Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Adguard καταναλώνει με data περισσότερο με WiFi όχι.

 

Επειδή το έχω 2 χρόνια σε όλα τα κινητα μου έχω κάνει δοκιμές με on η off και σε WiFi δεν παρατήρησα καμία διαφορά σε κατανάλωση μπαταρίας.

 

Μόνο σε data παρατήρησα πιο αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας όταν το είχα στο on από ότι στο off και έτσι αν πρόκειται να κάνω χρήση μόνο data το βάζω στο off από κουρτίνα που έχει συντόμευση.

 

Από τη στιγμή που το 60-70% των εφαρμογών που έχω είναι paid άρα δεν έχω διαφημίσεις όποτε δεν έχει νόημα στο on να το έχω.

 

Αν και μέσα στην ημέρα αρκετές φορές ανοιγοκλείνω το Adguard ανάλογα τι θα κάνω.

 

Πχ σε browsing,YouTube ,internet radio,Tapatalk κλπ εφαρμογές που παίζουν διαφημίσεις εννοείται από πριν το βάζω στο on.

 

Αντίθετα άλλες εφαρμογές paid που δεν έχουν το βάζω στο off αλλά επαναλαμβάνω μόνο με data το κάνω αυτό.

 

Αλλιώς με WiFi βρέξει χιονίσει έχω on το Adguard αφού δεν παρατήρησα να έχω καλύτερη αυτονομία με το βάζω στο off.

 

Άλλωστε διαφημίσεις τις σιχαίνομαι :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Που βρίσκεται η συντόμευση κουρτίνα ? Δεν την βλέπω

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Που βρίσκεται η συντόμευση κουρτίνα ? Δεν την βλέπω

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πρέπει να την προσθέσεις.

Πάτα το μολυβακι η edit η τις 3 τελίτσες κατεβάζοντας κουρτινα και πρέπει να σου δίνει επιλογή να την βάλεις σέρνοντας τη σε κεντρικό σημείο.

 

Δες εδώ

https://www.gottabemobile.com/how-to-customize-the-galaxy-s8-notification-bar/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να την προσθέσεις.

Πάτα το μολυβακι η edit η τις 3 τελίτσες κατεβάζοντας κουρτινα και πρέπει να σου δίνει επιλογή να την βάλεις σέρνοντας τη σε κεντρικό σημείο.

 

Δες εδώ

https://www.gottabemobile.com/how-to-customize-the-galaxy-s8-notification-bar/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Thanks

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, αφού 3% έχεις και κατανάλωση οθόνης που έχει μείνει ανοιχτή όχι για 2-3 λεπτά αλλά για μισή ώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως πάντως δεν είναι ένα pin αλλά δεκάδες passwords σε διάφορες υπηρεσίες, σελίδες που είσαι μέλος. Εκτός και σε όλες χρησιμοποιείς τους ίδιους κωδικούς που δεν είναι ότι καλύτερο. Γενικά πάντως όταν ΚΑΘΕ φορά που βγαίνει μια καινούργια έκδοση android, ακουω το "σιγά μωρέ γιατί να αναβαθμίσεις δεν χάνεις και τίποτα" σκέφτομαι ότι ευτυχώς που δεν το ενστερνίζονται όλοι αυτό γιατί ακόμα θα είχαμε μείνει στο android 1.0 (αλήθεια πως λεγόταν το 1.0, τι γλυκό ήταν;)

 

Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις αλλά πέρα από τράπεζες δεν βάζω κάπου κωδικό. Τους έχω αποθηκεύσει στον chrome και με το που στήσω κινητό είμαι έτοιμος.. Ούτε έχω κρατικά μυστικά..σιγα μην κάτσω να βάζω δάχτυλα για τα φόρουμ κλπ. Κατά τα άλλα ο κάθε ένας κάνει διαφορετική χρήση.

