Jump to content

[MOTO] Υamaha Ζ 125


pilotos_18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ...ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΤΕ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝ ΠΕΤΑΤΕ/ΠΟΥΛΑΤΕ ΤΙΣ ΜΑΝΙΣΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΦΑΡΜΑΣΤΗΚΕ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ Κ.Τ.Ε.Ο. ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ...
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ti italies kai vlakies tha pareis mia xeiropoiiti apo to nikolopoulo ego apo ekei tin pira kai mamaei kai se epidoseis kai se thorivo

 

Βγάζει και για dynamic ο Νικολόπουλος εξάτμιση?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

skeftika na valo kai ego xeiropoihth alla se periptosi pou valo thelo na exei to sxedio apo tin blade.. pou sinexizei to teliko eutheia pano... katalavaineis ti ennoo? sakis mc?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Prwto mou post sto forum! 8a h8ela na kalhsperhsw ton agaphto GreddyRX7(Swto, ciao) kai sth synexeia olous tou filous synforoumistes..

Eimai enas paneutyxhs katoxos Yamaha 125Z Supersport kai to agorasa kainourgeio pou me kanei to prwto kai teleutaio :) idiokthth tou!

 

To exw apo to 2001 kai exei perasei 2 stadia beltiwseis..sthn arxh karb-filtro-eksatmish(daytona filtro me tryphma sto kouti, Delotro 28mm kai eksatmish xeiropoihth apo to Nikolopoulo gia 8yrides-sympiesh tou 125 Kylidrou)! To epomeno stadio htan 8yridwma-sympiesh-"ftiaksimo" kefalhs, shkwma 8yridwn, allagh sto avans, reedakia carbon, mpouzi iridiou opou kai einai h twrinh tou fash sta mama panta kybika kai embolo! Paei arketa kala 8a elega gia mama mm an fantasthtai oti me 5h sta 450m pernaw me to koter sto terma kai to strofometro (hlektroniko 12000+rpm) me mama granazwma!

 

To kalokairi anametai nea beltiwsh auth th fora me kylindro apo TZR125 sta 57mm me pistoni mono elathrio pi8anon Vertex. H gewmetria tou 8alamou kaushs 8a allaksei me gnwmona th megisth apodosh stis psiles strofes opws kai oi 8yrides ka8ws kai h eksatmish 8a einai custom gia na "tairiazei". O kylindros 8a ftiaxtei se beltiwth sthn Ollandia se pagko rohs(exw oikogeneia ekei :) )Epishs h eksatmish kai kefalh 8a einai ftiagmena analoga gia ypsilo logo statikhs sympieshs gyrw sto 13,5-14:1. Epishs ekei 8a ftiaxtei kai oi eksatmish! To dyskolotero egxeirhma apo ola 8a einai h antikatastash tou mama strofalou me kapoiwn pou 8a exei mikroterh roph adraneias kai megalyterh antoxh kai opws fainetai ola dixnoun pros ton YZ125 pou exei 54.5mm me 57mm anoigma 8a eimai kapou sta 139cm^3! Telos h anafleksh 8a exei bolan PVL kai h hlektronikh 8a programatizetai analoga me th xrhsh, to carb Keihin PWK 34-36mm kai ta reed-reediera VForce3! Stoxos einai na ftasw ry8mous peristrofhs ths taksews twn 14000-15000rpm!!

 

To epomeno stadio apo auto 8a einai na ginei h eisagwgh sto strofalo8alamo me disko benzinhs kai oxi reed ka8ws kai na ginei injection me power commander programa ktl! Dyskolo..alla pisteuw oxi akator8wto!

 

Elpizw ola na pane kala..sto olo egxeirhma mhxanikoi 8a eimai egw kai o kollhtos mou kai eimai aisiodoksos gia to kalytero! Auta apo mena..elpizw na ta leme kai na antallasoume idees..

http://www.hpt-sport.com/images/136x.jpg

PORT TIME AREA CALCULATION

Link to comment
Share on other sites

Prwto mou post sto forum! 8a h8ela na kalhsperhsw ton agaphto GreddyRX7(Swto, ciao) kai sth synexeia olous tou filous synforoumistes..

Eimai enas paneutyxhs katoxos Yamaha 125Z Supersport kai to agorasa kainourgeio pou me kanei to prwto kai teleutaio :) idiokthth tou!

 

To exw apo to 2001 kai exei perasei 2 stadia beltiwseis..sthn arxh karb-filtro-eksatmish(daytona filtro me tryphma sto kouti, Delotro 28mm kai eksatmish xeiropoihth apo to Nikolopoulo gia 8yrides-sympiesh tou 125 Kylidrou)! To epomeno stadio htan 8yridwma-sympiesh-"ftiaksimo" kefalhs, shkwma 8yridwn, allagh sto avans, reedakia carbon, mpouzi iridiou opou kai einai h twrinh tou fash sta mama panta kybika kai embolo! Paei arketa kala 8a elega gia mama mm an fantasthtai oti me 5h sta 450m pernaw me to koter sto terma kai to strofometro (hlektroniko 12000+rpm) me mama granazwma!

