Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάξε με την λέξη keyboard και θα βρείς.

αν και το greek input method που προτείνει ο φίλος gesamfunai είναι πολύ καλό!

υπάρχουν πληκτρολόγια με πληρωμή και μη. διαλέγεις και παίρνεις

 

@soublaki

όπου θες έχε τις επαφές. απλά με το gmail έχεις ένα back up σε περίπτωση που χαθεί η συσκευή ή χαλάσει η καρτα σιμ

Link to comment
Share on other sites

με την μεθοδο του gesamfunai θα εχω και sara tommasi ? :P Με οποιοδηποτε απο αυτα τα downloads θα μπορω να στελνω ελληνικα sms κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια

 

Θελω να στειλω ενα κινητο Galaxy S αυριο στο γιο που ειναι φανταρος και ψαχνω apps για αθλητικες σελιδες ...

Οποιος μπορει ας βοηθησει.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή είναι του sentra fm

 

Sent from my Galaxy S2

 

Ευχαριστω.Μηπως εννοεις sentra 103.3 ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μπαινει και στο m.sport24.gr για να μαθαινει..καλη ειναι και το vodafone league

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι και η εφαρμογή in.gr

Έχει κατηγορία για αθλητικά, πολύ ενημερωμένη.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτη ειναι η γνωμη τους..καλα κανουν. Εγω θα ηθελα voice actions, αλλα μεχρι εκει. Και νομιζω οτι μια επιστολη θα κανει την δουλεια μια χαρα.

 

Το θέμα είναι ότι τους έχει δημιουργηθεί μια εντελώς -κατά τη γνώμη μου- λανθασμένη αντίληψη για το λειτουργικό χωρίς να έχουν πλήρη και σφαιρική ενημέρωση. Αν είχαν σωστή τότε θεωρώ ότι θα άλλαζαν γνώμη και ασχολούνταν σοβαρά με το λειτουργικό. Εννοείται όχι όλοι αλλά όσοι και να 'ναι κέρδος είναι.

 

 

Υ.Γ: offtopic Πώς μπαίνουν οι φατσούλες;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα. Τώρα το πήρα χαμπάρι το θέμα. Εγώ πιστεύω πως ο καλύτερος τρόπος είναι το facebook. Να γίνει δηλαδή ένα group και να μαζευτούν κάποια χιλιάδες άτομα που θα κάνουν like το group. Αν έχει το group ένα κειμενάκι ολίγων σειρών στα αγγλικά για το τι θέλουμε, τότε αρκεί

 

Σωστα!λοιπον ποτε ξεκιναμε το κραξιμο?

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα. Τώρα το πήρα χαμπάρι το θέμα. Εγώ πιστεύω πως ο καλύτερος τρόπος είναι το facebook. Να γίνει δηλαδή ένα group και να μαζευτούν κάποια χιλιάδες άτομα που θα κάνουν like το group. Αν έχει το group ένα κειμενάκι ολίγων σειρών στα αγγλικά για το τι θέλουμε, τότε αρκεί

 

Διαφωνώ καθώς είμαι κατά του facebook αν και -δυστυχώς- διατηρώ λογαριασμό σε αυτό. Ας φτιάξουμε και ένα google page π.χ. Εγώ τουλάχιστον το προτιμώ και πιστεύω και άλλοι. Ποιος θέλει να το αναλάβει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, γνωρίζει κανείς πότε αναμένονται κινητά (κατά προτίμηση htc) με intergrated features για Google+ ??

π.χ. contacts, friendstream κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με wallpapers στο Android..Υπάρχει κάποιος τρόπος να βάλεις backround στο android λογισμικό 2.2 και πάνω μέσα στο μενού των προγραμμάτων?..Κάτι όπως και στο ios! Χωρίς να αλλάξεις όμως όλο το θέμα που χρησιμοποιεί ήδη

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

η tommasi δεν διατιθεται στο market! :p

ναι θα μπορεις ....γραφεις και στελνεις Ελληνικα...ειδικα το greek input μπαινει και σε hardware πληκτρολογια. :)

 

καλη χρονια

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια κ χρονια πολλα

Παιδια κανονικα αφου εχω αγορασει την προ εκδοση δεν θα επρεπε να μπορουσα να δω καποια hd gameloft games?

Εγω ομως παρολο που εκανα install ολα τα plugins και εκανα και fix το market δεν μπορω να δω τιποτα... :worry:

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ για το λινκ αν και είναι διαφορετικό από αυτό που ψάχνω. Η ρομ που έχει στο ένα λινκ που έδωσε είναι χωρισμένη σε δύο αρχεία και το ένα είναι img. Εγώ θέλω να εγκαταστήσω στο netbook android και να μην έχω άλλο λογισμικό πάνω. Το netbook είναι αρκετά παλιό και δεν σηκώνει τόσα πράγματα που έχεις στον οδηγό

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι iso αρχείο για να φτιάξεις bootable usb. Αν έχεις το iso τότε κάνε extract τα αρχεία στον υπολογιστή σου και κατόπιν με το nLite φτιάξε το usb.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι iso αρχείο για να φτιάξεις bootable usb. Αν έχεις το iso τότε κάνε extract τα αρχεία στον υπολογιστή σου και κατόπιν με το nLite φτιάξε το usb.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω το ISO. Αν το είχα θα ήταν εύκολα τα πράγματα. Από το λινκ στο xda κατεβάζεις ένα zip που έχει μέσα 2 αρχεία. Και τα δύο είναι *.img Η διαδικασία για να εγκαταστήσεις την ρομ είναι μόνο για netbook που έρχονται ήδη με android και έχουν συγκεκριμένα προγράμματα εγκατεστημένα. Εγώ αυτά τα δύο αρχεία, μπορώ να τα βάλω στο nlite;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 συσκευές Android (κινητό και tablet) και δεν υπάρχει η επιλογή select all για την μαζική διαγραφή των e-mail ...

 

Όντως είναι ένα (-) στα android ή εγώ δεν το έχω ψάξει σωστά ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

μια φίλη, άλλαξε το password της στο gmail...

από το pc της..

το android της, βγαζει ένα μήνυμα για το google talk οτι δεν μπορεί να συνδεθεί, δεν βγάζει όμως τίποτε όταν παει να συγχρονίσει τον λογαριασμό..

από που μπορεί να αλλάξει το pass στο κινητό;

 

είναι ένα ZTE, με cyanogenmod 7.1 νομιζω..

 

ευχαριστώ και καλή χρονιά...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Και από το img μπορείς να κάνεις extract τα αρχεία που περιέχονται σε αυτό. Στη χειρότερη κάψτο σε cd/dvd και μετά κάνε copy paste τα αρχεία από το cd/dvd στον υπολογιστή σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος για τα hardware keyboards;

τολμω να γραψω πως ναι...το ειχα δοκιμασει σε ενα htc desire z (αγγλικο απο expansys) πριν κανα χρονο...

δεν θυμαμαι μονο αν ειχα τρεξει και το morelocale2 μαζι...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...