Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κανείς lag στο scroll στο Facebook? Εδώ και τρεις μέρες στην εφαρμογή σέρνεται ενώ από browser δεν έχει θέμα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι. Λογικά εχει προβλημα η εφαρμογη.Εγω την απαγκατεστησα ,εκανα clear τα παντα, και την ξαναπερασα.Γενικα οταν κανει Update το FB ΔΕΝ "κάθεται"καλα.Οποτε παντα ,το ξαναπερναω απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχουμε καποια πληροφορια ποτε βγαινει η anroid 8 για s8 k s8+?
Ακούγεται σε διάφορα sites για πριν το τέλος του Ιανουαρίου. Βέβαια ακόμη και αυτό να γίνει, που δεν το πιστεύω, μην την περιμένεις πριν τον Μάρτιο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποια πληροφορια ποτε βγαινει η anroid 8 για s8 k s8+?

 

Μεσα στον Φεβρουάριο το αργότερο όπως έχουν πει!

Μακάρι μέχρι τέλος Ιανουαρίου... και χωρίς προβλήματα γιατί μετά θα φάμε άλλον έναν μηνα για να τα διορθώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Και μετά διαβάζεις αυτό...

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s6-android-oreo-update-to-arrive-during-february-1138/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μετά διαβάζεις αυτό...

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s6-android-oreo-update-to-arrive-during-february-1138/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως επειδή το είχα το S6 για 2 χρόνια πρέπει να πω ότι οι αναβαθμίσεις ήταν πολύ πονεμένη ιστορία οπότε μακάρι να την πάρουν αυτήν νωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάξει ακόμα πιο ελαφρύ τον λαντσερ που πάει καλά κ τώρα σε σχέση με παλιά φτιάξει και πιο συχνές αναβαθμίσεις αν κ πιστεύω το έχει στα σχέδια της γιατί η πίτα μικραίνει με τον ανταγωνισμό θα μας προσφέρει κ αυτό στο μέλλον πιο καλές κ συχνές αναβαθμίσεις... Κ είναι ενας μικρός μύθος αν κάποιος θέλει να αναβαθμιστεί σε νέα συσκευή δεν νομίζω να τον κρατήσουν τα εικονίδια... Γιατί να το νέο έχει κάρτα μνήμης δικαρτο δύο κάμερες κτλ όχι δεν θα τον κρατήσει η αναβάθμιση ας μη κρυβόμαστε πίσω απτό δάχτυλο μας όπως επίσης τα update που μας δίνουν ψυχολογικα μας αρέσουν δεν προσφέρουν κάτι τρελό... Στο Android αλλάζεις ότι θες.. Ναι όταν διορθώσει bugs αξίζει εγώ μιλάω για μια αναβάθμιση από σταθερή σε. Η σταθερή αναβάθμιση κ τρώμε το ξενέρωμα μετά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κλείνει το πρόγραμμα της beta οπότε αναμένουμε την 8.0 μέχρι τέλος του μήνα.

 

Edit: Πάντως εντελώς απαράδεκτη η Samsung. Κοντεύει χρόνος που ανακοινώθηκε το S8 και ακόμα στην 7.0 είμαστε.

Edited by Mitsos_The_Great
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έτσι κουβέντα να γίνεται... Με ενοχλεί αφάνταστα να κάνει ανανέωση μια σελιδα στο ίντερνετ κ μάλιστα σχετικά γρήγορα.. Θέλω ρε παιδί μ όταν μπω ξανά μετά από μισή ώρα στο my phone να διαβασω τη σελίδα που είχα αφήσει στην μέση μετά θα κάνω εγώ την ανανέωση μ. Υπάρχει κάποιος τρόπος Ναμη γίνεται αυτό η κάποιο ίντερνετ. Λογικά όχι...

Κ ρωτάω εγώ τώρα τι φταίει για αυτό; πόσα gb ram να βάλουν για να σταματήσει να το κάνει αυτό 12; δεν είναι θέμα ραμ τι φταίει κ δεν το διορθώνουν;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος από τις τιμές του Pixel XL 2 είμαι σε σκέψη για S8+ στην τιμή που είναι πλέον. Αν και με κρατάει πολύ να κάνω το βήμα ελέω TW, το ότι θέλω κινητό με καλή κάμερα και οθόνη, συγκλίνω στο s8+. Αν και ξέρω ότι τέλος το πείραγμα ελέω knox.

