Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ αλλά πιο είναι πολύ γρήγορο;

 

Το HSPA ειναι το πιο γρηγορο, μετα το 3G, μετα το Ε(EDGE) και τελευταιο καταιδρωμενο το GSM(G, δηλαδη GPRS).

Link to comment
Share on other sites

Το HSPA ειναι το πιο γρηγορο, μετα το 3G, μετα το Ε(EDGE) και τελευταιο καταιδρωμενο το GSM(G, δηλαδη GPRS).

 

Οk ευχαριστώ :thumbup:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει τον γραμματεα,υπουργο,ή δεν ξερω γω τι,να λεει οτι υπαρχει μια εφαρμογη για κινητα,που δειχνει που υπαρχει φτηνη βενζινη.

Εχετε ιδεα;

 

Το HSPA ειναι το πιο γρηγορο, μετα το 3G, μετα το Ε(EDGE) και τελευταιο καταιδρωμενο το GSM(G, δηλαδη GPRS).

 

Και εδω,ποιο εχουμε απο ολα;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και εδω,ποιο εχουμε απο ολα;

ολα αυτα τα εχουμε, για αυτο τα ανεφερα..αλλιως υπαρχει LTE(4G) σε αλλες ηπειρους :p

εγω με vodafone αν εχω 3G, εχω 99% και H, δηλαδη σπανια βλεπω σημα 3G.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα μια ακομη συσκευή android και θα θελα μια πληροφορία για να μην κανω καμια πατατα ...

Εχω σκοπο να κρατήσω λιγο ακομα την παλια μου συσκευή αλλα παρολα αυτα θελω να συγχρονίσω το καινούργιο για να κατεβάσω τις έπαφες μου οπως και αλλες αγορασμένες εφαρμογες

Υπαρχει προβλημα εαν εχω συγχρονισμένες δυο συσκευες στον ιδιο λογαριασμό ( gmail) ;

 

Ευχαροστω....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, θα έχεις δύο συσκευές με τα ίδια δεδομένα calendar, contacts, play,maps και ότι άλλο έχεις στον Gmail

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσω την ένταση όταν έχω κλήση το έχω βάλει στο τερμα αλλά δεν ακόμα στο YouTube πρέπει να βάλω ακουστικά για να μπορω να ακούσω καλά :confused:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να δυναμώσω την ένταση όταν έχω κλήση το έχω βάλει στο τερμα αλλά δεν ακόμα στο YouTube πρέπει να βάλω ακουστικά για να μπορω να ακούσω καλά :confused:

ψάξε το Volume+ στο xda

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει τον γραμματεα,υπουργο,ή δεν ξερω γω τι,να λεει οτι υπαρχει μια εφαρμογη για κινητα,που δειχνει που υπαρχει φτηνη βενζινη.

Εχετε ιδεα;

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές με αυτή την λειτουργία.

Ψαξε στο μάρκετ για το 1Touch που έχει και άλλα χρήσιμα δεδομένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ψάξε το Volume+ στο xda

 

Έβαλα αυτό από το μάρκετ αλλά δεν κάνει τίποτα :mad:

Θα κοιτάξω και στο xda Ευχαριστώ :beer:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια ερωτηση ,,οταν ειχα wm ειχα μια πολυ καλη εφαρμογη για τον καταλογο των επαφων λεγοταν icontact,

το καλο που ειχε αυτη η εφαρμογη ηταν ενα κουμπι abc,που το πατουσες και σου εβγαζε ολα τα γραμματα οπου ειχες τηλεφωνα,το πατουσες και πηγαινες στο γραμμα που ηθελες.

υπαρχει κατι παρομοιο στο android? γιατι μου την σπαει να ψαχνω με την μπαρα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια ερωτηση ,,οταν ειχα wm ειχα μια πολυ καλη εφαρμογη για τον καταλογο των επαφων λεγοταν icontact,

το καλο που ειχε αυτη η εφαρμογη ηταν ενα κουμπι abc,που το πατουσες και σου εβγαζε ολα τα γραμματα οπου ειχες τηλεφωνα,το πατουσες και πηγαινες στο γραμμα που ηθελες.

υπαρχει κατι παρομοιο στο android? γιατι μου την σπαει να ψαχνω με την μπαρα.

