Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:wacko: :confused: Δεν κατάλαβα τι εννοείς

Δες 1ο ποστ για Odin flashing

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Η συσκευή έχει κολλήσει στο αυτό που έγραψα πιο πάνω. Όταν την συνδέω στο odin όμως την βλέπει. Επιλέγω το φιρμ το διαβάζει το odin αλλά όταν πατάω start ενώ ξεκινάει. ...πάνω μένει στο bootloader εκεί που ήταν το μπλε παραθυράκι στο odin και η συσκευή μένει στο ίδιο μηνυμα

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει κολλήσει στο αυτό που έγραψα πιο πάνω. Όταν την συνδέω στο odin όμως την βλέπει. Επιλέγω το φιρμ το διαβάζει το odin αλλά όταν πατάω start ενώ ξεκινάει. ...πάνω μένει στο bootloader εκεί που ήταν το μπλε παραθυράκι στο odin και η συσκευή μένει στο ίδιο μηνυμα

 

έχεις κατεβάσει το σωστό firmware για την συσκευή σου?

έχεις μπεί σε download mode?

Το έχεις δηλώσει εκεί που λέει PDA?

 

Το έχω κάνει σε πολλές συσκευές (ευρωπαικές + κινέζικες) χωρίς κάποιο πρόβλημα!

 

ΥΓ Δοκίμασε την έκδοση του Odin που προτείνουν στο thead που σου έδωσα, και όχι κάποια νεότερη

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...εχω ενα κινητο το οποιο εχει την εκδοση κιτ κατ απο το εργοστασιο εγκαταστημενο..ομως θελω να την καταργησω γιατι δεν συμβαδιζει καλα με το τηλεφωνο..και θελω να βαλω την 4.2...μπορεις κανεις να με βοηθησει γιατι δεν ξερω πως να το κανω...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε download mode δε μπορώ να το βάλω είναι στην οθόνη με το μήνυμα και όταν κρατάω πατημένο το κουμπί δεν κλείνει το ρολόι αλλά συνεχίζει να μένει στην ίδια οθόνη. Πως μπορώ να το κλείσω?
Link to comment
Share on other sites

Σε download mode δε μπορώ να το βάλω είναι στην οθόνη με το μήνυμα και όταν κρατάω πατημένο το κουμπί δεν κλείνει το ρολόι αλλά συνεχίζει να μένει στην ίδια οθόνη. Πως μπορώ να το κλείσω?

 

Να βγάλεις μπαταρία;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνει από το gear πρέπει να το ανοιξω

 

Φιλε δοκιμασες να κρατησεις πατημενο το power button για καμποσα δευτερολεπτα?

 

στο xda βρηκα και αυτο σχετικα με το πως μπαινει σε download mode το gear...

 

1. From being powered on, (Bootable or not) press and hold the button of the right until the Gear shows "Samsung Galaxy Gear Rebooting" and rapidly press the button until you get to the "Select REBOOT MODE" screen.

2. Highlight "Download" in the list by pressing the button to scroll.

3. Press and hold the button for 3 seconds (and let go! The screen won't change immediately) and let it boot into download mode.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Το κατά πόσο γίνεται και πως εξαρτάται από τη συσκευή που έχεις. Θα πρέπει δηλαδή να υπάρχει κατ' αρχήν έκδοση 4.2 για τη συσκευή σου διαθέσιμη, είτε επίσημη είτε custom. Ανάλογα τώρα με τη συσκευή και το αν είναι επίσημη ή όχι χρειάζεται διαφορετική διαδικασία εγκατάστασης.
Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες έχω σκάσει, στην μαμά εφαρμογή ημερολογίου από το LG g2 αν έχει μια επαφή γενέθλια, μου βγάζει 10 φορές ειδοποίηση, άλλες φορές επτά κλπ κλπ, γιατί συμβαίνει αυτό; δηλαδή είναι σαν να έχω μια επαφή δεκα φορές, πως μπορώ να διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...εχω ενα κινητο το οποιο εχει την εκδοση κιτ κατ απο το εργοστασιο εγκαταστημενο..ομως θελω να την καταργησω γιατι δεν συμβαδιζει καλα με το τηλεφωνο..και θελω να βαλω την 4.2...μπορεις κανεις να με βοηθησει γιατι δεν ξερω πως να το κανω...ευχαριστω

1:να αναφέρεις τι συσκευή έχεις ! (για να δούμε εάν μπορούμε....)

2:σε πολλές συσκευές δεν μπορείς να "γυρίσεις" πίσω... πχ απο 4.4.2 δεν μπορείς να πας σε 4.2....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δοκιμασες να κρατησεις πατημενο το power button για καμποσα δευτερολεπτα?

 

στο xda βρηκα και αυτο σχετικα με το πως μπαινει σε download mode το gear...

