Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε tablet Android, θέλω να αλλάξω το εικονίδιο συντόμευσης που έβαλα για κάποια σελίδα, πχ Facebook, στην αρχική οθόνη. Πως μπορώ να το κάνω;

Θελεις απλα να το παρεις απο τη σελιδα που το εχεις, και να το πας στην αρχικη;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ορίσω κάποιες συντομεύσεις στο nova launcher. Π.χ. με διπλό χτύπημα ανοιγοκλείνει ο φακός που τον βρήκε όμως στις συντομεύσεις (pure flashlight ήταν η εφαρμογή) και έτσι δεν νοίγει την εφαρμογή αλλά αναβοσβήνει κατευθείαν.Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ώστε να ενεργοποιώ το wifi χωρίς να ανοίγει πρώτα την εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Elixir 2 Widgets και μπορείς να βάλεις ότι θέλεις ως κουμπάκι ;)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir.widget&hl=el

 

Κοίτα εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5851110#post5851110

 

Μπορείς να βάλεις όσα θέλεις εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα και χρονια πολλα! Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει το tablet bluetooth receiver, δλδ να δεχεται κλησεις και μουσικη απο κινητο; (συγκεκριμενα lumia 920 ). Θελω το tablet να το χρησιμοποιω σαν multimedia player στο φορτηγο, αλλα και σαν car kit.
Link to comment
Share on other sites

Χρoνια πολλα σε ολους.... εμενα εδω και 2-3 μερες η εφαρμογη "Διαχειρηση αρχειων" δεν δουλευει...μικρο το κακο θα μου πειτε μιας και εχω "Διαχειριστής αρχείων ΕS" αλλα γιατι το κανει? καθε φορα που παω να την ανοιξω γραφει "Δυστυχως η εφαρμογη Διαχειρηση αρχειων εχει σταματησει".Αυτα σε THL 5000
Link to comment
Share on other sites

Χρoνια πολλα σε ολους.... εμενα εδω και 2-3 μερες η εφαρμογη "Διαχειρηση αρχειων" δεν δουλευει...μικρο το κακο θα μου πειτε μιας και εχω "Διαχειριστής αρχείων ΕS" αλλα γιατι το κανει? καθε φορα που παω να την ανοιξω γραφει "Δυστυχως η εφαρμογη Διαχειρηση αρχειων εχει σταματησει".Αυτα σε THL 5000

 

Μπες στις ρυθμίσεις και δοκίμασε να κάνεις clear cache, κι αν δε δεις διαφορά κάνε clear data της εφαρμογής.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις και δοκίμασε να κάνεις clear cache, κι αν δε δεις διαφορά κάνε clear data της εφαρμογής.

 

τα εχω κανει ολα αυτα και το μονο που εχει τωρα για επιλογη ειναι το " Αναγκαστικη διακοπή" και το "Εκκίνηση"

εκανα και με το titanium backup εκκαθαριση δεδομενων αλλα παλι τα ιδια...σκεφτομαι να κανω και απεγκατασταση παλι μεσω titanium αλλα φοβαμαι μηπως υπαρξει καποιο προβλημα γενικο και δεν εχω καμμια ορεξη να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και επανεγκατασταση της rom...

Edited by eftihiss
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το υποστηρίζει το κινητο (σπανιο)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος όταν συνδέεται το κινητό στον υπολογιστή να προβάλεται στο μόνιτορ η οθόνη του κινητού;

 

σε blackberry γινετε, σε android δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τροπος όταν συνδέεται το κινητό στον υπολογιστή να προβάλεται στο μόνιτορ η οθόνη του κινητού;

 

Αλλιώς μεσω wifi, με το teamviewer quicksupport απο το google play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.quicksupport.market&hl=el

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σε πολλά κινητά παιδιά με το miracast ή ασύρματη οθόνη (ετσι θα το βρεις στο menu) Lg g2 g3 oneplus και πολλα Samsung το κάνουν για πλακα. Θα πρέπει και η οθόνη να το υποστηρίζει. Εγω το κάνω με ενα media player (που υποστηρίζει miracast) στη τηλεόραση μου.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σε πολλά κινητά παιδιά με το miracast ή ασύρματη οθόνη (ετσι θα το βρεις στο menu) Lg g2 g3 oneplus και πολλα Samsung το κάνουν για πλακα. Θα πρέπει και η οθόνη να το υποστηρίζει. Εγω το κάνω με ενα media player (που υποστηρίζει miracast) στη τηλεόραση μου.

 

Nαι αλλά ο άνθρωπος δεν ρώτησε πως να κάνει το κινητό να φαίνεται στην τηλεόραση αλλά αν με τη σύνδεση usb μπορεί να έχει on screen την οθόνη του κινητού...

 

Υπάρχει τροπος όταν συνδέεται το κινητό στον υπολογιστή να προβάλεται στο μόνιτορ η οθόνη του κινητού;

 

 

Όχι φίλε μου με απλό καλώδιο usb δεν γίνεται αλλά με αυτό...

