Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το βλέπω στο skroutz, το Coral Blue EU εισάγεται κανονικά στην Ευρώπη έτσι; Δεν θα έχουμε κάποιο θεμα με εγγύηση κτλ; Γιατί πχ στο Πλαίσιο δεν το βλέπω καν σαν συσκευή.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό και για να είσαι εσύ safe, είναι να ρωτήσεις την smartec (samsing hellas) για να μην μπλέξεις..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σωστό και για να είσαι εσύ safe, είναι να ρωτήσεις την smartec (samsing hellas) για να μην μπλέξεις..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ.

Πάντως εφόσον είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν θα έχουμε θέμα, σωστά;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχετε πάρει αναβαθμίσεις εκτός από εμένα ...το αγόρασα την Τετάρτη .Είναι ιταλικό ..αλλά δεν μου έχει βρει καμία αναβάθμιση

0df4fec1a1cf8fb977a5478eca08cefe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά είναι γνώμη σου αυτά που λες...εγω λαγκ δεν έχω φάει ακόμα και το έχω απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του...σε σύγκριση με pixel φίλου μου είναι πιο γρήγορο το s8+...οσο για την οθόνη δεν υπάρχει σύγκριση...και τον αισθητήρα τον συνηθίζεις...δεν είναι καλή η θέση του,θα προτιμούσα να είναι μπροστά άλλα δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα...εγω σε θέμα ταχύτητας του αισθητήρα τον βρίσκω πιο γρήγορο από του nexus πιο αργό από του 3t...αλλα έχει ταχύτατο ξεκλείδωμα με την ίριδα του ματιού!!!

 

2 παιδια απο πανω λενε οτι ειναι πιο smooth το 1+3, το app drawer lag το εχω δει παντου, και μου λες οτι ειναι "γνωμη μου";

 

Τηλεφωναρα το s8 αλλα για λατρεις του smoothness δεν κανει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως lag δεν έχω παρατηρήσει μέχρι τωρα.Επισης όπως στον φίλο απο πάνω δε μού έχει βγάλει την αναβάθμιση ακόμα.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Πάντως εφόσον είναι ευρωπαϊκό μοντέλο δεν θα έχουμε θέμα, σωστά;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

 

Αν ειναι ευρωπαικο μοντελο θα εχεις εγγυηση/service, αλλα οχι "αμεση" αντικατασταση συσκευης. Οτι ισχυει κλασικα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και χάζο αυτό που θα πω αλλά μήπως στο plus έχουν κάνει καλύτερη διυλεια γιατί αν διαβάζω για προβλήματα τα διαβάζω για το μικρό,είτε εδώ είτε στο Σκρουτζ
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και χάζο αυτό που θα πω αλλά μήπως στο plus έχουν κάνει καλύτερη διυλεια γιατί αν διαβάζω για προβλήματα τα διαβάζω για το μικρό,είτε εδώ είτε στο Σκρουτζ

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

2 παιδια απο πανω λενε οτι ειναι πιο smooth το 1+3, το app drawer lag το εχω δει παντου, και μου λες οτι ειναι "γνωμη μου";

 

Τηλεφωναρα το s8 αλλα για λατρεις του smoothness δεν κανει.

εμενα παντως πεταει το Plus φιλε μου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 παιδια απο πανω λενε οτι ειναι πιο smooth το 1+3, το app drawer lag το εχω δει παντου, και μου λες οτι ειναι "γνωμη μου";

 

Τηλεφωναρα το s8 αλλα για λατρεις του smoothness δεν κανει.

 

Ναι είναι γνώμη σου...κανενα λαγκ δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι σήμερα...το κινητό πατάει!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχει ένα πρόβλημα με την κάμερα.

Όταν δοκίμασα να βγάλω φωτογραφία την πρώτη φορά, το φόντο ήταν τελείως θολό.

Πήγα την συσκευή αμέσως στο σέρβις και ο τεχνικός χτύπησε με το δάκτυλο την κάμερα και όλα διόρθωσαν. Πήρα την συσκευή και έφυγα. Αυτό που έγινε συμβαίνει μου είπε από πτώση του τηλεφώνου συνήθως.

Παρατήρηση: Όταν στην οθόνη με το δάκτυλο ορίζουμε σημείο...δεν κάνει η κάμερα ένα είδος κίνησης να εστιάσει?

