Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Google camera με ενεργό hdr+. Ότι οδηγίες θες θα τις βρεις στο πρώτο μήνυμα. Θα χρειαστεί ρουτάρισμα.

 

Δοκίμασε βέβαια να τραβήξεις 3-4 φωτο μηπως σου βγαίει απλά κουνημμένη.

 

ενταξει . σ ευχαριστω.αυτες που εβγαλα χτες ηταν σχετικα με χαμηλο φωτισμο, στο νυχτωμα.οσο πιο σταθερα μπορουσα.

Αλλα βγηκαν ολες θολες.Σαν κουνημενες.χερι εχω σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει . σ ευχαριστω.αυτες που εβγαλα χτες ηταν σχετικα με χαμηλο φωτισμο, στο νυχτωμα.οσο πιο σταθερα μπορουσα.

Αλλα βγηκαν ολες θολες.Σαν κουνημενες.χερι εχω σταθερο.

 

Δεν είναι μόνο το χέρι αλλά και το κράτημα. Επειδή τραβάει αστραπιαία, τρώει και το τράνταγμα από το πάτημα του κουμπιού. Δες λίγο και την απάντηση μου στο jimlost.

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως εγραψα με το περσινό νοτε 3 με τον snap 650 είναι παντου γρηγορότερο απο το π9. Φανταζομαι οτι και το νοτε έστω με τον 625 δεν μπορει να υστερεί
Ο snapdragon 650 είναι πιο γρήγορος απο τον snapdragon 625.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μου είναι πολύ μπλε , πολύ όμως . Δεν διορθώνεται ούτε με τις ρυθμίσεις 70
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ο snapdragon 650 είναι πιο γρήγορος απο τον snapdragon 625.

 

Σε εμπειρία χρήσης δεν διαφέρουν ιδιαίτερα. Σε gaming είναι οι μεγαλύτερες διαφορές και ίσως καμια βαριά σελίδα που θα την φορτώσει πρώτο. Στο ανοιγμα εφαρμογών είναι παρόμοια.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμπειρία χρήσης δεν διαφέρουν ιδιαίτερα. Σε gaming είναι οι μεγαλύτερες διαφορές και ίσως καμια βαριά σελίδα που θα την φορτώσει πρώτο. Στο ανοιγμα εφαρμογών είναι παρόμοια.
Έχεις δικιο φίλε, τα έχω και τα δύο για αυτό το ειπα. Ι διαφορά είναι ελάχιστη, και μπορείς να δεις τι διαφορά αμα τα βάλεις δίπλα-διπλα.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο φίλε, τα έχω και τα δύο για αυτό το ειπα. Ι διαφορά είναι ελάχιστη, και μπορείς να δεις τι διαφορά αμα τα βάλεις δίπλα-διπλα.

 

Το είχα και γω παλαιότερα το note 3 pro. Ωραίο κινητό και αυτό. Γενικά η σειρά redmi note είναι εξαιρετικά vfm. :)

Link to comment
Share on other sites

Ορισμενοι εδω μεσα δεν ξερω η δε μπορω να φανταστω τι ζορια τραβανε και συγκρινουν ασχετες συσκευες σε αυτη την κατηγορια τιμης. Εγω πρωτη φορα πήρα ξιαομι αλλα οχι τελευταια γιατι πολυ απλα το κινητακι δεν παίζεται ειναι τιμιο σε ολα του εκτος της μετριας καμερας σε λιγο φως ειδικα, αλλα δε το πηρα να τραβαω γαμους.