Όσο για τον γενικό χαρακτηρισμό που κανεις, πίστεψε με όταν το ανδροιδ ήταν γεμάτο ελλείψεις όλοι τρέχαμε να αναβαθμίσουμε.. Τώρα είναι αρκετά πλήρες και όταν για μια προσθήκη ρισκάρεις πιο σημαντικά πράγματα όπως αυτονομία, είναι θέμα αν αξίζει η αναβάθμιση. Αυτό λέω απλά, μην τα γενικευουμε όλα και τα ισοπεδωνουμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Thanks

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πατάς κάθε φορά το εικονίδιο Adguard για on η off.

Σε data θα σε βοηθήσει να μην καταναλώνεις πολύ μπαταρία.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 50% μπαταρία έχω οθόνη 3 ώρες νομίζω καλά είναι
Παίζεις με τον πόνο μας ? Φοράς την oreo ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζεις με τον πόνο μας ? Φοράς την oreo ?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Και εγώ στα ίδια είμαι.... κοντά στις 6:30 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στα ίδια είμαι.... κοντά στις 6:30 ώρες.
2k ανάλυση??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέμα Sammy ειναι και όχι Oreo.

Σε εμένα παραμένει ο αριθμός και αφού έχω κάνει clear από notification.

 

Είμαι με Nova βέβαια και άλλη συσκευή με Oreo 8.1.

 

Οσο για το Viber που αναφέρθηκε είναι θέμα εφαρμογής.

Το παρουσιάζει και σε άλλες συσκευές.

 

Υπομονή με κάνα update να στρώσει.

 

 

 

Ρε μπας και η Sammy κατασκευάζει hardware και software και σε ένα παράλληλο σύμπαν επιπλέον όπου βλέπουμε αυτά τα άριστα αποτελέσματα.:lol::p

Αλλιώς δεν έχω άλλη λογική εξήγηση :D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το πιστεύω Αλεξ! :lol:

Για τις ειδοποιήσεις ωστόσο, έτσι είναι.

Υπάρχει και demo όταν αναβαθμίσεις την συσκευή (ota τουλάχιστον) που δείχνει ότι πλέον κάνεις snooze αν θέλεις και όταν τις σβήσεις από την status bar, φεύγει και το badge!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια είναι κάτι πολύ υποκειμενικό ρε παιδιά. Δεν υπάρχει σύγκριση. Διαφορετικό στήσιμο κάθε συσκευή, διαφορετικό μοτίβο χρήσης, διαφορετική τοποθεσία κλπ. Όλα αυτά παίζουν ρόλο. Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης των χρόνων του καθενός μας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομια είναι κάτι πολύ υποκειμενικό ρε παιδιά. Δεν υπάρχει σύγκριση. Διαφορετικό στήσιμο κάθε συσκευή, διαφορετικό μοτίβο χρήσης, διαφορετική τοποθεσία κλπ. Όλα αυτά παίζουν ρόλο. Δεν υπάρχει λόγος σύγκρισης των χρόνων του καθενός μας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Υποκειμενικό είναι μεν αλλά άμα έχεις χάλια.νούμερα κάτι συμβαίνει ...Εγώ δεν θέλω να.έχω 6 ώρες sot αλλά ούτε και 3

Είναι πολύ λίγο 3

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα full.... αλλα εχω βγάλει Google now και Bixby... και γενικά οτι δεν ανοιγω ποτέ το παγωνω μέσο BK Disabler! Και ενα κόλπο είναι οταν ειμαι σπίτι η σε χώρο με wifi... βαζω fly mode και ανοίγει το wifi calling!!!

Έτσι φτάνω τις 7:20 λεπτα και με games.. και Bluetooth στο ηχοσυστημα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τοτε να βαλω και γω: https://i.imgur.com/MeVYWgJ.jpg

 

Με AOD, edge lighting (αυτο μου τρωει γενικα μπαταρια λογω οτι αναβει μονιμα ακομα και στη τσεπη απο οτι εχω δει οποτε οταν με σπαμαρουν μηνυματα ολο αναβει χωρις να το μετραει στα στατιστικα :p) και spotify στο παρασκηνιο με 4G μεχρι το 70%

Κάκιστη αυτονομία σε.ολοκαίνουργια.συσκευή 4 ημερών με καθαρή εγκατάσταση της 8

Κατεβαίνει πολύ γρήγορα ...

