Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα μας πείτε με τι συσκευές και ρομ το χρησιμοποιείτε γιατί εμένα δεεε

 

εμένα στο samsung galaxy 3 με Froyo... Αν και έφαγε σουτ μέχρι να το φτιαξουν ωστε να μην με ζαλίζει με άσχετα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Αμήν παναγία μου.........

 

ΝΑ ρωτήσω σε τι Mode το έχετε για να λαμβάνετε τα μηνύματα??

 

ναι στις ρυθμίσεις μπορείς να επιλέξεις τις... απαντήσεις αν θες να στις χρεώνει σε data ή voice plan...

Εγώ επέλεξα voice γιατι δεν εχω καθόλου data plan στην κύρια sim οπότε μου βγαίνει πιο φτηνό. Αλλα αυτό μας λέει πως μας χρεώνει τις απαντήσεις που παίρνουμε... Τί δεν κατανοώ; Τελικά χρεώνει η δε χρεώνει? Χρεώνει σαν sms?

Data/voice, οτιδήποτε!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να θέσεις το ερώτημά σου κι εδώ (αρκεί βέβαια να μην αναφέρεσαι σε παράνομο υλικό)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ναι στις ρυθμίσεις μπορείς να επιλέξεις τις... απαντήσεις αν θες να στις χρεώνει σε data ή voice plan...

Εγώ επέλεξα voice γιατι δεν εχω καθόλου data plan στην κύρια sim οπότε μου βγαίνει πιο φτηνό. Αλλα αυτό μας λέει πως μας χρεώνει τις απαντήσεις που παίρνουμε... Τί δεν κατανοώ; Τελικά χρεώνει η δε χρεώνει? Χρεώνει σαν sms?

Data/voice, οτιδήποτε!

 

Φίλε είναι 100% δωρεάν. Η εταιρία που έχει την εφαρμογή κάνει ΚΑΝΟΝΙΚΗ κλήση στο κινητό του παραλήπτη που θέλεις να στείλεις το μήνυμα (κλήση σε οποιοδήποτε κινητό) και σου κάνει ΚΛΗΣΗ για να σου φέρει πίσω στο κινητό σου την απάντηση και αυτό μπορει να συνεχίζεται επαόριστον και να κάνεις συζήτηση (φωντητική) με το συνομιλητή σου χωρίς χρέωση. ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ να αντέχουν να κάνουν συνέχεια κλήσεις σε κινητό του ενός και του άλλου με voice plan και εσύ να μην χρεώνεσαι ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ; Είναι αληθινό παιδιά, πραγματικά δωρεάν και δεν έχω ακόμα καταφέρει να βρω εξήγηση πώς μπορεί να συμβαίνει αυτό.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δίνω respect γιατί φαίνεται καλή προσπάθεια. Εγώ είχα fc's, έστειλα 1-2 μέιλ στα οποία απαντήσανε αμέσως, τους έστειλα log και το φτιάξανε μέσα σε 2 ώρες το πρόβλημα.. απίστευτοι.

 

Παρόλα αυτά.. με κανά 2 φίλους που το δοκίμασα δεν δούλεψε.. έστελνα το μήνυμα, τους έπαιρνε τηλέφωνο αλλά δεν ακουγότανε ΤΙΠΟΤΑ. Το ίδιο και όταν το δοκίμασε ένας φίλος μου.. με έπαιρνε τηλέφωνο αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Εδω και λιγες μερες εχω ενα ZTE blade...καταευχαριστημενος απο τη συσκευη και απο το λειτουργικο.

Το θεμα ομως ειναι οτι θελω να μαθω τι γινεται στο κινητο μου. Πως λειτουργει κτλ για να ξερω τι ενεργειες κανει ή δεν κανει να κανω πανω του.

Το κινητο το αγορασα απο συμφορουμιτη και ειχε επανω εφαρμογες.

Εχει custom ROM 2.2, root, superuser,Quick Boot, SetCPU, Titanium Backup γιατι το "πειραζε" το κινητο και χρειαζοταν αυτα τα πραγματα.

