Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά εχει θεματακια το doze. Ειδικά αν βάλεις custom kernel ή/και τροποποιήσεις το πότε μπαίνει το doze
Link to comment
Share on other sites

χαιρετίζω την παρέα!

 

με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό. Το έχει πάρει κανείς απο εδώ?

http://youhou.gr/Xiaomi-Redmi-Note4-EU-(32GB)Black?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=fbpost08_05

Λεει οτι εχει την 800αρα και εχει και δυο χρονια εγγύηση. δεν λεει ομως τι ρομ εχει, θα προτιμούσα να εχει official global να μην βαζω ρομ και updates καθε εβδομάδα. Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα περα απο αυτα τα πανακριβίξ της infoquest (germanos, public klp)?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ωοοοοο... Τι κόλπο είναι αυτό;; Με ενδιαφέρει κι εμένα αν δουλεύει....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το παρήγγειλα και το περιμενω. Για να δούμε... Αν δουλεύει δεν το πουλάω για το 4/64

Link to comment
Share on other sites

update! Κατάφερα να το φτιάξω, τώρα όμως δεν ανάβει το led στις ειδοποιήσεις για μήνυμα στο messenger. Please heeeelp

 

Από τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων μπορείς να ορίσεις ξεχωριστά σε κάθε εφαρμογή τα ήδη των ειδοποιήσεων που θες. Δες μήπως απενεργοποίησες κατά λάθος το led στο messenger. Αν δεν γίνει τίποτα δοκίμασε να κάνεις μια διαγραφεί της cache της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ απο κωτσόβολο. Έχει αισθητήρα samsung και μένα. Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επιλογή μου. Έρχομαι απο LG G3 και το xiaomi μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορο. Η οθόνη του πολύ καλή και φωτεινή (πιο ωραία απο του LG). Αυτό που με έχει εκπλήξει πολύ ευχάριστα είναι η μπαταρία του. Καμία σχέση με του LG. Σχετικά με την κάμερα δεν είμαι ειδικός. Νομίζω για ενα μέσο χρήστη είναι μια χαρά. Δεν έχω δοκιμάσει νυχτερινή λήψη που από ότι λενε δεν είναι και η καλύτερη.

Έχει κανείς να προτείνει tempered glass και θήκη για άμεση παραλαβή από ελληνικο κατάστημα (Αθήνα)?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με τις κλήσεις του? Έχω WIND, και ορισμένες φορές ο συνομιλητής μου δεν με ακούει, η εγώ αυτούς. Ξαφνικά όμως, μπορεί στα 20 δευτερόλεπτα η πχ στα 2 λεπτά. Στο Motorola g2 που είχα πριν δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

 

ΕΓΩ ...παει για πουλημα δυστηχως,εκει που μιλαω ξαφνικα δεν με ακουει κανεις ,σοβαρο προβλημα πιθανον λογο αναβαθμισεις στην 8.2.4

αλλα μεχρι να ξαναγινει αναβαθμιση θα χανουμε κλησεις ;

 

Είχα κι εγώ 2 κλήσεις στις οποίες δεν άκουγα και δεν με άκουγαν. Μάλλον είναι πρόβλημα της ROM . Το δικό μου έχει 8.2.2 . Αν μπορείτε επιβεβαιώστε όσοι έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις ότι έχετε μία από τις τελευταίες ROM που αποσύρθηκαν . Αν είναι θέμα ROM θα του βάλω την 8.1.15 που δεν έχει προβλήματα ή την 8.2.5 αν έχουν διορθωθεί τα προβλήματα των προηγούμενων.

 

Και το έπαθα χθες πρώτη φορά ξαφνικά ο άλλος δε με άκουγε ενώ εγώ τον άκουγα καμπάνα. Έχω την 8.2.4 κι εγώ.

 

OTA update σήμερα, ήρθε η 8.2.5.0!

Στο changelog έλεγε bug fixes. Θα φανεί αν λύθηκε το θέμα με το bluetooth στις κλήσεις.

