Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγγλικα μενου εχω.

λέγεται people

Ρε παιδια ξερει κανενας πως βγαινει η μαζικη αποθηκευση στην αρχη οταν το συνδεεις με το καλοδιο..θελω να δει το κινητο σαν στικακι ο υπολογιστης χωρις να κανει μαζικη αποθηκευση.Αν δεν κανεις μαζικη αποθηκευση δεν το βλεπει το κινητο καθολου!

 

Ενα Nexus s εχω! με Android Jelly Bean

μα άμα δεν το ρυθμίσεις σε «μαζικη αποθηκευση» πώς θα δώσει το κινητό πρόσβαση στην κάρτα μνήμης στον υπολογιστη??

Link to comment
Share on other sites

βάλε το δωρεάν kingsoft office

 

Έχει δυο,kingsoft ένα free και ένα international. Ποιο από τα δυο κατεβάζουμε?

EDIT οκ κατάλαβα τις διαφορές

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εχω το htc one v και δεν αναγνωριζει την τοποθεσια μου στο locations και στο facebook δεν μπορω να κανω check in επειδη δεν αναγνωριζει την τοποθεσια μου,ενω στους χαρτες δειχνει κανονικα το στιγμα μου.Στις ρυθμισεις εχω στην τοποθεσια ανοιχτα και το gps και το αλλο που λεει με την google,αλλα οταν παω να βρω την τοποθεσια μου μου λεει πτι ειναι προσωρινα μη διαθεσιμη.Οποιος μπορει ας μς βοηθησει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Πως γίνεται οταν συνδέω το android κινητό μου με το pc μέσω usb καλωδίου, να μην φορτίζει η μπαταρία του? Λειτουργικο ics 4.0.3 Υπαρχει τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% δεν γίνεται. Τουλάχιστον όχι με κάποια ρύθμιση μέσα από το μενού του λειτουργικού.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Πως γίνεται οταν συνδέω το android κινητό μου με το pc μέσω usb καλωδίου, να μην φορτίζει η μπαταρία του? Λειτουργικο ics 4.0.3 Υπαρχει τροπος?

 

Χρειαζεται kernel που να το υποστηριζει..νομιζω η cm10 εχει ηδη ρυθμιση κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κατεβασω μι εφαρμογη για να βελτιωθει η μπαταρια. Ομως αποτι διαβαζω απλα κλεινουν τις κεραιες οταν δε τις χρησιμοποιεις. Εγω δεν θελω να μου κλεινουν τις κεραιες γιατι πχ αν περιμενω καποιο ιμειλ πως θα ερθει αν μου κλεινει μονο του το wifi? Προσφερουν κατι αλλο; Ειμαι root. Υπαρχει καποια εφαρμογη που το εκμεταλευεται για να αυξησει ακομα περισσοτερο τη μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κατεβασω μι εφαρμογη για να βελτιωθει η μπαταρια. Ομως αποτι διαβαζω απλα κλεινουν τις κεραιες οταν δε τις χρησιμοποιεις. Εγω δεν θελω να μου κλεινουν τις κεραιες γιατι πχ αν περιμενω καποιο ιμειλ πως θα ερθει αν μου κλεινει μονο του το wifi? Προσφερουν κατι αλλο; Ειμαι root. Υπαρχει καποια εφαρμογη που το εκμεταλευεται για να αυξησει ακομα περισσοτερο τη μπαταρια;
μην ασχοληθείς με τέτοιες εφαρμογές. Εφοσον εισαι root μπορεις να βάλεις το setcpu 3.0.7 και να ρυθμίσεις τον governor στο interactive αν δεν ειναι ήδη, να χαμηλώσεις την ελάχιστη συχνότητα αν γινεται, και να βάλεις profiles για οταν πχ ειναι σβηστή η οθόνη να χαμηλώνει την μέγιστη συχνότητα κλπ. επίσης μπορείς να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις στο build.prop, ψάξτο στο forum της συσκευής σου, καθώς και να κάνεις freeze κάποιες εφαρμογές, συστήματος και μη, που δεν χρειάζεσαι (με προσοχή) με τo systemcleanup ή να τις ρυθμίσεις να μην κάνουν autostart
Link to comment
Share on other sites

