Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στα Meizu γίνεται εύκολα με root+Xposed+ flyme tools.

Οπότε είναι θέμα εταιρείας στην τελική.

 

Unleashed by my M1 NOTE

 

 

 

Ο φίλος είπε ότι δεν απευθύνεται στο ευρύ κοινό επειδή απαιτεί root.

Εσύ προσθεσες και xposed για να υποστηρίξεις ότι είναι απλό!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ακριβως το αντιθετο εκανε.

Για το αδαές αλλά φιλοθεάμον κοινό μιλάμε. :) όπως εγώ που είμαι ένας απ αυτούς .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν το Error: Unfortunately, System UI has stopped έχει σχέση με launcher ρωτάω ή είναι κάτι άλλο. Δεν εμφανίζεται συνέχεια. Δεν ξέρω αν το σφάλμα έχει να κάνει με launcher ή είναι κάτι άλλο. Αν κάποιος που ξέρει μου πεί ότι φταίει ο launcher να γράψω στο αντίστοιχο θέμα. Edited by ela002
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είναι γενική απορία του android αυτό που ρωτάς.

Είναι θέμα της συσκευής σου και των εφαρμογών που χρησιμοποιείς:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είναι γενική απορία του android αυτό που ρωτάς.

Είναι θέμα της συσκευής σου και των εφαρμογών που χρησιμοποιείς:cool:

 

Συγνώμη κιολας αλλα δεν θέλεις να καταλάβεις μπορεί να απαντήσει κάποιος άλλος. Ρωτάω τι σημαίνει το συγκεκριμένο μήνυμα γιατί το εμφανίζει το android. Έχει σχέση με launcher, με μνήμη, με cache προς τα που να κοιτάξω. Δεν ειναι μήνυμα εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα ήδη έχει σχέση αποκλειστικά με τη συσκευή σου κι όχι με κάποια εφαρμογή, όποτε καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα της συσκευής σου για βοήθεια.

Επίσης, όχι δεν έχει σχέση με τον launcher.

 

Στάλθηκε από το HTC One M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ θα κοιτάξω για την συσκευή μου. Δεν κατάλαβα πως μου το είπες ήδη έχασα κάποιο μήνυμα? H αρχική απάντηση πάντως ήταν για launcher και μετά για συσκευή & εφαρμογές και μπερδεύτηκα.

 

Υπάρχει άλλο νήμα για λάουντσερς... :cool:

ΔΕΝ είναι γενική απορία του android αυτό που ρωτάς.

Είναι θέμα της συσκευής σου και των εφαρμογών που χρησιμοποιείς:cool:

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγονται οι θηκες σε τηλέφωνα που εχουν μαγνήτη και μπορούν να κλεινουν και να ανοιγουν τις συσκευές?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγονται οι θηκες σε τηλέφωνα που εχουν μαγνήτη και μπορούν να κλεινουν και να ανοιγουν τις συσκευές?

Ρώτησε καλύτερα εδώ

Νομίζω θα ξέρουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

cubot s308

δεν ανοιγει & δεν το βλεπει το pc...ένα απεραντο βαθυ μαυρο δηλαδη. Πιο μαυρο δεν γινεται.

Εχω 2ο ιδιο που παει μια χαρα.

 

Μπορούμε από το σωστο να περασουμε λειτουργικο στο τουβλο?...η κραταω το τουβλο για ανταλλακτικα?...

(FRANKESTEIN JUNIOR κατασταση)

 

Πιο πολύ με ενδιαφερει το σπορ της ολικης επαναφορας παρα το κινητο αυτό κάθε αυτό. Μη μου πετε για ROM & FIRMWARE από NEEDROM διοτι το τελεφωνακι είναι πιο τουβλο και από τουβλο.

 

Κάθε ιδεα ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

cubot s308

δεν ανοιγει & δεν το βλεπει το pc...ένα απεραντο βαθυ μαυρο δηλαδη. Πιο μαυρο δεν γινεται.

Εχω 2ο ιδιο που παει μια χαρα.

 

Μπορούμε από το σωστο να περασουμε λειτουργικο στο τουβλο?...η κραταω το τουβλο για ανταλλακτικα?...

(FRANKESTEIN JUNIOR κατασταση)

 

Πιο πολύ με ενδιαφερει το σπορ της ολικης επαναφορας παρα το κινητο αυτό κάθε αυτό. Μη μου πετε για ROM & FIRMWARE από NEEDROM διοτι το τελεφωνακι είναι πιο τουβλο και από τουβλο.

 

Κάθε ιδεα ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

cubot s308

δεν ανοιγει & δεν το βλεπει το pc...ένα απεραντο βαθυ μαυρο δηλαδη. Πιο μαυρο δεν γινεται.

Εχω 2ο ιδιο που παει μια χαρα.