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο. Π.χ. ενημερώσεις διαφορετικές ανά χώρα που προορίζεται ή κάτι τέτοιο?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος από τις τιμές του Pixel XL 2 είμαι σε σκέψη για S8+ στην τιμή που είναι πλέον. Αν και με κρατάει πολύ να κάνω το βήμα ελέω TW, το ότι θέλω κινητό με καλή κάμερα και οθόνη, συγκλίνω στο s8+. Αν και ξέρω ότι τέλος το πείραγμα ελέω knox.

Πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο. Π.χ. ενημερώσεις διαφορετικές ανά χώρα που προορίζεται ή κάτι τέτοιο?

 

Δε καταλαβαίνω γιατί σκαλώνετε όλοι με τον TW (και τον εκάστοτε stock launcher). Nova και όλα γίνονται απλά!

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω γιατί σκαλώνετε όλοι με τον TW (και τον εκάστοτε stock launcher). Nova και όλα γίνονται απλά!
Δεν είναι θέμα UI αλλά γενικότερης συμπεριφορασ αλλά και bloat. Πάρε στοκ android στα ίδια specs και θα καταλάβεις.

 

Άσχετα από αυτά όμως πιο πολύ με ενδιαφέρει αν αποφασίσω να το πάρω αν πρέπει να προσέξω/σκεφτω κάτι άλλο. Όπως πχ αν είναι "ελληνικο" ή για άλλη χώρα EU κλπ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά, χωρίς να έχω ναυαρχίδα της Samsung, έχω το Α5 2017, έχω εντυπωσιαστει. Το τελευταίο Samsung που είχα ήταν το s4.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

ο launcer ειναι φοβερος του s8+ εχουν βελτιωθει αρκετα.και ειναι οτι καλυτερο η συσκευη μεχρι την ελευση του s9+/s9
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα UI αλλά γενικότερης συμπεριφορασ αλλά και bloat. Πάρε στοκ android στα ίδια specs και θα καταλάβεις.

 

Άσχετα από αυτά όμως πιο πολύ με ενδιαφέρει αν αποφασίσω να το πάρω αν πρέπει να προσέξω/σκεφτω κάτι άλλο. Όπως πχ αν είναι "ελληνικο" ή για άλλη χώρα EU κλπ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Προχωρά φίλε μου, δεν υπάρχει κάτι να σε συμβουλεύσει κάποιος!τώρα αν σε απασχολεί το να θέλεις να πάρεις την αναβάθμιση μια με δύο μέρες νωρίτερα γιατί χώρα με χώρα διαφέρουν στις αναβαθμίσεις κάποια 24ωρα!ένα θέμα που υπήρχε ήταν στις αρχικές παρτίδες με τη ροζ οθόνη αλλά μερικά βγάλανε την ρύθμιση οθόνης και αλλά δεν παρουσίασαν τπτ!τρομερή συσκευή προχώρα άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Προχωρά φίλε μου, δεν υπάρχει κάτι να σε συμβουλεύσει κάποιος!τώρα αν σε απασχολεί το να θέλεις να πάρεις την αναβάθμιση μια με δύο μέρες νωρίτερα γιατί χώρα με χώρα διαφέρουν στις αναβαθμίσεις κάποια 24ωρα!ένα θέμα που υπήρχε ήταν στις αρχικές παρτίδες με τη ροζ οθόνη αλλά μερικά βγάλανε την ρύθμιση οθόνης και αλλά δεν παρουσίασαν τπτ!τρομερή συσκευή προχώρα άφοβα!

 

Άμα μιλάμε για τόσο λίγο δεν έχω θέμα. Μην είναι όπως παλιά η LG που άλλα έδιναν την αναβάθμιση και άλλα καθόλου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άμα μιλάμε για τόσο λίγο δεν έχω θέμα. Μην είναι όπως παλιά η LG που άλλα έδιναν την αναβάθμιση και άλλα καθόλου.

