Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα θέλω να πιστεύω πως αυτοί που είναι με Official είναι απροβλημάτιστοι.

Πάντως, εδώ και 2 μήνες ήμουν στα καταστήματα με τις ώρες, δεν μπορούσα να αποφασίσω ποιο από τα 2 μου κάνει περισσότερο. P10 vs Mi6 . Και εκεί που καταλήγω, μου έρχεται από την δουλειά εταιρικό νούμερο. Καλύτερα χαρακτηριστικά το mi6, περισσότερα καλούδια και καλύτερο περιβάλλον το p10. Εύχομαι να μην το μετανιώσω. Επίσης , παραξενεύτηκα που με το που είπα ανταλλαγή στον φίλο δέχτηκε αμέσως….

 

Εγω εχω τωρα το Ρ10 και πριν ειχε το MI6. Το huawei εχει, καλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα, επεκταση μνημης, καλυτερο σημα, καλυτερο wifi, θυρα ακουστικων, καλυτερο software, πριο γρηγορη φορτιση. Το ΜΙ6 εχει καλυτερο ηχειο (λιγο καλυτερο) , πιο μαζεμενο σε διαστασεις.

 

Απο μπαταρια περιπου τα ιδια και τα δυο

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι να λέει , εγώ δεν βλέπω καμμία διαφορά , ίσως να δίνει ένα αβαντάζ στο multitasking , δεν έχει καμμία σχέση η απόδοση με το μέγεθος της ram.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέθεσα την έμπειρια μου , ας πράξει ο καθένας όπως θέλει
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τωρα το Ρ10 και πριν ειχε το MI6. Το huawei εχει, καλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα, επεκταση μνημης, καλυτερο σημα, καλυτερο wifi, θυρα ακουστικων, καλυτερο software, πριο γρηγορη φορτιση. Το ΜΙ6 εχει καλυτερο ηχειο (λιγο καλυτερο) , πιο μαζεμενο σε διαστασεις.

 

Απο μπαταρια περιπου τα ιδια και τα δυο

 

Έχει περισσότερη ram και είσαι καλυμμένος για μεγαλύτερο διάστημα. Αν δεν αλλάζεις συχνά συσκευή είναι σημαντικό.

 

Τώρα σε οθόνη στο notebookcheck δεν το είδα να το ξεπερνά κάπου...Σε αυτονομία μια από τα ίδια. Επίσης το mi6 μόνο στην θύρα φόρτισης δεν έχει μόνωση και για αυτό δεν έχει την πιστοποίηση που έχουν τα υπόλοιπα.

 

Άρα αν και εκτός θέματος το mi6 υπερτερεί σε cpu/gpu, ram, οθόνη, αυτονομία, λογισμικό και υποστήριξη, ήχο και αν θες δίκαρτο τότε χάνεται το συν της sd του p10.

Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα με το τεστ στο site που εδωσες για την οθονη, και η οραση μου ειναι ΟΚ, https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-review-1615p3.php .
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν παει καλα με το τεστ στο site που εδωσες για την οθονη, και η οραση μου ειναι ΟΚ, https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-review-1615p3.php .

 

Και πάλι αν δεν κάνω λάθος μόνο στην αντίθεση υπερτερεί το p10. Στοιχείο που αναφέρεται και στο notebookcheck....

Link to comment
Share on other sites

κ σ' αυτό το video δεν βλέπω κ τρελές διάφορες στην κάμερα . Για να μην πω ότι υπερτερει στην απεικόνιση χρωμάτων το mi 6

Btw από αυτά που διαβάζω δεν ασχολούμαι προς το παρόν με update καθώς είναι στην 9.2.2 και όλα δουλεύουν κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Και στην αντιθεση ειναι καλύτερο το mi6 εχω δει και τα δυο και το p10 υστερουσε ειδικα αν βαλετε στις ρυθμισεις προβολής υψηλη αντιθεση στο mi6
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζει θερμοκρασια πολύ η 9.5.6.0 στη μπαταρια. 45 φθανει οποτε αν θυμάμαι καλα με την 9.2.2.0 δεν ειχε αυτό το θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζει θερμοκρασια πολύ η 9.5.6.0 στη μπαταρια. 45 φθανει οποτε αν θυμάμαι καλα με την 9.2.2.0 δεν ειχε αυτό το θεμα

 

Κάποιο άλλο πρόβλημα; Τα θέματα λειτουργούν; Κάποιο νέο feature;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω συνεχώς στο google δεν έχω βρει κάτι κακό που να είναι επιβεβαιώμενο. Παρόλαυτα δεν την έχω κάνει ακόμα κ είμαι με 9.2.2. η οποία έχει αψογη αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω συνεχώς στο google δεν έχω βρει κάτι κακό που να είναι επιβεβαιώμενο. Παρόλαυτα δεν την έχω κάνει ακόμα κ είμαι με 9.2.2. η οποία έχει αψογη αυτονομία

 

εμένα δουλεύει καλά το κιν αλλά έκανα και factory reset. δεν έχω κάποιο πρόβλημα προς το παρόν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μπορει καποιος να μου πει πως απενεργοποιω το google assistant απο το κεντρικο πληκτρο γιατι μου εχει σπασει τα νευρα?
Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μπορει καποιος να μου πει πως απενεργοποιω το google assistant απο το κεντρικο πληκτρο γιατι μου εχει σπασει τα νευρα?
Settings - System and Device/Additional settings - Button and gesture shortcuts - Launch google assistant βάζεις none.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την 9.5.6.0 αλλα META ΑΠΟ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, δεν βλεπω κανενα προβλημα στο κινητο ουτε με την μπαταρια ουτε με κατι αλλο. ολα καλα. συνεχιζω μετα απο αρκετους μηνες να ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

με την 9.5.6.0 αλλα META ΑΠΟ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ, δεν βλεπω κανενα προβλημα στο κινητο ουτε με την μπαταρια ουτε με κατι αλλο. ολα καλα. συνεχιζω μετα απο αρκετους μηνες να ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος.

 

Και εγω το ιδιο. Ουτε θερμοκρασιες ουτε τπτ μια χαρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Η 9.5.6 είναι μόνο για ρουταρισμένες συσκευές? Όχι ότι έχω πρόβλημα με την 9.5.4 αλλά δεν έχω καμιά ota 9.5.6.

 

Edit.. Αγνοηστε με..... 9.5.6 έχω χωρίς factory reset όλα καλά.

 

Στάλθηκε από το MI 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κ γω όντως δεν βλέπω καμιά τρελή διάφορα με την 9.2.2. μια χαρά όλα

 

Τα θέματα όταν αλλάζεις την περιοχή, π.χ. σε Ινδία, δουλεύουν κανονικά; Όταν αλλάξεις ξανά σε Ελλάδα, υπάρχει θέμα με bootloop που διάβασα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...