Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω η μπαταρια μου ειναι εξαιρετικη στη διαρκεια της μερας (βγαζω 6-8 ωρες οθονη, αναλογα το ποσο 4G χρησιμοποιω), στην αναμονη το βραδυ θα μου φαει ενα 10% το 8ωρο για πλακα, με κλειστη AOD κιολας.

 

Για την ωρα υποπτευομαι καποιο κολλημα του Spotify, οτι κραταει ξυπνια τη συσκευη (το βαζω κανα 15λεπτο πριν κοιμηθω και κλεινει αυτοματα μετα απο λιγο)

Έχεις μήπως το WiFi ανοιχτό? εμένα το βράδυ χάνει 1-2% τα έχω όλα κλειστά εκτός από το σήμα του κινητού.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι με ανοιχτο, αλλα δεν ειναι πολυ ρε συ; Σημερα πχ δεν ειχα καν πολλες ειδοποιησεις που ενεργοποιουν το Edge lighting να πεις το εφαγε εκεινο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ισχυει εν μερει...ειχα γι αρκετο καιρο την sony rx-100 mark1...την πρωτη που βγηκε δηλαδη.

Δεν ξερω ποσο κοστιζει σημερα...αλλα η καμερα κανει πλακα σε οποιοδηποτε κινητο

εχει κυκλοφορησει μεχρι σημερα

Ναι ωστόσο αυτή δεν έκανε ποτέ 100-150€, αλλά από 500 μέχρι 700€, ανάλογα ποιο μοντέλο θα πάρεις. Επίσης, η συγκεκριμένη σειρά έκανε και θα κάνει πλάκα εφόσον έχει αισθητήρα 1" και f/1.8, γιατί μιλάμε για την κορυφαία compact που υπάρχει.

 

Εγώ αντέδρασα στην υπερβολή των "100-150€", όπου οι ψηφιακές είναι της τάξης που δε μπορούν ούτε σωστό φλας να πετάξουν το βράδυ.

 

Και ξαναλέω πως εγώ με μια Sony DSC H400 που είχα πάρει το 2014 νομίζω 380€, δε μπορούσα να τραβήξω την κόρη μια σωστή φωτογραφία αν ήσουν έστω σε σκιά λόγω f/3.4... Μη μιλήσω για θέμα εστίασης και lag, που ήταν για τα πανηγύρια...

 

Έτσι έχοντας απαιτήσεις σε αυτό το κομμάτι κατέληξα πέρυσι να πάρω το S7 και δε το μετάνιωσα, γιατί το έχω πάντα μαζί και τραβάω φωτογραφίες ακαριαία...

 

Ωστόσο αν αποφάσιζα για καλύτερη ποιότητα θα πήγαινα μόνο σε Rx100, αλλά με το ανάλογο τίμημα που είπαμε...

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με ανοιχτο, αλλα δεν ειναι πολυ ρε συ; Σημερα πχ δεν ειχα καν πολλες ειδοποιησεις που ενεργοποιουν το Edge lighting να πεις το εφαγε εκεινο

Ψιλο οκ είναι.

1% την ώρα περίπου σε αναμονή με όλα ανοιχτά, πλην bt να υποθέσω.

Έχεις και πολλούς συγχρονισμούς εσύ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

γνωρίζετε αν ύπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού, από την Ģ955FXXU1ÇRAP?

CRB7 και CRC7.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κανένας που να μην του έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση σε 8 διότι κάθε μέρα κοιτάω και ακόμη να μου έρθει
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κανένας που να μην του έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση σε 8 διότι κάθε μέρα κοιτάω και ακόμη να μου έρθει

Επειδή βλέπω s8 στην υπογραφή σου...το ''μικρό'' έχεις ή το plus?

Τί csc έχεις;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω s8 στην υπογραφή σου...το ''μικρό'' έχεις ή το plus?

Τί csc έχεις;

 

Το μικρό έχω το κινητό μεσω IMEI μου είπαν ότι προμηθεύεται για Ελλάδα που πήρε τηλέφωνο και είναι EUR στην εξυπηρέτηση μου είπαν είναι θέμα παρόχου ότι ο πάροχος δεν την έχει δώσει ακόμη αλλά μου κάνει εντύπωση που η Ελλάδα την έχει πάρει κανονικά και εταιρίες όπως Vodafone COSMOTE την έχουν δώσει κανονικά ελπίζω να είναι θέμα ημερών μέχρι να μου έρθει διότι σχεδόν σε όλες τις χώρες έχει ερθει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό έχω το κινητό μεσω IMEI μου είπαν ότι προμηθεύεται για Ελλάδα που πήρε τηλέφωνο και είναι EUR στην εξυπηρέτηση μου είπαν είναι θέμα παρόχου ότι ο πάροχος δεν την έχει δώσει ακόμη αλλά μου κάνει εντύπωση που η Ελλάδα την έχει πάρει κανονικά και εταιρίες όπως Vodafone COSMOTE την έχουν δώσει κανονικά ελπίζω να είναι θέμα ημερών μέχρι να μου έρθει διότι σχεδόν σε όλες τις χώρες έχει ερθει.