 

Δεν υπάρχει αυτό το θέμα!στο 7edge είχα ελληνικό από Γερμανό και τώρα στο 8+ έχω από σκρουτζ είναι ελάχιστες οι μερες μεταξύ τους!αλλά γενικά στο θέμα με τα πάτς ασφαλείας καθυστερεί η σαμσουνγκ γενικά και όπως.εχεις καταλάβει και την 8αρα αργεί να την δώσει σε όλους! Όσον αφορά για το touchwiz εμένα μαρεσει πολύ και σε σχέση με άλλους launcher το προτιμώ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό το θέμα!στο 7edge είχα ελληνικό από Γερμανό και τώρα στο 8+ έχω από σκρουτζ είναι ελάχιστες οι μερες μεταξύ τους!αλλά γενικά στο θέμα με τα πάτς ασφαλείας καθυστερεί η σαμσουνγκ γενικά και όπως.εχεις καταλάβει και την 8αρα αργεί να την δώσει σε όλους! Όσον αφορά για το touchwiz εμένα μαρεσει πολύ και σε σχέση με άλλους launcher το προτιμώ!

 

Καλά στο θέμα γενικότερα των updates ξέρω ότι δεν παίρνω google. Όπως και στο θέμα TW που επίσης όμως ξέρω ότι πουθενα δεν θα βρω το στοκ android. Οπότε εκεί έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει εναλλακτική. Αφού φοβόμουν τυχόν διαφοροποιήσεις μεταξύ χωρών όπως είπα ή κάτι άλλο που μπορεί να μου διέφευγε. Βλέπεις από S4 και μετά όταν και αποφάσισε να κλειδώσει με knox counter τα κινητά δεν ασχολήθηκα ούτε στο ελάχιστο με samsung.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δε βλέπω να υπάρχει θέμα με το touch με κάποια τεστ. Όταν γυριζω το κινητό οριζόντια στη δεξιά πλευρά της οθόνης δεν με αφήνει να αλλάξω εικόνες όταν σερνω το χέρι μ οριζόντια . Απτην αριστερή με αφήνει όταν το γυριζω! κάθετα αφήνει κανονικά. Επίσης με αφήνει όταν το κινητό είναι οριζόντια στις εικόνες κ κάνω κάθετα το δάχτυλο στη δεξιά μεριά αλλάζει η εικόνα.. Ειναι bug? Η δεν καταλαβαίνω εγώ κάτι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο θέμα γενικότερα των updates ξέρω ότι δεν παίρνω google. Όπως και στο θέμα TW που επίσης όμως ξέρω ότι πουθενα δεν θα βρω το στοκ android. Οπότε εκεί έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει εναλλακτική. Αφού φοβόμουν τυχόν διαφοροποιήσεις μεταξύ χωρών όπως είπα ή κάτι άλλο που μπορεί να μου διέφευγε. Βλέπεις από S4 και μετά όταν και αποφάσισε να κλειδώσει με knox counter τα κινητά δεν ασχολήθηκα ούτε στο ελάχιστο με samsung.
Πρέπει να διαλέξεις τι θέλεις για αρχή.

Αν θέλεις μια συσκευή γρήγορη αλλά σχετικά άδεια, ή αν θέλεις διάφορα extra features, ευκολίες και το οικοσύστημα της samsung. Γιατί αυτά πληρώνεις, όχι τα ωμά specs (αρκετά από αυτά τέλος πάντων) που μπορείς να βρεις και στα μισά λεφτά.

Είναι όπως πολλοί ας πούμε που τα απενεργοποιούν ολα, χαμηλώνουν τα παντα, ανοίγουν μια εφαρμογή και μετά κλείνουν όλες τις εφαρμογές, βάζουν autokill και άλλα τετοια. Έχουν δηλαδή ανάγκη από μια συσκευή 150€, αλλά αγοράζουν ναυαρχίδα πανάκριβη και τελικά πάει χαμένη, αφού δουλεύει ρελαντί.

 

Υγ. Προφανώς το αναφέρω σαν παράδειγμα λάθους συσκευής για την εκάστοτε χρηση, μιας και είναι εύκολα κατανοητό λόγο του ότι συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις και το βλέπουμε συχνά. Όχι για εσένα ή γενικότερα σε κάποιον συγκεκριμένα :)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαλέξεις τι θέλεις για αρχή.

