Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Αγόρασα σήμερα το xperia sole,αλλά δεν συγχρονίζεται το yahoo που εχω με το mail...

Δοκιμασα και κατι που γραφουν για pop.mail.yahoo.com κλπ αλλά τίποτα...!

Καμιά ιδέα??

 

Υ.Γ: Δεν κάνω τη τελευταία αναβάθμιση γιατι πρέπει να κολλάει ακομα...right?

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

-Κάτι άλλο τώρα. Έχω επιλέξει συγχρονισμό του FB με το ημερολόγιο. Έχω τσεκάρει στο ημερολόγιο να βλέπω το ημερολόγιο του FB. Ως εδώ ωραία, βλέπω στην ατζέντα όλα τα γεννέθλα φίλων κτλ. Πως μπορώ όμως να το κάνω να με ειδοποιεί ? Στις ρυθμίσεις ημερολογίου έχω επιλέξει υπενθύμιση και ειδοποίηση. Το πρόβλημα είναι ότι σε όλα τα γεννέθλια που έχουν εισαχθεί από το FB υπάρχει στην υπενθύμιση : κανένα.

Εκτός από το να τα αλλάξω χειροκίνητα ένα ένα υπάρχει άλλος τρόπος?

 

manually. υποθετω οτι το fb τα δινει "γυμνα" χωρις reminder.

 

αν θες κατι πιο αυτοματο, υπαρχουν διαφορες birthday reminder εφαρμογες στο play store..

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα 2 φορες οταν ανοιξα το wifi μου ηρθαν 2 ειδοποιησεις οτι καποιος θελει να συνομιλησει μαζι μου και εμφανιζοταν μια διευθυνση e-mail gmail αν θυμαμαι καλα, ηταν 2 διαφορετικες διευθυνσεις. Εγω πατησα αγνοηση. Δεν εχω antivirus στο κινητο. Τι ειναι αυτο? Spam?

Τελικα τι ειναι αυτες οι ειδοποιησεις? http://imageshack.us/a/img42/7905/screenshot201210101544.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι ειναι αυτες οι ειδοποιησεις? http://imageshack.us/a/img42/7905/screenshot201210101544.png

κάποια εφαρμογή συνομιλίας που χεις μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι ειναι αυτες οι ειδοποιησεις? http://imageshack.us/a/img42/7905/screenshot201210101544.png

 

google hangout?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι απεγνωσμενος......εχω το samsung galaxy ace εδω και ενα μηνα .......ακουγα συνεχεια για root και τετοια και ειπα να το κανω ......τελικα το εκανα .......μετα εγκαταστησα 2-3 εφαρμογες και ολα καλα ..μεχρι που εγκατεστησα μια εφαρμογη--->ClockWorkModAce .......μολις την πατησα για εγκατασταση και πατησα να γινει το reboot το κινητο κολλησε στο συμβολο του samsung και δεν ανοιγει καθολου .....το εχω ετσι 5 μερες .........τι να κανω??????? βοηθεια δεν αντεχω χωρις κινητο:cry:

 

Υ.Γ. Δεν ξερω τιποτα απο root και τετοια ,ουτε ορους ,ουτε τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

κάποια εφαρμογή συνομιλίας που χεις μήπως?

google hangout?

Δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη συνομιλιας. Μονο την μαμισια εφαρμογη facebook χρησιμοποιω που ηταν μεσα στο κινητο. Το google+ το εχω διαγραψει απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει καμια εφαρμογη συνομιλιας. Μονο την μαμισια εφαρμογη facebook χρησιμοποιω που ηταν μεσα στο κινητο. Το google+ το εχω διαγραψει απο την αρχη.

 

Sign out απο το gtalk εκανες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι απεγνωσμενος......εχω το samsung galaxy ace εδω και ενα μηνα .......ακουγα συνεχεια για root και τετοια και ειπα να το κανω ......τελικα το εκανα .......μετα εγκαταστησα 2-3 εφαρμογες και ολα καλα ..μεχρι που εγκατεστησα μια εφαρμογη--->ClockWorkModAce .......μολις την πατησα για εγκατασταση και πατησα να γινει το reboot το κινητο κολλησε στο συμβολο του samsung και δεν ανοιγει καθολου .....το εχω ετσι 5 μερες .........τι να κανω??????? βοηθεια δεν αντεχω χωρις κινητο:cry:

 

Υ.Γ. Δεν ξερω τιποτα απο root και τετοια ,ουτε ορους ,ουτε τιποτα.....

 

Δεν ξέρω τι δεν πήγε καλά αλλά μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσεις να περάσεις την μανίσια ROM απ'την αρχή. Σύνδεσε το με τον υπολογιστή και περνά το kies (στον υπολογιστή). Από εκεί θα μπορέσεις να περάσεις την κανονική ROM απ'την αρχή. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες το φόρουμ του κινητού σου ή ψάξε στο ίντερνετ.

Πάντως μην τρελαίνεσαι. Δεν χαλάνε τόσο εύκολα τα τηλέφωνα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι δεν πήγε καλά αλλά μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσεις να περάσεις την μανίσια ROM απ'την αρχή. Σύνδεσε το με τον υπολογιστή και περνά το kies (στον υπολογιστή). Από εκεί θα μπορέσεις να περάσεις την κανονική ROM απ'την αρχή. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες το φόρουμ του κινητού σου ή ψάξε στο ίντερνετ.

Πάντως μην τρελαίνεσαι. Δεν χαλάνε τόσο εύκολα τα τηλέφωνα.

