Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα..!! που βρισκεται αυτο??? δεν το βρισκω...εχω custom rom..τη slim...

 

Δυστυχώς εδώ και χρόνια δεν το έχω ρε Nick και δεν το θυμάμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βάζω στον φάκελο media/ audio/ ringtones στην κάρτα μνήμης όπως πάντα αρχεία mp3 για να τα βάλω σαν ήχο κλήσης αλλά μετά πολλά από αυτά δεν φαίνονται στην λίστα που ανοίγει να επιλέξω! κάποια τα μετονομαζω και μετά φαίνονται αλλά δεν φαίνονται με τίποτα.κάνω κάτι λάθος; lolipop έχω στο zopo speed plus 7.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ dropsync Όχι δωρεαν.

 

Το θεωρώ ακριβό για τον λόγο που το θέλω που σε συνδυασμό με τις ταχύτητες upload το καθιστούν όχι και τόσο πρακτικό.

Αν το χρειαζόμουν για μικρά αρχεία και για πιο σοβαρό λόγο, αυτό θα επέλεγα και θα το πλήρωνα κιολας.

 

Αυτό δεν είναι για το Dropbox??

 

Ναι, κάνει αυτό που δεν κάνει το android dropbox, δηλαδή αυτόματο sync.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά βάζω στον φάκελο media/ audio/ ringtones στην κάρτα μνήμης όπως πάντα αρχεία mp3 για να τα βάλω σαν ήχο κλήσης αλλά μετά πολλά από αυτά δεν φαίνονται στην λίστα που ανοίγει να επιλέξω! κάποια τα μετονομαζω και μετά φαίνονται αλλά δεν φαίνονται με τίποτα.κάνω κάτι λάθος; lolipop έχω στο zopo speed plus 7.

 

Είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάνει αυτό που δεν κάνει το android dropbox, δηλαδή αυτόματο sync.

ναι αυτο λεω, αν κατάλαβα καλά εσύ θέλεις να κάνει sync στο pc σου μέσω wlan και oχι μέσω net.

Δεν λέει να ανεβαζεις nandroid backup μέσω data..

Τα backup μου είναι 6gb.. Που σημαίνει ότι με 100kb/s upload θέλω 16-17 ωρες! Δε λέει!!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει να ανεβαζεις nandroid backup μέσω data.. 2-3 gb θέλουν 15ωρες με τις κλασικές ταχύτητες των 1mb upload!

 

Δεν είναι 2-3... είναι 6-7 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 2-3... είναι 6-7 :lol:

Ναι, το διόρθωσα! Αν βρει κάτι ενημέρωσε και εμένα please :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι root?

Όχι! τελικά έκανα αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής "χώρος αποθήκευσης μεσων" επανεκκίνηση και φάνηκαν τα mp3 αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι κάθε φορά να το κάνω! διαβάζω στο ίντερνετ ακόμα και με Samsung, nexus τους έχει τύχει.Δεν σκαναρει λέει τα media ο ενσωματωμένος media scanner.

τι είν τούτο;

Link to comment
Share on other sites

Όχι! τελικά έκανα αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής "χώρος αποθήκευσης μεσων" επανεκκίνηση και φάνηκαν τα mp3 αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι κάθε φορά να το κάνω! διαβάζω στο ίντερνετ ακόμα και με Samsung, nexus τους έχει τύχει.Δεν σκαναρει λέει τα media ο ενσωματωμένος media scanner.

τι είν τούτο;

Ούτε μετά από επανεκκίνηση δεν τα διαβάζει;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όχι! τελικά έκανα αναγκαστική διακοπή της εφαρμογής "χώρος αποθήκευσης μεσων" επανεκκίνηση και φάνηκαν τα mp3 αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι κάθε φορά να το κάνω! διαβάζω στο ίντερνετ ακόμα και με Samsung, nexus τους έχει τύχει.Δεν σκαναρει λέει τα media ο ενσωματωμένος media scanner.

τι είν τούτο;

Εμένα μια φορά στην προηγούμενη συσκευή ενώ το Path ήταν σωστό, για να δει ένα ήχο που ήθελα ως notification, τελικά έπρεπε να το βάλω ένα φάκελο πριν. Δηλαδή media/audio. Εκεί το είδε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Google Account συνήθως βάζουμε τα πραγματικά μας στοιχεία ή καλύτερα ψευδώνυμο;

 

Βέβαια θα έβαζα ψευδώνυμο (νομίζω επιτρέπεται πλέον) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα το ψευδώνυμο τη στιγμή που ο αριθμός κινητού είναι καταχωρημένος στα στοιχεία μας, οπότε είναι εύκολο να βρεθεί ότι ο τάδε λογαριασμός Google χρησιμοποιείται από το συγκεκριμένο κινητό που ανήκει σε συγκεκριμένο φυσικό πρόσωπο... Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μετά από επανεκκίνηση δεν τα διαβάζει;

μετά από επανεκκίνηση τα είδε ναι.Και μια "αναγκαστική διακοπή" της εφαρμογής πριν.

τελικά πρέπει να τα έχουμε στον φάκελο media/ audio και μετά την κατηγορία η όπως λέει ο φίλος από πάνω χωρίς τον φάκελο τον προηγούμενο;

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτή βιντεοκλήση μέσω παρόχου, γιατί δεν βλέπω τέτοια επιλογή, ή μόνο μέσω εφαρμογών τύπου skype;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/Review-your-account-security-and-get-2GB-of-free-extra-Google-Drive-storage_id78122

 

https://security.google.com/settings/security/secureaccount

 

"Safer Internet Day 2016"

 

Κάντε έναν έλεγχο ασφαλείας στον λογαριασμό σας google και πάρτε 2 GB μόνιμα στο google drive σας.:)

 

Μόνο για σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφικτή βιντεοκλήση μέσω παρόχου, γιατί δεν βλέπω τέτοια επιλογή, ή μόνο μέσω εφαρμογών τύπου skype;

 

Ανάλογα τη συσκευή. Με samsung μπορούσα. Με lg οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο Samsung σε Samsung γίνεται κανονικά. .

Ναι όντως!

Και από τα κινέζικα, στο kolina που είχα, ο dialer είχε εικονίδιο δίπλα στην απλή κλήση και για βίντεο. Το doogee που έχω τώρα δεν έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Υπάρχει dialer που να μπορώ να κατεβάσω και να έχει και βιντεοκλήση;

 

ΥΓ. Και σε wp είχε το εικονίδιο της camera στο dialer αλλά μόλις το παταγες άνοιγε το Skype.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 2-3... είναι 6-7 :lol:

Νομίζω πως βρήκα λύση και το όνομα αυτού: syncMe wireless.. Λίγο που το δοκιμασα νομίζω ότι κάνει αυτό που θέλουμε :)

Έκανα backup όλο το φάκελο dcim σε 11 λεπτά (3.7gb).

Άρα, θα το δοκιμασω και με schedule nandroid-schedule backup να δω πως θα πάει.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα tablet virgo mid 9120 το οποιο το ειχαν παρει για εναν πιτσιρικα οι δικοι του...... εχει ξεχασει το μωτιβο με το email που ειχε και τωρα δεν μπορει να συνδεθει..... υπαρχει καποιo θεμα αν ειναι να μπορεσω να του κανω ενα hard reset???

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Και σε wp είχε το εικονίδιο της camera στο dialer αλλά μόλις το παταγες άνοιγε το Skype.

 

Σόρρυ αλλά, τι είναι το wp;:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...