Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος το background στην Gallery οταν βλεπουμε καποια εικονα να μην ειναι ασπρο γιατι βραδιατικα με τυφλωνει λιγο; Εχω ενα μαυρο θεμα αλλα εκει δε το εχει αλλαξει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις κάνεις ένα ταπ στην φωτο που έχεις ανοιχτή, γίνεται μαύρο το bg.

Τώρα για γενικά μαύρο θέμα στην γκαλερί, δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει, κανει και αυτο που λεω, μεσα στη προβολη της εικονας οταν φαινονται οι επιλογες τυπου share, edit κτλ;

 

Σκεφτομουν να βαλω Substratum για να εχω μαυρο και σε εφαρμογες, αλλα φοβαμαι μη το χασω στην επομενη εκδοση... Βεβαια, μεχρι να ερθει εχουμε αλλα οκ :lol:

 

Μόλις κάνεις ένα ταπ στην φωτο που έχεις ανοιχτή, γίνεται μαύρο το bg.

Τώρα για γενικά μαύρο θέμα στην γκαλερί, δεν ξέρω!

 

Για γενικα, γιατι λιγο ακουμπαω καταλαθος βραδιατικα και παρε τη τυφλωση :p Γενικα dark theme παντου, σκεψου και το myphone καπως ετσι το εχω: https://i.imgur.com/8DfKuqz.jpg

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως στα γερμανικά ήρθε ενημέρωση.fc083d02cfb16b11cc323c5b9fdad8b7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω με την gcam πόσο εκπληκτικό θόλωμα κάνει στις φώτο και σκέφτομαι ότι η Google με μια κάμερα στα πιξελ έχει βάλει στο θέμα φωτογραφίας τα γυαλιά με. Μια κάμερα φοβερό θόλωμα στα πιξελ αν και η εξωτερική εμφάνιση δεν είναι για συσκευή 1000 ευρών

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δικό μου έχει γίνει εντελώς απαράδεκτο μετά την αναβάθμιση σε oreo. Κάποιες εφαρμογές (πχ viber) χρειάζονται μερικά δευτερόλεπτα (!!!) για να ανοίξουν και πολλές φορές δεν ανοίγουν αν δεν πατήσεις 2-3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δικό μου έχει γίνει εντελώς απαράδεκτο μετά την αναβάθμιση σε oreo. Κάποιες εφαρμογές (πχ viber) χρειάζονται μερικά δευτερόλεπτα (!!!) για να ανοίξουν και πολλές φορές δεν ανοίγουν αν δεν πατήσεις 2-3 φορές.

 

Πέρασε από τα χέρια μου ένα xiaomi mi a1 με pure Android 8. Είχα το ίδιο αποτέλεσμα με το viber όπως έχω και τώρα και όπως έχεις κι εσύ.

Πατώντας την ειδοποίηση στο notification bar για να ανοίξει το viber, κάνει 1,2 δευτερόλεπτα παραπάνω απ'όσο θα έπρεπε.

Θεωρώ ότι δε φταει η συσκευή μας αλλά η oreo ή/και οι εφαρμογές.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δικό μου έχει γίνει εντελώς απαράδεκτο μετά την αναβάθμιση σε oreo. Κάποιες εφαρμογές (πχ viber) χρειάζονται μερικά δευτερόλεπτα (!!!) για να ανοίξουν και πολλές φορές δεν ανοίγουν αν δεν πατήσεις 2-3 φορές.

κάνε ένα hard reset και πιστεύω πως θα φτιάξει

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε από τα χέρια μου ένα xiaomi mi a1 με pure Android 8. Είχα το ίδιο αποτέλεσμα με το viber όπως έχω και τώρα και όπως έχεις κι εσύ.

Πατώντας την ειδοποίηση στο notification bar για να ανοίξει το viber, κάνει 1,2 δευτερόλεπτα παραπάνω απ'όσο θα έπρεπε.

Θεωρώ ότι δε φταει η συσκευή μας αλλά η oreo ή/και οι εφαρμογές.

 

Όπως λέει και ο Πέτρος από πάνω, κάνατε επαναφορά εργοστασιακων στα κινητά ? Αν όχι πάντα η στραβή είναι μες το πρόγραμμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο Πέτρος από πάνω, κάνατε επαναφορά εργοστασιακων στα κινητά ? Αν όχι πάντα η στραβή είναι μες το πρόγραμμα..

 

Φυσικά και έκανα "καθαρή εγκατάσταση".

Το μόνο μου θέμα είναι με το viber που το είχα και σε άλλη συσκευή.

Πιστεύω ότι κάτι συμβαίνει με την εντολή να ανοίξει την εφαρμογή από την ειδοποίηση.