Εμένα παραμένει συνεχώς κολλημένη...

Link to comment
Share on other sites

Ασχοληθηκα αρκετη ωρα με ενα s8+ ενος φιλου (αφου το ειχα δει και στο Πλαισιο)

Α ρε samsung, θα παει 2025 και ακομα δεν θα ξερεις να φτιαξεις εναν fingerprint reader και ενα skin της προκοπης.

 

Τον reader καλυτερα να μην τον εβαζε, ενα ματσο χαλια. 45 φορες χειροτερος απο οτι βλεπουμε στα reviews.

Στο redmi 3 το μικρο που εχω πιο καλος ειναι.

 

Οσον αφορα το touchwiz?

 

Το παρακατω lag/framedrop/stutter (οπως θελετε πειτε το) το ειχαν και οι 3 συσκευες που ειδα.

 

 

Να εχεις δωσει δηλαδη 800+ για τηλεφωνο και να τρως το λαγκ στο πρωτο πατημα κουμπιου.

 

Ακυρο και μαυρο, το παιζει apple χωρις να ειναι apple.

Δυστυχώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.... Το έχω ένα μήνα τώρα και το τηλέφωνο όταν πας να μπεις από την οθόνη κλειδώματος 5/10 φορές λαγκαρει.... Επίσης όταν πας να ανοίξεις μια φωτογραφία το ίδιο. Για μένα απαράδεκτο για συσκευή ναυαρχίδα 800€. Ειλικρινά σκέφτομαι να το δώσω......

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.... Το έχω ένα μήνα τώρα και το τηλέφωνο όταν πας να μπεις από την οθόνη κλειδώματος 5/10 φορές λαγκαρει.... Επίσης όταν πας να ανοίξεις μια φωτογραφία το ίδιο. Για μένα απαράδεκτο για συσκευή ναυαρχίδα 800€. Ειλικρινά σκέφτομαι να το δώσω......

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Παντα (απο οσο θυμαμαι) οταν πρωτοβγαζει νεα συσκευη η sammy, δεν ειναι και τοσο smooth. Ενα-δυο update μετα, ειναι ολα (σχεδον) αψογα. Εγω δεν θα την εδινα. Κι αν σε ενοχλει τοσο εντονα, βαλε Nova Launcher, μεχρι να αλλαξει η κατασταση. Δεν νομιζω να αξιζει αυτη τη στιγμη να το δωσεις...γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Παντα (απο οσο θυμαμαι) οταν πρωτοβγαζει νεα συσκευη η sammy, δεν ειναι και τοσο smooth. Ενα-δυο update μετα, ειναι ολα (σχεδον) αψογα. Εγω δεν θα την εδινα. Κι αν σε ενοχλει τοσο εντονα, βαλε Nova Launcher, μεχρι να αλλαξει η κατασταση. Δεν νομιζω να αξιζει αυτη τη στιγμη να το δωσεις...γνωμη μου.

 

+1 Έτσι ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ προσωπικά με το S8 έχω κανένα lag...ειδικά αυτό που φαίνεται στο βίντεο. Αλλά ίσως κάποιοι να το έχουνε...αλλά και να συμβαίνει, είπαμε..κάνα δυο update και θα είναι άψογο!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος μήπως περίεργες δονήσεις όταν πάει να ξεκλειδώσει την συσκευή? Χωρίς να έχω αναπάντητες η κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η "ευκαιρία"(?) για αγορά σφραγισμένου Samsung Galaxy S8 Dual Sim κοντά στα 550 ευρώ.

 

Τελικά έχει κάποιος εμπειρία από την έκδοση dual?

Διάβασα σε ένα άλλο thread για κακή αυτονομία + υπερθέρμανση

Σκόπευα να περιμένω την ανακοίνωση του Οneplus5 αλλά μου φαίνεται δελεαστική η τιμή του από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο tempered Καλό ? 2 πήρα και τα πέταξα. Θέλει πολύ δύναμη όταν πατάς την οθόνη για να πιάσει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο tempered Καλό ? 2 πήρα και τα πέταξα. Θέλει πολύ δύναμη όταν πατάς την οθόνη για να πιάσει

 

Ολα είναι για πέταμα στις κυρτές οθόνες .μόνο καλή ζελατίνα βάλε αν θες κάτι .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...