 

http://www.skroutz.gr/s/4366359/DeLock-SlimPort-MyDP-male-HDMI-microUSB-B-female.html

 

μπορεί να γίνει (η σύνδεση βέβαια γίνεται όχι με τον υπολογιστή αλλά με την οθόνη του υπολογιστή αν έχει HDMI ή με την τηλεόραση) αναλόγως βέβαια και το κινητό , αν μπορεί η θύρα usb να δώσει τέτοια πληροφορία ;)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :lol:

 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία; Any ideas?

 

Κόλλησε απλά η εφαρμογή ή παίζει τίποτα άλλο;

 

και SD card..? :wacko:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, οταν ειμαι συνδεδεμένη στο wireless του σπιτιού μου και παω να κλείσω το wifi απο το κινητό, μου εμφανίζεται μηνύματακι xxxx-PC:guest disconnected όπου xxxx-pc ειναι υπολογιστής του σπιτιού μου που ομως δεν εχω επιχειρήσει ποτε να συνδέσω με το κινητό....πως συμβαίνει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :lol:

 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία; Any ideas?

 

Κόλλησε απλά η εφαρμογή ή παίζει τίποτα άλλο;

 

και SD card..? :wacko:

same here!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή χρονιά!

 

Γιατί καμμία εφαρμογή app lock δεν δουλεύει σωστά; Κάνω κάτι λάθος;

 

Σε όλες συμβαίνει το ίδιο πράγμα...κλειδώνει κανονικά και μετά μόλις κλέισω την οθόνη, μπορείς να μπεις κανονικά στην εφαρμογή χωρίς κλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή χρονιά!

 

Γιατί καμμία εφαρμογή app lock δεν δουλεύει σωστά; Κάνω κάτι λάθος;

 

Σε όλες συμβαίνει το ίδιο πράγμα...κλειδώνει κανονικά και μετά μόλις κλέισω την οθόνη, μπορείς να μπεις κανονικά στην εφαρμογή χωρίς κλείδωμα.

Δοκίμασε με avg ή cm security...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά και καλή χρονιά

ξέρετε camera app στο android το οποίο να έχει επιλογή flash για red eye reduction;

(δηλαδή το flash ανοιγοκλείνει 2 φορές)

 

κάτι σαν τις φωτογραφικές μηχανές

http://www.dptips-central.com/image-files/red_eye_reduction.gif

Edited by zouve
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή χρονιά!

 

Γιατί καμμία εφαρμογή app lock δεν δουλεύει σωστά; Κάνω κάτι λάθος;

 

Σε όλες συμβαίνει το ίδιο πράγμα...κλειδώνει κανονικά και μετά μόλις κλέισω την οθόνη, μπορείς να μπεις κανονικά στην εφαρμογή χωρίς κλείδωμα.

Χρησιμοποίησε το tasker είναι σίγουρο και κανει και τοσα άλλα

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή χρονιά!

 

Γιατί καμμία εφαρμογή app lock δεν δουλεύει σωστά; Κάνω κάτι λάθος;

 

Σε όλες συμβαίνει το ίδιο πράγμα...κλειδώνει κανονικά και μετά μόλις κλέισω την οθόνη, μπορείς να μπεις κανονικά στην εφαρμογή χωρίς κλείδωμα.

Εγώ με το lockdown pro δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται, απο νεοτερο sony xperia σε παλαιοτερο sony xperia, να προσπαθω να στειλω αρχειο μεσω bluetooth, και να μην γινεται;

Δυστυχως δεν κρατησα screenshot, το ανιχνευσε, εγινε pairing, επελεξα πρωτοκολλο ftp (όχι push ή ένα αλλο), και ενω ξεκινησε η διαδικασια (processing data κλπ), στο τελος πεταξε μηνυμα το οποιο δεν συγκρατησα, αλλα παντως δεν ολοκληρωθηκε η μεταφορα αρχειου.

Και ανεφερα οτι ειναι και τα δυο sony για να πω, οτι δεν ειναι καν διαφορετικων εταιριων ή άλλης 'οικογενειας'....

Γιατι συνεβη αυτη η αποτυχια;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το lockdown pro δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Το πρώτο που δοκίμασα και το πρώτο που το έκανε...

 

ΟΚ θα δοκιμάσω και με τα άλλα που προτάθηκαν...ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εχω ενα θεμα με το κινητο μου.τοχω αγορασει απο αμερικη και μεσα στις ρυθμισεις εχει για αναβαθμισει αλλα οταν παταω πανω μου βγαζει το εξης μηνυμα:unable to update software.a network or server error occurred.try again later or go to Samsung Kies on your pc to update your device.μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι???επισης εχω και μια επιλογη η οποια λεει Activate this device,πατωντας πανω με βγαζει σενα menu που λεει device self service.οποιος γνωριζει κατι παρακαλω να βοηθησει!!!εχω το note edge και εχει τα 4.4.4.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...