Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα την αναβάθμιση αλλά προς το παρών δεν είδα κάτι. Αν βρει κάποιος τίποτα ας ενημερώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. 526 MB. Για security update είναι αρκετά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση για cosmote που ήρθε χτες διορθώνει θέματα θερμοκρασίας και φτιάχνει την απόδοση της μπαταρία!

Να κάνετε καθαρισμό την μνήμη cache πριν και μετα την αναβάθμιση για βέλτιστο αποτελέσματα!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Πώς καθαρίζουμε cache

 

1). Κλείνουμε την συσκευή

2). Κρατάμε πατημένα ταυτόχρονα (power, volume up & bixby buttons) μέχρι να βγει το logo της Samsung, μετά τα αφήνουμε!

3). Θα περιμένουμε λίγο μέχρι να μας βγάλει την μαύρη οθόνη με τις επιλογές.

4). Εκεί κάνουμε πλοήγηση με τα volume buttons και διαλέγουμε πατώντας το power button wipe cache partition! (δεν έχει και πουθενά αλλού τη λέξη cache για να μπερδευτής)

5). Πατάς reboot (την πρώτη επιλογή της λίστας)

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος προβλημα με τα notifications; Ανοιγω το messenger και βλεπω 5-10 μηνυματα και το κινητο δεν χτυπαει. Πως βλεπω τις ρυθμισεις για το hybernate; Ειχα συνηθισει με το root στο Note και το greenify και τωρα δεν ξερω που ειναι τι
Link to comment
Share on other sites

1). Κλείνουμε την συσκευή

2). Κρατάμε πατημένα ταυτόχρονα (power, volume up & bixby buttons) μέχρι να βγει το logo της Samsung, μετά τα αφήνουμε!

3). Θα περιμένουμε λίγο μέχρι να μας βγάλει την μαύρη οθόνη με τις επιλογές.

4). Εκεί κάνουμε πλοήγηση με τα volume buttons και διαλέγουμε πατώντας το power button wipe cache partition! (δεν έχει και πουθενά αλλού τη λέξη cache για να μπερδευτής)

5). Πατάς reboot (την πρώτη επιλογή της λίστας)

 

κανει δουλεια αυτος ο καθαρισμος? ποτε δεν το εχω κανει γιατι ισως δεν εχω συναντσει καποιο κομπιασμα μετα απο πατς ασφαλειας!

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος προβλημα με τα notifications; Ανοιγω το messenger και βλεπω 5-10 μηνυματα και το κινητο δεν χτυπαει. Πως βλεπω τις ρυθμισεις για το hybernate; Ειχα συνηθισει με το root στο Note και το greenify και τωρα δεν ξερω που ειναι τι

 

Ούτε εμένα λειτουργούν στο messenger. Έχω το κινητό εδω και 1 μήνα και όταν μου στέλνουν μύνημα στο messenger χτυπάει όποτε του καπνίσει. Πρέπει να το ανοίξω για να έρθουν. Όταν το ανοίγω όμως δείχνει να γίνεται conected αυτή την ώρα και να δέχεται τα μυνήματα. Είναι σαν να αποσυνδεεται απο το internet όσο η εφαρμογή είναι κλειστή και μου την έχει σπάσει γιατί κατα τα άλλα το κινητό τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κλείνετε συνέχεια εφαρμογές;

Η πατάτε αυτή την βελτιστοποίηση στο device maintenance;

Η δεν το έχετε βάλει στη λίστα με τα unmonitored apps;

Γιατί δεν είχα προσωπικά ποτέ πάγωμα εφαρμογής και φυσικά δεν κλείνω ούτε παγώνω κάτι.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κλείνετε συνέχεια εφαρμογές;

Η πατάτε αυτή την βελτιστοποίηση στο device maintenance;

Η δεν το έχετε βάλει στη λίστα με τα unmonitored apps;

Γιατί δεν είχα προσωπικά ποτέ πάγωμα εφαρμογής και φυσικά δεν κλείνω ούτε παγώνω κάτι.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ναι το εχω στα unmonitored. Disconnected οπως στον φιλο δεν μου βγαζει. Αυτο που κανει ειναι να χτυπαει οποτε θελει. Συνηθως δεν χτυπαει καν. Απλα οταν το ανοιξω βλεπω αρκετες συνομιλιες σε bold γιατι εχουν νεα μηνυματα. Το θεμα ειναι πως το κανει μονο στο messenger. Οι αλλες 7 εφαρμογες που εχω unmonitored, δινουν κανονικα notifications

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χρησιμοποιώ την εφαρμογή samsung email και έχω προσθέσει έναν λογαριασμό hotmail γιατί μόλις ανοίξω την οθόνη τότε έρχεται το email και όσο η οθόνη είναι σβηστεί δεν με ειδοποιεί??

την εφαρμογή την έχω βάλει να μην μπαίνει ποτε σε εξοικονόμηση ενέργειας

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χρησιμοποιώ την εφαρμογή samsung email και έχω προσθέσει έναν λογαριασμό hotmail γιατί μόλις ανοίξω την οθόνη τότε έρχεται το email και όσο η οθόνη είναι σβηστεί δεν με ειδοποιεί??

