι σκεφτομαι την μεταβαση απο 7 plus...

 

1)Εχει μεσα εφαρμογη που να σου περναει δεδομενα αυτοματα απ το icloud?

 

2)Να συγχρονιζει photo με το icloud προφανως δε γινεται σωστα?

 

3)Το gps πως το βλεπετε δουλευει καλα?

 

4)Ο αισθητηρας αποτυπωματων τελικα σας βολευει?Ειναι γρηγορος?

 

Ευχαριστω!

Πριν 4 ημερες το πηρα εχοντας το Iphone 7.

 

1-2) εχει εφαρμογη που τραβαει σχεδον τα παντα. τηλεφωνα, μηνυματα, ημερολογια, φωτο, δεδομενα κλπ.

 

3) χθες ετυχε να χρησιμοποιησω το google maps. μια χαρα ηταν και το σημα του gps και η πλοηγηση. αν κατεβασεις κιολας τους χαρτες δε θα θες και δεδομενα.

 

4) ο αισθητηρας ειναι γρηγορος πολυ. δεν εχω καταληξει ακομα αν με βολευει ή οχι. ενεργοποιησα και την αναγνωριση μεσω ιριδας οπου εκει ειναι κομπλε. με μια θηκη που να διαχωριζει την καμερα απο τον αισθητηρα θα εισαι καλυτερα. εμενα πχ το χερι 4-5 φορες παταγε κατω χαμηλα την οθονη για να το ξεκλειδωσω, μιας και ετσι εχει μαθει τοσα χρονια. συνηθεια ειναι βεβαια. θα μαθει το δαχτυλο να πηγαινει στο σωστο σημειο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς φίλε μου σε Ευχαριστω πολύ.

Κάτι που δεν κατάλαβα στην πορεία μπορεί οι φωτό που θα τραβιούνται απ το s8 να ανεβαίνουν απευθείας στο iCloud ???Αν γίνεται αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Έχω Dropbox αλλά το iCloud βολεύει γιατί βλέπω τις φωτό και από iPad κλπ.

 

Γενικά νιώθεις ότι σου λείπει κάτι απ το iPhone και αν ναι τι;;

 

Σε Ευχαριστω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς φίλε μου σε Ευχαριστω πολύ.

Κάτι που δεν κατάλαβα στην πορεία μπορεί οι φωτό που θα τραβιούνται απ το s8 να ανεβαίνουν απευθείας στο iCloud ???Αν γίνεται αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Έχω Dropbox αλλά το iCloud βολεύει γιατί βλέπω τις φωτό και από iPad κλπ.

 

Γενικά νιώθεις ότι σου λείπει κάτι απ το iPhone και αν ναι τι;;

 

Σε Ευχαριστω και πάλι.

 

Για το icloud δε μπορω να σου πω αν θα ανεβαινουν. Λογικα οχι, καθως αλλη υπηρεσια η μια αλλη η αλλη. Παντως και σε αλλο συννεφο να τις βαλεις, παλι θα τις βλεπεις. Απλα σιγουρα ειναι καλυτερα να φαινονται μεσω ipad στη συλλογη εκει των φωτο.

 

Μεχρι στιγμης δεν εχω νιωσει να μου λειπει κατι. Ειμαι ομως και σε φαση που ακομα το ψαχνω οποτε ειναι και ο ενθουσιασμος. Μεχρι στιγμης το εχω βολευτει παντως. Ειδικα οσο το μαθαινω. Αυτο ομως ειναι κατι υποκειμενικο γιατι εχει να κανει και για τι χρηση το θες. Εμενα πχ μεχρι στιγμης με καλυπτει. Δεν εχω τις τοσο τρομερες απαιτησεις. Το μονο σιγουρο ειναι οτι μετα απο χρονια που εχω να πιασω samsung στα χερια μου, και android μαζι, η εταιρια εκανε ενα εξαιρετικο τηλεφωνο. Και σε ποιοτητα κατασκευης και στα εσωτερικα του.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...