Έτσι όπως τα λες αλλά....για πληροφορίες για το μικρό καλύτερα να ρωτήσεις το αντίστοιχο νήμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450251

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες αλλά....για πληροφορίες για το μικρό καλύτερα να ρωτήσεις το αντίστοιχο νήμα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450251

 

Είχα ρωτήσει αλλά δεν είχε απαντήσει κανείς μάλλον σε εμένα δεν ήρθε ακόμη ενώ πριν λίγες μέρες που είχα απαντήσει εδώ είχαν και άλλοι θέμα με την αναβάθμιση που δεν τους ήρθε ακόμη και είπα ας ρωτήσω κι εδώ μήπως τελικά τους ηρθε.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Ενω η μπαταρια μου ειναι εξαιρετικη στη διαρκεια της μερας (βγαζω 6-8 ωρες οθονη, αναλογα το ποσο 4G χρησιμοποιω), στην αναμονη το βραδυ θα μου φαει ενα 10% το 8ωρο για πλακα, με κλειστη AOD κιολας.

 

Για την ωρα υποπτευομαι καποιο κολλημα του Spotify, οτι κραταει ξυπνια τη συσκευη (το βαζω κανα 15λεπτο πριν κοιμηθω και κλεινει αυτοματα μετα απο λιγο)

Ρε εσυ τι νόημα εχει να τα αφηνεις ανοιχτα την νυχτα που πέφτεις ύπνο???

Βαλε εκει λειτουργία πτησης και τέρμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

CRB7 και CRC7.

Σε ευχαριστώ αδερφέ μου!!!

Δύο ερωτήσεις ακόμη:

1. Υπάρχει κάποιο link που μπορώ να κατεβάσω την πιο τελευταία;;; CRB7 ή την ÇRÇ7;;;

2. Την εγκατάστασή την κάνω μέσω ODIN ή περιμένω ΟΤΑ Update;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε εσυ τι νόημα εχει να τα αφηνεις ανοιχτα την νυχτα που πέφτεις ύπνο???

Βαλε εκει λειτουργία πτησης και τέρμα.

Καταρχάς λειτουργία πτήσης έχει bug και τρώει παραπάνω :p

 

Χρειάζομαι και τηλέφωνο και WiFi τουλάχιστον ώστε να μπορούν να με ξυπνήσουν αν συμβεί κάτι και κυρίως στη δουλειά. Δε κοιμάμαι βράδυ οπότε πολλά γίνονται :lol:

 

Χθες κοιμήθηκα με αυτό https://i.imgur.com/HcUNjbh.jpg

 

Με κλειστά χειροκίνητα τα πάντα (WiFi, data, NFC, location, AOD, Bixby voice activation) μου έφαγε πάλι 7% στο 5ωρο. Είμαι σίγουρος ότι είναι bug του spotify με την εφαρμογή που το κλείνω οπότε θα βρω εναλλακτική σε αυτό.... 2 ώρες background usage

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κανένας που να μην του έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση σε 8 διότι κάθε μέρα κοιτάω και ακόμη να μου έρθει

εγω εχω το plus,δεν εβλεπα την αναβαθμιση στο smart switch,σε επικοινωνια με samsung μου ελεγαν οτι θα την παρω οταν βγει απο την γερμανια (λογω οτι ειναι γερμανικο που γυρισε σε ελληνικο απο επανεκινηση αφου εβαλα την sim),και διαφορα αλλα.τελικα το πηγα στο σερβις και σε μιση ωρα μου περασαν την G955FXXU1CRC7.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιες μπούρδες λέει η Samsung και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω η να γελάσω.

Εφόσον η συσκευή σου γύρισε σε ελληνική, πρέπει να αναβαθμίζεται με τα ελληνικά.

Αν έπαιρνες αναβάθμιση μαζί με τα γερμανικά (όπως το δικό μου πχ που γύρισε σε γερμανικό) θα είχες πάρει την πρώτη oreo πριν 2 μήνες, την δεύτερη πριν 1μιση μήνα και την τρίτη oreo πριν καμία βδομάδα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιες μπούρδες λέει η Samsung και δεν ξέρω αν πρέπει να κλάψω η να γελάσω.

Εφόσον η συσκευή σου γύρισε σε ελληνική, πρέπει να αναβαθμίζεται με τα ελληνικά.

Αν έπαιρνες αναβάθμιση μαζί με τα γερμανικά (όπως το δικό μου πχ που γύρισε σε γερμανικό) θα είχες πάρει την πρώτη oreo πριν 2 μήνες, την δεύτερη πριν 1μιση μήνα και την τρίτη oreo πριν καμία βδομάδα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

για να το συνεχισω τι αλλο μου ειπε οταν της ειπα οτι το γερμανικο εχει παρει 3 αναβαθμισεις και εγω τιποτα ακομα και το smart switch μου γραφει οτι εχω την τελευταια rom EUR ,μου απαντησε οτι η EUR ειναι για ολη την ευρωπη,αφου συνεχισε να μου λεει και αλλες βλ..... την ευχαριστησα, περιμενωντας να βαλω την βαθμολογια οπως γινεται στο τελος της κλησης, ματαια περιμενα.δυστυχως η εξυπηρετηση samsung ειναι για κλαματα.