Οποτε μη καθεστε να απαντατε σε καθε δυσαρεστημενο γιατι πχ στο ταδε παιχνιδι κολλαει κανα frame η δε βγαζει σε σπηλια τις νυχτεριδες κοκ. Το θεμα ειναι οτι τα κανει ολα και συμφερει εξαλου τέλειο κινητο δεν υπαρχει ειδικα σε τετοιες τιμες. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ορισμενοι εδω μεσα δεν ξερω η δε μπορω να φανταστω τι ζορια τραβανε και συγκρινουν ασχετες συσκευες σε αυτη την κατηγορια τιμης. Εγω πρωτη φορα πήρα ξιαομι αλλα οχι τελευταια γιατι πολυ απλα το κινητακι δεν παίζεται ειναι τιμιο σε ολα του εκτος της μετριας καμερας σε λιγο φως ειδικα, αλλα δε το πηρα να τραβαω γαμους.

Οποτε μη καθεστε να απαντατε σε καθε δυσαρεστημενο γιατι πχ στο ταδε παιχνιδι κολλαει κανα frame η δε βγαζει σε σπηλια τις νυχτεριδες κοκ. Το θεμα ειναι οτι τα κανει ολα και συμφερει εξαλου τέλειο κινητο δεν υπαρχει ειδικα σε τετοιες τιμες. :)

Σε όλα είσαι σωστός ;)

Να προσθέσω οτι και στο Note 8 που θα κυκλοφορήσει αυτές τις ημέρες και κοστίζει 1000+€ του λείπουν πράγματα όπου μερικα απο αυτα του λείπουν τα εχει το redmi note 4 :p :p

Ας πούμε το ραδιο;

Ας πούμε και το ir blaster;

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

140€ το πήρα πριν λίγο καιρό για φίλο από Κίνα τι να λέμε τώρα, έχει πάθει την πλάκα του με το τηλέφωνο, όσο και να έψαξα σε αυτά τα λεφτά δεν βρήκα τίποτα καλύτερο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro (omega) χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις. Αξίζει η ιστορία;

 

Έχει ποστάρει αποτελέσματα ο @Antretng με φωτογραφίες και λοιπά οπότε μπορείς να κρίνεις. Για μένα αξίζει. Αλλά μην περιμένεις ότι θα δεις και άλλη κάμερα. Αλλά υπάρχει βελτίωση

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει ποστάρει αποτελέσματα ο @Antretng με φωτογραφίες και λοιπά οπότε μπορείς να κρίνεις. Για μένα αξίζει. Αλλά μην περιμένεις ότι θα δεις και άλλη κάμερα. Αλλά υπάρχει βελτίωση

 

Βασικά αν σε μακρυνό πλάνο χαμηλού φωτισμού δεν κάνεις tap to focus σε κατι μακρυνό φωτεινό παίζει να βγει και χειρότερη απο τη stock αφού δυσκολεύεται λιγο στο νετάρισμα. Αλλά ευελπιστούμε να βελτιωθεί κάποια στιγμή δεδομένου ότι βγαίνουν συνεχώς νέες εκδόσεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους του REDMI NOTE 4X (Γιατί με αυτό το όνομα ψωνίζουμε απο EBAY)

Έχω ψωνίσει και δοκιμάσει τις παρακάτω θήκες και τζαμάκια:

 

http://www.ebay.com/itm/Full-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X-Global-Version/292208614723?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=591134336957&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Soft-Silicone-TPU-Matte-Shockproof-Slim-Case-Cover/222590009865?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521430629006&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Shockproof-Hard-PC-Matte-Slim-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Phones/122676073216?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=423086251758&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Στα τζάμια προστασίας η διαφορά με το 4 (ΜΤΚ) είναι στην θέση της τρύπας για το LED ειδοποιήσεων (στο 4Χ είναι αριστερά, στο 4 είναι δεξια)

Επίσης τα τζάμια FULL COVER καλύπτουν όλη την επιφάνεια της οθόνης χωρίς κενά και χωρίς αέρα.

