Jump to content

[MOTO] Υamaha Ζ 125


pilotos_18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.Ενα Ζ προσεγμενο με τις δισκοπλακες του, το ηλεκτρονικο κοντερ του και με δικη του μηχανη αλλα να εχει πληρη μετατροπη με κυλινδροπιστονο και στροφαλο απο WR 250παλι προσεγμενο και το μοτερ ποσο μπορει να πουληθει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια να ρωτησω κατι.Ενα Ζ προσεγμενο με τις δισκοπλακες του, το ηλεκτρονικο κοντερ του και με δικη του μηχανη αλλα να εχει πληρη μετατροπη με κυλινδροπιστονο και στροφαλο απο WR 250παλι προσεγμενο και το μοτερ ποσο μπορει να πουληθει?

 

Kοντα στο 2.000 τα δινουν.Βεβαια αμα ριξει τοσο χρημα σε Ζ δεν αξιζει να το δωσεις τοσο φθηνα.Και αντε να πεισεις τον αλλο οτι ειναι προσεγμενο:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kοντα στο 2.000 τα δινουν.Βεβαια αμα ριξει τοσο χρημα σε Ζ δεν αξιζει να το δωσεις τοσο φθηνα.Και αντε να πεισεις τον αλλο οτι ειναι προσεγμενο:O

 

Το Ζ το πουλαει ενας φιλος μου.Ειναι προσεγμενο και πολυ δυνατο το μοτερ.Φαντασου οτι με 6η τραβας σουζες ανετα.

Link to comment
Share on other sites

με 6η ε? χμμμ... πως θα γινεί να βάλώ και εγώ κανενα τουμπανό μοτερ με επίασαν οι αφραγκίες τωρα που πάω για μεγαλή ...:lol:

 

φιλε mad απο τελικές πως παει του φίλου σου? αξιζει η μετατροπη ?

 

WR μπαινεί σχεδον κουτι ( σε σχεση με TZR 250 ) αλλα το αλλό δικυλινδρό...

Link to comment
Share on other sites

Η πληρης μετατροπη κοστιζει 2000 ευρα.Αν τα βαλεις ολα καινουργια.Αλλιως αν το αγορασεις.Εγω παντως το εγκατελειψα για φετος το ονειρο της μεγαλης.Τρακαραν τον θειο μου και την θεια μου που ηταν με το μηχανακι και ευτυχως που φορουσαν κρανος.Και σαν να μην εφτανε αυτο τρακαρε και ενας φιλος μου με την Ninja ZX10 R ειναι ακομα στην εντατικη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον παιδια... Μου το χαρισαν σ αυτη την κατασταση

http://i30.tinypic.com/2hhekrb.jpg

 

και το χω φερει σ αυτο το σημειο χωρις να βαλει το χερι του αλλος πανω!

http://i28.tinypic.com/w8t1g9.jpg

 

Θελω να κανω πολλα ακομα οπως βαψιμο σκελετου νικελωμα μπουκαλες και πιρουνι, βαψιμο τα καπακια του κινητηρα αλλαγη στις δισκοπλακες και πολλα αλλα μικροπραγματα...

 

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια... Μου το χαρισαν σ αυτη την κατασταση

http://i30.tinypic.com/2hhekrb.jpg

 

και το χω φερει σ αυτο το σημειο χωρις να βαλει το χερι του αλλος πανω!

http://i28.tinypic.com/w8t1g9.jpg

 

Θελω να κανω πολλα ακομα οπως βαψιμο σκελετου νικελωμα μπουκαλες και πιρουνι, βαψιμο τα καπακια του κινητηρα αλλαγη στις δισκοπλακες και πολλα αλλα μικροπραγματα...

 

Τι λετε;

 

Παρα πολυ προσεγμενο.Καλοριζικο.Καλα χιλιομετρα.

Ωραιο εμφανησιακα το μαυρο χρωμα και μ αυτα που θες να κανεις θα δειξει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ε, προσεγμενο δεν θα το λεγα αλλα σε σιγουρα δεν εχει καμια σχεση με το ζητα που μου δωσανε... Θελει πολυ δουλεια αλλα που θα παει θα το μαζεψω... Ενα σωρο πραγματα ακομα οπως τα παραπανω αλλα και μανετες,θυριδες,σωληνακια υψηλης,τροχους,δισκοφρενα,πιστονι wossner,vforce,γυαλισμα,πλυσιμο και αλλα πολλα.

 

Για ριξτε καμια ιδεα πως θα σπασω λιγο την μαυριλα ετσι για να περασει η ωρα γιατι τωρα δεν παιζει χρημα οποτε δεν το σκαλιζω και εχω ξενερωσει...

Link to comment
Share on other sites

Ε, προσεγμενο δεν θα το λεγα αλλα σε σιγουρα δεν εχει καμια σχεση με το ζητα που μου δωσανε... Θελει πολυ δουλεια αλλα που θα παει θα το μαζεψω... Ενα σωρο πραγματα ακομα οπως τα παραπανω αλλα και μανετες,θυριδες,σωληνακια υψηλης,τροχους,δισκοφρενα,πιστονι wossner,vforce,γυαλισμα,πλυσιμο και αλλα πολλα.

