Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ρυθμιση στο αστραπιαιο για το νοβα ποια ακριβως επιλογη ειναι?

Ρυθμίσεις nova- Εμφάνιση & αίσθηση......

93a55c0d4bb0af72fe643f22429266ac.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά με το s7 edge Έβγαζα φώτο από απόσταση φωνάζοντας σουτ πολύ εύκολα με το s8 plus με σουτ δεν βγάζει με τπτ με capture άμα φωνάζω βγάζει μερικές φορές. Τι να γίνεται;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το s7 edge Έβγαζα φώτο από απόσταση φωνάζοντας σουτ πολύ εύκολα με το s8 plus με σουτ δεν βγάζει με τπτ με capture άμα φωνάζω βγάζει μερικές φορές. Τι να γίνεται;

Δοκιμασε να λες «iphone»

:lol::lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το s7 edge Έβγαζα φώτο από απόσταση φωνάζοντας σουτ πολύ εύκολα με το s8 plus με σουτ δεν βγάζει με τπτ με capture άμα φωνάζω βγάζει μερικές φορές. Τι να γίνεται;
είναι θέμα αυτο το εχω παρατηρήσει κ εγω φιλε... λογικά είναι firmware πρόβλημα κ θα λυθεί

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να λες «iphone»

:lol::lol::lol:

 

Αν μπορούσα να το βάλω έτσι για να τρολαρω θα το έκανα Γιάννη χα χα.

Οποίος ξέρει ας μ πει..

Στο iPhone info γιατί γράφει οθόνη 5.9 για το iPhone plus κ όχι 6.2 από περιέργεια ρωτάω. Tips για την μπαταρία έχουμε; αν κ καλή τη βλέπω σχετικά. τα βελάκια στο κάτω μέρος υπάρχει φόβος για burn in να τα χω κρυμμένα η μόνιμα στην οθόνη; μέχρι να βγούμε οι αναδιολωμενες οθόνες είναι πιο δύσκολο κάποιος με οθόνη s8 plus note 8 να πάει πίσω σε πιο μικρές με κουμπί.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα να το βάλω έτσι για να τρολαρω θα το έκανα Γιάννη χα χα.

Οποίος ξέρει ας μ πει..

Στο iPhone info γιατί γράφει οθόνη 5.9 για το iPhone plus κ όχι 6.2 από περιέργεια ρωτάω. Tips για την μπαταρία έχουμε; αν κ καλή τη βλέπω σχετικά. τα βελάκια στο κάτω μέρος υπάρχει φόβος για burn in να τα χω κρυμμένα η μόνιμα στην οθόνη; μέχρι να βγούμε οι αναδιολωμενες οθόνες είναι πιο δύσκολο κάποιος με οθόνη s8 plus note 8 να πάει πίσω σε πιο μικρές με κουμπί.

Εγώ τα βελάκα τα εχω κρυμμένα ακριβώς για το φόβο του burn in.

Είναι λίγο βλακεία, αλλά τι να κάνουμε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα βελάκα τα εχω κρυμμένα ακριβώς για το φόβο του burn in.

Είναι λίγο βλακεία, αλλά τι να κάνουμε...

 

πως τα κρύβεις φιλε μου?εχεις βαλει καποια εφαρμογη απο developer?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πως τα κρύβεις φιλε μου?εχεις βαλει καποια εφαρμογη απο developer?

 

Στις ρυθμίσεις συσκευής το έχει.. Κ αν βάλεις κ νόβα σε αφήνει να τα κρύβεις όλα κ το ρόλοι πάνω. Εγώ δεν έχω κατασταλάξει κάπου ακόμα ποιο λαντσερ θα αφήσω

 

Γύρω στη 1 και 37 έκανε με γρήγορο φορτιστή χωρις να το πειράζω. Με 7 ώρες οθόνη κράτησε 21 ώρες αλλά μόνο WiFi ελάχιστη ώρα δεδομένα.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

1:40 κάνει με γρήγορη φόρτιση για 0-100%, αλλά σε εμένα το led γίνονταν πράσινο σε άλλα 15-20 λεπτά.