Δε τρελαίνομαι όμως κι όλας να το λύσω. Μπορώ να ζήσω με αυτό μέχρι την επόμενη ενημέρωση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νωρίς για συμπεράσματα, αλλά η αυτονομία σε 4g (για χθες τουλάχιστον) ήταν παρόμοια με wifi.

Υπάρχει ένα θέμα με τον ISP στο σπίτι και η συσκευή δουλεύει σε 4g αποκλειστικά τις τελευταίες 15 ώρες.

ΔΕΝ παρατήρησα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση όπως θα έπρεπε.

Τώρα ήταν της στιγμής; Βελτιώθηκε τόσο το modem (μιας και δεν είναι το crap πλέον);

Θα δείξει τις επόμενες μέρες!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην nougat όταν μου ερχόταν ειδοποίηση πχ Whatsapp έδειχνε πάνω απ το σήμα τον αριθμό 1 και πάνω στην Status bar. Αν εδιωχνα την ειδοποίηση απ την μπάρα;στο σήμα του whatsapp εμένα το 1. Πλέον με oreo εξαφανίζεται απ το σήμα ο αριθμός. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έχει κανένας καμία ιδέα;

 

 

Στο Note 8 με Nougat που μένει ο αριθμός στο εικονίδιο Και όχι στην μπάρα προσωπικά με βολεύει γιατί ξέρω ότι έχω αδιάβαστο μήνυμα. Τώρα στο s8 plus το ξεχνάω και χάνω κάτι σημαντικές ομιλίες

 

Μάλλον θέμα Sammy ειναι και όχι Oreo.

Σε εμένα παραμένει ο αριθμός και αφού έχω κάνει clear από notification.

 

Είμαι με Nova βέβαια και άλλη συσκευή με Oreo 8.1.

 

Οσο για το Viber που αναφέρθηκε είναι θέμα εφαρμογής.

Το παρουσιάζει και σε άλλες συσκευές.

 

Υπομονή με κάνα update να στρώσει.

 

Δόξα το θεό δε λες;! :D

Ωστόσο αυτή την φορά διακρίνω λίγο πιο γρήγορη απόκριση σε κάποια animation που πριν είχε λίγα σπασίματα όταν ήταν παγωμένη στους μείον η συσκευή. Όπως το πρώτο άνοιγμα της edge οθόνης για παράδειγμα μετά από ώρες.

Πάντως κάθε ενημέρωση ως τώρα, η άφησε ίδια την συσκευή μου ή την έκανε καλύτερη!

Ας έρθει και η P του χρόνου να την περάσω κι αυτή χωρίς wipe, να καταρρίψουμε μύθους για τα update και την Samsung :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ρε μπας και η Sammy κατασκευάζει hardware και software και σε ένα παράλληλο σύμπαν επιπλέον όπου βλέπουμε αυτά τα άριστα αποτελέσματα.:lol::p

Αλλιώς δεν έχω άλλη λογική εξήγηση :D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη αυτονομία σε.ολοκαίνουργια.συσκευή 4 ημερών με καθαρή εγκατάσταση της 8

Κατεβαίνει πολύ γρήγορα ...

Αν δεν αλλάξει.Κάτι μέσα στη βδομάδα θα το πάω σμαρτεκ για έλεγχο 9cbc040477b130e902c6c64d98083d24.jpgf2102a03d09b5021b24116e1d9f8a753.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες την έχω και εγώ. Με 3 ώρες Ομιλία και Bluetooth ανοιχτό κάνα 6ωρο γιατί παίζω και μουσική βγάζω 4ωρο sot με υπόλοιπο 10 με 15%. 4g με 2 γραμμές και λίγο WiFi. Aod μόνιμα κλειστό. GPS το ανοίγω αν το χρειαστώ. Με το Note 8 ακριβώς ίδια χρήση βγάζω 3μιση sot και το έχω από Οκτώβριο. Φωτεινότητα πάνω απ την μέση και στα δύο. Την νύχτα την κατεβάζω μόνο. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω διαφορά με το Note όμως που την περίμενα γιατί όλοι λένε είναι αρκετά καλύτερο το plus
Link to comment
Share on other sites

4 μέρες την έχω και εγώ. Με 3 ώρες Ομιλία και Bluetooth ανοιχτό κάνα 6ωρο γιατί παίζω και μουσική βγάζω 4ωρο sot με υπόλοιπο 10 με 15%. 4g με 2 γραμμές και λίγο WiFi. Aod μόνιμα κλειστό. GPS το ανοίγω αν το χρειαστώ. Με το Note 8 ακριβώς ίδια χρήση βγάζω 3μιση sot και το έχω από Οκτώβριο. Φωτεινότητα πάνω απ την μέση και στα δύο. Την νύχτα την κατεβάζω μόνο. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω διαφορά με το Note όμως που την περίμενα γιατί όλοι λένε είναι αρκετά καλύτερο το plus