Στο xperia s έχει δεξιά από τις επαφές ( κάθετα. παράλληλα με αυτές ) όλα τα γράμματα και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο γράμμα σε πάει κατευθείαν στις επαφές που αρχίζουν από αυτό το γράμμα . αυτό θέλεις αν κατάλαβα καλά . λογικά θα το έχει και στα άλλα android …

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτό από το μάρκετ αλλά δεν κάνει τίποτα :mad:

Θα κοιτάξω και στο xda Ευχαριστώ :beer:

χμμ,κάτι έκανες λάθος.απεγκατέστησες το dsp manager,ώστε να πάρει τον έλεγχο του ήχου το volume+? ανέβασες τις εντάσεις?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βγαλω το avg free antivirus και να βαλω το avast απλα πειγα εφαρμογες και δεν μπορω να το βγαλω αν βαλω το αβαστ θα βγει αυτοματα ?
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Στο xperia s έχει δεξιά από τις επαφές ( κάθετα. παράλληλα με αυτές ) όλα τα γράμματα και αν πατήσεις πάνω σε κάποιο γράμμα σε πάει κατευθείαν στις επαφές που αρχίζουν από αυτό το γράμμα . αυτό θέλεις αν κατάλαβα καλά . λογικά θα το έχει και στα άλλα android …

 

αυτο δεν μου αρεσει ετσι οπως λειτουργει,δηλαδη δεν ειναι πολυ ευχρηστο τουλαχιστον για μενα.

το icontact ειχε μια επιλογη οπου σου εβγαζε ολα τα γραμματα στην οθονη και πατουσες το γραμμα που ηθελες.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

χμμ,κάτι έκανες λάθος.απεγκατέστησες το dsp manager,ώστε να πάρει τον έλεγχο του ήχου το volume+? ανέβασες τις εντάσεις?

 

Ναι της έχω στο τερμα! Της έντασης όχι το dsp manager δεν ξέρω τι είναι για να το απεγκαταστήσω :confused:

Απλά το volume + μου δίνει 15/15 στα multimedia και 7/7 στο ήχο κλήσης :mad:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα την sd κάρτα για να μεταφέρω κάτι κι όταν την ξαναέβαλα στο κινητό τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας είχαν πάει αλλού γι' αλλού. Πως μπορώ να τα επαναφέρω από το titanium όπως τα είχα βάλει για να μην το κάνω χειροκίνητα και είναι και πολλά;
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο titanium για επαναφορά των "widgets εφαρμογής" και μετά την επαναφορά κάνε ένα reboot

Υποθέτω ότι όταν έκανες το backup είχες επιλέξει το "αντίγραφα ασφαλείας όλων των εφαρμογών χρήστη + δεδομένων συστήματος"

Βέβαια μπορεί αυτή η επιλογή να μη σου επαναφέρει όλα τα widgets (συνήθως αφήνει κενό εκεί που κανονικά έχεις τα widgets) αλλά τα εικονίδια-συντομεύσεις θα τα επαναφέρει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βλέπεις στην δεύτερη καρτέλα Αντίγραφα Ασφαλείας/Επαναφορά, με πράσινα γράμματα και το εικονίδιο του titanium backup εμπρός.Στα αγγλικά ψάξτο ως "application widgets" .Αν δεν υπάρχει σημαίνει ότι δεν έχεις πάρει full backup στο titanium εφαρμογές χρήστη + δεδομένα συστήματος
Link to comment
Share on other sites

Τις επόμενες μέρες θα λείψω από το σπίτι, και εκεί που θα είμαι δεν υπάρχει wi-fi. Σκέφτηκα λοιπόν να χρησιμοποιήσω (για λίγο και όσο χρειαστεί) το mobile internet από την συσκευή μου (Galaxy S2) στο netbook μου αν θελήσω να δω κάτι σε μεγαλύτερη οθόνη. Να κάνω δηλαδή tethering. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω, είναι με ποια μέθοδο είναι καλύτερο να το κάνω, USB, Bluetooth ή Wi-Fi. Πέρα από το προφανές πλεονέκτημα των 2 τελευταίων μεθόδων (δηλαδή το ότι δεν θα χρειαστώ καλώδιο), παίζει κάποια άλλη διαφορά; Στην ταχύτητα δε νομίζω να'χει, αλλά μήπως έχει στην κατανάλωση της μπαταρίας; (τόσο του S2 όσο και του netbook)..

 

Και κάτι άλλο, πέρασα σήμερα το Onavo Extend, από ό,τι κατάλαβα συμπιέζει τα δεδομένα για να καταναλώνεις λιγότερο από το data plan σου. Αυτό επηρεάζει και το tethering; Ή η οικονομία που κάνεις αφορά μόνο την χρήση στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ναι της έχω στο τερμα! Της έντασης όχι το dsp manager δεν ξέρω τι είναι για να το απεγκαταστήσω :confused:

Απλά το volume + μου δίνει 15/15 στα multimedia και 7/7 στο ήχο κλήσης :mad:

εμ δεν εχεις βάλει το volume+ ston ελεγχο του ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Το Android στις εργοστασιακές εφαρμογές ισχυρίζεται ότι έχει "επεξεργασία βίντεο" αν και δεν έχω προσέξει πουθενά κάτι τέτοιο ...

Θα μπορούσε να μου προτείνει κάποιος έναν editor ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...