Jump to content

[MOTO] Υamaha Ζ 125


pilotos_18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kai ta xt kai ta ttr den einai mhxanes gia kontrilikia klp....k esu perneis kati gia na apodei3eis stous allous?eimai mikroteros apo esena kai den asxoloumai me papia....den to lew gia magkia,kai se kamia periptwsh mhn neuriaseis.

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kai ta xt kai ta ttr den einai mhxanes gia kontrilikia klp....k esu perneis kati gia na apodei3eis stous allous?eimai mikroteros apo esena kai den asxoloumai me papia....den to lew gia magkia,kai se kamia periptwsh mhn neuriaseis.

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

 

Δεν περνω παπακι για να αποδειξω οτι το μηχανακι μου παταει μηχανες αλλα γιατι πολυ απλα μου αρεσει να φτιαχνω μηχανακια και να περναω αλλα που εχουν περισσοτερα κιβικα απο εμενα...αμα ηταν ετσι δεν θα επερνα παπι αλλα μηχανη για να τρεχω και να κανω μοστρα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παπι παραμενει ομωσ ρε φιλαρακι...σιγουρα ανωτερο απο τα υπολοιπα αλλα παπι...γιατι τοση φασαρια λοιπον και λευτα?παντα με σεβασμο για την επιλογη σου

 

Φίλε μου HuskyMan το οτι παραμένει παπί είναι το μόνο σίγουρο:) Η Φασαρία αυτήν γίνεται γιατί πολύ απλά ειμαι ακομα μες στν κάυλα.. :) Εχω και ενα ΧΤ600 δν είναι εκεί το θέμα. Όσο για τα λευτά πρέπει να σ πώ οτι τον τελευταίο ένα χρόνο αντε να έχω δώσει 150 Ευρώ :p Και αυτό επειδή με πλήρωσε η ασφάλεια.. 1500 ευρς πήρα απο ασφαλιστική:D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου HuskyMan το οτι παραμένει παπί είναι το μόνο σίγουρο:) Η Φασαρία αυτήν γίνεται γιατί πολύ απλά ειμαι ακομα μες στν κάυλα.. :) Εχω και ενα ΧΤ600 δν είναι εκεί το θέμα. Όσο για τα λευτά πρέπει να σ πώ οτι τον τελευταίο ένα χρόνο αντε να έχω δώσει 150 Ευρώ :p Και αυτό επειδή με πλήρωσε η ασφάλεια.. 1500 ευρς πήρα απο ασφαλιστική:D

 

κατα την αποψη μου 150 ευρω ειναι μονο απο τα λαδια και τις βενζινες :D :D :D :ninja:

Link to comment
Share on other sites

οχι... τα τευματα ειναι τα μανισια... Έχω όμως και μια πλεξούδα απο ΥΖ 250 ανορθωτες όλα τα φοράω όμως μόνο οταν το κυκλοφορώ 200αρι.
Link to comment
Share on other sites

οχι... τα τευματα ειναι τα μανισια... Έχω όμως και μια πλεξούδα απο ΥΖ 250 ανορθωτες όλα τα φοράω όμως μόνο οταν το κυκλοφορώ 200αρι.

 

ωραιος;) και ωραιο και το z:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι τα z ειναι παρανομα (για αυτο και εχουν καταργηθει) αν ναι, ξερει κανεις γιατι?:ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι τα z ειναι παρανομα (για αυτο και εχουν καταργηθει) αν ναι, ξερει κανεις γιατι?:ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

 

Θα μπορουσες να ψαξεις λιγο το τοπικ,αλλα αφου βαριεσε,απλα το Ζ δεν περναει προδιαγραφες ρυπων euro 3.

