Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αρχεία είναι κρυπτογραφημένα ακριβώς για αυτό τον λόγο. Για να μην μπορεί κάποιος να τα αντιγράψει. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

 

Αυτο σημαινει οτι αν σταματησω την συνδρομή θα χασω και τα κομματια που εχω κατεβασει?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά ευχομαι σε ολους σας

Εχω κατεβασει μουσικη απο το μουσικη play. Offline παιζει κανονικα μεσα στην εφαρμογη,το μπέρδεμα ξεκιναει οταν..παω στον file explorer και βρισκω τα αρχεια,παταω ενα κομμάτι και κανενας player (και η ιδια η εφαρμογη) δεν τα ανοιγει,(βγαζει μηνυμα μη συμβατοτητας). Εστειλα το αρχειο σε αλλο κινητο με την εφαρμογη,ουτε εκει το διαβαζει.. Ετσι βλεπω ενα περιεργο κλειδωμα,τα κομματια παιζουν μονο εντος της εφαρμογης και μονο οταν την εχεις ανοιξει,ετσι δεν γινεται να κατεβασω τραγουδια και ουτε να τα στειλω σε αλλο κινητο ουτε να τα αντιγραψω,μοιαζει καλη ασφαλεια απο την google..ξερουμε καποιον τροπο να λυθει το προβλημα? Ακομα δεν συνδεσα το κινητο σε υπολογιστη να δω εκει τι γινεται,αλλα το θεμα ειναι η μετατροπη μετα,δηλαδη κλειδωνουν οταν βγαινουν απο εφαρμογη

 

Με ένα δεκάρικο το μήνα, για το οικογενειακό, έχεις σχεδόν την παγκόσμια δισκογραφία στην τσέπη σου. Γιατί να μπεις σε διαδικασία να κάνεις κάτι παράνομο αφού αν έχεις συνδρομή κατεβάζεις κανονικά, τουλάχιστον στο Spotify, και ακούς offline ότι θες μέσα από την εφαρμογή που μπορείς να την έχεις σε ότι συσκευή θες, υπολογιστή, κινητό, να την στείλεις ασύρματα η ενσύρματα στο ηχοσύστημα σου κτλ.

 

Αυτό που ζητάς πάντως είναι παράνομο. Αν τόσο θες να κατεβάσεις μουσική δωρεάν βρωμάει ο τόπος. Γιατί να προσπαθήσεις με πλάγιο τρόπο να κλέψεις μια υπηρεσία που για αυτά που προσφέρει, η συνδρομή είναι σαν να κλέβεις εκκλησία.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο σημαινει οτι αν σταματησω την συνδρομή θα χασω και τα κομματια που εχω κατεβασει?

 

Δεν θα χαθούν, απλά πρέπει να ανανεώσεις τη συνδρομή για να μπορέσεις να τα ξανακούσεις. Χωρίς συνδρομή δεν παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα δεκάρικο το μήνα, για το οικογενειακό, έχεις σχεδόν την παγκόσμια δισκογραφία στην τσέπη σου. Γιατί να μπεις σε διαδικασία να κάνεις κάτι παράνομο αφού αν έχεις συνδρομή κατεβάζεις κανονικά, τουλάχιστον στο Spotify, και ακούς offline ότι θες μέσα από την εφαρμογή που μπορείς να την έχεις σε ότι συσκευή θες, υπολογιστή, κινητό, να την στείλεις ασύρματα η ενσύρματα στο ηχοσύστημα σου κτλ.

 

Αυτό που ζητάς πάντως είναι παράνομο. Αν τόσο θες να κατεβάσεις μουσική δωρεάν βρωμάει ο τόπος. Γιατί να προσπαθήσεις με πλάγιο τρόπο να κλέψεις μια υπηρεσία που για αυτά που προσφέρει, η συνδρομή είναι σαν να κλέβεις εκκλησία.

 

Εγω θελω να κατεβασω 8 αλμπουμ συγκεκριμενα απο συγκρκριμενο καλλιτέχνη,που οπως και εχω κατεβασει και θα τα πληρωσω μια φορα,δεν ειναι αδικο να τα πληρωνω καθε μηνα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα χαθούν, απλά πρέπει να ανανεώσεις τη συνδρομή για να μπορέσεις να τα ξανακούσεις. Χωρίς συνδρομή δεν παίζουν.

