Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να ηταν απο την εφαρμογη καποιο κολληματακι!και εμενα δειχνει προς το παρον οτι εφτιαξε!

 

Σίγουρα από την εφαρμογή θα ήταν.Εμενα τώρα κάνει τα ίδια το Facebook :lol: Είτε με WiFi η data δεν φορτώνει τίποτα. Μυστήρια πράγματα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, :) επιστροφη στο κουκλι απο σημερα σε ασημι χρωμα αυτη την φορα :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα από την εφαρμογή θα ήταν.Εμενα τώρα κάνει τα ίδια το Facebook :lol: Είτε με WiFi η data δεν φορτώνει τίποτα. Μυστήρια πράγματα ;)

 

Xaxaxa και σε μένα! μόλις έκανα εκκαθάριση μνήμης και στο φεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη φορτιση και τα αποτελεσματα δεν μου αρεσουν καθολου

17 ωρες με sot 2.31 ωρες και στανταρ ανοιχτα wifi kai 4g και ειμαι στο 15%

ελπιζω να στρωσει....

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxa και σε μένα! μόλις έκανα εκκαθάριση μνήμης και στο φεις ;)

 

Ξαφνικά τώρα δουλεύει ρολόι :lol: :lol: Για να δούμε αύριο τι δεν θα δουλεύει χαχαχα

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Έστρωσαν από μόνα τους

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη φορτιση και τα αποτελεσματα δεν μου αρεσουν καθολου

17 ωρες με sot 2.31 ωρες και στανταρ ανοιχτα wifi kai 4g και ειμαι στο 15%

ελπιζω να στρωσει....

Δεν υπάρχει κάτι να στρώσει φίλε μου. Έχεις την μιση αυτονομία απ ότι θα έπρεπε.

Η κάτι σου ξεφτιλιζει κυριολεκτικά την μπαταρία, ή έχει πρόβλημα η συσκευή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι να στρώσει φίλε μου. Έχεις την μιση αυτονομία απ ότι θα έπρεπε.

Η κάτι σου ξεφτιλιζει κυριολεκτικά την μπαταρία, ή έχει πρόβλημα η συσκευή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Θα δω άλλη μια φόρτιση τι θα γίνει και επιστρέφω αύριο ξανά με νέα

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απτά πολλά σάλια που μας τρέχουν στο ινσταγκραμ κάνατε την εφαρμογή να κολλάει.. Χα χα

Κάπου στις ρυθμίσεις του wifi έβαλα για κάποιες ώρες να δουλευει όταν είμαι σε χώρο με WiFi κ όταν χάνει το σήμα με δεδομένα.. Το ειχε πριν την oreo αυτό; θα πέφτει η μπαταρία έτσι; τι διαφορά έχει με το να τα εχω ανοιχτά ούτως ή άλλως και WiFi κ δεδομένα; επισης έλεγε να συνδέεται αυτόματα σε μέρη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη φορτιση και τα αποτελεσματα δεν μου αρεσουν καθολου

17 ωρες με sot 2.31 ωρες και στανταρ ανοιχτα wifi kai 4g και ειμαι στο 15%

ελπιζω να στρωσει....

 

Στη 2η φορτιση και εχω 5:15 με 28% ακομα, με μπολικο 4G, ιριδα για ξεκλειδωμα, AOD και bixby voice activation + κανα μισαωρο spotify στο παρασκηνιο. Σιγουρα κατι σου τρωει τρελα τη μπαταρια, τετοιο χρονο δεν εβγαζα με το Optimus G αφου πεθανε η μπαταρια :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στη 2η φορτιση και εχω 5:15 με 28% ακομα, με μπολικο 4G, ιριδα για ξεκλειδωμα, AOD και bixby voice activation + κανα μισαωρο spotify στο παρασκηνιο. Σιγουρα κατι σου τρωει τρελα τη μπαταρια, τετοιο χρονο δεν εβγαζα με το Optimus G αφου πεθανε η μπαταρια :lol:

 