 

Μπορούμε από το σωστο να περασουμε λειτουργικο στο τουβλο?...η κραταω το τουβλο για ανταλλακτικα?...

(FRANKESTEIN JUNIOR κατασταση)

 

Πιο πολύ με ενδιαφερει το σπορ της ολικης επαναφορας παρα το κινητο αυτό κάθε αυτό. Μη μου πετε για ROM & FIRMWARE από NEEDROM διοτι το τελεφωνακι είναι πιο τουβλο και από τουβλο.

 

Κάθε ιδεα ευπροσδεκτη

Το τελευταίο διάστημα, σου έκανε στο ξαφνικό κλεισίματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι στα ξαφνικα πηγα να το ανοιξω και όλα μαυρα..σκοταδι

Σε ρωτάω γιατί του αδελφού μου έκανε κάτι τέτοια σβησιματα, και μια μέρα ξαφνικά τα κακάρωσε όπως εσένα. Ωστόσο, πριν τα κακαρώσει, είχα πει τα συμπτώματα σε έναν γνώστη του θέματος, και μου είχε πει 99% ήταν μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο θέμα της συσκευής μου, αλλά δεν.. για αυτό ρωτάω κι εδώ, μήπως κάποιος ξέρει...

 

Αγόρασα 2 καινούριες μπαταρίες για το s3 mini, original bulk από το mobilehellas. Και οι 2 μου κάνουν το εξής περίεργο: όταν φορτίζουν, πάνε απ'το 0% μέχρι το 80% κανονικά, και από το 80% και πάνω σέρνοντας... Του στυλ κάνα-δυο ώρες από το 0 στο 80, και συν κάνα 3ωρο από το 80 και πάνω...

Αντίστοιχα, όταν φορτιστεί και το βγάλω απ'την πρίζα, πέφτουν από το 100% μέχρι ~80% πολύ γρήγορα, και από 'κει και μετά πέφτει φυσιολογικά... Τώρα ας πούμε, μέσα σε μισή ώρα, έχει φτάσει από το 100 στο 88%, χωρίς σοβαρή χρήση...

 

Είναι αυτό φυσιολογικό;; Μήπως παίζει κάτι με τις μπαταρίες;; Κι αν ναι, υπάρχει κάποια εγγύηση σ' αυτά, ή απλά πέταξα 16€;;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο θέμα της συσκευής μου, αλλά δεν.. για αυτό ρωτάω κι εδώ, μήπως κάποιος ξέρει...

 

Αγόρασα 2 καινούριες μπαταρίες για το s3 mini, original bulk από το mobilehellas. Και οι 2 μου κάνουν το εξής περίεργο: όταν φορτίζουν, πάνε απ'το 0% μέχρι το 80% κανονικά, και από το 80% και πάνω σέρνοντας... Του στυλ κάνα-δυο ώρες από το 0 στο 80, και συν κάνα 3ωρο από το 80 και πάνω...

Αντίστοιχα, όταν φορτιστεί και το βγάλω απ'την πρίζα, πέφτουν από το 100% μέχρι ~80% πολύ γρήγορα, και από 'κει και μετά πέφτει φυσιολογικά... Τώρα ας πούμε, μέσα σε μισή ώρα, έχει φτάσει από το 100 στο 88%, χωρίς σοβαρή χρήση...

 

Είναι αυτό φυσιολογικό;; Μήπως παίζει κάτι με τις μπαταρίες;; Κι αν ναι, υπάρχει κάποια εγγύηση σ' αυτά, ή απλά πέταξα 16€;;

Για εγγύηση Ρωτάς εμάς;

Ρώτα το μαγαζί που τις αγόρασες.

Και η συμπεριφορά αυτή δείχνει μάλλον ότι έχουν θέμα οι μπαταρίες.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω γιατί του αδελφού μου έκανε κάτι τέτοια σβησιματα, και μια μέρα ξαφνικά τα κακάρωσε όπως εσένα. Ωστόσο, πριν τα κακαρώσει, είχα πει τα συμπτώματα σε έναν γνώστη του θέματος, και μου είχε πει 99% ήταν μνήμη.

οκ καταλαβα, εμενα αυτοκτονησε μια και εξω...μαλλον δεν σωζεται η κατασταση. Ειδα τα λινκ που μου εστειλαν πιο πανω αλλα είναι πολύ περιπλοκο για μενα...ισως το αποπειραθώ όταν εχω χρονο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι κάτι εφαρμογές στο κινητό που δουλεύουν στο παρασκήνιο μόνες τους και δεν κλείνουν και απλά τρώνε ραμ. Τις κλείνω με το clean master αλλά όταν ξαναανοιγω το clean master τις βλέπω τρέχουν πάλι. Π.χ Facebook, instagram κλπ... Τι κάνουμε σ αυτήν την περίπτωση ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...