Jump to content

[MOTO] Υamaha Ζ 125


pilotos_18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με του WR δεν θα έχεις μεγάλυτερη δυνάμη ομώς λογώ του μεγέθους της?

 

λογω του μεγεθους της θα πεφτει περισσοτερη βενζινα.. αλλα για να βαλεις μεγαλυτερη θα πρεπει να θες το μηχανακι σου να εχει ΜΟΝΟ ψηλα και στα χαμηλα να σερνεται..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

με του WR δεν θα έχεις μεγάλυτερη δυνάμη ομώς λογώ του μεγέθους της?

 

Δεν ειναι το θεμα να ειναι μεγαλυτερη αλλα να μπορει και να δουλεψει σωστα.Δηλαδη πρεπει η ριντιερα που εχεις να επιτρεπει να περναει ο αερας που χρειαζεται το μοτερ για να παει στον κυλινδρο και να γινει αναφλεξη του μιγματος αλλα ταυτοχρονα μετα κατα το κλεισιμο των πεταλων να ειναι ικανη να κρατησει κλειστα τα φυλλα ωστε να μην εχουμε απωλεια πιεσης.Με λιγα λογια μπορει με την ριντιερα του Ζ την V-Force 3 να ειναι παρα πολυ καλος ο βαθμος πληρωσης του αερα που εισερχεται και τελικα να βρεθει στα καρτερ σαν μιγμα πια βεβαια.Ετσι μπορει να μην χρειστει να χαλασουμε τα καρτερ μας και να αγορασουμε αδικα την ριντιερα του WR.

Συγνωμη για το μεγαλο post.:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω αντιπυρικα χρωματα για να βαψω τα καπακια του κινητηρα. Δεν εχω παει σε καποιο μαγαζι αποκλειστικα με χρωματα για να ρωτησω πιο ειδικα αλλα αυτα που εχω δει ειναι σε spray και μονο σε συγκεκριμενα χρωματα οπως μαυρο, καφε και γκρι. Θα ηθελα να τα βαψω ενα μελι-χρυσαφι χρωμα σαν την φωτογραφια. Γνωριζεται αν υπαρχoυν περισοτερες επιλογες χρωματων και που μπορω να τα βρω;

 

http://3.bp.blogspot.com/_6uf475reQaY/R-9QNeSMWdI/AAAAAAAAAOo/E3YYmh15u9Y/s400/125zred.jpg

Link to comment
Share on other sites

αντιπυρικο? σαν ματ δήλαδη με αντοχή στις θερμοκράσιές? καλύτερα κανε το καπακί του συμπλέκτη νίκελ διχνεί πιο ομορφο. απλα με τον καιρό σπαει και μετα θελεί ξανα , οπώς και το δικό μου
Link to comment
Share on other sites

αντιπυρικο? σαν ματ δήλαδη με αντοχή στις θερμοκράσιές? καλύτερα κανε το καπακί του συμπλέκτη νίκελ διχνεί πιο ομορφο. απλα με τον καιρό σπαει και μετα θελεί ξανα , οπώς και το δικό μου

 

αντιπυρικο δηλαδη καλα το ειπες ν αντεχει στις θερμοκρασιες. Δεν θελω νικελ δεν μ αρεσει...

Link to comment
Share on other sites

κατί σαν ματ είναι απλά εχει αυτήν την ιδιοτητά. παντώς σε μάγαζια με χρώματα για αυτόκινητα θα βρείς αυτο που θες και σε σπρέι ετοιμό αλλα και κουτί. από τιμή ισώς είναι πιο ακρίβο κ δεν είμαι σιγουρός για την δίαθεσιμοτητα του και την ποικιλία του στα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

geia sas paides! Prwth fora ine pu grafw edo pera. Loipon ime 15 xrwnon k egw exw auto tomikrovio pu legete z. enas filos m mu pulaei to diko t zet 1000 eurw, ine se kalh katastash ,kainurio pistonh ine 57ari . k 8a to paw sto sinergio na to dw vevaia . ti lete paides aksizi na to parw k na kanw tn kavla m?
Link to comment
Share on other sites

geia sas paides! Prwth fora ine pu grafw edo pera. Loipon ime 15 xrwnon k egw exw auto tomikrovio pu legete z. enas filos m mu pulaei to diko t zet 1000 eurw, ine se kalh katastash ,kainurio pistonh ine 57ari . k 8a to paw sto sinergio na to dw vevaia . ti lete paides aksizi na to parw k na kanw tn kavla m?

