Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή την εφαρμογή με τα tweaks (δε χρειάζεται root) την έχει δοκιμάσει κανείς; Δουλεύει σωστά απ'ότι διαβάζω στα reviews.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=substratum.draco.systemmods

 

Την δοκίμασα μόλις τώρα.Έκανα μια σμίκρινση τα Navigation buttons και το έκανε με επιτυχία

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή την εφαρμογή με τα tweaks (δε χρειάζεται root) την έχει δοκιμάσει κανείς; Δουλεύει σωστά απ'ότι διαβάζω στα reviews.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=substratum.draco.systemmods

 

Την δοκίμασα μόλις τώρα.Έκανα μια σμίκρινση τα Navigation buttons και το έκανε με επιτυχία

 

Είναι αυτόνομη ή πρέπει να εγκατασταθεί κάτι άλλο πρώτα?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που θέλουμε το VOLTE θα περιμένουμε πολύ ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ ο κωδικός της έκδοσης τελειώνει σε CRAP, οπότε ξέρετε τι να περιμένετε..

:lol: :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Χαχαχαχαχα! Αυτό θα λεγα τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το S8+ ενώ το είχα στην πρίζα και το φόρτιζα γύρω στο 80% έκανα επανεκκίνηση αλλά δεν άνοιξε ενώ ήταν πολύ ζεστό και αναγκάστηκα να το βγάλω και από την πρίζα. Πώς ανοίγει :mad:;

 

Το τηλέφωνο πήγε σήμερα για Service. Πάντως δεν έχω ξαναδεί για αυτό το ξαφνικό "νέκρωμα" ειδικά όταν η μπαταρία είναι στο 80%.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

σαν μπαταρια ακουγεται...παρομιο περιστατικο ειχα με ενα s7 edge παλια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα! Αυτό θα λεγα τώρα!
μια από τα ίδια Μόλις είδα.το όνομα δεν ήξερα αν.πρέπει να.γελάσω η να.κλάψω

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθε ακόμα. Λογικά αν οι beta tester την πήραν χθες, οι υπόλοιποι στην Γερμανία θα την δούμε διαθέσιμη σήμερα κάποια στιγμή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε σε κανέναν η αναβάθμιση?

 

Είπαν ότι θα ξεκινήσει αν διάβασα καλά από τα γερμανικά και σιγά σιγά θα δώσουν και οι υπόλοιποι. Το πότε είναι άγνωστο αλλά εγώ θα έλεγα ότι από τον επόμενο μήνα στην καλύτερη. Φυσικά εκτίμηση δική μου είναι αλλά δεν υπάρχει έτσι και αλλιώς ημερομηνία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να έχεις Root & Xposed στην 8.0 χωρίς να τρυπήσει ο Knox αν κατάλαβα καλά!

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75489341&postcount=2991

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τρόπος να έχεις Root & Xposed στην 8.0 χωρίς να τρυπήσει ο Knox αν κατάλαβα καλά!

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75489341&postcount=2991

:cool:

 

Είναι λίγο μπερδεμένες οι οδηγίες και δεν καταλαβαίνω και τι καταφέρνει ακριβώς αφού στην ουσία φλασάρει απλώς την 8άρα με διαφορετικό τρόπο. Μένει να δούμε από τα σχόλια αν δουλεύει ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Σκέφτομαι να αγοράσω το s8 plus και πήγα να το δω από κοντά όμως μου φάνηκε ότι η οθόνη δεξιά αριστερά σαν να πρασίνιζε λίγο ενώ στο s8 δεν το έκανε. Είναι φυσιολογικό αυτό ή είχε πρόβλημα το συγκεκριμένο? Επίσης η μπαταρία του s8 plus κρατάει περισσότερο από του απλού?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Σκέφτομαι να αγοράσω το s8 plus και πήγα να το δω από κοντά όμως μου φάνηκε ότι η οθόνη δεξιά αριστερά σαν να πρασίνιζε λίγο ενώ στο s8 δεν το έκανε. Είναι φυσιολογικό αυτό ή είχε πρόβλημα το συγκεκριμένο? Επίσης η μπαταρία του s8 plus κρατάει περισσότερο από του απλού?

Πρώτη φορά ακούω αυτό για την πρασινίλα. Δεν υπάρχει κάποιο θέμα απ όσο γνωρίζω. Επίσης η μπαταρία είναι φανταστική. Καλύτερη από το απλό s8.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ότι πήγα να σου πω ότι σε εμένα δουλεύουν όλα!

 

Sent using Tapatalk

Καλημέρα Κώστα, ερώτηση, σήμερα βγήκε update του Swift black στην έκδοση 15.

Μπαίνω στο Substratum και βλέπω ότι δείχνει ότι υπάρχει αναβάθμιση για όλα τα layers.