 

Γύρνα το s8 plus σε προηγούμενη έκδοση και θα δεις μεγαλύτερη διαφορά. Προφανώς η 8 δεν είναι ότι καλύτερο σε αυτονομία. Εμένα μου έβγαζε ένα 20% παραπάνω όταν το είχα μέχρι Νοέμβριο περίπου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το s8 plus σε προηγούμενη έκδοση και θα δεις μεγαλύτερη διαφορά. Προφανώς η 8 δεν είναι ότι καλύτερο σε αυτονομία. Εμένα μου έβγαζε ένα 20% παραπάνω όταν το είχα μέχρι Νοέμβριο περίπου

 

Όπως το πήρα το αναβαθμισα σε oreo. Με Nougat δεν ξέρω πώς τα πάει. Αν είναι ότι έπεσε η αυτονομία με το oreo τότε θα γίνει το ίδιο και με το Note να φανταστώ. Σήμερα που Ομιλία δεν θα έχω σχεδόν καθόλου θα δω πόσο θα βγάλει με 4g σχεδόν μόνο. Θα κάνω τα πειράματα αυτές τις μέρες να δω .να γυρίσω σε Nougat δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί με αυτά ποτέ. Πάντως ότι αυτονομία να είχα και με oreo θα το έδινα το plus κάποια στιγμή στον πατέρα μου και εγώ θα πάρω το s8 το δικό του λογο μεγέθους και μόνο. Πάντως προσωπικά βγάζω και με τα δύο την μέρα μου άνετα μέχρι να γυρίσω σπίτι. Για μένα αυτό παίζει ρόλο

Link to comment
Share on other sites

Όπως το πήρα το αναβαθμισα σε oreo. Με Nougat δεν ξέρω πώς τα πάει. Αν είναι ότι έπεσε η αυτονομία με το oreo τότε θα γίνει το ίδιο και με το Note να φανταστώ. Σήμερα που Ομιλία δεν θα έχω σχεδόν καθόλου θα δω πόσο θα βγάλει με 4g σχεδόν μόνο. Θα κάνω τα πειράματα αυτές τις μέρες να δω .να γυρίσω σε Nougat δεν ξέρω δεν έχω ασχοληθεί με αυτά ποτέ. Πάντως ότι αυτονομία να είχα και με oreo θα το έδινα το plus κάποια στιγμή στον πατέρα μου και εγώ θα πάρω το s8 το δικό του λογο μεγέθους και μόνο. Πάντως προσωπικά βγάζω και με τα δύο την μέρα μου άνετα μέχρι να γυρίσω σπίτι. Για μένα αυτό παίζει ρόλο

 

Αφού βγάζεις ημέρα μια χαρά, αυτό μετράει στο τέλος, αρκεί να γίνεται άνετα.

Εγώ πχ με note δεν την έβγαζα πάντα, κυρίως σε ταξίδια που το δούλευα μόνο 4g κλπ με άφηνε. Αντίθετα το s7 edge και s8 plus δε με άφησαν ποτέ. Τέλος πάντων, για μένα η oreo δεν προσφερει κάτι,οπότε το να ρίξεις την προηγούμενη δεν είναι κακό αν δώσει κάτι παραπάνω σε αυτονομία.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη αυτονομία σε.ολοκαίνουργια.συσκευή 4 ημερών με καθαρή εγκατάσταση της 8

Κατεβαίνει πολύ γρήγορα ...

Αν δεν αλλάξει.Κάτι μέσα στη βδομάδα θα το πάω σμαρτεκ για έλεγχο 9cbc040477b130e902c6c64d98083d24.jpgf2102a03d09b5021b24116e1d9f8a753.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Το adguard σου τρώει την μπαταρία. Δεν φταίει το τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγάζεις ημέρα μια χαρά, αυτό μετράει στο τέλος, αρκεί να γίνεται άνετα.

Εγώ πχ με note δεν την έβγαζα πάντα, κυρίως σε ταξίδια που το δούλευα μόνο 4g κλπ με άφηνε. Αντίθετα το s7 edge και s8 plus δε με άφησαν ποτέ. Τέλος πάντων, για μένα η oreo δεν προσφερει κάτι,οπότε το να ρίξεις την προηγούμενη δεν είναι κακό αν δώσει κάτι παραπάνω σε αυτονομία.