Χωρίς fast charge κάνει 2 ώρες από το μηδέν. Γενικότερα δεν αξίζει να βασανίζεις την μπαταρία αν το αφήνεις να φορτίσει ώρες.

Προσωπικά το βάζω σε fast charge όταν θα έχω 20-30% και χρειάζομαι ένα +50% στο μισάωρο. Αλλιώς, δεν υπάρχει λόγος!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις συσκευής το έχει.. Κ αν βάλεις κ νόβα σε αφήνει να τα κρύβεις όλα κ το ρόλοι πάνω. Εγώ δεν έχω κατασταλάξει κάπου ακόμα ποιο λαντσερ θα αφήσω

 

Γύρω στη 1 και 37 έκανε με γρήγορο φορτιστή χωρις να το πειράζω. Με 7 ώρες οθόνη κράτησε 21 ώρες αλλά μόνο WiFi ελάχιστη ώρα δεδομένα.

 

Ναι νομιζω δεν ειναι πολυ ευχρηστο ετσι...και εγω ειμαι ετσι κ ετσι με nova κατι μερικες φορες με χαλαει κ γυρναω στοκ...σευχαρηστω

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, απο σημερα κατοχος κι εγω του s8+ μετα το s7 edge που ειχα, εχω παθει πλακα με τη συσκευη σε ολους τους τομεις!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, απο σημερα κατοχος κι εγω του s8+ μετα το s7 edge που ειχα, εχω παθει πλακα με τη συσκευη σε ολους τους τομεις!!!

 

Καλορίζικη! Να την χαρείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη! Να την χαρείς!

 

Σ'ευχαριστω, καποιο προγραμμα για να μπλοκαρω τις διαφημισεις υπαρχει χωρις ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Adhell

Ή διαδικασία είναι 5 λεπτά, ρίξε μια ματιά στο θέμα στο xda!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Που κόβει μόνο στο σερφαρισμα; έχω ένα adblock αλλά θα ήθελα να κόβει παντού σε tube και εφαρμογές. Από xda δεν έχω πολύ μπει αλλά θα το κοιτάξω

 

 

Έρχομαι από s7 edge. Η μεγαλύτερη οθόνη μαρεσει πολύ. Βλέπω διαφορά σε φώτο με την μπροστινή αλλά με την πίσω βλέπω ότι είναι ένα κλικ καλύτερη σε μερικές λήψεις. Το s8

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα κοιταξω για το adhell, εγω βλεπω οτι και η πισω ειναι καλυτερη παντου και ειμαι πολυ ικανοποιημενος που εδωσα το s7 edge για το s8+
Link to comment
Share on other sites

Παντού κόβει μιας και χρησιμοποιεί το knox. Όχι vpn κλπ ημίμετρα.

Το δοκίμασα στο δικό μου και δούλευε άψογα. Αν με άφηνε να μην κόβω όλες τις διαφημίσεις θα το κρατούσα.

Διότι το spam σε μερικά site είναι ενοχλητικό για εμένα, όχι οι διαφημίσεις γενικότερα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Να ρωτήσω στο s7 edge όταν έρχονταν μην στο fb έβγαινε σε μια φούσκα. Τώρα δεν θυμάμαι τι να κάνω βγαίνουν τα μην στο πάνω μέρος της οθόνης πως να γίνεται να βγαίνουν πάλι σε φούσκες αααν ξέρει κάποιος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Να ρωτήσω στο s7 edge όταν έρχονταν μην στο fb έβγαινε σε μια φούσκα. Τώρα δεν θυμάμαι τι να κάνω βγαίνουν τα μην στο πάνω μέρος της οθόνης πως να γίνεται να βγαίνουν πάλι σε φούσκες αααν ξέρει κάποιος

 

Ανοιξε το messenger και πανω δεξια στην εικονα σου, πατα πανω. μετα πας πιο κατω και τσεκαρε το "εικονες συνομιλητων" να ανοιξει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καμια συμβουλή για καλο tempered glass με κόλλα σε όλη την επιφάνεια και case friendly έχετε ρε παιδια?

