Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζα, οτι συνδεοντας ακουστικά στο κινητο, οτι ολοι οι ηχοι θα δρομολογουνται εκει! (να μην ενοχλω και τους γυρω μου).

Αμ δε! Ηχοι του λειτουργικου, μαλλον οτι εχει σχεση με ειδοποιησεις, εξακολουθουν να ακουγονται απο το ηχειο, παρα το γεγονος οτι εχω συνδεδεμενα ακουστικα.

Εκτος απο ειδοποιησεις για sms, και κλησεις, δεν θα ηθελα να 'ακουγεται' τιποτε αλλο οταν συνδεω ακουστικα.

Γιατι δηλαδη να κανει θορυβο το bluetooth απο το ηχειο, οταν προκειται να λαβει ενα αρχειο;

Δεν μπορω να ορισω καπου να ακουγονται ολα μεσα στα ακουστικα;

 

----

Επισης, δεν μπορω να καταλαβω, αφου εχω κλειστο το bluetooth, γιατι τρεχει συνεχως το service BrcmBluetoothServices, και μαλιστα το ' autokiller' δεν μπορει καν να το κλεισει!

Γιατι?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τα ακουστικα κρεμασμενα, πως θα ακουγες τον ηχο;

Η διεργασια που λες, προφανως καπου θα χρειαζεται, ειδικα αν προκειται για συστημικη διεργασια. Μην το μπερδευεις με τα windows και θες σονυ και καλα να τα σκοτωεις ολα, συνηθως δε χρειαχεται :p

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Νομιζα, οτι συνδεοντας ακουστικά στο κινητο, οτι ολοι οι ηχοι θα δρομολογουνται εκει! (να μην ενοχλω και τους γυρω μου).

Αμ δε! Ηχοι του λειτουργικου, μαλλον οτι εχει σχεση με ειδοποιησεις, εξακολουθουν να ακουγονται απο το ηχειο, παρα το γεγονος οτι εχω συνδεδεμενα ακουστικα.

Εκτος απο ειδοποιησεις για sms, και κλησεις, δεν θα ηθελα να 'ακουγεται' τιποτε αλλο οταν συνδεω ακουστικα.

Γιατι δηλαδη να κανει θορυβο το bluetooth απο το ηχειο, οταν προκειται να λαβει ενα αρχειο;

Δεν μπορω να ορισω καπου να ακουγονται ολα μεσα στα ακουστικα;

 

----

Επισης, δεν μπορω να καταλαβω, αφου εχω κλειστο το bluetooth, γιατι τρεχει συνεχως το service BrcmBluetoothServices, και μαλιστα το ' autokiller' δεν μπορει καν να το κλεισει!

Γιατι?

 

g=για τον ήχο στο ηχείο έχει επιλογή ή να χαμηλώσει την ενταση ή ακόμη και να μην έχει ήχο πας ρυθμίσεις και μετα ψαξε λίγο (κάθε ρομ εχει και καποιες διαφορές)

αλλα όπως προανέφερε ο φίλος αν έχει τα ακουστικά κρεμασμένα τότε θα χάνεις τις κλήσεις

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Aυτές οι ρυθμίσεις που λες υπάρχουν μόνο στις cyanogenmod roms και όχι γενικά σε όλες τις συσκευές
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις, αν μπορω να ορισω στο Calendar, να δειχνει πρωτη μερα της βδομαδας την Δευτερα και οχι την Κυριακη;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις, αν μπορω να ορισω στο Calendar, να δειχνει πρωτη μερα της βδομαδας την Δευτερα και οχι την Κυριακη;

Τις ρυθμισεις του ημερολογιου τις κοιταξες;

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Ξέρετε μέσα από το FB app αν μπορώ από τον αριθμό μιας επαφής μου να βρω το αντίστοιχο προφίλ στο facebook; Κάνω αυτή την διαδικασία: http://www.insidefacebook.com/2011/04/21/find-friends-iphone-android/

και μου βγάζει κάποια προφίλ αλλά τα αποτελέσματα δεν λένε σε ποιον τηλεφωνικό αριθμό αντιστοιχούν!

Υπόψιν ότι δεν έχω κάνει sync τις επαφές του κινητού με αυτές του Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις, αν μπορω να ορισω στο Calendar, να δειχνει πρωτη μερα της βδομαδας την Δευτερα και οχι την Κυριακη;

 

 

Το Calendar του SPB Shell 3D το έχει..!!

 

http://s14.directupload.net/images/111115/26uazcw9.png http://s1.directupload.net/images/111115/ql9ik42v.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το morelocale δεν έγινε η δουλειά σου; Οι εφαρμογές άλλαξαν, αλλά τα μενού έμειναν ίδια-στ'αγγλικά; Μια επανεκκίνηση του κινητού μετά δοκίμασες;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για το epinephrone είχα ακούσει καλά λόγια, αν και δεν το χρησιμοποιώ προσωπικά. Εμένα μ'εχει βολέψει το im+ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για το epinephrone είχα ακούσει καλά λόγια, αν και δεν το χρησιμοποιώ προσωπικά. Εμένα μ'εχει βολέψει το im+ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος!

 

+1 για im+ pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν θελω να αλλαξω περιβαλλον χρησης στο android.

