Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως τον στην μεγάλη οικογένεια της Sammy έστω από μακριά που είμαι εγώ σαν απλός παρατηρητής πλέον :p:lol::D

Ε καλα, για κανα μηνα ακομα, μετα το S9 θα χεις :p

Με γεια κι από δω Πέτρο.

Ήταν γραφτό να συναντηθούμε πάλι! :lol:

Ηταν ηταν :happy: Καναμε και την ενημερωση, καναμε και την επαναφορα εργοστασιακων (just in case με τη μπαταρια) και τωρα ξαναρυθμιζουμε...

 

Το Edge σιγουρα μειωμενο σε σχεση με S6-7 παντως, στα αλλα 2 με ενοχλουσε παρα πολυ, σε αυτο για την ωρα ειμαι "καλα". Το δακτυλικο

δε με ενοχλει προσωπικα λογω μεγαλων χεριων αλλα για καποιον με ελαχιστα μικροτερα δεν. Αλλους φοβους δεν ειχα με το κινητο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε καλα, για κανα μηνα ακομα, μετα το S9 θα χεις :p

 

 

 

Ηταν ηταν :happy: Καναμε και την ενημερωση, καναμε και την επαναφορα εργοστασιακων (just in case με τη μπαταρια) και τωρα ξαναρυθμιζουμε...

 

 

 

Το Edge σιγουρα μειωμενο σε σχεση με S6-7 παντως, στα αλλα 2 με ενοχλουσε παρα πολυ, σε αυτο για την ωρα ειμαι "καλα". Το δακτυλικο

 

δε με ενοχλει προσωπικα λογω μεγαλων χεριων αλλα για καποιον με ελαχιστα μικροτερα δεν. Αλλους φοβους δεν ειχα με το κινητο

 

Μπα μην το λες.

Με κούρασε η αγαπητή Sammy,δεν θέλω άλλο :p

 

Ετοίμασε τα μαχαιροπήρουνα και πάγωμα ένα ένα υπηρεσίες /εφαρμογές όπου δοξο το θεό δεν θα βαρεθείς σε αυτό το τομέα.:p:p

 

Πάντα και κάτι φρέσκο περιττό θα βρίσκεις να σουταρεις :D

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα μην το λες.

Με κούρασε η αγαπητή Sammy,δεν θέλω άλλο :p

 

Ετοίμασε τα μαχαιροπήρουνα και πάγωμα ένα ένα υπηρεσίες /εφαρμογές όπου δοξο το θεό δεν θα βαρεθείς σε αυτό το τομέα.:p:p

 

Πάντα και κάτι φρέσκο περιττό θα βρίσκεις να σουταρεις :D

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Έχεις το mate τώρα ? Εγώ το έδωσα δεν άντεξα τόσα bugs με tidal Garmin fenix 3 Netflix και άλλα πολλά...Επιστροφή στο s8 plus λοιπόν και ξαναβρήκα την υγεία μου

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση oreo πως το βλέπετε το κινητό; Πιο γρήγορο από nougat?Το πήρα χθες για δεύτερη συσκευή και πέρασα απευθείας oreo. Έχω την εντύπωση ότι το Note 8 που έχω με Nougat είναι ένα τικ πιο σβελτο. Ίδιο στήσιμο έκανα και με ίδια χρήση από χθες.Τις επόμενες μέρες θα έχω εικόνα να δω την διαφορά τους στην μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το mate τώρα ? Εγώ το έδωσα δεν άντεξα τόσα bugs με tidal Garmin fenix 3 Netflix και άλλα πολλά...Επιστροφή στο s8 plus λοιπόν και ξαναβρήκα την υγεία μου

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Μπα όχι ρε εσυ 2 ημέρες με το ζόρι άντεξα με Mate:p

Με OnePlus 5T είμαι που είναι μέρα με την νύχτα με το εταίρο κινεζο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση oreo πως το βλέπετε το κινητό; Πιο γρήγορο από nougat?Το πήρα χθες για δεύτερη συσκευή και πέρασα απευθείας oreo. Έχω την εντύπωση ότι το Note 8 που έχω με Nougat είναι ένα τικ πιο σβελτο. Ίδιο στήσιμο έκανα και με ίδια χρήση από χθες.Τις επόμενες μέρες θα έχω εικόνα να δω την διαφορά τους στην μπαταρία

 