 

Ηθελα να τακτοποιησω το "συρταρι".Απο τον launcher Pro επελεξα απλα να μην φαινονται στο συρταρι αυτα που δεν χρησιμοποιω ή ειναι διπλά, οπως το superuser, spareparts, MovetoSD Enabler,Paid Apps enabler,Quick Boot, SetCPU, Titanium Backup.

H μηπως τα χρειαζομαι για αλλες δουλειες (εκτος του να αλλαξω ΡΟΜ...που δε βλεπω να το κανω)...??

 

Μετα ειδα οτι με το rootexplorer βλεπω τα αρχεια του κινητου οπως απο τον υπολογιστη και ειδα οτι με παρατεταμενο πατημα πανω τους εχει επιλογες και μπορω να σβησω πραγματα.

Προφανως δεν πειραζω αρχεια που ειναι εκτος φακελου sdcard ετσι...??!!!Παροτι ανοιγω μερικους αλλους και ειναι κενοι...

 

Αλλα τωρα το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ποια αρχεια απλα καθονται στην καρτα αχρηστα κ μπορω να τα σβησω και ποια ειναι χρησιμα και δεν κανει να τα σβησω.

Γενικα θελω να κανω ενα "καθαρισμα" και να κρατησω αυτα που θελω και οτι ειναι απαραιτητο για να πειραζω το κινητο (οπως ανεφερα πιο πανω)...

 

Οι φακελοι που μου δειχνει το προγραμμα στην sd ειναι:

!CWM

android_secure

cerience

cntrsa1

Android

apk(εφαρμογες)

Books

city

clockworkmod

data

DCIM

device.nng

documents

download

dropbox

launcerpro_backup

Lazylist

Lost.DIR

media

papaya_avatar

papaya_cache

Recycled

tmp

zemail

 

 

Επισης, εχει quick office το android...??γιατι εγω δεν το βλεπω καπου σαν εφαρμογη..

Τελος εχω ενα προβλημα....υπαρχει μια εφαρμογη,το car home, που δεν το θελω...θελω να το σβησω αλλα δεν μπορω μεσα απο το κινητο ουτε απεγκατασταση να το κανω..δεν το εχει σαν επιλογη...ουτε σαν αρχειο-φακελος υπαρχει καπου στην καρτα...αλλα ανοιγει κανονικα...Τι κανω..?

 

 

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δίνω respect γιατί φαίνεται καλή προσπάθεια. Εγώ είχα fc's, έστειλα 1-2 μέιλ στα οποία απαντήσανε αμέσως, τους έστειλα log και το φτιάξανε μέσα σε 2 ώρες το πρόβλημα.. απίστευτοι.

 

Παρόλα αυτά.. με κανά 2 φίλους που το δοκίμασα δεν δούλεψε.. έστελνα το μήνυμα, τους έπαιρνε τηλέφωνο αλλά δεν ακουγότανε ΤΙΠΟΤΑ. Το ίδιο και όταν το δοκίμασε ένας φίλος μου.. με έπαιρνε τηλέφωνο αλλά τίποτα...

 

Φίλε πώς επικοινωνούμε με την εταιρία αυτή; Μπορείς να τους στείλεις ένα email 2 γραμμών λέγοντάς τους να βρουν έναν τρόπο να ΜΗΝ δεχόμαστε μηνύματα από αγνώστους που τεστάρουν την υπηρεσία; (Να αφαιρέσουν την επιλογή send message to all android users). thanks

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πώς επικοινωνούμε με την εταιρία αυτή; Μπορείς να τους στείλεις ένα email 2 γραμμών λέγοντάς τους να βρουν έναν τρόπο να ΜΗΝ δεχόμαστε μηνύματα από αγνώστους που τεστάρουν την υπηρεσία; (Να αφαιρέσουν την επιλογή send message to all android users). thanks

 

Αυτό είναι το mail τους

 

Αυτό που λες όμως δεν θα το αλλάξουν εύκολα. Αυτό που κάνανε απ ότι κατάλαβα πριν 4-5 μέρες ήταν ένα update στο layout γιατί με το προηγούμενο (δεν το έχω δει) ήταν πιό εύκολο καταλάθος να στέλνεις to all android users. Τώρα δηλαδή πρέπει να μειώθηκε το πρόβλημα γιατί παλιά γινόταν και καταλάθος.. παρόλα αυτά στείλε να δεις τι θα σου πούνε. Είναι όντως λίγο ηλήθιο option.. αλλά ίσως υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος που υπάρχει. π.χ. κάποια συμφωνία με κάποια εταιρεία που τους χορηγεί.. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά smartphone με το Vodafone Joy 845 και έχω τα μενού στα αγγλικά.