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα όποτε συγχωρέστε με!

 

Διάβασα κάποιες γνώμες για το White Dome εδω αλλα απ'οτι είδα είναι πολυ μπελαλίδικο και πανάκριβο.

Είδα κάμποσα reviews για το Glas.TR της Spigen και κάτι άλλα της terrapin αλλα όλα είναι χάλια σε ευαισθησία καθως έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά και οι περισσότερες θήκες τα πετάνε.

 

'Εχει δοκιμάσει κανείς κάοπιο άλλο που να έμεινε ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Καμια συμβουλή για καλο tempered glass με κόλλα σε όλη την επιφάνεια και case friendly έχετε ρε παιδια?

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα όποτε συγχωρέστε με!

 

Διάβασα κάποιες γνώμες για το White Dome εδω αλλα απ'οτι είδα είναι πολυ μπελαλίδικο και πανάκριβο.

Είδα κάμποσα reviews για το Glas.TR της Spigen και κάτι άλλα της terrapin αλλα όλα είναι χάλια σε ευαισθησία καθως έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά και οι περισσότερες θήκες τα πετάνε.

 

'Εχει δοκιμάσει κανείς κάοπιο άλλο που να έμεινε ευχαριστημένος?

 

Όσο ψάχνεις και αλλάζεις γυαλιά και θήκες για να μην τα πετάνε θα καταλήξεις να δώσεις περισσότερα λεφτά απ' ότι σε Dome. Δώστα απ' την αρχή να γλυτώσεις την ξενέρα και να χαρείς και την οθονάρα άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε Παιδιά αυτό https://www.xda-developers.com/google-camera-mod-exynos-portrait-mode-galaxy-s8-s7-note-8/

 

Απλα βάλτε τις ρυθμίσεις που λέει. Δουλεύει το portrait mode πολύ καλά στην πίσω κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καμια συμβουλή για καλο tempered glass με κόλλα σε όλη την επιφάνεια και case friendly έχετε ρε παιδια?

Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα όποτε συγχωρέστε με!

 

Διάβασα κάποιες γνώμες για το White Dome εδω αλλα απ'οτι είδα είναι πολυ μπελαλίδικο και πανάκριβο.

Είδα κάμποσα reviews για το Glas.TR της Spigen και κάτι άλλα της terrapin αλλα όλα είναι χάλια σε ευαισθησία καθως έχουν κόλλα μόνο περιμετρικά και οι περισσότερες θήκες τα πετάνε.

 

'Εχει δοκιμάσει κανείς κάοπιο άλλο που να έμεινε ευχαριστημένος?

Εγώ περιμένω αυτό. Οι κριτικές που το συνοδεύουν είναι πολύ καλές. Υποτίθεται είναι full adhesive οπότε δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με την αφή. Απλά πλέον με το τελωνείο πλέον καθυστερεί πολύ.

 

https://geardate.com/collections/popular-items/products/3d-curved-tempered-glass-protector-for-samsung-galaxy?variant=46587262915

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω αυτό. Οι κριτικές που το συνοδεύουν είναι πολύ καλές. Υποτίθεται είναι full adhesive οπότε δεν πρέπει να έχει πρόβλημα με την αφή. Απλά πλέον με το τελωνείο πλέον καθυστερεί πολύ.

 

https://geardate.com/collections/popular-items/products/3d-curved-tempered-glass-protector-for-samsung-galaxy?variant=46587262915

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραιος! Πολυ καλο φαινεται.

Αν δεν σου ειναι κοπος , γραψε και τις εντυπωσεις σου αφου το περασεις μπας και το παραγγειλω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Πολυ καλο φαινεται.

Αν δεν σου ειναι κοπος , γραψε και τις εντυπωσεις σου αφου το περασεις μπας και το παραγγειλω κι εγω.

Το παρήγγειλα 21/12, 24 έφυγε από Κίνα, 1/01 Ιανουαρίου πάτησε Αθήνα κι από τότε περιμένω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...