Jump to content

Το ξεζούμισμα της νοσταλγίας και ο λάθος τρόπος προσέγγισης των πραγμάτων


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

aptaliko, ξανά η αρχική μου απορία: το ζητούσε ή δεν το ζητούσε ο κόσμος το συγκεκριμένο ξαναζεσταμένο φαγητό; Ποιος το κατέστησε "μύθο", "θρύλο" και όλα τα συναφή, που ακολουθούνται επί χρόνια με το "ξαναβγάλτε το". Δηλαδή εντάξει, αν έχεις ξαναδεί τέτοιο πράγμα να έχει γίνει με άλλο κινητό σε φόρα, κοινωνικά δίκτυα, μέμε κλπ, πάω πάσο. Αλλά εγώ δεν έχω δει να έχει ξαναγίνει τέτοιο πράμα με κανένα μοντέλο που και ΠΟΛΥ πιο όμορφα μοντέλα από τα παλιά υπάρχουν της Νόκια και καλύτερα (και τέλος πάντων, εγώ όταν μια φορά με ξύπνησε και δεν ήθελα να σηκωθώ και το πέταξα μέσα στον ύπνο μου στον τοίχο, έσπασε η οθόνη του, οπότε και για πια αθάνατη ανθεκτικότητα λυσσάξαμε όλοι;.)

 

Αν θέλουμε να προσάψουμε κάποιο "κατηγορώ" για ξαναζεσταμμένα φαγητά, θεωρώ πως τουλάχιστον στον χώρο των κινητών, αυτή είναι σίγουρα η μία και μοναδική φορά που είναι παράλογο να το προσάπτουμε στην εταιρία.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

apVga πιο σωστά και ολοκληρωμένα δεν θα μπορούσα να το θέσω (#24)

 

aptaliko το N82 αν υπήρχε ακόμα στην κατοχή μου δεν θα το είχα στο συρτάρι...μη σου πω ότι θα το χρησιμοποιούσα και σαν βασικό σε κάποιες περιπτώσεις! Ήταν το high-end εκείνης της εποχής, αλλά πλέον δεν μπαίνουν τέτοια specs σε feature phones (Wi-Fi, Xenon κλπ.)

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το 3310 αλλά αν έβγαζε η VW το beetle όπως ήταν τότε με τα βασικά του σήμερα θα έκανε τρελές πωλήσεις...

Τίποτε δεν θα έκανε! Ήδη η καινούργια κάνει...

Το ίδιο θα συνέβαινε και με το 3310! Γιατί να αγοράσει κάποιος το ίδιο ακριβώς, όταν οι πολλοί ακόμα το έχουν από τα παλιά;

Μια χαρά το βρίσκω το νέο 3310 και όχι <<3310>> ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα χτυπάει στη νοσταλγία. Θα μπορούσε να το ονομάσει με άλλο όνομα και να λέμε ότι μοιάζει με το παλιό 3310, όπως και εκείνο έμοιαζε στο 3210 κ.ο.κ.. Στα χαρακτηριστικά ας πούμε θα έχει διαφορά από ένα 230; Όχι. Ποιός ο λόγος να τρέξουν όλοι να το αγοράσουν;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα χτυπάει στη νοσταλγία. Θα μπορούσε να το ονομάσει με άλλο όνομα και να λέμε ότι μοιάζει με το παλιό 3310, όπως και εκείνο έμοιαζε στο 3210 κ.ο.κ.. Στα χαρακτηριστικά ας πούμε θα έχει διαφορά από ένα 230; Όχι. Ποιός ο λόγος να τρέξουν όλοι να το αγοράσουν;

Καμία σχέση. Πιο ψηλό ήταν το 3210! Με το 3330 είναι ίδιο, το οποίο είχε και wap τότε!

Που το παράξενο; και οι αυτοκινητοβιομηχανιες στη νοσταλγία χτυπάνε. Απλα στα κινητά πρωτοτύπησε η Nokia!

Στη νοσταλγία χτυπάνε, αλλά κανένας δεν φτιάχνει το ίδιο με το πρωτότυπο. Λογικό δεν είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Πιο ψηλό ήταν το 3210! Με το 3330 είναι ίδιο, το οποίο είχε και wap τότε!

Που το παράξενο; και οι αυτοκινητοβιομηχανιες στη νοσταλγία χτυπάνε. Απλα στα κινητά πρωτοτύπησε η Nokia!

Στη νοσταλγία χτυπάνε, αλλά κανένας δεν φτιάχνει το ίδιο με το πρωτότυπο. Λογικό δεν είναι;

 

Φυσικά και είναι λογικό και πιθανότατα να το πάρω κι εγώ για τον πατέρα μου, αλλά με χαλάει λιγάκι το ίδιο name... Btw είχα και το 3330 ! :lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι λογικό και πιθανότατα να το πάρω κι εγώ για τον πατέρα μου, αλλά με χαλάει λιγάκι το ίδιο name... Btw είχα και το 3330 ! :lol:

Πως να το ονόμαζαν δηλαδή; Μπορεί στο σχέδιο να μην είναι ολόιδιο με το πρωτότυπο, αλλά το όνομα πρέπει να είναι. Αλλιώς πως θα χτυπήσει στη νοσταλγία αν είναι όλα διαφορετικά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...