όποιος ενδιαφέρεται για άμεση αγορά (δέν κάνω διαφήμιση, απλά όταν πήρα το τηλέφωνο έπρεπε να αγοράσω άμεσα τζάμι) θα βρεί στο MEGASTORE (Σωκράτους 22) στήν τιμή των 5€ (επιδέχεται παζάρια)

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους του REDMI NOTE 4X (Γιατί με αυτό το όνομα ψωνίζουμε απο EBAY)

Έχω ψωνίσει και δοκιμάσει τις παρακάτω θήκες και τζαμάκια:

 

http://www.ebay.com/itm/Full-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X-Global-Version/292208614723?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=591134336957&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Soft-Silicone-TPU-Matte-Shockproof-Slim-Case-Cover/222590009865?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521430629006&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Shockproof-Hard-PC-Matte-Slim-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Phones/122676073216?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=423086251758&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Στα τζάμια προστασίας η διαφορά με το 4 (ΜΤΚ) είναι στην θέση της τρύπας για το LED ειδοποιήσεων (στο 4Χ είναι αριστερά, στο 4 είναι δεξια)

Επίσης τα τζάμια FULL COVER καλύπτουν όλη την επιφάνεια της οθόνης χωρίς κενά και χωρίς αέρα.

όποιος ενδιαφέρεται για άμεση αγορά (δέν κάνω διαφήμιση, απλά όταν πήρα το τηλέφωνο έπρεπε να αγοράσω άμεσα τζάμι) θα βρεί στο MEGASTORE (Σωκράτους 22) στήν τιμή των 5€ (επιδέχεται παζάρια)

τζαμακι από Σωκράτους πήρα καλό αλλά πολλές δακτυλιες. ενώ ένα άλλο από ebay ελάχιστες δακτυλιες αλλά άφηνε αέρα γύρω γύρω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τζαμακι από Σωκράτους πήρα καλό αλλά πολλές δακτυλιες. ενώ ένα άλλο από ebay ελάχιστες δακτυλιες αλλά άφηνε αέρα γύρω γύρω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ισχύει! Αλλά προτιμώ τις δακτυλιές! :lol:

Πάντως σε λίγο καιρό θα βγάλουν περισσότερα και καλύτερα αξεσουάρ.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τζαμακι full body που πηρα με την αγορά του κινητού,είναι πολύ καλό στην εφαρμογή,αλλά γεμίζει δαχτυλίες,τα tempered glass που πήρα μετά,απλά τα έχω για ώρα ανάγκης δεν τα έχω δει πως εφαρμόζουν...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τζαμακι full body που πηρα με την αγορά του κινητού,είναι πολύ καλό στην εφαρμογή,αλλά γεμίζει δαχτυλίες,τα tempered glass που πήρα μετά,απλά τα έχω για ώρα ανάγκης δεν τα έχω δει πως εφαρμόζουν...

 

Όλα τα διαφανή αφήνουν κενό αέρα. Άν κοιτάξεις με κλειστή την οθόνη το FULL BODY (Το χρωματιστό όχι το διάφανο) θα δείς ότι έχει ένα πλέγμα. Αυτό είναι που δίνει την ανάλογη κυρτότητα γιά να ταιριάζει στα άκρα της οθόνης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει βρεί κάτι για την αλλαγή χρώματος (των γραμμάτων, συμβόλων) στην γραμμή ειδοποιήσεων (μπαταρία, δίκτυο κ.λ.π) ? Γιατί λέω να το αφήσω Unrooted κανα μήνα.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους κατόχους του REDMI NOTE 4X (Γιατί με αυτό το όνομα ψωνίζουμε απο EBAY)

Έχω ψωνίσει και δοκιμάσει τις παρακάτω θήκες και τζαμάκια:

 

http://www.ebay.com/itm/Full-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X-Global-Version/292208614723?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=591134336957&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Soft-Silicone-TPU-Matte-Shockproof-Slim-Case-Cover/222590009865?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521430629006&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Shockproof-Hard-PC-Matte-Slim-Back-Case-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Phones/122676073216?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=423086251758&_trksid=p2060353.m2749.l2649

 

Στα τζάμια προστασίας η διαφορά με το 4 (ΜΤΚ) είναι στην θέση της τρύπας για το LED ειδοποιήσεων (στο 4Χ είναι αριστερά, στο 4 είναι δεξια)

Επίσης τα τζάμια FULL COVER καλύπτουν όλη την επιφάνεια της οθόνης χωρίς κενά και χωρίς αέρα.