 

To kalokairi anametai nea beltiwsh auth th fora me kylindro apo TZR125 sta 57mm me pistoni mono elathrio pi8anon Vertex. H gewmetria tou 8alamou kaushs 8a allaksei me gnwmona th megisth apodosh stis psiles strofes opws kai oi 8yrides ka8ws kai h eksatmish 8a einai custom gia na "tairiazei". O kylindros 8a ftiaxtei se beltiwth sthn Ollandia se pagko rohs(exw oikogeneia ekei :) )Epishs h eksatmish kai kefalh 8a einai ftiagmena analoga gia ypsilo logo statikhs sympieshs gyrw sto 13,5-14:1. Epishs ekei 8a ftiaxtei kai oi eksatmish! To dyskolotero egxeirhma apo ola 8a einai h antikatastash tou mama strofalou me kapoiwn pou 8a exei mikroterh roph adraneias kai megalyterh antoxh kai opws fainetai ola dixnoun pros ton YZ125 pou exei 54.5mm me 57mm anoigma 8a eimai kapou sta 139cm^3! Telos h anafleksh 8a exei bolan PVL kai h hlektronikh 8a programatizetai analoga me th xrhsh, to carb Keihin PWK 34-36mm kai ta reed-reediera VForce3! Stoxos einai na ftasw ry8mous peristrofhs ths taksews twn 14000-15000rpm!!

 

To epomeno stadio apo auto 8a einai na ginei h eisagwgh sto strofalo8alamo me disko benzinhs kai oxi reed ka8ws kai na ginei injection me power commander programa ktl! Dyskolo..alla pisteuw oxi akator8wto!

 

Elpizw ola na pane kala..sto olo egxeirhma mhxanikoi 8a eimai egw kai o kollhtos mou kai eimai aisiodoksos gia to kalytero! Auta apo mena..elpizw na ta leme kai na antallasoume idees..

 

 

 

Βρε βρε βρέ σάν τα χιόνια! ΚΑΛΟΣ ΤΟΝ!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

geia sou file thoma.sou euxomai na petixei auto pou thes na kaneis an k fainetai poli diskolo.ithela na mou peite ti granaz na valo sto z mou gia 500 me 600 metra.to mixanaki mou einai 185cc me kilindro apo wr k mamisia strofalompiela.tou exo ena 40 piso tora k spaei poli eukola.tha elega gia ena 36 me 37 e;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος ερθει Ροδο με το μηχανακι του κ θελει να κανονισουμε καμια κοντρα με το Ζ αν κ δεν το συμβουλευω!

DINAMIC FUN

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest yamaha_z
Vazeis xeiropoihth kai prin tis 5000 strofes sernetai giafto kaneis 2 thirides kai 2 aloga parapano +1000 strofes kai eisai entaksei kai an thes to peirazeis peraitero kalitera paei h manisia kata ti gnomi mou
Link to comment
Share on other sites

geia sou file thoma.sou euxomai na petixei auto pou thes na kaneis an k fainetai poli diskolo.ithela na mou peite ti granaz na valo sto z mou gia 500 me 600 metra.to mixanaki mou einai 185cc me kilindro apo wr k mamisia strofalompiela.tou exo ena 40 piso tora k spaei poli eukola.tha elega gia ena 36 me 37 e;

 

Se euxaristw poly gia ta kala sou logia! to mhxanaki sou poses strofes anebazei? apo pou mexri pou apodidei ta megista? 8a htan kalo na mas peis gia na mporesoume na boh8hsoume kapws! otan les spaei poly eukola sta posa metra ennoeis?

http://www.hpt-sport.com/images/136x.jpg

PORT TIME AREA CALCULATION

Link to comment
Share on other sites

Vazeis xeiropoihth kai prin tis 5000 strofes sernetai giafto kaneis 2 thirides kai 2 aloga parapano +1000 strofes kai eisai entaksei kai an thes to peirazeis peraitero kalitera paei h manisia kata ti gnomi mou

 

Ti akribws 8elei na pei o poihths edw?! giati egw proswpika de katalaba tpt!:!: :!: :!: :!:

http://www.hpt-sport.com/images/136x.jpg

PORT TIME AREA CALCULATION

Link to comment
Share on other sites

filoi moy kaloi to rs exei 36 alogakia. einai ydropsikto ki kyriarxi i 2xronila.mamai kai dernei mamisio. ki an einai na riksis 2000eyropoyloa to kanis piraulo ki apogionesai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

file zed 150 thelo na ksero an einai to z soy gnisio i peiragmeno giati to rs moy den tha to aggikso katholoy.an eisai mexri 160cc trexoyme kanena provlima.alla ti ennois me to aeropsikto i idropsikto?