μην ασχοληθείς με τέτοιες εφαρμογές. Εφοσον εισαι root μπορεις να βάλεις το setcpu 3.0.7 και να ρυθμίσεις τον governor στο interactive αν δεν ειναι ήδη, να χαμηλώσεις την ελάχιστη συχνότητα αν γινεται, και να βάλεις profiles για οταν πχ ειναι σβηστή η οθόνη να χαμηλώνει την μέγιστη συχνότητα κλπ. επίσης μπορείς να αλλάξεις κάποιες ρυθμίσεις στο build.prop, ψάξτο στο forum της συσκευής σου, καθώς και να κάνεις freeze κάποιες εφαρμογές, συστήματος και μη, που δεν χρειάζεσαι (με προσοχή) με τo systemcleanup ή να τις ρυθμίσεις να μην κάνουν autostart

 

Πολυ καλη η εφαρμογη. Υπαρχει λογος να κανω φριζ εφαρμογες που δε χρησιμοποιω ποτε και δεν κανουν auto start?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η εφαρμογη. Υπαρχει λογος να κανω φριζ εφαρμογες που δε χρησιμοποιω ποτε και δεν κανουν auto start?

αφού δεν κανουν autostart οχι, εκτός κι αν δεν θες να τις βλέπεις στο μενού

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια .....προσπαθω να βαλω flash player και εκανα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1463854 και ενω τα κανω ολα σωστα και δουλευει αψογα ο φλασ πριν κανω ρεσταρτ μετα το ρεσταρτ χανεται το περιεχομενο του φακελου lib που ειχα βαλει με αποτελεσμα να ειναι αδειος και να μην δουλευει ο φλασ............καμια ιδεα ??γιατι δουλευει εαν δεν κανω επανεκινηση ενω μετα την επακενιση οχι ???Συσκευη motorola fire xt:) τωρα δουλευει ο συνδεσμος Edited by stiv78
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια .....προσπαθω να βαλω flash player και εκανα αυτο http://forum.xda-developer....php?t=1463854 και ενω τα κανω ολα σωστα και δουλευει αψογα ο φλασ πριν κανω ρεσταρτ μετα το ρεσταρτ χανεται το περιεχομενο του φακελου lib που ειχα βαλει με αποτελεσμα να ειναι αδειος και να μην δουλευει ο φλασ............καμια ιδεα ??γιατι δουλευει εαν δεν κανω επανεκινηση ενω μετα την επακενιση οχι ???Συσκευη motorola fire xt:)

 

Δεν μπορώ να δω με ποιο τρόπο το έχεις κάνει .

Φτιάξε το λινκ.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έκανα πριν λίγο καιρό αναβάθμιση το sony live with walkman στην έκδοση android 4.

Μετά από αυτό το Foursquare όταν προσπαθώ να κάνω check in μου λέει "still waiting for location" ενώ έχω ανοιχτό και το gps.

Έκανα format το κινητό μπας και είχε φάει κόλλημα αλλά τίποτα.

Επίσης έχω την τελευταία έκδοση του foursquare

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Sorry αν είμαι σε λάθος κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια .....προσπαθω να βαλω flash player και εκανα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1463854 και ενω τα κανω ολα σωστα και δουλευει αψογα ο φλασ πριν κανω ρεσταρτ μετα το ρεσταρτ χανεται το περιεχομενο του φακελου lib που ειχα βαλει με αποτελεσμα να ειναι αδειος και να μην δουλευει ο φλασ............καμια ιδεα ??γιατι δουλευει εαν δεν κανω επανεκινηση ενω μετα την επακενιση οχι ???Συσκευη motorola fire xt:) τωρα δουλευει ο συνδεσμος

τον εφτιαξα τον συνδεσμο

Link to comment
Share on other sites

τον εφτιαξα τον συνδεσμο

 

Γιατι με καποιον file explorer δεν κανεις εγκαταστηση τον flash (apk) να μην παιδεύεσαι άδικα ?