Μην ακους τις βλακειουλες που λενε οι εξυπνοι στο σχολειο σου με ατακες στυλ<το supra και το skyline ειναι παρανομα επειδη τρεχουν παρα πολυ>:lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

παλησπερα παιδια το πρςτο μου μνμ στο forum και θελω λιγη βοηθεια πουλαει ενας κολητος μου ενα Ζ 200αρι ιδροπσικτο για 700 ευρω τι λετε συμφερει για τα λε7 ?(ολες η αποπσεις δεκτες )
Link to comment
Share on other sites

παλησπερα παιδια το πρςτο μου μνμ στο forum και θελω λιγη βοηθεια πουλαει ενας κολητος μου ενα Ζ 200αρι ιδροπσικτο για 700 ευρω τι λετε συμφερει για τα λε7 ?(ολες η αποπσεις δεκτες )

 

γι αυτον που το πουλαει οχι δεν τον συμφερει γι αυτον που θα το παρει τον συμφερει

Link to comment
Share on other sites

οποτε με λιγα λογια να το παρω ?

 

ναι αν ειναι 200αρι και του εχει πετυχει δλδ πραγματικα ξιριζει το μηχανακι τοτε παρτο παρτω αμεσως οχι μονο παρτω...ειναι σε καλη κατασταση σιγουρα

?

Link to comment
Share on other sites

για δες για σκελετο γιατι συνηθως τα δινουν ακριβα αυτα..δες το σε εναν μηχανικο π να ξερει..
Link to comment
Share on other sites

ειχε πεσει και εσπασε το ποδι του οποτε ο πατερας του δεν τον αφινει να το φτιαχει και τωρα θελει το μπροστινω συστιμα που εχει 300 ευρω οσπου γεια το μοτερ ειναι 39 αλογα νομιζω και ειναι ολο wiseco ειχε χαλασει πανω απο 1200 ευρω μονο στο μοτερ και εχει κανει το πολυ 6000 με 7000 κμ. τι νομιζεις ?
Link to comment
Share on other sites

ειχε πεσει και εσπασε το ποδι του οποτε ο πατερας του δεν τον αφινει να το φτιαχει και τωρα θελει το μπροστινω συστιμα που εχει 300 ευρω οσπου γεια το μοτερ ειναι 39 αλογα νομιζω και ειναι ολο wiseco ειχε χαλασει πανω απο 1200 ευρω μονο στο μοτερ και εχει κανει το πολυ 6000 με 7000 κμ. τι νομιζεις ?

 

οντως κοιτα τον σκελετο οπως ειπε κ ο φιλος κ αν ειναι παρτο αξιζει αφου ειναι ολα wiseco κλπ....

Link to comment
Share on other sites

καλα,για να σου λεει 300ε,εισαι στο 500αρικο,συνηθως μετα απο στουκες δεν 'παιρνει' μονο ενα κομματι..μπουκαλες -σταυρος -τιμονοπλακα -αξονας -υποπλαισιο..κ παει λεγοντας.:)
Link to comment
Share on other sites

οντως κοιτα τον σκελετο οπως ειπε κ ο φιλος κ αν ειναι παρτο αξιζει αφου ειναι ολα wiseco κλπ....

 

ναι θα τα κοιτακσει ολα και το μοτερ .ισχει οτι αγοραζεις καινουργιο σκελετο με 350 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

pedia exw ena z 57ari voltadiko mexri stigmis k twra exw ksekinisei na to kanw kathara kontradiko! mexri stigmis exw ftiaksei karter roikis ekseliksis, biela k strofalo gialismena stn drako,reedieres vforce3 125 k epeidi milisa me tn mixaniko m thelei na tou steilw mama kefali, mama shark kilindro 53.8 k to pistoni gia na m ta ftiaksei toubano. thelw na sas kanw kapies erwtiseis k sas parakalw an mporeite na m apadisete. thelw na valw 57ari pistoni me mono elatirio alla dn 3erw pio na valw. eime anamesa se wiseco k wossner. 3erete an iparxei kalutero apo auta ta 2? k an dn uparxei pio apo auta ta 2 na parw? kapoioi m lene oti to wiseco apodidei ligo perissoter k kapoioi alloi m lene oti to wossner adexei pio polu (emena me noiazei h apodotikotita k oxi h antoxi). episis thelw na m peite ti aksizei perissotero... gnisios h shark kilindros 57? o shark exei megaliteres thirides giafto sinithws ftiaxnoun auton. k telos ti karbilater na valw? eime anamesa se dellorto 38 plake, keihin 39 pwk imiplake k keihin 38mm pwm imiplake (to pwm einai to telefteo modelo k einai ousiastika pio veltiwmeno apo to pwk). Sas parakalw peite m tis gnwmes sas! euxaristw.