Αν θέλεις μια συσκευή γρήγορη αλλά σχετικά άδεια, ή αν θέλεις διάφορα extra features, ευκολίες και το οικοσύστημα της samsung. Γιατί αυτά πληρώνεις, όχι τα ωμά specs (αρκετά από αυτά τέλος πάντων) που μπορείς να βρεις και στα μισά λεφτά.

Είναι όπως πολλοί ας πούμε που τα απενεργοποιούν ολα, χαμηλώνουν τα παντα, ανοίγουν μια εφαρμογή και μετά κλείνουν όλες τις εφαρμογές, βάζουν autokill και άλλα τετοια. Έχουν δηλαδή ανάγκη από μια συσκευή 150€, αλλά αγοράζουν ναυαρχίδα πανάκριβη και τελικά πάει χαμένη, αφού δουλεύει ρελαντί.

 

Υγ. Προφανώς το αναφέρω σαν παράδειγμα λάθους συσκευής για την εκάστοτε χρηση, μιας και είναι εύκολα κατανοητό λόγο του ότι συμβαίνει σε πολλές περιπτώσεις και το βλέπουμε συχνά. Όχι για εσένα ή γενικότερα σε κάποιον συγκεκριμένα :)

 

Πόσο συμφωνώ μαζί σου.

Μετά το s7 edge έκανα μια αλλαγή σε oneplus 3T κι έπαθα αυτό που περιγράφεις.

Πολύ καλή συσκευή, πολύ δυνατό, γρήγορο...

Αλλά μου λείπει το οικοσύστημα της Samsung, και φυσικά η οθόνη της.

 

Είναι καθαρά θέμα γούστου, αναγκών κτλ. Γι'αυτό δε μπαίνω σε συγκρίσεις όταν μου ζητηθεί.

 

Από αύριο πίσω στο s8 plus λοιπόν κι εγώ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας μ πει για το θέμα με τις φώτο κ το touch 2 μην παραπισω.

Στο 8plus βλέπουμε ακόμα καλύτερη υλοποίηση του tw. Όσο για το θέμα οθόνης έβαλα να δω βιντεακι σύγκριση με το iphone x και όπως παραδέχτηκαν και οι υπόλοιποι έδειχνε καλύτερα στο s8. Εδώ δεν ταιριάζει ότι πληρώσεις παίρνεις.. Γιατί ναι μεν οθόνες samsung έχει κ αυτό αλλά δεύτερης κατηγορίας...

Είδα το mi max σήμερα σχεδόν tablet.. Κανονικές διαστάσεις σε ίντσες.. Εμάς μόνο στο ύψος είναι 6.2. Αλλά δεν χορταίνεις οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας μ πει για το θέμα με τις φώτο κ το touch 2 μην παραπισω.

Στο 8plus βλέπουμε ακόμα καλύτερη υλοποίηση του tw. Όσο για το θέμα οθόνης έβαλα να δω βιντεακι σύγκριση με το iphone x και όπως παραδέχτηκαν και οι υπόλοιποι έδειχνε καλύτερα στο s8. Εδώ δεν ταιριάζει ότι πληρώσεις παίρνεις.. Γιατί ναι μεν οθόνες samsung έχει κ αυτό αλλά δεύτερης κατηγορίας...

Είδα το mi max σήμερα σχεδόν tablet.. Κανονικές διαστάσεις σε ίντσες.. Εμάς μόνο στο ύψος είναι 6.2. Αλλά δεν χορταίνεις οθόνη

Εμένα το νέο φορμάτ μου είχε αρέσει από την αρχή. Η οθόνη του s7 edge που είχα μου φαινόταν μικρή. Στο s8 plus όπως λες απλά χορταστική, με βολικό κράτημα στο χέρι. Το μόνο φάουλ της Sammy ήταν ότι θα μπορούσαν να το βγάλουν με 6gb, σε αυτό το κομμάτι δε έδωσαν κάτι επιπλέον από το s7.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τις ειδοποιησεις του messenger; Σε μερικες επαφες αν δεν μπω στην εφαρμογη δεν μου εμφανιζει καποιο μηνυμα αλλα ουτε μου στελνει ειδοποιηση οτι εχω μηνυμα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...