 

file venividivici sti rodo poloyntai z se logikes times.omos exoyn piraxti, oxi tipota spoydaio.kamia eksatmisi, kana karmpirateri...

 

Agaphte madloufos,

 

to Zhta einai ena mhxanaki opou apo mama o 8alamos kaushs tou kai 8yrides exoun tetoia gewmtria outos wste na mhn exoun poly isxy oi kinhthres tous! exei xamhlh sympiesh kleistes 8yrides kai genika ftiaxthke oxi me toso megales epidoshs logo skeletou pou den pauei an kai me plaisio dyo dokwn na einai papi..se kamia periptwsh den exei sthsimo motosykletas opws exei to RS!

 

Ta Zakia einai eidh epikindyna grhgora apo mama kai me mono 17,5hp (ta misa apo to RS)! Bebaia..kai to RS exei kapoies ekdoshs periorismenes an de kanw la8os..me kofth sthn hlektronikh o opoios den afhnei th balida metablhths eksagwghs na anoiksei meta apo ena orismeno shmeio..kai an kanw la8os einai periorismena sta 15hp! Auto exei na kanei me kapoies nomo8esies ktl ktl EURO! To Z me to mama kylindro an "FTIAXTEI" swsta, epishs kefalh, pistoni(planisma apo panw) ktl ktl..kai allaksei h gewmetria tou 8alamou kaushs kai ginei san auth tou RS TZR KR me mia swsth eksatmish, trofodosia kai anafleksh..8a apodosei thn isxy pou exei to RS! bebaia de 8a mporei na paei tsita olh mera logo tou oti den einai ydropsikto..alla de shmainei oti de mporei na paei oso ena RS! se kamia periptwsh to ftiaksimo auto den exei na kanei me perissotera kybika! ws paradeigma mporw na ferw to diko mou to Z opou..eimai me mama KYBIKA kai me TZR mama sfazomai agria! epeidh o kylindros, kefalh, pistoni reumata einai ftiagmena me thn idia filosofia.. "apodosei sta psila.".to moter me mama pragmata (alla ftiagmena) pianei ropes apo tis 8500+rpm(me 2a) mexri 12000+! de douleuei trelh sympiesh kapou sto ~10,5:1 einai..kai paei arketa kala!

To metro sygkriseis pou e8eses parapanw gia th kontra oti an einai mexri 160cc aeropsykto den exei problhma einai kata emena la8os! mporei na petyxeis kanena aeropsikto kai xwris kybika kai na sou ti kanei th zhmia!

Gia na kleisw..8a prepei na ksereis oti to RS de pairnei toso poly beltiwsh me ta mama pragmata dioti apodidei eidh poly apo mama! meta pas gia yperkybismo ktl..mias kai o kylindros tou apodidei sxedon ta megista gia 125cc! ektos kai an 8a to exeis 125 me agwnisthkh benzina..ekei allazei to pragma! Auto pou 8elw na tonisw allh mia fora einai..mhn eisai sigouros oti epeidh blepeis Z me mama kylindro oti de paei!

 

Auta apo emena kai entelws filika,

8wmas

http://www.hpt-sport.com/images/136x.jpg

PORT TIME AREA CALCULATION

Link to comment
Share on other sites

paidia ti kiriaki tha paw kontra ena modenaki tha to vgaloume kai video

Τι φοράς και τι φοράει?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Gia xara paidia eimai kainourgios.o xaderfos mou exi pisteuo to pio grigoro Z stin thess min po stin ellada kai ipervalo kai to leo giati akoma kai 400 vgazi................Ena tha sas po me 4i exi posa xiliometra lete???202km me 4i...Tin 5i kai tin 6i thin tis kani arage???:) :)
Link to comment
Share on other sites

5 kai 6i sta thimaria, giati apla me to papi,apo aerodinamiki kai mono den mporei na sinexisei... Kai 202km PRAGMATIKA mono se gremo kai me eunoiko tifona apo piso... Ta km den einai karameles...

PORSCHE BoxsterS 3.2

Mini CooperS

KAWASAKI ZX10 07 muzzy's full exhaust, PCIII, K&N

Είμαι πλέον ευτυχισμένος.....:D

Link to comment
Share on other sites

5 kai 6i sta thimaria, giati apla me to papi,apo aerodinamiki kai mono den mporei na sinexisei... Kai 202km PRAGMATIKA mono se gremo kai me eunoiko tifona apo piso... Ta km den einai karameles...

an pareis to motoextreme exei ena z 60 aloga kai leei 210 km pragmatika kai ekeinos me z 250 (rgv) leei 230 etsi lene

sakis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...