Κάνω απεγκατάσταση τα ήδη υπάρχοντα, reboot, μετά πάλι όλα εγκατάσταση, και πάλι reboot;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εν όψη του Oreo θα ήθελα να ρωτήσω πώς γίνεται clean install το νέο λειτουργικό. Κάνω αναβάθμιση και μετά επαναφορά ρυθμίσεων;

Θεωρείτε ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο; Με τα iPhone έκανα κάθε φορά που έβγαινε νέο λειτουργικό. Δεν ήταν απαραίτητο βέβαια, αλλά το έβρισκα μία ευκαιρία να απαλλαγώ από «σκουπίδια» που είχα μαζέψει και δε μου χρειαζόταν πλέον. Για την ώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το S8+.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναβάθμιση και μετά επαναφορά ρυθμίσεων

Αυτό...

 

Απαραίτητο δεν είναι, αλλά σίγουρα είναι χρήσιμο σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση android.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό...

 

Απαραίτητο δεν είναι, αλλά σίγουρα είναι χρήσιμο σε κάθε μεγάλη αναβάθμιση android.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κώστα, ερώτηση, σήμερα βγήκε update του Swift black στην έκδοση 15.

Μπαίνω στο Substratum και βλέπω ότι δείχνει ότι υπάρχει αναβάθμιση για όλα τα layers.

Κάνω απεγκατάσταση τα ήδη υπάρχοντα, reboot, μετά πάλι όλα εγκατάσταση, και πάλι reboot;

 

Εγώ επιλέγω αυτά που έχω βάλει και κάνω εγκατάσταση από πάνω τους που τα κάνει update. Ωστόσο εδώ έχει 1 σημαντικό το οποίο την είχες πατήσει την άλλη φορά. Και έχει να κάνει με τα layers που σου λένε να επιλέξεις ποια έκδοση θες με βάση αυτή που έχεις. Εκεί λοιπόν θα δεις αν μπεις μετά στον layer manager οτι θα έχεις 2 διαφορετικά layers για αυτήν την εφαρμογή και όχι ένα σε περίπτωση που πριν είχες layer για άλλη έκδοση της εφαρμογής. Ενώ στα υπόλοιπα έχει γίνει απλά update.

 

π.χ. SwiftBlack v14.9 - Instagram Layer 30 και μετά SwiftBlack v15.0 - Instagram layer 31. Ενώ όλα θα γίνουν update, εδώ το instagram layer στου 14.9 για το instagram 30 θα παραμείνει και θα μπει άλλο ένα Layer της v15.0 για το insta 31. Πιθανό λοιπόν εκεί να έχεις conflicts.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πριν λίγο καιρό σε σύντομο χρονικο διάστημα 1 πάγωμα κ 1 φορά δεν. Μπορούσα να το ξεκλειδωσω με κανέναν τρόπο και έκανα επανεκκίνηση με τα δύο κουμπιά. Διάβασα ότι υπάρχει θέμα και αναφορές ότι ίσως το. Προκαλεί η εξοικονόμηση ενέργειας. Δεν μου έχει ξανακάνει κάτι απο όταν την έβγαλα. Περιμένω την αναβάθμιση να το στήσω απτην αρχή μήπως κ δεν το ξανακάνει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό μου βγάζει ειδοποίηση στον λογαριασμό Samsung account "πατήστε εδώ για να χρησιμοποιήσετε το Samsung account"

Εγώ δεν το έχω ενεργοποιήσει ποτέ,το σβήνω από την μπάρα ειδοποιήσεων και μετά από μερικές ώρες,εμφανίζεται πάλι.

Μπορούμε να το εξαφανίσουμε τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιλέγω αυτά που έχω βάλει και κάνω εγκατάσταση από πάνω τους που τα κάνει update. Ωστόσο εδώ έχει 1 σημαντικό το οποίο την είχες πατήσει την άλλη φορά. Και έχει να κάνει με τα layers που σου λένε να επιλέξεις ποια έκδοση θες με βάση αυτή που έχεις. Εκεί λοιπόν θα δεις αν μπεις μετά στον layer manager οτι θα έχεις 2 διαφορετικά layers για αυτήν την εφαρμογή και όχι ένα σε περίπτωση που πριν είχες layer για άλλη έκδοση της εφαρμογής. Ενώ στα υπόλοιπα έχει γίνει απλά update.

 

π.χ. SwiftBlack v14.9 - Instagram Layer 30 και μετά SwiftBlack v15.0 - Instagram layer 31. Ενώ όλα θα γίνουν update, εδώ το instagram layer στου 14.9 για το instagram 30 θα παραμείνει και θα μπει άλλο ένα Layer της v15.0 για το insta 31. Πιθανό λοιπόν εκεί να έχεις conflicts.

Οπότε ουσιαστικά έτσι γλυτώνουμε το reboot? Ή χρειάζεται επανεκκίνηση και μετά το update των layers?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Οπότε ουσιαστικά έτσι γλυτώνουμε το reboot? Ή χρειάζεται επανεκκίνηση και μετά το update των layers?
Νομίζω και πάλι χρειάζεται. Εγώ κάνω πάντως. Σιγά. Σε 10 δευτερόλεπτα έχει ανοίξει πάλι

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...