Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τιποτα φιλε μου! Αντε καλοδουλευτη!

 

Ευχαριστώ πολύ μόλις πέρασα και τα περισσότερα αρχεία μέσα

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο αδερφός μου από iPhone μάλλον θα πάρει το s8 plus

Στο iPhone είχε σε μια μεριά όλα τα email του μαζί γίνεται να τα έχει κ στο Android όλα συνδεδεμένα σε μια μεριά η κάτι τέτοιο ?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Στην ιδια εφαρμογη; Προφανως και γινεται, σε ολες τις εφαρμογες email ρε συ. Και την ενσωματωμενη (ανεκαθεν)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις; Στην ιδια εφαρμογη; Προφανως και γινεται, σε ολες τις εφαρμογες email ρε συ. Και την ενσωματωμενη (ανεκαθεν)

 

Τα είχε όλα μαζί τα email και του έδειχνε σε όλα μαζί τα εισερχόμενα σε 4 σειρές κ έγραφε στην κάθε μία σειρά πόσα email αδιάβαστα είχε κάτι τέτοιο θα το τσεκάρω πάλι αύριο κ θα σας πω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω τραγική κατανάλωση μπαταρίας...Την περισσότερη μου την κάνει το σύστημα Android..

Επίσης, όταν κάνω βελτιστοποίηση της συσκευής μου φτάνει έως το 90/100 και όχι έως το 100/100 όπως παλιότερα..

Με Oreo είμαι εδώ και 2 εβδομάδες με καθαρή εγκατάσταση...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by evripidis4
Link to comment
Share on other sites

Ολοι Έχουμε και drain στην 8αρα.

Μετα από 15 firmware βρήκα και με έκατσε καλα.

Βγάζω πλέον 20 ώρες με 4-5 ωρες οθονη.

Σε σχέση που ήμουν πριν λιγο μαξ 12 ωρες με 3 ωρες οθονη.

 

Οσο για την βελτιστοποίηση πρέπει να ενεργοποιήσεις και το security για να παει 100.

Και στην 7αρα ετσι ηταν !!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με κάρτα Vodafone κ φυσικά δεν υπήρχε το WiFi calling έβαλε π αδερφός μου κάρτα κοσμοτε στη συσκευή και χωρίς να στείλουμε ούτε μην στον πάροδο υπήρχε κανονικά στην κουρτίνα σαν διακόπτης. Το ζήλεψα λίγο γιατί η βονταφον καλή χρυσή που έχω φοιτητικό σαν σήμα και ίντερνετ 4g είναι μέτρια συνήθως.. Ακόμα κ στο κατάστημα της μέσα δεν έχεις ούτε μια γραμμή όταν μπαίνεις..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/Intelligent-Technology-Ladegerät-Certificated-Kabelloses-Ladegerät/dp/B01JNASTRS/ref=sr_1_9?s=All&ie=UTF8&qid=1522604204&sr=1-9&keywords=wireless+ladegerät

9v λέει. Θα φορτίζει κανονικά γρήγορα όσο με καλώδιο ή είναι μούφα?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κατά διάνοια!

Ένας γρήγορος ασύρματος φορτιστής με ενεργή την γρήγορη ασύρματη φόρτιση, κάνει 2μιση με 3 ώρες και κάπου στις 5 με απενεργοποιημένη την γρήγορη ασύρματη φόρτιση :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες έχω τραγική κατανάλωση μπαταρίας...Την περισσότερη μου την κάνει το σύστημα Android..

Επίσης, όταν κάνω βελτιστοποίηση της συσκευής μου φτάνει έως το 90/100 και όχι έως το 100/100 όπως παλιότερα..

Με Oreo είμαι εδώ και 2 εβδομάδες με καθαρή εγκατάσταση...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολοι Έχουμε και drain στην 8αρα.

Μετα από 15 firmware βρήκα και με έκατσε καλα.

Βγάζω πλέον 20 ώρες με 4-5 ωρες οθονη.

Σε σχέση που ήμουν πριν λιγο μαξ 12 ωρες με 3 ωρες οθονη.

 

Οσο για την βελτιστοποίηση πρέπει να ενεργοποιήσεις και το security για να παει 100.

Και στην 7αρα ετσι ηταν !!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Κι εγώ είχα το ίδιο drain με την crb7. Από χθες που πέρασα την crc7 το κινητό είναι λες και του άλλαξα μπαταρία... Επανήλθε στα επίπεδα των πρώτων nougat...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα είχε όλα μαζί τα email και του έδειχνε σε όλα μαζί τα εισερχόμενα σε 4 σειρές κ έγραφε στην κάθε μία σειρά πόσα email αδιάβαστα είχε κάτι τέτοιο θα το τσεκάρω πάλι αύριο κ θα σας πω

 

WzVNjQF.jpg

 

Το εχω στην μαμα εφαρμογη του Android τουλαχιστον απο το Optimus G το 2013 :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

WzVNjQF.jpg

 

Το εχω στην μαμα εφαρμογη του Android τουλαχιστον απο το Optimus G το 2013 :p

 

Thanks θα το κοιτάξω.