Έχω μια πολύ βασική απορία:

τι θα πει message και αν έχει διαφορά από το SMS.

 

Ρωτάω γιατί μου συνέβη το εξής:

Ενώ νόμιζα ότι είμαι αόρατη στο ιντερνετ καθώς δεν έχω εν γνώσει μου τίποτα ανοιχτό του τύπου chat, ακόμα και στο gmail μου είναι κλειστό το chat, buzz και όποιο άλλο πρόγραμμα ξέρω ότι σε ρουφιανεύει ότι είσαι online, ξαφνικά μου έρχεται ένα "message" στα "Notifications" από έναν γνωστό μου που τον έχω στα contacts του gmail μου. Δεν κατάλαβα ποτέ, τι είδους message μπορεί να ήταν αυτό; Δεν υπάρχει πλέον στα sms μου (τον αριθμό του κινητού αυτού δεν το έχει κανείς έτσι κι αλλιώς), ούτε στα μέιλ μου και δεν έχω από όσο γνωρίζω ενεργό κάποιο πρόγραμμα ανταλλαγής μηνυμάτων.

Μετά, τελείωσε η μπαταρία και όταν το φόρτισα και το ξανάναψα αυτό το message δεν υπήρχε πουθενά.

Τι μπορεί να ήταν αυτό το message και πώς μπορεί αυτός ο τύπος να είδε ότι ημουν online;

Αν κάποιος ξέρει ας μου πει γιατί αισθάνομαι να με παρακολουθούν και αγχώνομαι! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Εδω και λιγες μερες εχω ενα ZTE blade...καταευχαριστημενος απο τη συσκευη και απο το λειτουργικο.

Το θεμα ομως ειναι οτι θελω να μαθω τι γινεται στο κινητο μου. Πως λειτουργει κτλ για να ξερω τι ενεργειες κανει ή δεν κανει να κανω πανω του.

Το κινητο το αγορασα απο συμφορουμιτη και ειχε επανω εφαρμογες.

Εχει custom ROM 2.2, root, superuser,Quick Boot, SetCPU, Titanium Backup γιατι το "πειραζε" το κινητο και χρειαζοταν αυτα τα πραγματα.

 

Ηθελα να τακτοποιησω το "συρταρι".Απο τον launcher Pro επελεξα απλα να μην φαινονται στο συρταρι αυτα που δεν χρησιμοποιω ή ειναι διπλά, οπως το superuser, spareparts, MovetoSD Enabler,Paid Apps enabler,Quick Boot, SetCPU, Titanium Backup.

H μηπως τα χρειαζομαι για αλλες δουλειες (εκτος του να αλλαξω ΡΟΜ...που δε βλεπω να το κανω)...??

 

Μετα ειδα οτι με το rootexplorer βλεπω τα αρχεια του κινητου οπως απο τον υπολογιστη και ειδα οτι με παρατεταμενο πατημα πανω τους εχει επιλογες και μπορω να σβησω πραγματα.

Προφανως δεν πειραζω αρχεια που ειναι εκτος φακελου sdcard ετσι...??!!!Παροτι ανοιγω μερικους αλλους και ειναι κενοι...

 

Αλλα τωρα το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω ποια αρχεια απλα καθονται στην καρτα αχρηστα κ μπορω να τα σβησω και ποια ειναι χρησιμα και δεν κανει να τα σβησω.

Γενικα θελω να κανω ενα "καθαρισμα" και να κρατησω αυτα που θελω και οτι ειναι απαραιτητο για να πειραζω το κινητο (οπως ανεφερα πιο πανω)...

 

Οι φακελοι που μου δειχνει το προγραμμα στην sd ειναι:

!CWM

android_secure...

Καλησπέρα φίλε μου και καλώς ήρθες στα του android!