 

εχει επιλογη επαναφορα τηλεφωνου, λογισμικου καπως ετσι το λεει...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι δεν πήγε καλά αλλά μάλλον θα πρέπει να δοκιμάσεις να περάσεις την μανίσια ROM απ'την αρχή. Σύνδεσε το με τον υπολογιστή και περνά το kies (στον υπολογιστή). Από εκεί θα μπορέσεις να περάσεις την κανονική ROM απ'την αρχή. Για περισσότερες λεπτομέρειες δες το φόρουμ του κινητού σου ή ψάξε στο ίντερνετ.

Πάντως μην τρελαίνεσαι. Δεν χαλάνε τόσο εύκολα τα τηλέφωνα.

 

εχει επιλογη επαναφορα τηλεφωνου, λογισμικου καπως ετσι το λεει...

 

Settings > Back up and reset > Factory data reset

Link to comment
Share on other sites

Settings > Back up and reset > Factory data reset

Μα το τηλέφωνό του κολλάει στο boot, τι του λες?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνδεθηκα με το kies αλλα δεν λεει πουθενα για επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων......τι κανω??

 

Σωστα....και στο kies δεν εχει τιποτα ,οπως ειπα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Σωστα....και στο kies δεν εχει τιποτα ,οπως ειπα...

 

Έχεις το Ace και δεν ξέρω αν γίνεται σε αυτό μιας και έχω το S2 εγώ.. ελπίζω να πιάσει πάντως.

 

Δοκίμασε με κλειστή τη συσκευή να πατήσεις ταυτόχρονα τα VolumeUP-Κεντρικό πλήκτρο Home-Πλήκτρο Power και δες αν σε βάλει σε "recovery mode". Σε περίπτωση που ανοίξει σε recovery χρησιμοποίησε τα "volume up και down" για την επιλογή που θες και στο "factory reset" πάτα το πλήκτρο Power (ίσως να γίνεται και με το κεντρικό πλήκτρο Home η επιλογή) για να αρχίσει το reset. Αν θες μετά κάν'του κι ένα "wipe cache" και τέλος ένα "reboot" και μας λες..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το Ace και δεν ξέρω αν γίνεται σε αυτό μιας και έχω το S2 εγώ.. ελπίζω να πιάσει πάντως.

 

Δοκίμασε με κλειστή τη συσκευή να πατήσεις ταυτόχρονα τα VolumeUP-Κεντρικό πλήκτρο Home-Πλήκτρο Power και δες αν σε βάλει σε "recovery mode". Σε περίπτωση που ανοίξει σε recovery χρησιμοποίησε τα "volume up και down" για την επιλογή που θες και στο "factory reset" πάτα το πλήκτρο Power (ίσως να γίνεται και με το κεντρικό πλήκτρο Home η επιλογή) για να αρχίσει το reset. Αν θες μετά κάν'του κι ένα "wipe cache" και τέλος ένα "reboot" και μας λες..

Αυτο το εχω δοκιμασει αλλα δεν γινετε κολλαει παλι στο ιδιο σημειο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω δοκιμασει αλλα δεν γινετε κολλαει παλι στο ιδιο σημειο...

 

Βρες την rom που θέλεις πέρνα την στη συσκευή και αφού μπεις σε recovery κάνε την εγκατάσταση. Ψάξε στους xda για λεπτομέρειες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχω δοκιμασει αλλα δεν γινετε κολλαει παλι στο ιδιο σημειο...

 

Μήπως να εγκαθιστούσες μία νέα rom εκ νέου αφού διαβάσεις καλά εδώ (υποθέτω ότι έχω βρει σωστά τη συσκευή σου) και να ξανακάνεις τη δουλειά με το recovery..

 

Ειλικρινά δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω γιατί βρίσκομαι έξω απ'τα "νερά" μου, λογικά αν βάλεις το πρόβλημά σου στο νήμα που αφορά τη συσκευή σου αποκλειστικά θα βρεθεί πιο εύκολα κάποιος να σε καθοδηγήσει πιο σωστά και με ασφάλεια.

 

Εύχομαι να έχεις γρήγορα κι ανώδυνα ξεμπερδέματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Βρες την rom που θέλεις πέρνα την στη συσκευή και αφού μπεις σε recovery κάνε την εγκατάσταση. Ψάξε στους xda για λεπτομέρειες.

 

Λοιπόν αναγκαστικά πρέπει να περάσεις μια νέα ROM ... μπορείς να βρεις αρκετές στο xda εδώ - > Click

Αφού βρεις αυτήν που θες , μπαίνεις σε Recovery Mode και μετά την Flashareis.ακολουθώντας τις οδηγίες!

Link to comment
Share on other sites

rom τι ειναι?????:P........εννοειται να κανω root ξανα?????

 

δεν χρειαζεσαι ρουτ ξανα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Rom τι ειναι??

 

εμμ ειναι κατι σαν λειτουργικο...ειναι κατι σαν εκδοση...δεν μπορω να στο εξηγησω...οταν πχ αγοραζεις ενα κινητο εχεις την ρομ της εταιριας

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα Rom τι ειναι??

 

Είναι το λειτουργικό που δουλεύει η συσκευή σου και που για κάποιο λόγο σου έχει κολλήσει και δεν μπορείς να μπεις στα "μέσα" του, αυτό που σου λέμε να αλλάξεις αυτή τη στιγμή ή έστω να ξεκολλήσεις με κάποιο τρόπο το ήδη εγκατεστημένο.

 

Οτι είναι για παράδειγμα τα windows για το pc..;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...