Ναι φίλε πιο γρήγορο από nougat, τώρα αν είναι πιο γρήγορο από note 8 θα σε γελάσω

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε πιο γρήγορο από nougat, τώρα αν είναι πιο γρήγορο από note 8 θα σε γελάσω

 

Σ ευχαριστώ. Θα τα κάνω και μια σύγκριση όταν έρθει η oreo για το Note.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εντοπισα ενα προβλημα στον Ασφαλη φακελο.Οταν παω να τον ξεκλειδωσω με δακτυλικο αποτυπωμα καθυστερει παρα πολυ να το αναγνωρισει και μερικες φορες δεν το αναγνωριζει καθολου.Το ξεκλειδωμα με pin απο την αλλη δουλευει αψογα.

Σε ολες τις αλλες εφαρμογες και γενικα σε ολες τις αλλες περιπτωσεις τα αποτυπωματα δουλευουν τελεια.

Επισης τα εσβησα και τα ξαναδημιουργησα αλλα καμια αλλαγη.

 

Συμβαινει σε εσας κατι τετοιο?

Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

Μια προσωρινή λύση στο θέμα του battery drain κατά το flight mode είναι πριν το βαλεις σε πτήση να το αλλάξεις σε 2G/3G δίκτυο. Μετά το (καθόλου) oreo update κάτι γ#*$(#ε στο μόντεμ. Το δοκίμασα χτες και οντως δουλεύει, από 20-21% που έχανε το βράδυ τώρα έχασε 5-6%.

Πάντως γινεται χαμός στα φόρουμ της σαμσουνγκ, το πρόβλημα το έχουν και χρήστες του S9 οπότε ας ελπίσουμε διορθώσεις.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιούμε την εγκατάσταση εφαρμογών εκτος play store στην oreo?....ψαχνω εδω και πολύ ώρα καί δεν τό εχω βρει.

 

Δεν το βρήκα αλλά θυμάμαι όταν πας να ανοίξεις μια apk απο το file explorer σε προτρέπει να πας στις ρυθμίσεις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον bug στην Oreo...στη διαρκεια της νυκτας το αφησα με airplane mode..με ανοκτο WiFi..εχασε 17% σε 8~ ωρες.

Συνηθως το αφηνω χωρις WiFi ανοικτο και καταναλωνει ~2%

Link to comment
Share on other sites

Μια προσωρινή λύση στο θέμα του battery drain κατά το flight mode είναι πριν το βαλεις σε πτήση να το αλλάξεις σε 2G/3G δίκτυο. Μετά το (καθόλου) oreo update κάτι γ#*$(#ε στο μόντεμ. Το δοκίμασα χτες και οντως δουλεύει, από 20-21% που έχανε το βράδυ τώρα έχασε 5-6%.

Πάντως γινεται χαμός στα φόρουμ της σαμσουνγκ, το πρόβλημα το έχουν και χρήστες του S9 οπότε ας ελπίσουμε διορθώσεις.

Γράψε εσύ αγορίνα μου να τα διαβάζουμε εγκυκλοπαιδικά εμείς που δεν έχουμε πρόβλημα, γιατί για τους υπόλοιπους βλέπεις.. :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρήκα αλλά θυμάμαι όταν πας να ανοίξεις μια apk απο το file explorer σε προτρέπει να πας στις ρυθμίσεις αυτές.

 

Ευχαριστώ. Τελικά έτσι γίνεται όπως αναφέρεις. Δεν υπάρχει πουθενά στις ρυθμίσεις όπου και να έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση προς τους φωτογράφους της παρέας. Πιστεύετε πως καλύτερες φωτογραφίες βγάζει το κινητό ή μια απλή point and shoot φωτογραφική των 150 ευρώ?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 1η φόρτιση, θέλω να δηλώσω εξαιρετικά ικανοποιημένος με τη μπαταρία! Χωρίς SIM ακόμα, αλλά σε 16 ώρες μου έχει βγάλει 7.30 ώρες οθόνη με κάνα 40λεπτο spotify στο ηχείο και κάνα 10λεπτο YouTube και είμαι στο 11%. Βέβαια βοηθάει και το οτι το έχω κάνει μαύρη μαυρίλα πλάκωσε όπου μπορώ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 1η φόρτιση, θέλω να δηλώσω εξαιρετικά ικανοποιημένος με τη μπαταρία! Χωρίς SIM ακόμα, αλλά σε 16 ώρες μου έχει βγάλει 7.30 ώρες οθόνη με κάνα 40λεπτο spotify στο ηχείο και κάνα 10λεπτο YouTube και είμαι στο 11%. Βέβαια βοηθάει και το οτι το έχω κάνει μαύρη μαυρίλα πλάκωσε όπου μπορώ

 

Επίσης είσαι χωρίς SIM. Τεράστια σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Με συνεχόμενη χρήση σαν tablet Πέτρο, απλά δεν τελειώνει η μπαταρία!