Λοιπόν έχουμε και λέμε...

Οι εφαρμογές που αναφέρεις ότι έκρυψες από τον drawer, έχουν αρκετές χρήσεις. Έχουμε και λέμε:

superuser: αφού έχεις δικαιώματα root, αυτή η συσκευή διαχειρίζεται τις εφαρμογές που ζητούν δικαιώματα root. Δηλαδή είναι σαν ασφάλεια για τις εφαρμογές που ζητάνε root-αν μια άγνωστη εφαρμογή σου ζητάει ξαφνικά διακαιώματα root, ψάξ'το λίγο τι κάνει η εφαρμογή και γιατί θέλει τέτοια δικαιώματα.

spareparts: Διάφορες ρυθμίσεις για τη συσκευή όλες μαζί μαζεμένες.

MovetoSD Enabler: Δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα μνήμης.

Paid Apps enabler: Δυνατότητα να βλέπεις πληρωτέες εφαρμογές στο market, γιατί στην Ελλάδα δεν υποστηρίζονται προς το παρόν.

Quick Boot: Reboot του κινητού

SetCPU: Overclocking

Titanium Backup: Backup εφαρμογών και ρυθμίσεων!

 

Για τους φακέλους τώρα, μπορείς να αφαιρέσεις πχ το dropbox ή το launcher pro αν δε χρησιμοποιείς τις αντίστοιχες εφαρμογές. Υπάρχουν και κάποια που δεν ξέρω (πχ το zemail) αλλά φαντάζομαι σχετίζονται με εφαρμογές, οπότε δεν μπορώ να ξέρω. Γενικότερα όμως είναι normal τα περισσότερα αρχεία!

 

Εφαρμογές για office υπάρχουν-εγκατεστημένη δεν ξέρω αν έχει το κινητό σου αλλά μπορείς να βρεις στο market κάποιες δωρεάν (πχ το quickoffice, thinkfree office, documents to go κ.α). Ωστόσο οι δωρεάν εκδόσεις δεν υποστηρίζουν επεξεργασία αρχείων, αλλά μόνο προβολή. Υπάρχουν πληρωτέες εκδόσεις οι οποίες έχουν και επεξεργασία.

 

Το car home τέλος προφανώς θα είναι στη rom σου και γι'αυτό το λόγο δεν μπορείς έτσι απλά να το αφαιρέσεις. Υπάρχει μια λύση μέσω adb αλλά πρέπει να είσαι αρκετά εξοικειωμένος. Δεν ξέρω αν δουλεύει σ'εσένα (γιατί σ'εμένα δε δούλευε) αλλά μπορείς να το αφαιρέσεις ΙΣΩΣ και με το titanium backup, αλλά δεν ξέρω επακριβώς τη διαδικασία να σου περιγράψω...

 

Πρώτη φορά smartphone με το Vodafone Joy 845 και έχω τα μενού στα αγγλικά.

Έχω μια πολύ βασική απορία:

τι θα πει message και αν έχει διαφορά από το SMS.

 

Ρωτάω γιατί μου συνέβη το εξής:

Ενώ νόμιζα ότι είμαι αόρατη στο ιντερνετ καθώς δεν έχω εν γνώσει μου τίποτα ανοιχτό του τύπου chat, ακόμα και στο gmail μου είναι κλειστό το chat, buzz και όποιο άλλο πρόγραμμα ξέρω ότι σε ρουφιανεύει ότι είσαι online, ξαφνικά μου έρχεται ένα "message" στα "Notifications" από έναν γνωστό μου που τον έχω στα contacts του gmail μου. Δεν κατάλαβα ποτέ, τι είδους message μπορεί να ήταν αυτό; Δεν υπάρχει πλέον στα sms μου (τον αριθμό του κινητού αυτού δεν το έχει κανείς έτσι κι αλλιώς), ούτε στα μέιλ μου και δεν έχω από όσο γνωρίζω ενεργό κάποιο πρόγραμμα ανταλλαγής μηνυμάτων.

Μετά, τελείωσε η μπαταρία και όταν το φόρτισα και το ξανάναψα αυτό το message δεν υπήρχε πουθενά.