 

1. From being powered on, (Bootable or not) press and hold the button of the right until the Gear shows "Samsung Galaxy Gear Rebooting" and rapidly press the button until you get to the "Select REBOOT MODE" screen.

2. Highlight "Download" in the list by pressing the button to scroll.

3. Press and hold the button for 3 seconds (and let go! The screen won't change immediately) and let it boot into download mode.

Την διαδικασία που αναφέρεις την ξέρω αλλά δε μπορώ να την κάνω γιατί δεν κλείνει το galaxy gear το μόνο που δείχνει όταν πατάω το κουμπί η το κρατάω πατημένο είναι αυτό. ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...εχω ενα κινητο το οποιο εχει την εκδοση κιτ κατ απο το εργοστασιο εγκαταστημενο..ομως θελω να την καταργησω γιατι δεν συμβαδιζει καλα με το τηλεφωνο..και θελω να βαλω την 4.2...μπορεις κανεις να με βοηθησει γιατι δεν ξερω πως να το κανω...ευχαριστω

 

Αυτό έχεις;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σου κανω πλακα...

 

Για τη φώτο που δεν φαίνεται τίποτα... λέω...

 

Δεν την είδες πριν την ανεβάσεις?

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις παρακολουθησει αναφερω τι γραφει ακριβος ... και για καποιον που γνωριζει ξερει τι γραφει...(δε το λεω ειρωνικα)
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια παρακολουθώ κάτι πριν γράψω...

 

Αλλά να βρεις κάποιον που να γνωριζει στις Γενικές απορίες / ερωτήσεις?

 

Καλύτερα ρώτα στο θέμα της συσκευής σου

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες έχω σκάσει, στην μαμά εφαρμογή ημερολογίου από το LG g2 αν έχει μια επαφή γενέθλια, μου βγάζει 10 φορές ειδοποίηση, άλλες φορές επτά κλπ κλπ, γιατί συμβαίνει αυτό; δηλαδή είναι σαν να έχω μια επαφή δεκα φορές, πως μπορώ να διορθώσω;

Σου βγάζει πολλές φορές ειδοποίηση ή σου έχει περασμένο το γεγονός πολλές φορές στο ημερολόγιο?

Είναι συνδεδεμένο με το mail σου ή πρόκειται για τοπικό ημερολόγιο?

 

Αν έχει να κάνει με τις επαφές σου έχεις δει μήπως όντως από λάθος περάστηκαν πολλές φορές οι επαφές με αποτέλεσμα να σου βγάζει ενημέρωση για κάθε μία?

 

Την διαδικασία που αναφέρεις την ξέρω αλλά δε μπορώ να την κάνω γιατί δεν κλείνει το galaxy gear το μόνο που δείχνει όταν πατάω το κουμπί η το κρατάω πατημένο είναι αυτό. ...

 

Σου απήντησα στο νήμα της συσκευής σου όπου μπορούμε να το συνεχίσουμε εκεί. Είναι ψιλοκλασικό μήνυμα αλλά δεν ξέρω αν λύνεται με τον ίδιο τρόπο όπως στις υπόλοιπες συσκευές.

Επίσης Βίντεο.

Επίσης.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει πολλές φορές ειδοποίηση ή σου έχει περασμένο το γεγονός πολλές φορές στο ημερολόγιο?

Είναι συνδεδεμένο με το mail σου ή πρόκειται για τοπικό ημερολόγιο?

 

Αν έχει να κάνει με τις επαφές σου έχεις δει μήπως όντως από λάθος περάστηκαν πολλές φορές οι επαφές με αποτέλεσμα να σου βγάζει ενημέρωση για κάθε μία?

 

μου βγαζει 10 ειδοποιησεις για μια επαφη που εχει γενεθλια σημερα ας πουμε, το εχω να συγχρονιζει με το gmail που εχω, η επαφη ειναι μια φορα περασμενη στο contacts , συγχρονιζει και επαφες που δεν τις εχω στο τηλεφωνικο καταλογο αλλα μονο στο email που και αυτες οταν εχουν γενεθλια μου βγαζει ενα κατεβατο, εψαξα να βρω πως μπορω να μην τις εμφανιζει καθολου ,να μη δεχομαι ειδοποιηση για τα γενεθλια τους αλλα και παλι ακρη δε βρηκα, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και την βοηθεια σου

Link to comment
Share on other sites

Την διαδικασία που αναφέρεις την ξέρω αλλά δε μπορώ να την κάνω γιατί δεν κλείνει το galaxy gear το μόνο που δείχνει όταν πατάω το κουμπί η το κρατάω πατημένο είναι αυτό. ...