Το Oreo μόνο και μόνο το Samsung pass που προσφέρει παντού σε όλες τις εφαρμογές και σε όλους τους λογαριασμούς σου σε σελίδες στο internet, και αντί για passwords κάνεις login με τα βιομετρικά σου στοιχεία, είναι λόγος για αναβαθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Oreo μόνο και μόνο το Samsung pass που προσφέρει παντού σε όλες τις εφαρμογές και σε όλους τους λογαριασμούς σου σε σελίδες στο internet, και αντί για passwords κάνεις login με τα βιομετρικά σου στοιχεία, είναι λόγος για αναβαθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω, εγώ τα βιομετρικα δεν τα δουλεύω, τώρα για ένα πιν που βάζω στις εφαρμογές τραπεζών δεν με πειράζει αλλά οκ, αν αξίζει τόσο για κάποιους πάσο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το adguard σου τρώει την μπαταρία. Δεν φταίει το τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς τέτοιες εφαρμογές είναι για πέταμα και είναι κρίμα να κρίνουμε συσκευές τόσο λάθος.. Ένα fb OK ίσως το έχουμε όλοι και δε γίνεται να το αποφύγεις αλλά adguard κλπ τρώνε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το adguard σου τρώει την μπαταρία. Δεν φταίει το τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σύμφωνο... κοιτάξτε με προσοχή τις εφαρμογές γιατί έχουν ασυμβατότητα στην oreo με αποτέλεσμα να δουλεύουν ασταμάτητα και μεγάλη κατανάλωση σε ram και μπαταρία!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο... κοιτάξτε με προσοχή τις εφαρμογές γιατί έχουν ασυμβατότητα στην oreo με αποτέλεσμα να δουλεύουν ασταμάτητα και μεγάλη κατανάλωση σε ram και μπαταρία!
Βρε παιδιά αφού 3% λέει ότι καταναλώνει...είναι πολύ αυτό ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αφού 3% λέει ότι καταναλώνει...είναι πολύ αυτό ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Φυσικά, αφού 3% έχεις και κατανάλωση οθόνης που έχει μείνει ανοιχτή όχι για 2-3 λεπτά αλλά για μισή ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να σου πω, εγώ τα βιομετρικα δεν τα δουλεύω, τώρα για ένα πιν που βάζω στις εφαρμογές τραπεζών δεν με πειράζει αλλά οκ, αν αξίζει τόσο για κάποιους πάσο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προφανώς τέτοιες εφαρμογές είναι για πέταμα και είναι κρίμα να κρίνουμε συσκευές τόσο λάθος.. Ένα fb OK ίσως το έχουμε όλοι και δε γίνεται να το αποφύγεις αλλά adguard κλπ τρώνε

Συνήθως πάντως δεν είναι ένα pin αλλά δεκάδες passwords σε διάφορες υπηρεσίες, σελίδες που είσαι μέλος. Εκτός και σε όλες χρησιμοποιείς τους ίδιους κωδικούς που δεν είναι ότι καλύτερο. Γενικά πάντως όταν ΚΑΘΕ φορά που βγαίνει μια καινούργια έκδοση android, ακουω το "σιγά μωρέ γιατί να αναβαθμίσεις δεν χάνεις και τίποτα" σκέφτομαι ότι ευτυχώς που δεν το ενστερνίζονται όλοι αυτό γιατί ακόμα θα είχαμε μείνει στο android 1.0 (αλήθεια πως λεγόταν το 1.0, τι γλυκό ήταν;)
Link to comment
Share on other sites

Το Adguard καταναλώνει με data περισσότερο με WiFi όχι.

 

Επειδή το έχω 2 χρόνια σε όλα τα κινητα μου έχω κάνει δοκιμές με on η off και σε WiFi δεν παρατήρησα καμία διαφορά σε κατανάλωση μπαταρίας.

 

Μόνο σε data παρατήρησα πιο αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας όταν το είχα στο on από ότι στο off και έτσι αν πρόκειται να κάνω χρήση μόνο data το βάζω στο off από κουρτίνα που έχει συντόμευση.

 

Από τη στιγμή που το 60-70% των εφαρμογών που έχω είναι paid άρα δεν έχω διαφημίσεις όποτε δεν έχει νόημα στο on να το έχω.

 

Αν και μέσα στην ημέρα αρκετές φορές ανοιγοκλείνω το Adguard ανάλογα τι θα κάνω.

 

Πχ σε browsing,YouTube ,internet radio,Tapatalk κλπ εφαρμογές που παίζουν διαφημίσεις εννοείται από πριν το βάζω στο on.

 

Αντίθετα άλλες εφαρμογές paid που δεν έχουν το βάζω στο off αλλά επαναλαμβάνω μόνο με data το κάνω αυτό.

 

Αλλιώς με WiFi βρέξει χιονίσει έχω on το Adguard αφού δεν παρατήρησα να έχω καλύτερη αυτονομία με το βάζω στο off.

 

Άλλωστε διαφημίσεις τις σιχαίνομαι :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...