Κι επειδη συμφορουμιτης ειπε οτι μπορει το ενσωματωμενο calendar να ρυθμιστει να δειχνει πρωτη μερα την Δευτερα, κι εγω οσο κι αν εψαξα δεν βρηκα πως γινεται, γι αυτο ρωτω, μηπως ξερει κανεις πως μπορω να το κανω.

Φυσικα δεν λεω οχι και σε καποια αλλη εφαρμογη, αλλα οχι ολοκληρο shell.

Αν μιλαμε για ξεχωριστη εφαρμογη θελω κατι compact-minimal, που να δειχνει πρωτη μερα την Δευτερα, κι αν γινεται να μπορω να εισαγω και υποχρεωσεις-σημειωσεις.

Αλλιως να δουμε αν μπορει να γινει στο ενσωματωμενο calendar.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

σε γνωστα μαγαζάκια και ταβερνες:lol::p εχει κυκλοφορήσει μια black version της facebook εφαρμογης!(μενου κτλ ολα ειναι στο μαυρο χρωμα!)

την δοκιμαζω τωρα και λειτουργει πολυ καλυτερα απο την original!

ειναι πολυ πιο γρηγορη και ολα τα σχετικα!

αξιζει να την ριξετε μια ματια..:)

Link to comment
Share on other sites

σε γνωστα μαγαζάκια και ταβερνες:lol::p εχει κυκλοφορήσει μια black version της facebook εφαρμογης!(μενου κτλ ολα ειναι στο μαυρο χρωμα!)

την δοκιμαζω τωρα και λειτουργει πολυ καλυτερα απο την original!

ειναι πολυ πιο γρηγορη και ολα τα σχετικα!

αξιζει να την ριξετε μια ματια..:)

 

με τι ονομα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις, αν μπορω να ορισω στο Calendar, να δειχνει πρωτη μερα της βδομαδας την Δευτερα και οχι την Κυριακη;

 

ανοιγεις το ημερολόγιο--->menu --->περισσότερα--->ρυθμίσεις--->set week start day--->και διαλέγεις

αυτα ισχύουν στην δικιά μου ρομ που βλέπεις στην υπογραφή μου(ελπίζω να είναι κάτι παρόμοιο και σε σένα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

με τι ονομα??

 

Facebook black αν δεν κάνω λάθος.

Εδώ πάρτε μια γεύση

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις το ημερολόγιο--->menu --->περισσότερα--->ρυθμίσεις--->set week start day--->και διαλέγεις

αυτα ισχύουν στην δικιά μου ρομ που βλέπεις στην υπογραφή μου(ελπίζω να είναι κάτι παρόμοιο και σε σένα

 

Στην official 2.3.5 που εχω δεν υπαρχει αυτη η επιλογη! Εσυ ποια εχεις; Στις ρυθμισεις δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Στην official 2.3.5 που εχω δεν υπαρχει αυτη η επιλογη! Εσυ ποια εχεις; Στις ρυθμισεις δεν υπαρχει αυτη η επιλογη.

 

htc hd2

έκδοση android 2.3.7

mod version CyanogenMod-7-10122011-NIGHTLY-Desire[TyphooN_v3.7.1-MAGLDR]

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω μπορουμε να κανουμε dual boot windows 7 σε android ?

 

Όχι............

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε

 

θέλω να πάρω από Γερμανία το Samsung Galaxy Note που έχει Android OS, v2.3 (Gingerbread) και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα δουλεύει όπως ακριβώς αν το έπαιρνα από Ελλάδα, δηλαδή αν θα εμφανίζει, γραφει κτλ ελληνικούς χαρακτήρες, αν θα υποστηρίζει πλήρως ελληνικό localization, ελληνικά προγράμματα, κτλ κτλ

 

επίσης με το service θα έχει κάποιο πρόβλημα?

 

thx

Edited by info54453
Link to comment
Share on other sites

χαίρετε

 

θέλω να πάρω από Γερμανία το Samsung Galaxy Note που έχει Android OS, v2.3 (Gingerbread) και θα ήθελα να ρωτήσω αν θα δουλεύει όπως ακριβώς αν το έπαιρνα από Ελλάδα, δηλαδή αν θα εμφανίζει, γραφει κτλ ελληνικούς χαρακτήρες, αν θα υποστηρίζει πλήρως ελληνικό localization, ελληνικά προγράμματα, κτλ κτλ

 

επίσης με το service θα έχει κάποιο πρόβλημα?

 

thx

 

 

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρες και τις εφαρμογές..

για το service πάρε ένα τηλέφωνο στην samsung , όχι ακριβώς για το service αλλά για την εγγύηση...άλλοι λένε ότι καλύπτεσαι λόγο ευρωπαϊκής ένωσης και άλλοι ότι δεν θα σε καλύψει το service στην Ελλάδα...

πάντως για εφαρμογές και τέτοια δεν θα έχεις πρόβλημα για είχα πάρει το mini από Γερμανία και ήταν complet..

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-λογαριασμοι και συγχρονισμός-δεδομένα φόντου (οι εφαρμογες μπορούν να συγχρονίσουν, να στείλουν και να λάβουν δεδομενα ανά πάσα στιγμή)

είναι τικαρισμένο.

αν το ξετικάρω εμφανίζει το εξης

προσοχή

 

η απενεργοποίηση των δεδομένων φόντου παρατείνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας και μειώνει τη χρήση δεδομενων. ορισμένες εφαρμογές ενδεχεται να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν τη σύνδεση δεδομένων φόντου

 

τι εννοεί ο ποιητής;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...