την εφαρμογή την έχω βάλει να μην μπαίνει ποτε σε εξοικονόμηση ενέργειας

 

Τσέκαρε την συχνότητα συγχρονισμού.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε την συχνότητα συγχρονισμού.

την συχνότητα συγχρονισμού την έχω αυτόματα κατά την λήψη

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα λειτουργούν στο messenger. Έχω το κινητό εδω και 1 μήνα και όταν μου στέλνουν μύνημα στο messenger χτυπάει όποτε του καπνίσει. Πρέπει να το ανοίξω για να έρθουν. Όταν το ανοίγω όμως δείχνει να γίνεται conected αυτή την ώρα και να δέχεται τα μυνήματα. Είναι σαν να αποσυνδεεται απο το internet όσο η εφαρμογή είναι κλειστή και μου την έχει σπάσει γιατί κατα τα άλλα το κινητό τα σπάει.

 

Το βρήκα τελικά στο XDA. Πηγαινεις Settings - στις τρεις τελειες πανω πατας Special Access - Optimize Battery Usage - εκει που λεει Apps not optimized πατας show all apps και απενεργοποιεις οσες θες να σου δειχνει αμεσως. Εγω το εκανα και λειτουργει αψογα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατήρησα ότι μετά το νεο update δεν μου συντονίζει τον ηχο με τα ακουστικά Bluetooth που χρησιμοποιώ με αποτέλεσμα να είναι διαφορετικη η ένταση του τηλεφώνου απο των ακουστικών. Ενω πριν οταν ανεβαζα ένταση στα ακουστικά ανέβαινε και η μπαρα έντασης του τηλεφώνου. Μπορεί να τσεκάρει κάποιος που να χρησιμοποιεί Bluetooth ακουστικά αν κανει το ίδιο?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά διάβασα οτι τα updates σε EUR συσκευες ερχονται τελευταια. Θα εχω θεμα αν κατεβασω πχ την Γερμανικη official ή θελει root κτλ που δεν θελω να κανω;

 

ΥΓ. Εχετε καποια συγκεκριμενη στο μυαλο σας; Σκεφτομαι Αγγλια (BTU) ή Γερμανια (DBT)

Edited by BorrowedTime
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά διάβασα οτι τα updates σε EUR συσκευες ερχονται τελευταια. Θα εχω θεμα αν κατεβασω πχ την Γερμανικη official ή θελει root κτλ που δεν θελω να κανω;

 

ΥΓ. Εχετε καποια συγκεκριμενη στο μυαλο σας; Σκεφτομαι Αγγλια (BTU) ή Γερμανια (DBT)

Πλέον αλλαξε το πραμα και θα σου ζητάει συνέχεια να κάνεις φόρματ και θα σε γυρίσει σε eur μόλις εντοπίσει τον παροχο.

Αν δεν σε ενοχλεί αυτό βάλε btu στα προηγούμενα S που την είχα ηταν σταθερότατη.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την παπατζα που έκανα και μου έπεσε από τα χέρια και έσπασε η οθόνη δεν ήξερα αν.αξίζει να.δώσω 265 ευρώ για οθόνη ..πήγα στη σμαρτεκ και μου.είπαν ότι αλλάζει και το περιμετρικά πλαίσιο άρα και κουμπιά ...

Επίσης αλλάζουν και τη μπαταρία χωρίς επιπλέον.χρέωση ... Τελικά προχώρησα στην επισκευή η οποία έγινε επιτόπου

καινούργια μπαταρία λοιπόν και φυσικά οι χρόνοι.αναμονής ανέβηκαν πολύ 13ac59afc7cb7713587f4a88f3e95d3c.jpge9a3e8d571a59517d60940b2b4e872dd.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το update του Νοεμβρίου που ήρθε σήμερα γιατι ειναι μονο 385mb? Δεν ειναι για όλους το ίδιο?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το update του Νοεμβρίου που ήρθε σήμερα γιατι ειναι μονο 385mb? Δεν ειναι για όλους το ίδιο?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Πριν μια εβδομαδα, ηρθε κ σε εμένα. 385 ήταν

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το update του Νοεμβρίου που ήρθε σήμερα γιατι ειναι μονο 385mb? Δεν ειναι για όλους το ίδιο?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ανάλογα και την Rom αλλάζουν και τα μεγέθη των update!

Τώρα ποιος είναι ο λόγος για τόσο χαοτικές διάφορες μόνο η samsung ξέρει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς κολλήματα μετά το τελευταίο update? Παίζω το Wot blitz στο κινητό και έχει θέματα μετά το update!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς κολλήματα μετά το τελευταίο update? Παίζω το Wot blitz στο κινητό και έχει θέματα μετά το update!

 

Να λέμε και ποια rom έχουμε παιδιά όταν ζητάμε άποψη για τέτοια θέματα.

Εγω εχω GR cosmote και όλα δουλεύουν ρολόι με καλύτερη μπαταρία και θερμοκρασίες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι λες Θάνο, μαμά είναι το τηλέφωνο δεν έχω αλλάξει κάτι, αναβαθμίσεις της εταιρίας βάζω μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...