Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα εκεί το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω στην nougat εκεί ήταν στην Oreo δεν το βρίσκω

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκεί είναι ακλόνητο και στην oreo...

Η 2η επιλογή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκεί είναι ακλόνητο και στην oreo...

Η 2η επιλογή.

 

Screenshot_20180410_120350_Settings.jpgScreenshot_20180410_120403_Settings.jpg

Συνεχίζω να μην το βρίσκω

Εγώ αυτό το menu ψάχνω

http://innov8tiv.com/wp-content/uploads/2017/10/android-smart-lock-1.jpg

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε ..

 

"In security settings /Go to trust agents /smart lock option is there / disable it and then enable it again /after that go back and see options are there or not.

 

If they're not appearing then after disabling, reboot the device once and enable it again.

 

I hope this will work."

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω δώσει το s8 plus στον αδερφό μου πριν είχε το iPhone 6s. Μου έχει παραπονεθεί κάνα 2 με 3 φορές ότι του κάνει ένα τρεμόπαιγμα η οθόνη κ όταν πάω να κοιτάξω μ λέει δεν το κάνει τώρα. Εγώ όσο καιρό το είχα δεν είχα δει το παραμικρό. Υπάρχει κάνας τρόπος να τσεκάρω; δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, αν γίνεται να δω κάτι με *#0*# π.χ είπα αμάν να πάρει σαμσουνγκ ελπίζω ναμην έχει κάνα πρόβλημα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ ^_NikitaS_^ και Nikos_Mpl, για την λύση με τον ηχο της φωτογραφικής μηχανης

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε ..

 

"In security settings /Go to trust agents /smart lock option is there / disable it and then enable it again /after that go back and see options are there or not.

 

If they're not appearing then after disabling, reboot the device once and enable it again.

 

I hope this will work."

Ε αυτό είναι να είσαι καλά χίλια ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20180410_120350_Settings.jpgScreenshot_20180410_120403_Settings.jpg

Συνεχίζω να μην το βρίσκω

Εγώ αυτό το menu ψάχνω

http://innov8tiv.com/wp-content/uploads/2017/10/android-smart-lock-1.jpg

Καλημερα! απο σημερα κατοχος κι εγω του s8+ μια ερωτηση αυτο το μαυρο θεμα πως το περασες?

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το δάχτυλο στην αρχική οθόνη σε ένα κενό σημείο και πατα κάτω στο "θέμα".

Όχι ότι δεν υπάρχει και στον app drawer και στις ρυθμίσεις, αλλά από εκεί μπαίνεις κατευθείαν.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, εχω βαλει νοβα γιαυτό δεν το βρίσκω.

Βρηκα τα θεματα αλλα πρεπει να κανω λογαριασμο στης σαμμυ για να κατεβασω. οκ θα φτιαξω λογαριασμο.

Νομιζω οτι η οθονη σε λευκη εικονα ειναι λιγο ροζ γυρω γυρω, ειναι ¨φυσιολογικο¨ αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! απο σημερα κατοχος κι εγω του s8+ μια ερωτηση αυτο το μαυρο θεμα πως το περασες?

Καλημέρα και καλορίζικο μέσα από το κατάστημα θεμάτων μπορείς να κατεβάσεις πολλά θέματα θα πας ρυθμίσεις και μετά φόντα και θέματα το συγκεκριμένο είναι με πληρωμή και λέγεται Material Black (Android 7+) δωρεάν μπορείς να κατεβάσεις το Material_Black και το Black_Edition_V2

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,σκεφτομαι να αγορασω μεταχειρισμενο το s8+.Τι θα πρεπει να κοιταξω εκτος απο εξωτερικη εμφανιση?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο μέσα από το κατάστημα θεμάτων μπορείς να κατεβάσεις πολλά θέματα θα πας ρυθμίσεις και μετά φόντα και θέματα το συγκεκριμένο είναι με πληρωμή και λέγεται Material Black (Android 7+) δωρεάν μπορείς να κατεβάσεις το Material_Black και το Black_Edition_V2

 

Ευχαριστω πολυ κατεβασα και τα 2 μια χαρα ειναι :D

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο παιδια, αξιζει και την αγορα 0.89€ :)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=project.vivid.themesamgalaxy

 

Κανεις δικο σου θεμα + εχει μαυρο θεμα (στο επι πληρωμη) για αρκετες εφαρμογες πχ Instagram

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρη ερωτηση που ενδιαφερει παρα πολυ κοσμο με την κυκλοφορια του S9+ πλεον πολλοι(μεταξυ αυτων και εγω)κοιτανε για το φθηνοτερο S8+ λογω της χαμηλοτερης τιμης του φυσικα.

 

Η ερωτηση μου λοιπον ειναι με την μπαταρια τι παιζει απο πλευρας μεταχειρισμενου?Αυτα που ελεγε η Samsung τελικα για τις μπαταριες μετα το φιασκο του note 7 οτι αντεχουν περισσοτερες φορτισεις και δεν χανουν σε βαθος χρονου μεγαλο ποσοστο ισχυει ή πουλαγε παραμυθια?

Με τις Amoled οθονες κανενα παρατραγουδο τυπου burn in,προβληματικου panel κλπ?

 

Θυμαμαι πριν 1 χρονο περιπου πολλα ατομα που ειχαν επιστρεψει καλοκαιριατικα τα S7 edge τους πισω λογω προβληματος στην οθονη/panel.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,σκεφτομαι να αγορασω μεταχειρισμενο το s8+.Τι θα πρεπει να κοιταξω εκτος απο εξωτερικη εμφανιση?