Τι μπορεί να ήταν αυτό το message και πώς μπορεί αυτός ο τύπος να είδε ότι ημουν online;

Αν κάποιος ξέρει ας μου πει γιατί αισθάνομαι να με παρακολουθούν και αγχώνομαι! :ninja:

Η αλήθεια είναι δεν ξέρω αν είναι το sms ή όχι. Φαντάζομαι ότι είναι όμως τα sms. Δεν είχε κανένα εικονίδιο δίπλα; Ρώτα καλού κακού και στο θέμα του κινητού σου (εδώ) μήπως ξέρει κανένας να σου απαντήσει για πιο σίγουρα! :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν φαίνεται καλά το email όπως έχεις βάλει το λινκ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη βοηθεια σας σε ενα προβλημα. εκανα ρουτ προσφατα τη συσκευη μου (desire). το επομενο βημα μου ειναι να απεγκαταστησω καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες. με το titanium backup pro κανω force remove app καποια εφαρμογη αλλα με το που το παταω κανει επανεκκινηση η συσκευη και με πεταει στο μενου του clockworkmod. εγκατεστησα αλλα ενα προγραμμα, το systemapp remover αλλα και αυτο μου κανει επαννεκινηση (οχι στο clockwork) μολις παταω να μου δειξει τα system apps. μηπως εχει γινει καποιο λαθος στο rooting της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

Villis σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...

Οντως και ενα αλλο παιδι μου ειπε οτι με το TB μπορω να βγαλω το car home...

Τους αλλους φακελους τους εψαξα κ ψιλοκαταλαβα πως βρεθηκαν εκει..ειναι απο παλιες εφαρμογες απομειναρια ή φακελοι που δημιουργησαν τωρινες εφαρμογες...πχ οπως το program files στα windows...Οσα ηταν αχρηστα τα εσβησα...

Οσο για τις :

superuser: Δεν χρειαζεται να το ανοιγω και να εκτελω κατι..εκτελειται απο μονο του οποτε το εκρυψα

spareparts: κ ο filer και ο διαχειριστης κανουν τα ιδια περιπου οποτε το εκρυψα

MovetoSD Enabler: εκτελειται μονο του αυτοματα οποτε ομοιως με το superuser

Paid Apps enabler: ομοιως

Quick Boot: δεν το χρησιμοποιω

SetCPU: ουτε αυτο το πειραζω, προς το παρον τουλαχιστον.

Titanium Backup: μαλλον θα το χρησιμοποιω γιατι δεν ηξερα οτι μπορει να κανει uninstall...

 

Οτιδηποτε εξω απο την sdcard να μην το πειραξω εεεε...???

Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές δε σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις δεν υπάρχει κανένας λόγος να τις έχεις μέσα στο κινητό... Μπορείς να τις απεγκαταστήσεις. Με το root exlporer μπορείς να κάνεις ζημιά αν πειράζεις και εκτός sd, οπότε εννοείται ότι μόνο μέσα στην sd πειράζεις. Θα μπορούσες να βάλεις κάποιον άλλο file manager απο το μάρκετ (πχ o es file manager είναι πολύ καλός) που κάνει τα ίδια πάνω κάτω και δεν είναι για να πειράζει φακέλους του συστήματος. Όπως και να'χει μόνο στην sd :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!ρε παιδια αξιζει να πουλησω το htc touch 2 και να παρω συσκευη με android?το igo 8.3 τπαρχει για android?γιατι το χρησημοποιω πολυ συχνα το gps..
Link to comment
Share on other sites

Ας ποσταρω εδω, μηπως και καποιος με παραπεμψει αναλογα...

Ειδα στο νεο φυλλαδιο του γερμανου στο εξωφυλλο(!), στο gtech, κινητο samsung galaxy 550.

Μπορει καποιος να μου πει σε ποιο λινκ στο myphone, υπαρχει παρουσιαση, ή εστω πληροφοριες γι αυτο το κινητο συγκεκριμενα??? (οχι γενικα για samsung galaxy).

Για να το δινει ο γερμανος, και μαλιστα στην τιμη των 170 ευρω περιπου(!!!!), υποθετω οτι πωλειται στην ελλαδα.