όποιος ενδιαφέρεται για άμεση αγορά (δέν κάνω διαφήμιση, απλά όταν πήρα το τηλέφωνο έπρεπε να αγοράσω άμεσα τζάμι) θα βρεί στο MEGASTORE (Σωκράτους 22) στήν τιμή των 5€ (επιδέχεται παζάρια)

 

Η δεύτερη θήκη έχει χωριστές εγκοπές για κάμερα/fingerprint/flash ή ενιαία? Και αν είναι χωριστές, είναι οκ με το φλας? Γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω με χωριστές εγκοπές, άσχετα με το τι δείχνει στο ebay...

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως την βλέπεις. Έχει άριστη απόκριση στο πάτημα των κουμπιών και πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα. Γενικά εγώ καθαρίζω και την θήκη και το τζάμι με χαρτί κουζίνας και διαφανές ajax για τα τζάμια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η δεύτερη θήκη έχει χωριστές εγκοπές για κάμερα/fingerprint/flash ή ενιαία? Και αν είναι χωριστές, είναι οκ με το φλας? Γιατί δεν έχω καταφέρει να βρω με χωριστές εγκοπές, άσχετα με το τι δείχνει στο ebay...

 

Είναι ακριβώς όπως την βλέπεις. Έχει άριστη απόκριση στο πάτημα των κουμπιών και πολύ καλή αίσθηση στο κράτημα. Γενικά εγώ καθαρίζω και την θήκη και το τζάμι με χαρτί κουζίνας και διαφανές ajax για τα τζάμια.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σας παιδιά. Χρησιμοποιώ τον εγκατεστημένο browser του κινητου και όταν θέλω να αποθηκεύσω μια φωτογραφία από το Google μου λέει ότι "Οι λήψεις απαιτούν πρόσβαση στο χώρο αποθήκευσης του κινητού". Έχω κάνει τη ρύθμιση να αποθηκευονται στην κάρτα μνήμης αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει. Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Σαν να θυμάμαι ότι κάποιο φίλος εγκατέστησε τη Google Camera χωρίς να ρουταρει. Όμως δε μπορώ να βρω το ποστ, ξανακοιταξα τις τελευταίες 40 σελίδες, θυμάμαι καλά;
Link to comment
Share on other sites

Σαν να θυμάμαι ότι κάποιο φίλος εγκατέστησε τη Google Camera χωρίς να ρουταρει. Όμως δε μπορώ να βρω το ποστ, ξανακοιταξα τις τελευταίες 40 σελίδες, θυμάμαι καλά;

 

Post 5704 σελίδα 381μάλλον αυτό ψάχνεις

Link to comment
Share on other sites

Post 5704 σελίδα 381μάλλον αυτό ψάχνεις

Τελικά το (τα) βρήκα.

Εννοούσα τα post #6358, #6359, #6360, στη σελίδα 424.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7307979#post7307979

 

ΥΓ

Δε μπορώ να καταφέρω να δουλέψω σωστά την αναζήτηση όταν είμαι στο θέμα - φόρουμ από τον browser του κινητού (όποιο browser κι αν χρησιμοποιώ). Αν ας πούμε κάνω μια αναζήτηση με μια λέξη, μου βγάζει όλα τα μυνηματα όλων των συζητήσεων που έχει το φόρουμ και όχι μόνο του θέματος που με ενδιαφέρει. Ακόμα κι αν έχω επιλέξει το συγκεκριμένο θέμα μέσα από την μεγάλη και καθόλου πρακτική λίστα που εμφανίζεται. Κάποια ιδέα γιατί; εσείς τα καταφέρνετε να κάνετε αναζήτηση εύκολα με το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτός ο οδηγός είχε προστεθεί και στον αρχικό οδηγό για hdr+ που έχει link στο πρωτο μήνυμα. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...