 

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση 465 mb για το s8 plus για s9plus τπτ ακόμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με κάρτα Vodafone κ φυσικά δεν υπήρχε το WiFi calling έβαλε π αδερφός μου κάρτα κοσμοτε στη συσκευή και χωρίς να στείλουμε ούτε μην στον πάροδο υπήρχε κανονικά στην κουρτίνα σαν διακόπτης. Το ζήλεψα λίγο γιατί η βονταφον καλή χρυσή που έχω φοιτητικό σαν σήμα και ίντερνετ 4g είναι μέτρια συνήθως.. Ακόμα κ στο κατάστημα της μέσα δεν έχεις ούτε μια γραμμή όταν μπαίνεις..

 

Στην κουρτίνα (οπως και στις ρυθμίσεις στο μενού) το ειχε και μένα που είμαι κοσμοτε σαν επιλογή,

Αλλά οταν έστειλε μηνημα στον παροχο, απο τοτε και μετά εχει και το σηματακι του wifi calling ή του VOLTE και επίσης γράφει στο ονομα του παρόχου "COSMOTE wifi Calling" επάνω αριστερά.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος oneplus 5t 6/64 4 μηνών σχεδόν. Αν κάποιος με s8+ σε άριστη κατάσταση ενδιαφέρεται για ανταλλαγή ας μου στείλει ένα π.μ. Μαζί δίνονται και 3 θήκες. Άψογη κατάσταση και από το ευρωπαικό site.
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι οι περισσότεροι έχετε πάρει ήδη την crc7.

Εγώ έχω κολλήσει στην αρχική crap, που είχα περάσει μέσω ODIN. Από τότε δεν μου έχει έρθει καμμία αναβάθμιση και δεν ξέρω τι να κάνω. Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν έχει και κάποιος άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τι έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι οι περισσότεροι έχετε πάρει ήδη την crc7.

Εγώ έχω κολλήσει στην αρχική crap, που είχα περάσει μέσω ODIN. Από τότε δεν μου έχει έρθει καμμία αναβάθμιση και δεν ξέρω τι να κάνω. Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν έχει και κάποιος άλλος αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και τι έκανε.

 

και εγω στην αρχική crap ειμαι ακόμα.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σε Eur δεν έχει δοθεί ακόμη η CRC7 σωστά?

και εγω στην αρχική crap ειμαι ακόμα.

Σε EUR δηλαδή δεν έχει δοθεί κανένα update μετά το αρχικό CRAP???

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πήρε ποτέ crap ελληνική συσκευή;

Πήραμε εμείς με γερμανικά Πριν 2 μήνες την crap, την τράβηξαν και μετά έδωσαν crb7.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πήρε ποτέ crap ελληνική συσκευή;

Πήραμε εμείς με γερμανικά Πριν 2 μήνες την crap, την τράβηξαν και μετά έδωσαν crb7.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Δεν ξέρω να σου απαντήσω φίλε Νίκο.

Εμένα είναι EUR/EUR/TPH με ελληνική Sim και την crap την είχα περάσει μέσω ODIN, όταν είχε πρωτοβγει σαν beta ας πούμε.

Από τότε- 2 μήνες περίπου- δεν έχω πάρει κανένα update.

Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω και τι να περιμένω.

Ή αν πρέπει να αλλάξω κάτι για να παίρνει updates.

Tι με συμβουλεύετε;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πήρε ποτέ crap ελληνική συσκευή;

Πήραμε εμείς με γερμανικά Πριν 2 μήνες την crap, την τράβηξαν και μετά έδωσαν crb7.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Έχει βγει για ελληνική ναι η 2η έκδοση κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

 

Εγω που έχω eur δεν μου βγάζει για update στην crc7

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 2η έκδοση crap.

Η πρώτη oreo ήταν η crap, η δεύτερη ήταν η crb7 και η τρίτη είναι η crc7.

Όσοι πέρασαν παλαιότερη oreo και γύρισε σε ελληνική μετά όπως του φίλου παραπάνω, λογικά θα αναβαθμιστούν μόλις βγει η επόμενη έκδοση για Ελλάδα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αναμονή που την έχω την 8αρα λέει crb7/crap/crap δεν γνωρίζω αν επειδή δεν την έχω περάσει δεν μου βγάζει την crc που λέτε μερικοί ότι έχει βγει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...