Μάλλον θα εννοείς 5μιση ώρες χωρίς φόρτιση και όχι οθόνη ενεργή οπότε έχεις δίκιο ούτε iPhone να είχες χα χα. Πρέπει να δεις τι στην τρώει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πάω smartec. 15 ώρες το πολύ με 4g βέβαια ανοιχτό και περίπου 3 ώρες οθόνη. Γενικά είχα burn out μου άλλαξαν ήδη μια φορά μπαταρία και οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Απτά πολλά σάλια που μας τρέχουν στο ινσταγκραμ κάνατε την εφαρμογή να κολλάει.. Χα χα

Κάπου στις ρυθμίσεις του wifi έβαλα για κάποιες ώρες να δουλευει όταν είμαι σε χώρο με WiFi κ όταν χάνει το σήμα με δεδομένα.. Το ειχε πριν την oreo αυτό; θα πέφτει η μπαταρία έτσι; τι διαφορά έχει με το να τα εχω ανοιχτά ούτως ή άλλως και WiFi κ δεδομένα; επισης έλεγε να συνδέεται αυτόματα σε μέρη

 

Υπήρχαν αυτές οι επιλογές. Το θέμα είναι πότε κάνει την εναλλαγή από Wifi σε δεδομένα. Σίγουρα δεν το κάνει αν χάνεται το σήμα. Το κάνει και όταν είναι χαμηλό. Ωστόσο σε ποιο όριο το θεωρεί χαμηλό. Και θα στο δείχνει εσένα πάνω, κρύβοντας το wifi σαν ένδειξη? Έχει ένα ρίσκο το να χαλάσεις πολλά δεδομένα.

Παράδειγμα ας πούμε αν βλέπεις stories στο insta. Τρώνε πολλά MB. Και εκεί που δεν το έχεις καταλάβει να τα έχεις φάει. Τώρα για το άλλο κάνει αυτό που λες. Μαθαίνει Wifi που είσαι συχνά πακέτο με το μέρος. Π.χ. γυρνάς σπίτι? Στο ανόγει μόνο του.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, πλέον με την 8 όταν κάνω κλήση μου βγάζει στις επιλογές το call+ και ζωντανό βίντεο αυτά πως ενεργοποιούνται-δουλεύουν?
Link to comment
Share on other sites

3η έκδοση oreo, μόλις ήρθε στην γερμανική μου συσκευή.54ab4c672333dcf80cb747c65a2e72cd.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πες μας διαφορές αδερφέ

Link to comment
Share on other sites

Για να τις πω, πρέπει να τις δω φίλε μου πρώτα :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

χαχχαχα σωστος! δεν εισαι και απο αυτους που ειχαν θεμα με την μπαταρια για να δουμε αν το διορθωνει :p:p ;)

Link to comment
Share on other sites

χαχχαχα σωστος! δεν εισαι και απο αυτους που ειχαν θεμα με την μπαταρια για να δουμε αν το διορθωνει :p:p ;)
Δόξα το θεό δε λες;! :D

Ωστόσο αυτή την φορά διακρίνω λίγο πιο γρήγορη απόκριση σε κάποια animation που πριν είχε λίγα σπασίματα όταν ήταν παγωμένη στους μείον η συσκευή. Όπως το πρώτο άνοιγμα της edge οθόνης για παράδειγμα μετά από ώρες.

Πάντως κάθε ενημέρωση ως τώρα, η άφησε ίδια την συσκευή μου ή την έκανε καλύτερη!

Ας έρθει και η P του χρόνου να την περάσω κι αυτή χωρίς wipe, να καταρρίψουμε μύθους για τα update και την Samsung :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δόξα το θεό δε λες;! :D

Ωστόσο αυτή την φορά διακρίνω λίγο πιο γρήγορη απόκριση σε κάποια animation που πριν είχε λίγα σπασίματα όταν ήταν παγωμένη στους μείον η συσκευή. Όπως το πρώτο άνοιγμα της edge οθόνης για παράδειγμα μετά από ώρες.

Πάντως κάθε ενημέρωση ως τώρα, η άφησε ίδια την συσκευή μου ή την έκανε καλύτερη!