 

Γραφε με Ελληνικα,εχεις ξαναοδηγησει ποτε μηχανακι με συμπλεκτη????Αμα εχεις καποια εμπειρια,πηγαινε και ριξε μια ματια με τον μηχανικο σου και αμα ειναι καλο παρτο.Καλα ειναι ενα χιλιαρικο.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μ δν εχω οδιγιση με σιμπλεκτι .θα πιγενω με σε ανοιχτα μερη για οδιγιση κ σιγα σιγα θα το μαθω
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μ δν εχω οδιγιση με σιμπλεκτι .θα πιγενω με σε ανοιχτα μερη για οδιγιση κ σιγα σιγα θα το μαθω

 

Θα δυσκολευτεις αρκετα μεχρι να μαθεις με συμπλεκτη φιλε.Πρωτα οδηγας καποιου φιλου σου και μετα περνεις δικο σου.Οπως και να εχει αγορασε σε το και θα το μαθεις.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα δυσκολευτεις αρκετα μεχρι να μαθεις με συμπλεκτη φιλε.Πρωτα οδηγας καποιου φιλου σου και μετα περνεις δικο σου.Οπως και να εχει αγορασε σε το και θα το μαθεις.

 

δεν ειναι δυσκολο αν το κανει 2-3βολτες τελος το εμαθε;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δυσκολο αν το κανει 2-3βολτες τελος το εμαθε;)

 

Οτι θα το μαθει θα το μαθει,αλλα αν πεταχτει ενα αμαξι μπροστα του τι κανει???Λογικα θα πατησει μπρσοτινο και μετα αντε γεια.Εγω οδηγαω μηχανακια 3 χρονια τωρα και ενα kazer 115 δεν μπορω να το οδηγησω σωστα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλα υπερβαλεις τωρα λιγο και συ...

 

Για εμενα λες???Συγγνωμη αλλα ετσι ειναι.Νομιζεις οτι ενα παιδι αμα παρει ενα μηχανακι με συμπλεκτη θα το μαθει γρηγορα???Ειδικα Ζ125 που αμα φαει κανα σασμαν θα τρεχει σαν το Βεγγο????Και να ελεγα πως ηταν σε κανα χωριο οπως εγω να ελεγα ενταξει,ομως μεσα στην Αθηνα που

 

1:Yπαρχουν μπατσοι και αμα δουν μηχανακι με φασαρια κατα πασα πιθανονοτητα να το σταματησουν και παει δικαστιριο για διπλμωα

 

2:Nα τον τρακαρει καποιος νταλικιερης-ταξιτζης-παππους-γυναικα που μιλαει στο τηλεφωνο.

 

3:Na τρακαρει ο ιδιος με καποιο αλλο αμαξι η κολονα μονο και μονο επειδη δεν εχει εμπειρια.

Οπως και να εχει αμα εχει μυαλο και υπομονη πιστευω σε μερικους μηνες θα προσαρμοστει στην οδηγηση και θα το μαθει καλα.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ σωστος,εδω κ στα χωρια π ειμαστε γινονται ποσα ατυχηματα...εγω οδηγαω πολυ καιρο με συμπλεκτη και μπορει καμια φορα αν μ σβησει,η να αργησω να ξεκινησω την μηχανη...δν το μαθενεισ με την μια αυτο,θελει καιρο για να το μαθεις καλα

 

Ναι το ξεκινημα εινα το δυσκολο μετα αμα το αρχισεις ειναι ευκολο:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξεκινημα εινα το δυσκολο μετα αμα το αρχισεις ειναι ευκολο:O

 

ναι για φαντασου π.χ να εισαι στα φαναρια,κ να πασ να ξεκινησεις κ να σου σβησει....

Link to comment
Share on other sites

ναι για φαντασου π.χ να εισαι στα φαναρια,κ να πασ να ξεκινησεις κ να σου σβησει....

 

Ενταξει το Ζ εχει 6 σχεσεις και 1η εινα πολυ κοντη οποτε αμα αφησει τον συμπλεκτη αποτομα λιγο δυσκολο να του σβησει,ισως κανει καμια παντα χωρις να το θελει,μην πω να του φυγει και να τον ριξει στα πλαγια.

 

Το πρωτο μηχανακι με συμπλεκτη που οδηγησα ηταν ενα μπομπο Z50 τετραταχυτο με συμπλεκτη και ειχε πισω ενα γραναζι 45++ με κοντο ψαλιδι δεν μπορουσα να μην κανω σουζα.1η 2η σουζα χωρις να το θελω,και αμα οταν το εμαθα εκανα σουζα με 4η:blink:Και ηταν 50αρη μαμα με motosport.Δηλαδη αμα βαλεις πανω ενα racing μοτερ 60mm η 4 δεν θα παταει κατω καθολου:lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπενθυμίζω ότι ήδη ισχύει η απαγόρευση στο φόρουμ της γραφής τύπου sms..!!!