 

Που υπαρχει στο myphone???

Link to comment
Share on other sites

Ας ποσταρω εδω, μηπως και καποιος με παραπεμψει αναλογα...

Ειδα στο νεο φυλλαδιο του γερμανου στο εξωφυλλο(!), στο gtech, κινητο samsung galaxy 550.

Μπορει καποιος να μου πει σε ποιο λινκ στο myphone, υπαρχει παρουσιαση, ή εστω πληροφοριες γι αυτο το κινητο συγκεκριμενα??? (οχι γενικα για samsung galaxy).

Για να το δινει ο γερμανος, και μαλιστα στην τιμη των 170 ευρω περιπου(!!!!), υποθετω οτι πωλειται στην ελλαδα.

 

Που υπαρχει στο myphone???

 

Μήπως εννοείς samsung galaxy 5500?

Αυτό δηλαδή?

http://www.gsmarena.com/samsung_i5500_galaxy_5-3371.php

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.com/phone/detail/samsung-galaxy-550

 

Οποιος δει το φυλλαδιο του Γερμανου, το περιοδικο gtech του Φεβρουαριου 2011, θα το δει στο ΕΞΩΦΥΛΛΟ!

Στο myphone δεν υπαρχει τιποτε γι αυτο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

επαφες και υπαρχει μια ομαδα πανω απο 150! επαφων που τις αναφερει "χωρις κατηγορια"

ελα ομως που δεν μπορω να τις "περασω" σε καποια κατηγορια , ουτε να τις σβησω ομαδικα

(μονο μια-μια) και δεν ξερω και πως βρεθηκαν εκει? τι κανω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.com/phone/detail/samsung-galaxy-550

 

Οποιος δει το φυλλαδιο του Γερμανου, το περιοδικο gtech του Φεβρουαριου 2011, θα το δει στο ΕΞΩΦΥΛΛΟ!

Στο myphone δεν υπαρχει τιποτε γι αυτο το κινητο?

Ότι έχει να κάνει με samsung και android, είναι εδώ! Το κουμπάκι αναζήτηση βρίσκεται από πάνω, οπότε αν έκανες αναζήτηση και δε βρήκες κάτι, προφανώς δεν υπάρχει. Ωστόσο μπορείς να ξεκινήσεις εσύ ένα καινούριο θέμα! ;)

 

 

επαφες και υπαρχει μια ομαδα πανω απο 150! επαφων που τις αναφερει "χωρις κατηγορια"

ελα ομως που δεν μπορω να τις "περασω" σε καποια κατηγορια , ουτε να τις σβησω ομαδικα

(μονο μια-μια) και δεν ξερω και πως βρεθηκαν εκει? τι κανω?

Αν είναι google επαφές, δοκίμασε να τις μεταφέρεις σε ομάδες από το gmail

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν ένα gps χωρίς χρεώσεις και χρήση internet το Navigon πιστεύω είναι από τα καλύτερα.

το navigon δεν χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ για να λειτουργησει?
Link to comment
Share on other sites

το navigon δεν χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ για να λειτουργησει?

 

oχι δεν χρειαζεται συνδεση στο ιντερνετ για να λειτουργησει..(ελεος με το μικρο κειμενο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση. Υπάρχει τρόπος να «κρύψουμε» όσα εικονίδια του μενού δεν χρησιμοποιούμε, για να μην βγαίνουν 7-8 σελίδες και κάνουμε ατέλειωτο scrolling?

 

Εναλλακτικά πρόγραμμα για Φάκελους στο μενού των εικονιδίων υπάρχει; Όχι widgets... φάκελους στο μενού των εικονιδίων ψάχνω.

 

Ευχαριστώ ;)

 

με το launcher pro γίνεται. βάλτε και το καημένο το χ8 στο θέμα :)

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

με το launcher pro γίνεται. βάλτε και το καημένο το χ8 στο θέμα :)

 

αγαπαμε x8 αλλα αν καποιος δεν θελει να βαλει launcher?

επισης μαλλον τα παιδια εννοουνε φακελο μεσα στο μενου.οχι στις αρχικες οθονες..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...