 

Πατάς στο πληκτρολόγιο *#0*# κάνεις κάποια τεστ να δεις αν είναι ένταξει η οθόνη η δόνηση η αφή κτλ. Κατεβαζεις το phone info σου λέει αν έχει γράψει το Knox αν ας πούμε γράφει 0- 1 δεν ισχύει η εγγύηση. Το imei που θα γράφει μέσα η συσκευή η στο κουτί της σε αυτοκόλλητο σου λένε πόσο εγγύηση εχεις στη σαμσουνγκ. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φταιει που χω fhd 60 καρε και σε ολα τα βιντεο που τραβαω στιγμιαια κολλαει freezarei η οθονη; Ειτε αποθηκευω σε sd ειτε εσωτερικο το ιδιο.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη που τραβας η κατα τη διαρκεια;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..προσφατα προσπαθησα να κανω flip horizontally μια φωτογραφια που ειχα τραβηξει..μεσα απο τα gallery..παλαιοτερα υπηρχε η επιλογη..πλεον δεν την βρισκω..μεταφερθηκε/αφαιρεθηκε;; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,κατοχος πλεον του s8+ θα ηθελα να μου προτεινετε τζαμακι για την οθονη και θηκη.Ακουσα πως η αυθεντικη clear view δεν προστατευει καθολου?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια χάρη δείτε σε χαμηλή φωτεινότητα το trailer απτο darkest hour στο you tube. Κ πείτε μας αν υπάρχει κάποιο θέμα στο μαύρο γιατί στο s8 plus κ στο s9 plus που έχω υπάρχει θέμα όπως κ σε όλους στο νήμα του s9 plus ίσως είναι με την αναβάθμιση στην oreo... Μετά το 45 δευτερόλεπτο βάλτε κ πείτε μας ευχαριστώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Black crushing ειναι και ειναι θεμα των AMOLED απο.... ανεκαθεν :p Υπαρχουν τροποι να μην γινεται τοσο μεσω software οπως εχει κανει η Apple στο Χ, το οποιο δεν εχει και το μωβ ghosting/smear οταν κουνας μαυρο πανω σε αλλο χρωμα αν εχεις προσεξει

 

https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review/7

 

The Galaxy S9 and S9+ both are darker and more even in brightness than the Galaxy S8. This matches our measurement which showed the S9’s have higher gamma than the S8 (for our units). The Galaxy S9’s provided a better representation of the source material than the S8. There is a difference between the S9 and S9+ as the S9+ seemed to have a higher gamma or more clipping between black and the darkest areas. The problem here is that this clipping gradient isn’t smooth enough and in motion this results in very noticeable moving artefacts.

 

The iPhone X behaved very differently than any Samsung devices and provided a significant image quality advantage in dark scenes. When looking at the shadow clipping highlighting that Apple is doing some very fine dithering between fully dark areas and the next highest brightness levels. When in motion the iPhone X just provides an extremely good experience in dark scenes with little to no visible artifacts.

 

The Pixel 2 XL comes with an LG panel and DDIC. The results here are a complete mess as not only does the Pixel 2 XL have issues with the dark areas, but actually the gamma curve at low levels is far too high and this clips actual detail of the image into complete black. The LG V30 has the same issues and I hear this is a hardware limitation on the way LG handles brightness control through PWM – it’s not able to retain sufficient ADC bit depth resolution at low brightness and causes a more compressed image.

 

Apple’s screen also doesn’t suffer from the “purple smudging” when transitioning between black areas. This seems to be caused by a lag in the response-time of the blue subpixels, not able to shut off quickly enough. The point here is that if Apple can handle dark scenes at low brightness levels at good quality, then so should Samsung, so here’s hoping Samsung’s engineers can focus on this issue and improve it in future generations.

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά περίπου 23gb τα δεδομένα μου και κατειλημμένα είναι 44? 20 gigs το λειτουργικό? Κάνω κάπου λάθος?b1aaaff17031c90fe6baec25a7f7d7bd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά περίπου 23gb τα δεδομένα μου και κατειλημμένα είναι 44? 20 gigs το λειτουργικό? Κάνω κάπου λάθος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προσθέτωντας τα παραπάνω δεδομένα σου βγαίνουν περισσότερα από τα 23 GB που λες...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια χάρη δείτε σε χαμηλή φωτεινότητα το trailer απτο darkest hour στο you tube. Κ πείτε μας αν υπάρχει κάποιο θέμα στο μαύρο γιατί στο s8 plus κ στο s9 plus που έχω υπάρχει θέμα όπως κ σε όλους στο νήμα του s9 plus ίσως είναι με την αναβάθμιση στην oreo... Μετά το 45 δευτερόλεπτο βάλτε κ πείτε μας ευχαριστώ
Κανενα απόλυτος θεμα με το μαυρο σε οποιαδήποτε φωτεινότητα.

Κρύσταλλο μαυρο παραμένει απο τερμα κάτω μέχρι τερμα πάνω η φωτεινότητα!

Μήπως να τα πας μια βολτα απο το σέρβις γιατι προφανώς εχουν θεμα τα πανελ τους!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτωντας τα παραπάνω δεδομένα σου βγαίνουν περισσότερα από τα 23 GB που λες...
Μήπως μπερδεύτηκες με τα mb?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...