 

Για αυτο ψαχνω γιατι απλα εχω κατεβασει 8 άλμπουμ απο συγκεκριμενο καλλιτέχνη και δεν θα ψαχτω αλλο,ηθελα αυτα να μπορω να τα μεταφερω αλλου και τελος

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να κατεβασω 8 αλμπουμ συγκεκριμενα απο συγκρκριμενο καλλιτέχνη,που οπως και εχω κατεβασει και θα τα πληρωσω μια φορα,δεν ειναι αδικο να τα πληρωνω καθε μηνα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για αυτο ψαχνω γιατι απλα εχω κατεβασει 8 άλμπουμ απο συγκεκριμενο καλλιτέχνη και δεν θα ψαχτω αλλο,ηθελα αυτα να μπορω να τα μεταφερω αλλου και τελος

Πρέπει να τα αγοράσεις από αλλού. Οι μουσικές υπηρεσίες spotify κλπ δουλεύουν αλλιώς και δεν κάνουν αυτό που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να κατεβασω 8 αλμπουμ συγκεκριμενα απο συγκρκριμενο καλλιτέχνη,που οπως και εχω κατεβασει και θα τα πληρωσω μια φορα,δεν ειναι αδικο να τα πληρωνω καθε μηνα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για αυτο ψαχνω γιατι απλα εχω κατεβασει 8 άλμπουμ απο συγκεκριμενο καλλιτέχνη και δεν θα ψαχτω αλλο,ηθελα αυτα να μπορω να τα μεταφερω αλλου και τελος

 

Δηλαδή τα 8 άλμπουμ που κατέβασες αξίζουν μόνο όσο μια μηνιαία συνδρομή των 7€; Μην τρελαθούμε τελείως βρε Τεό. Συνδρομή για streaming πληρώνεις, δεν αγοράζεις 8 ολόκληρα άλμπουμ με 7€. Το offline κατέβασμα προσφέρεται για πρακτικούς λόγους. Δεν αγοράζεις μουσική στο Spotify.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για Spotify.... Έχω ακούσει ότι είναι δωρεάν για ένα μήνα και μετά θέλει συνδρομη. Ισχύει;

Μπορώ να το έχω χωρίς συνδρομή;; Έστω κ αν δεν έχω όλα τα προνόμια.

 

Πέρυσι το είχα κατεβάσει αλλά μετά από λίγες ώρες το έσβησα και δεν ξέρω πολλά για την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάτε για Spotify.... Έχω ακούσει ότι είναι δωρεάν για ένα μήνα και μετά θέλει συνδρομη. Ισχύει;

Μπορώ να το έχω χωρίς συνδρομή;; Έστω κ αν δεν έχω όλα τα προνόμια.

 

Πέρυσι το είχα κατεβάσει αλλά μετά από λίγες ώρες το έσβησα και δεν ξέρω πολλά για την εφαρμογή.

 

Ισχύει. Μπορείς να το έχεις και χωρίς συνδρομή αλλά σε PC που μπορείς να ακούς ότι θες με διαφημίσεις μετά από τα τραγούδια. Στην εφαρμογή του κινητού δεν έχεις την ελευθερία να παίξεις ότι θέλεις και όπως θέλεις, αλλά σου βάζει το Spotify κάτι λίστες κλπ. Με λίγα λόγια δεν αξίζει η εφαρμογή του κινητού χωρίς συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Μπορείς να το έχεις και χωρίς συνδρομή αλλά σε PC που μπορείς να ακούς ότι θες με διαφημίσεις μετά από τα τραγούδια. Στην εφαρμογή του κινητού δεν έχεις την ελευθερία να παίξεις ότι θέλεις και όπως θέλεις, αλλά σου βάζει το Spotify κάτι λίστες κλπ. Με λίγα λόγια δεν αξίζει η εφαρμογή του κινητού χωρίς συνδρομή.
Ευχαριστώ!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς και χωρίς συνδρομή, απλά δεν κατεβάζεις, ακούς τα κομμάτια με τυχαία σειρά και διακοπές για διαφημίσεις. Αν κάνεις premium με 7 € ή οικογενειακό με άλλα 5 άτομα στα 10€ κάνεις ότι θες. Κατεβάζεις ότι θελεις, ακούς ότι θελεις, οπότε θελεις και με ότι σειρά θελεις χωρίς διακοπές και διαφημίσεις.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες τον mx και σου εμφάνισε αυτό;

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

ναι..

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς και χωρίς συνδρομή, απλά δεν κατεβάζεις, ακούς τα κομμάτια με τυχαία σειρά και διακοπές για διαφημίσεις. Αν κάνεις premium με 7 € ή οικογενειακό με άλλα 5 άτομα στα 10€ κάνεις ότι θες. Κατεβάζεις ότι θελεις, ακούς ότι θελεις, οπότε θελεις και με ότι σειρά θελεις χωρίς διακοπές και διαφημίσεις.
Οπότε δεν αξίζει χωρίς συνδρομή... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο ψαχνω γιατι απλα εχω κατεβασει 8 άλμπουμ απο συγκεκριμενο καλλιτέχνη και δεν θα ψαχτω αλλο,ηθελα αυτα να μπορω να τα μεταφερω αλλου και τελος

Ποιόν καλλιτέχνη ;;:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση του OFFICESUITE PRO που είχα πάρει δωρεάν πριν χρόνια μέσω του Amazon Underground.

 

Πλέον δεν εμφανίζεται καν στην λίστα με τις εφαρμογές μου προς κατέβασμα, ενώ άλλες υπάρχουν κανονικά.

Δοκίμασα με διαφορετικές χώρες στις ρυθμίσεις της εφαρμογής Amazon app store, αλλά τίποτα.