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

pedia exw ena z 57ari voltadiko mexri stigmis k twra exw ksekinisei na to kanw kathara kontradiko! mexri stigmis exw ftiaksei karter roikis ekseliksis, biela k strofalo gialismena stn drako,reedieres vforce3 125 k epeidi milisa me tn mixaniko m thelei na tou steilw mama kefali, mama shark kilindro 53.8 k to pistoni gia na m ta ftiaksei toubano. thelw na sas kanw kapies erwtiseis k sas parakalw an mporeite na m apadisete. thelw na valw 57ari pistoni me mono elatirio alla dn 3erw pio na valw. eime anamesa se wiseco k wossner. 3erete an iparxei kalutero apo auta ta 2? k an dn uparxei pio apo auta ta 2 na parw? kapoioi m lene oti to wiseco apodidei ligo perissoter k kapoioi alloi m lene oti to wossner adexei pio polu (emena me noiazei h apodotikotita k oxi h antoxi). episis thelw na m peite ti aksizei perissotero... gnisios h shark kilindros 57? o shark exei megaliteres thirides giafto sinithws ftiaxnoun auton. k telos ti karbilater na valw? eime anamesa se dellorto 38 plake, keihin 39 pwk imiplake k keihin 38mm pwm imiplake (to pwm einai to telefteo modelo k einai ousiastika pio veltiwmeno apo to pwk). Sas parakalw peite m tis gnwmes sas! euxaristw.

 

Οσον αφορα τον κυλινδρο για μενα καλυτερος ειναι ο γνησιος. Τωρα για πιστονακι βαλε wiseco αλλα να παρεις αυτο που εχει εξτρα θυριδες πανω του(βγαινει για μοντελο που εχει εισαγωγη βενζινης στον κυλινδρο) για να παιρνει περισσοτερη βενζινη. Τελος, καρμπυρατερ εννοειται keihin ή το pwk ή το pwm(δν ξερω ακριβως τη διαφορα που εχουν).

 

Ελπιζω να βοηθησα λιγο;)

 

ειχε πεσει και εσπασε το ποδι του οποτε ο πατερας του δεν τον αφινει να το φτιαχει και τωρα θελει το μπροστινω συστιμα που εχει 300 ευρω οσπου γεια το μοτερ ειναι 39 αλογα νομιζω και ειναι ολο wiseco ειχε χαλασει πανω απο 1200 ευρω μονο στο μοτερ και εχει κανει το πολυ 6000 με 7000 κμ. τι νομιζεις ?

 

Να σου βγει συνολο κανενα 1200αρι. Αν ειναι απο μοτερ καλα κ δν εχει στραβωσει κανενας σκελετος σιμπα το.

 

Γεια σου φιλε...καταρχην ναι ακομα και μαμα κοβοντε οι σκελετοι ακομα και αν το πηγαινεις χαλαρα...συνηθως ο σκελετος κοβαιτε στο λαιμο εκει που πιανει ο σταυρος...μπορεις να το ενισχησεις...συνηθως το κανουν σε μηχανουργεια αλλα καλητερα σε εναν μηχανικο που αχολητε με αυτα τα παπακια και να εχει τρεξει σε αγωνες dragster(θα εχει περισσοτερη εμπειρια)...ενας σκελετος καινουγιος κανει γυρο στα 250ευρο....αν θυμαμαι καλα το εβγαζαν μεχρι και το 2002...αλλα δν ειμαι σιγουρος...πιστευω να σε καληψα...καλο ειναι να ακουσεις κι αλλες γνωμες..γιατι μπορει να κανω λαθος...

 

Εγω παντως πιστευω οτι αυτο που λες δν ισχυει(χωρις παρεξηγηση). Να το κανεις 200αρι να πω ναι υπαρχει περιπτωση να κοπει κ να θελει ενισχυση αλλα οχι νορμαλ. Με τπτ θα ελεγα:worry:

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...