Με κακο σήμα 4g, GPS, φωτεινότητα τέρμα κλπ κλπ, εκεί είναι που θα παίξεις κοντά στο 5ωρο.

Υπέρ αρκετό για μένα και την χρήση μου βέβαια. Και για άλλη μια φορά, fast charge..!

Πας σπίτι με ένα 20-30%, μπριζώνεις για 30-40 λεπτά και φεύγεις με ένα 90% από το σπίτι :D

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,σημερα απο την στιγμη που ξυπνησα εχω προβλημα με το ινσταγκραμ! δεν μπαινει καθολου και αν μπει δεν φορτωνει και δεν ανανεωνει τπτ η μπορει να μπει και να το παει σαν καρβουνιαρη και νεκρο μετα! εκανα απεγκατασταση και εκκαθαριση μνημης αλλα αυτο εκει! το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,σημερα απο την στιγμη που ξυπνησα εχω προβλημα με το ινσταγκραμ! δεν μπαινει καθολου και αν μπει δεν φορτωνει και δεν ανανεωνει τπτ η μπορει να μπει και να το παει σαν καρβουνιαρη και νεκρο μετα! εκανα απεγκατασταση και εκκαθαριση μνημης αλλα αυτο εκει! το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος?

 

 

Εμένα δουλεύει ρολόι βλέπω κανονικά τα γκόμενάκια που ακολουθώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει ρολόι βλέπω κανονικά τα γκόμενάκια που ακολουθώ

 

κρυβε λογια χαχαχαχα εμενα κολαει οπως ανεφερα και δεν τα βλεπω καθαρα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,σημερα απο την στιγμη που ξυπνησα εχω προβλημα με το ινσταγκραμ! δεν μπαινει καθολου και αν μπει δεν φορτωνει και δεν ανανεωνει τπτ η μπορει να μπει και να το παει σαν καρβουνιαρη και νεκρο μετα! εκανα απεγκατασταση και εκκαθαριση μνημης αλλα αυτο εκει! το εχει διαπιστωσει κανεις αλλος?

 

Τα ίδια και σε εμένα από το πρωί. Πριν λίγο που μπήκα ξανά,δουλεύει ρολόι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Με συνεχόμενη χρήση σαν tablet Πέτρο, απλά δεν τελειώνει η μπαταρία!

Με κακο σήμα 4g, GPS, φωτεινότητα τέρμα κλπ κλπ, εκεί είναι που θα παίξεις κοντά στο 5ωρο.

Υπέρ αρκετό για μένα και την χρήση μου βέβαια. Και για άλλη μια φορά, fast charge..!

Πας σπίτι με ένα 20-30%, μπριζώνεις για 30-40 λεπτά και φεύγεις με ένα 90% από το σπίτι :D

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Γίνεται να το βάλω να λειτουργεί με μόνο VoWifi cosmote όταν είμαι σπίτι κάπως; Γιατί σπίτι έχω όντως τραγικό σήμα συνέχεια (δε ξέρω πως λειτουργεί το

VoWifi βέβαια όποτε μπορεί να λέω βλακειες)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε εμένα από το πρωί. Πριν λίγο που μπήκα ξανά,δουλεύει ρολόι τώρα

 

πρεπει να ηταν απο την εφαρμογη καποιο κολληματακι!και εμενα δειχνει προς το παρον οτι εφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να το βάλω να λειτουργεί με μόνο VoWifi cosmote όταν είμαι σπίτι κάπως; Γιατί σπίτι έχω όντως τραγικό σήμα συνέχεια (δε ξέρω πως λειτουργεί το

VoWifi βέβαια όποτε μπορεί να λέω βλακειες)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Νομίζω αν το έχεις ενεργό, πάει αυτόματα ανάλογα με την ποιότητα του δικτύου.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...