στο σερβις που πηγα μου ειπαν οτι πρεπει να περνει τις αναβαθμισεις απο ελλαδα,σε μιση ωρα μου εβαλαν την αναβαθμιση G955FXXU1CRC7.

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικη ρομ ποια ειναι η τελευταια παιδια?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

G955FXXU1CRB7

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις το κινητό μου αρχικά ήταν English Ireland όπου και εκεί έχει κάτι μέρες που την πήρε την αναβάθμιση και με την κάρτα γύρισε σε EUR αλλά και η Ελλάδα από την άλλη την έχει πάρει κανονικά την αναβάθμιση.

Προσπάθησα να περάσω την ενημέρωση μέσω Odin αλλά δεν γίνεται κολλάει ένα βήμα πριν μπει προσπάθησα και μέσω κάρτας μνήμης να περάσω την ενημέρωση και μου βγάζει failed κι εκεί με αποτέλεσμα να με κουράσει και να πω θα περιμένω μέσω OTA να μου έρθει αλλά μέχρι στιγμής ματαια.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις το κινητό μου αρχικά ήταν English Ireland όπου και εκεί έχει κάτι μέρες που την πήρε την αναβάθμιση και με την κάρτα γύρισε σε EUR αλλά και η Ελλάδα από την άλλη την έχει πάρει κανονικά την αναβάθμιση.

Προσπάθησα να περάσω την ενημέρωση μέσω Odin αλλά δεν γίνεται κολλάει ένα βήμα πριν μπει προσπάθησα και μέσω κάρτας μνήμης να περάσω την ενημέρωση και μου βγάζει failed κι εκεί με αποτέλεσμα να με κουράσει και να πω θα περιμένω μέσω OTA να μου έρθει αλλά μέχρι στιγμής ματαια.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες;
Link to comment
Share on other sites

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες;

 

Έχω κάνει 3 φορές 2 με κάρτα sim μέσα και 1 χωρίς μήπως και γινόταν κάτι αλλά και πάλι μάταια.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει 3 φορές 2 με κάρτα sim μέσα και 1 χωρίς μήπως και γινόταν κάτι αλλά και πάλι μάταια.

 

Ποιο odin χρησιμοποιεις; εμενα ακριβως η ιδια περιπτωση μεεσενα σε ολα (και εμενα csc uk/ireland ηταν και παρολο που ειχε γυρισει σε eur δεν εβλεπε αναβαθμιση..αυτο που ειχα παρατηρησει ηταν οτι το uk ειχε παρει μια ακομα αναβαθμιση σε 7 που δεν ειχαν παρει οι ελληνικες. Επισης ειχα παρατηρησει οτι στο smartswitch με τικαρισμενο το predownload newest software ενω εβγαζε οτι εχει το τελευταιο απο πισω κατεβαζε 3.3 gb ...υποθετω οτι το προβλημα που δεν την βλεπει ειναι οτι ειχε παρει την επομενη εφταρα και βλεπει καπου ασυμβατοτητα. Τελικα την περασα κανονικα με το 3.13.1 odin. Νομιζω οτι αυτο το σκαλωμα που σου εκανε το εκανε με παλαιοτερη εκδοση του.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο odin χρησιμοποιεις; εμενα ακριβως η ιδια περιπτωση μεεσενα σε ολα (και εμενα csc uk/ireland ηταν και παρολο που ειχε γυρισει σε eur δεν εβλεπε αναβαθμιση..αυτο που ειχα παρατηρησει ηταν οτι το uk ειχε παρει μια ακομα αναβαθμιση σε 7 που δεν ειχαν παρει οι ελληνικες. Επισης ειχα παρατηρησει οτι στο smartswitch με τικαρισμενο το predownload newest software ενω εβγαζε οτι εχει το τελευταιο απο πισω κατεβαζε 3.3 gb ...υποθετω οτι το προβλημα που δεν την βλεπει ειναι οτι ειχε παρει την επομενη εφταρα και βλεπει καπου ασυμβατοτητα. Τελικα την περασα κανονικα με το 3.13.1 odin. Νομιζω οτι αυτο το σκαλωμα που σου εκανε το εκανε με παλαιοτερη εκδοση του.

 

V 3.12.7 ειχα προσπαθήσει πριν μερες πέρασα την έκδοση που μου είπες και περιμένω να δω.

 

Τελικά εγινε η ενημέρωση πέρασα όπως μου είπες την έκδοση 3.13.1 κι εγινε κατευθείαν σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

V 3.12.7 ειχα προσπαθήσει πριν μερες πέρασα την έκδοση που μου είπες και περιμένω να δω.

 

Τελικά εγινε η ενημέρωση πέρασα όπως μου είπες την έκδοση 3.13.1 κι εγινε κατευθείαν σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια.

Τιποτα φιλε μου! Αντε καλοδουλευτη!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...