φίλε μου το έχεις μπρικαρη.... Δες για λύση εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2719410&page=2

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει 10 ειδοποιησεις για μια επαφη που εχει γενεθλια σημερα ας πουμε, το εχω να συγχρονιζει με το gmail που εχω, η επαφη ειναι μια φορα περασμενη στο contacts , συγχρονιζει και επαφες που δεν τις εχω στο τηλεφωνικο καταλογο αλλα μονο στο email που και αυτες οταν εχουν γενεθλια μου βγαζει ενα κατεβατο, εψαξα να βρω πως μπορω να μην τις εμφανιζει καθολου ,να μη δεχομαι ειδοποιηση για τα γενεθλια τους αλλα και παλι ακρη δε βρηκα, ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και την βοηθεια σου

 

Ψιλομπερδεύτηκα και εγώ να σου πω την αλήθεια.. στο ημερολόγιο σου αν πας (γιατί φαντάζομαι από αυτό έρχονται οι ειδοποιήσεις) σου δείχνει όντως πολλά συμβάντα σε μία μέρα?

πχ. Σήμερα μια επαφή σου έχει γενέθλια. Ενώ εσένα βγαίνουν πολλές ειδοποιήσεις, στο ημερολόγιο σου φαίνεται μόνο ένα συμβάν?

 

Αν έχεις εύκαιρο υπολογιστή θα βοηθούσε να ρίξεις και μία ματιά στο google calendar του λογαριασμού σου να δεις μήπως από λάθος έχουν περαστεί πολλές φορές τα ίδια στοιχεία.

 

Edit: Η περίπτωση του να έχεις δύο ημερολόγια πχ Google Calendar & της LG και γι'αυτό να σου έρχονται διπλά παίζει? Ρωτάω και τα βασικά γιατί καμιά φορά τυχαίνει αυτά να μας ξεφεύγουν.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ψιλομπερδεύτηκα και εγώ να σου πω την αλήθεια.. στο ημερολόγιο σου αν πας (γιατί φαντάζομαι από αυτό έρχονται οι ειδοποιήσεις) σου δείχνει όντως πολλά συμβάντα σε μία μέρα?

πχ. Σήμερα μια επαφή σου έχει γενέθλια. Ενώ εσένα βγαίνουν πολλές ειδοποιήσεις, στο ημερολόγιο σου φαίνεται μόνο ένα συμβάν?

 

Αν έχεις εύκαιρο υπολογιστή θα βοηθούσε να ρίξεις και μία ματιά στο google calendar του λογαριασμού σου να δεις μήπως από λάθος έχουν περαστεί πολλές φορές τα ίδια στοιχεία.

 

Edit: Η περίπτωση του να έχεις δύο ημερολόγια πχ Google Calendar & της LG και γι'αυτό να σου έρχονται διπλά παίζει? Ρωτάω και τα βασικά γιατί καμιά φορά τυχαίνει αυτά να μας ξεφεύγουν.

 

μου βγαζει 10 ειδοποιησεις με 10 συμβαντα στο ημερολογιο για μια επαφη, μπαινω στο ink που αναφερεις και ειναι κανονικα, μια επαφη, ενα συμβαν, παραξενο ε? μπαινω απο το pc στο ημερολογιο gmail για να μην συγχρονιζουν τα γενεθλια φιλων και δε μπορω να το κανω, υπαρχει λυση εστω για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει 10 ειδοποιησεις με 10 συμβαντα στο ημερολογιο για μια επαφη, μπαινω στο ink που αναφερεις και ειναι κανονικα, μια επαφη, ενα συμβαν, παραξενο ε? μπαινω απο το pc στο ημερολογιο gmail για να μην συγχρονιζουν τα γενεθλια φιλων και δε μπορω να το κανω, υπαρχει λυση εστω για αυτο?

 

Αν είναι από το ημερολόγιο της LG δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω, αν είναι της Google μέσω υπολογιστή θα έπρεπε να σου δίνεται η δυνατότητα να διαγράψεις όποιο ημερολόγιο θες.

Επίσης θα σου πρότεινα εκκαθάριση δεδομένων του ημερολογίου και ξανά συγχρονισμό μέσα απ' τους Λογαριασμούς - Gmail - Συγχρονισμός Ημερολογίου κλπ (προσοχή, αν έχεις κάποιο συμβάν αποθηκευμένο τοπικά θα σβηστεί!).. δυστυχώς δεν μπορώ να το εξηγήσω εφόσον online φαίνονται όλα οκ!

Link to comment
Share on other sites

λίγο που είδα στο apps του mega όλα υπάρχουν στο kodi στο addons του lamda στο hellenic tv στο στο networks .... mega ( εάν δεν ξέρεις το xbmc ,kodi καιρός να το ανακαλύψεις .... είναι ένας καινούργιος κόσμος ..) εάν υποστηρίζει το ταβλετ otg... απλά συνδεσε ένα ποντίκι !!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tournesol.tabletremote&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.im.RemoDroid

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

Έκανα την δουλειά μου με την εφαρμογή "Tablet Remote" που μου πρότεινες.

 

Θα ψάξω και για το "xbmc".

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...