Αν δεν αλλάξει.Κάτι μέσα στη βδομάδα θα το πάω σμαρτεκ για έλεγχο [/img]

 

Βαλε το SABS για διαφημισεις. Αν θες στο κανω εγω compile και σου στελνω το apk (θα καταλαβεις οταν δεις τις οδηγιες)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Με AOD, edge lighting (αυτο μου τρωει γενικα μπαταρια λογω οτι αναβει μονιμα ακομα και στη τσεπη απο οτι εχω δει οποτε οταν με σπαμαρουν μηνυματα ολο αναβει χωρις να το μετραει στα στατιστικα :p) και spotify στο παρασκηνιο με 4G μεχρι το 70%

 

Μπορείς να ορίσεις να ανοίγει μόνο με ανοιχτή οθόνη η αλλιώς να εξαιρέσεις κάποιες εφαρμογές που δεν θες να ανάβει με κλειστή οθόνη.

 

Πάντως πολύ όμορφο και εφετζιδικο το συγκεκρμενο feature.:lol:

 

Προσωπικά γούσταρα τέτοια πραγματάκια :p

 

Το έχω στο OnePlus αλλά σαν εφαρμογή αλλά δυστυχώς ανάβει μόνο με ανοιχτή οθόνη όχι με κλειστεί που μου αρέσει περισσότερο και προτιμώ.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια sos ερώτηση το πιστόλι απο τις φατσούλες του πληκτρολογίου το έχουμε βγάλει? Δεν το βρίσκω χαχα Edited by chris_amg
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάω σμαρτεκ να δω τι θα μου.πουν ...5 ημερών συσκευή και αυτονομία τραγική ...υπάρχει περίπτωση doa και αντικατάσταση ? 8c0397a807e0664e628614c7189d3865.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάω σμαρτεκ να δω τι θα μου.πουν ...5 ημερών συσκευή και αυτονομία τραγική ...υπάρχει περίπτωση doa και αντικατάσταση ? 8c0397a807e0664e628614c7189d3865.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αν έχεις τα πάντα ανοιχτά μια χαρά είναι η αυτονομία του δεν βγάζει παραπάνω. Τζάμπα θα τρέχεις.

 

Send from my Mate 10 pro

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία ορεο CRC7. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ με την προηγούμενη CRB7 απο 100% μπαταρία το βράδυ ίδια ωρα μέχρι το πρωί ιδια ώρα με κλειστό wifi στο κινητό με ίδιες εφαρμογες ακριβως τα ιδια όλα ηταν 97% με την τελευταία ήταν στα 99%.

Μιλαμε πάντα για καθαρή εγκατάσταση και στις 2 περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάω σμαρτεκ να δω τι θα μου.πουν ...5 ημερών συσκευή και αυτονομία τραγική ...υπάρχει περίπτωση doa και αντικατάσταση ? 8c0397a807e0664e628614c7189d3865.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πολύ μπαταρία σου τρώει κάτι άλλο φταίει ψαξτο λίγο φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την τελευταία ορεο CRC7. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ενώ με την προηγούμενη CRB7 απο 100% μπαταρία το βράδυ ίδια ωρα μέχρι το πρωί ιδια ώρα με κλειστό wifi στο κινητό με ίδιες εφαρμογες ακριβως τα ιδια όλα ηταν 97% με την τελευταία ήταν στα 99%.

Μιλαμε πάντα για καθαρή εγκατάσταση και στις 2 περιπτώσεις.

 

Σε γερμανικό τηλ ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπαταρία σου τρώει κάτι άλλο φταίει ψαξτο λίγο φίλε μου
Το ψάχνω άλλα δεν βλέπω.κάτι περίεργο

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπαταρία σου τρώει κάτι άλλο φταίει ψαξτο λίγο φίλε μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε γερμανικό τηλ ?

 

Κατεβασα απο sammobile την DBT αλλα με γύρισε σε EUR.

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω άλλα δεν βλέπω.κάτι περίεργο

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Αμα δεν βαριέσαι κάτσε και στήσω από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...