Το δοκίμασες αυτό και δεν σου δουλεύει ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με καποιον file explorer δεν κανεις εγκαταστηση τον flash (apk) να μην παιδεύεσαι άδικα ?

Το δοκίμασες αυτό και δεν σου δουλεύει ??

 

το δοκιμασα με root explore αλλα δεν δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έκανα πριν λίγο καιρό αναβάθμιση το sony live with walkman στην έκδοση android 4.

Μετά από αυτό το Foursquare όταν προσπαθώ να κάνω check in μου λέει "still waiting for location" ενώ έχω ανοιχτό και το gps.

Έκανα format το κινητό μπας και είχε φάει κόλλημα αλλά τίποτα.

Επίσης έχω την τελευταία έκδοση του foursquare

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Sorry αν είμαι σε λάθος κατηγορία.

 

δοκιμασε χρηση ασυρματων δικτυων για να σε βρει

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω φιλε αλλα δεν δουλευει ...μου βγαζει σφαλμα αναλυσης ...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες απαντήσεις στα εξής ερωτήματα

1) εχω 2 tablet ενα κινέζικο και ένα samsung galaxy tab p5100 3g όταν πάω στο google play στο κινέζικο μου εμφανιζει εάν διαλέξω να κατεβάσω μια εφαρμογή, στα ελληνικά σχόλια χρηστών ενω όταν έχω to samsung όχι. Γιατί γίνετε αυτό?

2) θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω ελληνικές εφαρμογές android ποια site είναι αυτά γιατί δεν μπορώ να βρω κατηγορίες πολλές ελληνικές

3) έχω κατεβάσει εάν υπάρχει κάποιος από εδω που να το έχει το παιχνιδι Real 2012 ποδοσφαίρου και δεν γνωρίζω τι στο διάολο είναι τα stamina που μου ζητάει συνέχεια για να μπορέσω να παίξω και έχω κολλήσει

 

περιμένω νέα σας

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

θα ήθελα να μου δώσετε κάποιες απαντήσεις στα εξής ερωτήματα

1) εχω 2 tablet ενα κινέζικο και ένα samsung galaxy tab p5100 3g όταν πάω στο google play στο κινέζικο μου εμφανιζει εάν διαλέξω να κατεβάσω μια εφαρμογή, στα ελληνικά σχόλια χρηστών ενω όταν έχω to samsung όχι. Γιατί γίνετε αυτό?

2) θα ήθελα να μάθω που μπορώ να βρω ελληνικές εφαρμογές android ποια site είναι αυτά γιατί δεν μπορώ να βρω κατηγορίες πολλές ελληνικές

3) έχω κατεβάσει εάν υπάρχει κάποιος από εδω που να το έχει το παιχνιδι Real 2012 ποδοσφαίρου και δεν γνωρίζω τι στο διάολο είναι τα stamina που μου ζητάει συνέχεια για να μπορέσω να παίξω και έχω κολλήσει

 

περιμένω νέα σας

1) Mηπως η γλωσσα στα tablets ειναι ελληνικα και αγγλικα αντιστοιχα?

2) Στο play πατα Greek ή Ελληνικα και θα σου βγαλει επιλογες. Εναλλακτικα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=127

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ICS Η ΤΟ Jelly Bean ΣΤΟ Χ2 ΜΟΥ?

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

έχω και εγώ μια απορία με την ταμπλετα μου .

την φόρτισα στο full ( άναψε πράσινο λαμπάκι ) και όταν την άνοιξα έδειχνε 50% .

αυτό που είναι περίεργο πως οι μπαταριά κρατάει για 100% .

πρέπει να κάνω κάτι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...