κ,τ,π κτλ δεν επιτρέπονται πια και τα αντίστοιχα ποστς διαγράφονται επί τη εμφανίση..!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το σαββατο το παω στον μηχανικο το ζετ κ αν ειναι καλο το πηρα. αλα παιδες ο πατερας μου ,μου ειπε αν θελω να παρω καινουριο αλα εγω θελω ζετ....
Link to comment
Share on other sites

στην κριση σου ειναι το τι θα παρεις... να ξερεις οτι θα τους ΓΔΥΣΕΙΣ τους γονεις σου με το ζ....

βεβαια αυτο αν το ηξερε ο πατερας σου δεν θα στο αγοραζε καν... :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

 

1:Yπαρχουν μπατσοι και αμα δουν μηχανακι με φασαρια κατα πασα πιθανονοτητα να το σταματησουν και παει δικαστιριο για διπλμωα

 

2:Nα τον τρακαρει καποιος νταλικιερης-ταξιτζης-παππους-γυναικα που μιλαει στο τηλεφωνο.

 

3:Na τρακαρει ο ιδιος με καποιο αλλο αμαξι η κολονα μονο και μονο επειδη δεν εχει εμπειρια.

Οπως και να εχει αμα εχει μυαλο και υπομονη πιστευω σε μερικους μηνες θα προσαρμοστει στην οδηγηση και θα το μαθει καλα.

 

Αυτα που κολλανε αν ξερει να οδηγαει με συμπλεκτη η οχι; μια εννοια εχει ο συμπλεκτης. ξερω κοπελια που δεν ειχε ξαναοδηγησει ποτε και εμαθε με συμπλεκτη. λογικο να σου σβησει μια δυο φορες αλλα οχι και ετσι οπως τα περιγραφετε. σε μιση ωρα τον συνηθιζεις και δεν σου 3ανασβηνει ποτε... ολα τ αλλα ειναι υπερβολες...

Link to comment
Share on other sites

στην κριση σου ειναι το τι θα παρεις... να ξερεις οτι θα τους ΓΔΥΣΕΙΣ τους γονεις σου με το ζ....

βεβαια αυτο αν το ηξερε ο πατερας σου δεν θα στο αγοραζε καν... :p

 

:lol::lol::lol: κατι ξερεις εσυ :p:D χαχαχ

το ζετακι ειναι σαν κουλοχερης μονο που δεν πεταει τα λεφτα αλλα τα ρούφαει. εχε υποψην :p

 

ε που θα παει θα το μαθω.

 

αν εισαι αποφασισμένος να το παρείς , παρτό . είναι πολύ δυνατα μηχανακια ποσο μαλλον για εναν αρχάριο . εγώ ποδήλατο μονο ηξέρα να κανώ και δεν ειχα οδήγησει μήχανακι μεχρι που πείρα το 1ο μου μήχανακι την τρέλα που ειχα απο την στιγμή που είδα ενα ζετακι στο σχολείο μου ενα χρονο πριν και ειχα πει πώς καποτε θα παρώ και εγώ ενα τετοιο.... το είχα παρει Τεταρτή πρώι . το βράδυ ειχά την πρώτη μου πτώση...ευτύχως δεν ηταν μοιραία, με εμάθε να οδήγω ουσιαστικα και οτι οι μα....κίες πληρωνονται και στις μηχανες συχνα μια φορα αρκει... το μήχανακι με πολύ ενοιαξε γιατι ηταν πρίν την ολοκλήρωτικη ανακατασκεύη που ηταν προγράμματισμενή. Aπο το

 

Να είσαι σιγουρος οτι θα πεσεις με το μήχανακι εκτός και αν το πειγενεις με 20km/h :P

 

αν θες μια συμβουλή : μην το ανοιξεις πανώ απο της ροπές το μήχανακι στα στένα.

εγώ παραλίγο να επεφτά πανώ σε αυτοκινήτο με 60 km/h.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που κολλανε αν ξερει να οδηγαει με συμπλεκτη η οχι; μια εννοια εχει ο συμπλεκτης. ξερω κοπελια που δεν ειχε ξαναοδηγησει ποτε και εμαθε με συμπλεκτη. λογικο να σου σβησει μια δυο φορες αλλα οχι και ετσι οπως τα περιγραφετε. σε μιση ωρα τον συνηθιζεις και δεν σου 3ανασβηνει ποτε... ολα τ αλλα ειναι υπερβολες...

 

Εννοειτε δεν κολλανε με τον συμπλεκτη.Γενικα το λεω:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...