Ας έρθει και η P του χρόνου να την περάσω κι αυτή χωρίς wipe, να καταρρίψουμε μύθους για τα update και την Samsung :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Καλώς τα δέχτηκες! Άντε και στα δικά μας!
Link to comment
Share on other sites

Στην nougat όταν μου ερχόταν ειδοποίηση πχ Whatsapp έδειχνε πάνω απ το σήμα τον αριθμό 1 και πάνω στην Status bar. Αν εδιωχνα την ειδοποίηση απ την μπάρα;στο σήμα του whatsapp εμένα το 1. Πλέον με oreo εξαφανίζεται απ το σήμα ο αριθμός. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έχει κανένας καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Στην nougat όταν μου ερχόταν ειδοποίηση πχ Whatsapp έδειχνε πάνω απ το σήμα τον αριθμό 1 και πάνω στην Status bar. Αν εδιωχνα την ειδοποίηση απ την μπάρα;στο σήμα του whatsapp εμένα το 1. Πλέον με oreo εξαφανίζεται απ το σήμα ο αριθμός. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη. Έχει κανένας καμία ιδέα;
Αν θυμάμαι σωστά κάποιος έγραψε ότι έτσι είναι στο Oreo. Προσωπικά νομίζω ότι έτσι είναι και το πιο λογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχτηκες! Άντε και στα δικά μας!
Καλά αυτό είναι καραγκιοζιλίκι βέβαια αν έτη 2018..

Δηλαδή αν ήμουν Ελλάδα και γυρνούσε η συσκευή σε ελληνικό, θα περίμενα ακόμα την πρώτη oreo, χωρίς να έχει καμία διαφορά με οποιαδήποτε ευρωπαϊκή unbranded συσκευή.

Αυτή είναι η 3η oreo που πήραμε εδώ στην Γερμανία και άλλοι ακόμα δεν έχουν πάρει την πρώτη που πήραμε πριν 1μιση μήνα..

 

 

Υγ. Έτσι είναι οι ειδοποιήσεις στην 8. Τις "διώχνεις" και φεύγει το νούμερο.

Βέβαια μπορείς να τις σπρώξεις λίγο και να τις κάνεις snooze για να βγουν ξανά μετά!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι σωστά κάποιος έγραψε ότι έτσι είναι στο Oreo. Προσωπικά νομίζω ότι έτσι είναι και το πιο λογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο Note 8 με Nougat που μένει ο αριθμός στο εικονίδιο Και όχι στην μπάρα προσωπικά με βολεύει γιατί ξέρω ότι έχω αδιάβαστο μήνυμα. Τώρα στο s8 plus το ξεχνάω και χάνω κάτι σημαντικές ομιλίες

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό είναι καραγκιοζιλίκι βέβαια αν έτη 2018..

Δηλαδή αν ήμουν Ελλάδα και γυρνούσε η συσκευή σε ελληνικό, θα περίμενα ακόμα την πρώτη oreo, χωρίς να έχει καμία διαφορά με οποιαδήποτε ευρωπαϊκή unbranded συσκευή.

Αυτή είναι η 3η oreo που πήραμε εδώ στην Γερμανία και άλλοι ακόμα δεν έχουν πάρει την πρώτη που πήραμε πριν 1μιση μήνα..

Μου ηρθε και εμενα, την κανω τωρα, γερμανικη (amazon) με cosmote SIM :happy:

 

Μπορω να καταλαβω το staged rollout για τυχον bugs κτλ, αλλα οταν την εχεις δωσει ηδη σε μεγαλες αγορες τυπου Γερμανια, ειναι ηλιθιο να μη τις δινεις μεσα σε 2 βδομαδες παντου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο Note 8 με Nougat που μένει ο αριθμός στο εικονίδιο Και όχι στην μπάρα προσωπικά με βολεύει γιατί ξέρω ότι έχω αδιάβαστο μήνυμα. Τώρα στο s8 plus το ξεχνάω και χάνω κάτι σημαντικές ομιλίες

 

Κανε τες snooze καλυτερα τοτε, η βαζε reminder με bixby :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μου πήρε σήμερα το S9 plus και ένα έχω να πω, το δικό μας με την ορεο είναι πιο γρήγορο χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...