 

Για ριξτε καμια ιδεα πως θα σπασω λιγο την μαυριλα ετσι για να περασει η ωρα γιατι τωρα δεν παιζει χρημα οποτε δεν το σκαλιζω και εχω ξενερωσει...

 

Προσεγμενο το χεις εννοω τωρα.

Για να σπασει η μαυριλα ετσι οπως ειναι βαμμενο το μηχανακι μονο νικελ εαν μπει πανω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε σε ενα z με το δικο του μοτερ αλλα με κιλυνδροκεφαλες wr 200 πανω και με καλα πραγματα ποσο μπορει να βγαλει στα 400 μετρα ? πραγματικα ετσι ? υποψιν οτι του ξεναριου 72mm παει 185 στα 400 μετρα. α και ποσα αλογα? εχει κανει κανεις καμια παρομοια μετατροπη?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε σε ενα z με το δικο του μοτερ αλλα με κιλυνδροκεφαλες wr 200 πανω και με καλα πραγματα ποσο μπορει να βγαλει στα 400 μετρα ? πραγματικα ετσι ? υποψιν οτι του ξεναριου 72mm παει 185 στα 400 μετρα. α και ποσα αλογα? εχει κανει κανεις καμια παρομοια μετατροπη?

 

Ενα καλο μπορει να βγαλει και 165 πραγματικα χιλιομετρα στα 400 με ανεση.

Δεν εχω εγω το μηχανακι ετσι αλλα ενας φιλος μου και ενδιαφερομουν να το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε σε ενα z με το δικο του μοτερ αλλα με κιλυνδροκεφαλες wr 200 πανω και με καλα πραγματα ποσο μπορει να βγαλει στα 400 μετρα ? πραγματικα ετσι ? υποψιν οτι του ξεναριου 72mm παει 185 στα 400 μετρα. α και ποσα αλογα? εχει κανει κανεις καμια παρομοια μετατροπη?

 

Αφου το λες απο μονος σου... Η ψαχνεις επιδοσεις καλυτερες απο ενα ντραγκστεραδικο;

Link to comment
Share on other sites

Για ριξτε καμια ιδεα πως θα σπασω λιγο την μαυριλα

 

αστο μαυρο... κ εγω μαυρο το εχω.. και φαινεται πολυ αλητεια;)

 

EDIT : και βαψε και το φαναρι πισω μαυρο επισης... μακραν καλυτερο κατα την γνωμη μου

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

αστο μαυρο... κ εγω μαυρο το εχω.. και φαινεται πολυ αλητεια;)

 

EDIT : και βαψε και το φαναρι πισω μαυρο επισης... μακραν καλυτερο κατα την γνωμη μου

 

Και το μπροστα και το πισω... Τα πλαστικα μπηκαν προχειρα πανω μετα που τα πηρα απο το φανοποιο για να δω πως δειχνει. Τωρα μαζευω καποια λεφτα για να το ξανακανω βιδες και να το στησω απο την αρχη παλι με ολες τις λεπτομερειες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

WR μοτερ σε Ζ ολοκλήρο μεγίστη τελίκη ποσο μπορεί να εχει? στα μαμα χιλιοστα ( ολα τα αλλα αλλαγμενά v force 200 , 38 dellorto,θυριδες καζανι μκ 200αρας με FMF τελικο , πιστονι wossner η wiseco στα 67μμ ) η και παραπανώ χιλιοστα? στα 400μ. η και μολις σπασει το μήχανακι με μικροτερα γραναζία.

 

 

Σε οποιαδηποτε περιπτώση αν αλλαξεις μοτερ και σε στάματισει η τροχαια ποιες μπορει να ειναι οι κυρώσεις?πώς μπορείς να το απόφυγείς αυτο?

Link to comment
Share on other sites

WR μοτερ σε Ζ ολοκλήρο μεγίστη τελίκη ποσο μπορεί να εχει? στα μαμα χιλιοστα ( ολα τα αλλα αλλαγμενά v force 200 , 38 dellorto,θυριδες καζανι μκ 200αρας με FMF τελικο , πιστονι wossner η wiseco στα 67μμ ) η και παραπανώ χιλιοστα? στα 400μ. η και μολις σπασει το μήχανακι με μικροτερα γραναζία.

 

 

Σε οποιαδηποτε περιπτώση αν αλλαξεις μοτερ και σε στάματισει η τροχαια ποιες μπορει να ειναι οι κυρώσεις?πώς μπορείς να το απόφυγείς αυτο?