 

με τη region είσαι; εγώ και ελληνικά και Ινδία που δοκίμασα δε βγάζει κάποιο update

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις γίνονται αυτόματα ή πρέπει να τις κάνω εγώ;

Αν είναι να μείνω στην 8.2.2.0 που εχω

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερώσεις γίνονται αυτόματα ή πρέπει να τις κάνω εγώ;

Αν είναι να μείνω στην 8.2.2.0 που εχω

 

σε εμενα δεν ηρθαν αυτοματα παντως.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και το περιμενω. Για να δούμε... Αν δουλεύει δεν το πουλάω για το 4/64

Ενημέρωσε με φίλε, έστω και με πμ.... Με ενδιαφέρει κι εμένα για τον ίδιο λόγο ακριβώς!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

*Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition 5.5-inch 4GB RAM 64GB ROM Snapdragon 625 Octa-core 4G Smartphone (1148122,παρήγγειλα αυτό αποτι ειδα εχει 800αρα μπάντα σε μαύρο το παράγγειλα. εχω κ το νοτε4 με xelio10core σε γκρι ειπα να δω το σναπ τι κάνει.το νοτε4 με τον 10core εβγαλε antutu 84903,το ταμπλετ που έχω note 10.1 lte2014 εντισιον επιασε 59556 αλλα με καλύτερο σκορ στο διάβασμα ραμ κ στο antutu3d ενα κλικ καλύτερό το xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε με φίλε, έστω και με πμ.... Με ενδιαφέρει κι εμένα για τον ίδιο λόγο ακριβώς!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Παιδιά μία χαρά δουλεύει αυτό το έχουν κάνει πολλά παιδιά και υπάρχουν αρκετά βιντεάκια απλά το πρόβλημα είναι το αισθητικό αποτέλεσμα δυστυχώς. Έχω παραγγείλει κι εγώ μαζί με το κινητό αλλά δεν έχει φθάσει ακόμα οπότε θα πω εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία χαρά δουλεύει αυτό το έχουν κάνει πολλά παιδιά και υπάρχουν αρκετά βιντεάκια απλά το πρόβλημα είναι το αισθητικό αποτέλεσμα δυστυχώς. Έχω παραγγείλει κι εγώ μαζί με το κινητό αλλά δεν έχει φθάσει ακόμα οπότε θα πω εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο από τα 3 ταιριάζει στο δικό μας Redmi Note 4X; Το micro, το mini ή το nano;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα 3 ταιριάζει στο δικό μας Redmi Note 4X; Το micro, το mini ή το nano;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Σίγουρα ταιριάζει αυτό που μπαίνει σε nano sim και βγάζει υποδοχή για nano έτσι είδα στα βίντεο και πήρα αυτό. Βέβαια αφού το παρήγγειλα σκέφτηκα ότι αφού μπαίνει σε nano ότι και να βγάζει πάλι θα κάνει λογικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ταιριάζει αυτό που μπαίνει σε nano sim και βγάζει υποδοχή για nano έτσι είδα στα βίντεο και πήρα αυτό. Βέβαια αφού το παρήγγειλα σκέφτηκα ότι αφού μπαίνει σε nano ότι και να βγάζει πάλι θα κάνει λογικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να βάλουμε δηλαδή microSD κάρτα μνήμης, παίρνουμε το nano σε nano;

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε δηλαδή microSD κάρτα μνήμης, παίρνουμε το nano σε nano;

 

Sent from my Redmi Note 4x using Tapatalk

επειδή δε το έχω δοκιμάσει ο ίδιος πέρα από το nano σε nano που έχω δει σε βίντεο δε μπορώ να σου πω για τα υπολοιπα. Στο redmi note 3 έπαιζαν κανονικά πάντως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αυτονομία, όχι σε ώρες οθόνης αλλά σε κατάσταση αναμονής πόσο % χάνει ανά ώρα περίπου; σε χρήση μικτή και σπίτι με Wi-Fi αλλά και έξω με 4G

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία χαρά δουλεύει αυτό το έχουν κάνει πολλά παιδιά και υπάρχουν αρκετά βιντεάκια απλά το πρόβλημα είναι το αισθητικό αποτέλεσμα δυστυχώς.

 

Γιατι το αισθητικο αποτελεσμα ειναι χαλια?

Οκ, χωρις θηκη το καταλαβαινω, αλλα αν το εχω σε μια θηκη, θα υπαρχει καποιο προβλημα? Δεν κρυβεται?

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο ίδια δεν είναι? Και το πρώτο snapdragon έχει. 28500ca0188e816217ed5531074fc628.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο post το διαβαζει κανενας; Μην κανουμε ξανα τις ιδιες ερωτησεις ρε παιδια.

Πες τα γιατί τόσα χρόνια δεν με έχουν στείλει για banάκι....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...