 

Μάλιστα μίλησα με το customer support της Αμαζον και με ενημέρωσαν ότι εμφανίζεται μόνο αν βρίσκεσαι Αμερική.

Τότε πώς άλλα παιδιά από εδώ λένε οτι το βλέπουν και το εγκαθιστούν κανονικά;

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες,έχει παρατηρήσει κάποιος να του αργούν τα email του να έρθουν στο κινητό του τις τελευταίες εβδομάδες?Αργούν συχνά πυκνά να μου έρθουν gmail αλλά και email από την μαμά εφαρμογή του κινητού.Μπορει να έρθει ειδοποίηση μία ώρα μετά πχ από την ώρα αποστολής.Το παθαίνουν και οι 4 συσκευές στο σπίτι μου,δύο κινητά και δύο τάμπλετ.Εννοείται πως συγχρονισμοί,δεδομένα κτλ είναι όλα κομπλέ από εμένα.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο κινητό μου αν πάω ρυθμίσεις, εφαρμογές θα βρω μια εφαρμογή που λέγεται πρόγνωση καιρού!!

Αλλά δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή μέσα στην συσκευή!!! Τι λέτε να φταίει και δεν την βρίσκω πουθενά;;;

Να σημειωθεί ότι δεν την κατεβασα εγώ. Την είχε προεγκατεστημενη. Έχω Samsung με Android 735ff411f570e9225b4daf8a7a8e4d26f.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου βγαζει οταν παω στα videos7bdd39c35833e9f9a15ffd77b13ca768.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν μπορω να βγαλω ακρη...μηπως τελικα φταιει το android 7.1.1?

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κάποιο widget?
προφανώς υπάρχει με άλλο όνομα;
Τελικά υπάρχει μόνο σε widget!!!!!! Το έβαλα στην αρχική οθόνη και όταν πάτησα επάνω με έβαλε μέσα στην εφαρμογή! Μόνο έτσι μπαίνεις... Δεν υπάρχει εφαρμογή κανονική με εικονίδιο! Που να ήξερα... :D
Link to comment
Share on other sites

Με ένα δεκάρικο το μήνα, για το οικογενειακό, έχεις σχεδόν την παγκόσμια δισκογραφία στην τσέπη σου. Γιατί να μπεις σε διαδικασία να κάνεις κάτι παράνομο αφού αν έχεις συνδρομή κατεβάζεις κανονικά, τουλάχιστον στο Spotify, και ακούς offline ότι θες μέσα από την εφαρμογή που μπορείς να την έχεις σε ότι συσκευή θες, υπολογιστή, κινητό, να την στείλεις ασύρματα η ενσύρματα στο ηχοσύστημα σου κτλ.

 

Αυτό που ζητάς πάντως είναι παράνομο. Αν τόσο θες να κατεβάσεις μουσική δωρεάν βρωμάει ο τόπος. Γιατί να προσπαθήσεις με πλάγιο τρόπο να κλέψεις μια υπηρεσία που για αυτά που προσφέρει, η συνδρομή είναι σαν να κλέβεις εκκλησία.

 

10€ το μήνα....! δηλαδή αν θες να έχεις τα τραγούδια για πάντα, πόσα χρήματα θες...? ρητορική η ερώτηση...! :!:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βγαλω ακρη...μηπως τελικα φταιει το android 7.1.1?

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εχει ερθει αναβαθμιση σε 7.1?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχε κανεις προβλημα με το tapatalk? Σημερα μπηκα και με ειχε αποσυνδεσει απο τα φορουμ και μου ζηταγε τους κωδικους..που εννοειται δεν θυμομουν και ευτυχως ειχα αποθηκεύσει στον samsung browser..την εσβησα απο τα νευρα μου

Sent by my j7 2017 with my δαχτυλια

Link to comment
Share on other sites

Ειχε κανεις προβλημα με το tapatalk? Σημερα μπηκα και με ειχε αποσυνδεσει απο τα φορουμ και μου ζηταγε τους κωδικους..που εννοειται δεν θυμομουν και ευτυχως ειχα αποθηκεύσει στον samsung browser..την εσβησα απο τα νευρα μου

 

Σοβαρά μιλάς? Δεν θυμάσαι τους κωδικούς από οτιδήποτε έχει να κάνει με κωδικούς?:blink:

 

Και αφού το έσβησες πως βγαίνει η παρακάτω εξυπνάδα?

 

Sent by my j7 2017 with my δαχτυλια

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάς? Δεν θυμάσαι τους κωδικούς από οτιδήποτε έχει να κάνει με κωδικούς?:blink:

 

Και αφού το έσβησες πως βγαίνει η παρακάτω εξυπνάδα?

 

Οχι βεβαια ..του φόρουμ δεν θυμαμαι μονο..και η παρακατω εξυπναδα βγηκε απο τα χερια μου κοιτα τι γράφει,αυτο γραφει το tapatalk ..?

Send by my j7-2017 using my fingers

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...