 

Αν δεν ειναι δηλωμενο η ειναι κλεμμενο το μοτερ εισαι παρανομος.Προστιμο για θορυβο επισης.Για να το αποφυγεις καλυτερα να μην το κυκλοφορεις ετσι το μηχανακι.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε πει άπειρες φορές ότι κουβέντες για παράνομες δραστηριότητες απαγορεύονται ρητά! κατά συνέπεια τα αντίστοιχα ποστς και οι απαντήσεις σε αυτά διαγράφονται πάραυτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια πηρα μια χειροποιητη εισαγωγη για να βαλω καλυτερα το 33mm keihin που εχω αλλα δεν εχει υποπιεση και σκεφτομαι να την ακυρωσω(την υποπιεση)... Λετε να χει προβλημα με το καυσιμο το μηχανακι αν αφησω ελευθερη τη ροη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα μια χειροποιητη εισαγωγη για να βαλω καλυτερα το 33mm keihin που εχω αλλα δεν εχει υποπιεση και σκεφτομαι να την ακυρωσω(την υποπιεση)... Λετε να χει προβλημα με το καυσιμο το μηχανακι αν αφησω ελευθερη τη ροη;

 

Εχω και γω το ιδιο πραγμα στο μηχανακι μου.Συνεχομενη ροη βενζινης.Μεγαλος πονοκεφαλος.Θα παρεις και μια βανα για να κλεινεις την ροη της βενζινης οταν το σβηνεις το μηχανακι αλλιως θα κανει υπερχειληση το καρμπ.Αλλιως θα βγαλεις το ντεποζιτο απο το μηχανακι θα το αδειασεις θα βγαλεις την βαλβιδα υποπιεσης και θα την ανοιξεις.Μεσα θα πρεπει να σπασεις την φουσκα για να μην κατεβαζει βενζινη παντα.Και εννοειται οτι αν δεν το κανεις αυτο πρεπει να εχεις ενα σωληνακι στην υποδοχη που πηγαινε το σψληνακι της υποπιεσης να ρουφηξεις ολον τον αερα απο κει μεσα και μετα να το ταπωσεις καλα και να μην παιρνει αερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες αντιμετωπιζω προβλημα. Ειχα βγαλει τα εμβολα απο τις δαγκανες για να τις καθαρισω και τωρα που τα ξαναβαλα στις δαγκανες και πανω στο μηχανακι δεν κουνιουνται καθολου. Η τρομπες δουλευουν μια χαρα. Καμια ιδεα????
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αντιμετωπιζω προβλημα. Ειχα βγαλει τα εμβολα απο τις δαγκανες για να τις καθαρισω και τωρα που τα ξαναβαλα στις δαγκανες και πανω στο μηχανακι δεν κουνιουνται καθολου. Η τρομπες δουλευουν μια χαρα. Καμια ιδεα????

 

Κανεις ρε παιδια? Εξαερωση πως γινεται ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε λαδι στο δοχειο των υγρων του φρενου.Βγαλε τιν βαλβιδα απο την δαγκανα στο φρενο και βαλε ενα σωληνακι.Πατα πολλες φορες το φρενο και θα δεις οτι απο την βαλβιδα θα βγαινει υγρο φρενων με φυσαλιδες.Οταν γεμιζει αυτο το σωληνακι θα το αδειαζεις χωρις να το βγαλεις απο την βαλβιδα και να μην πεσει πουθενα το υγρο φρενων.Θα πιεζεις το φρενο μεχρι που δεν θα εχει φυσαλιδες πια μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε λαδι στο δοχειο των υγρων του φρενου.Βγαλε τιν βαλβιδα απο την δαγκανα στο φρενο και βαλε ενα σωληνακι.Πατα πολλες φορες το φρενο και θα δεις οτι απο την βαλβιδα θα βγαινει υγρο φρενων με φυσαλιδες.Οταν γεμιζει αυτο το σωληνακι θα το αδειαζεις χωρις να το βγαλεις απο την βαλβιδα και να μην πεσει πουθενα το υγρο φρενων.Θα πιεζεις το φρενο μεχρι που δεν θα εχει φυσαλιδες πια μεσα.

 

Βασικα την βαλβιδα την βγαζω τελειως η απλα την ξεβιδωνω λιγο; ποια στιγμη πρεπει να την ξαναβιδωσω;

Link to comment
Share on other sites

Στην βαλβιδα βαζεις το σωληνακι και μετα την ξεβιδωνεις.Και μετα παλι οταν τελειωσεις την εξαερωση την βιδωνεις και βγαζεις το σωληνακι του.Εννοω την βαλβιδα της δαγκανας.Καλου κακου καθαρισε και τα εμβολα και βαλε καινουργια τακακια.
Link to comment
Share on other sites

ενταξει μου βγηκε η παναγια αλλα τα καταφερα... Το πισω τουλαχιστον. Το μπροστα αργοτερα... Κατι τελευταιο τωρα... Τι φιλτρο να χρησιμοποιησω για keihin 33mm;

 

Για πειτε μου την γνωμη σας! Ενταξει ειναι λιγο λερωμενο αλλα ακομα δεν εχω τελειωσει...

spacer.png

 

Το πηρα σκελετο και το κανα οπλο :lol::p

 

Εδιτ: Το μπροστα δεν τρομπαρει με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...