Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το dο not disturb σας δουλεύει στην 10?

τι εννοείς; πάντως δουλεύει όπως στην 8 δηλαδή ΔΕΝ ανάβει η οθόνη σε κλήση από αριθμό που δεν επιτρέπεται. γιατί στην 9 ήταν μουγκη η κλήση αλλά άναβε η οθόνη.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν χτυπάει στα favorite

όχι εμένα δουλεύει μια χαρά τώρα! όπως στην miui 8!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

έχω απενεργοποιημενο βέβαια το miui optimization στα developer options εάν έχει σημασία δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

έβαλα το μαμά - χάλια ράδιο αφού θέλει ακουστικά - και πάλι δεν δείχνει τίποτα...μόνο με ξεκλείδωτο και μόνο εάν κατεβάσεις την μπάρα δείχνει51bb1165233692580c291051b70e4a19.jpg342d828d81801dc61838c493f1828317.jpgde2d7aed36b2f5e30f8c43fafb6061e8.jpge6fe1ebf6cc5874f17d6b037a10c9ef7.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε μαμα κινητο με επισημη εκδοση δειχνει κανονικα μπαντα ραδιοφωνου σε οθονη κλειδωματος, και στην μπαρα οσο για το καλωδιο παιζει και χωρις αρκει να εχει καλο σημα,στην αναγκη τυλιχτο γυρω γυρω απο το κινητο ρε φιλε αφου ετσι και αλλιως δε το κολλας στο αυτι να ακουσεις.

Αλλα αν εχεις ρουτ κινητο και τον κολονοβα δεν ξερω να σου πω βλεπω δεν εισαι ελληνας :lol::lol::lol:εχεις αλλη γλωσσα στο κινητο.:lol::lol::)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το dο not disturb σας δουλεύει στην 10?

 

Στο μην ενοχλειτε δηλαδη.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

όχι εμένα δουλεύει μια χαρά τώρα! όπως στην miui 8!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

έχω απενεργοποιημενο βέβαια το miui optimization στα developer options εάν έχει σημασία δεν ξέρω

ε τότε έχω κάνει εγώ μαλακ.. η έχω μπερδευτεί/ξεχαστεί με την μ@μακια με τα πλήκτρα του ήχου που έχουν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

δεν χτυπάει στα favorite

 

Και συ στα αγαπημενα προτιμωμενα.:(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ε τότε έχω κάνει εγώ μαλακ.. η έχω μπερδευτεί/ξεχαστεί με την μ@μακια με τα πλήκτρα του ήχου που έχουν κάνει.

ναι λίγο θέλει προσοχή με τα πλήκτρα ήχου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο μοντάκι στο XDA για να έχουμε σκούρο θέμα στο youtube χωρίς να είναι το κινητό ρουταρισμένο :) .

 

42414868130_89891a0d8f_z.jpg

Edited by skydiver

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

με κλειδωμένη οθόνη σας φαίνεται έστω ΈΝΑ widget από μη μαμά εφαρμογή;; (δεν λέω για ειδοποίηση από viber, whatsapp κλπ αλλά για καιρού, ράδιο) η έστω όταν κατεβάζεις την μπάρα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου ενώ έβλεπε YouTube ξαφνικά χάθηκε τελείως ο ήχος και ενώ είναι όλα φουλ δεν ήχο πουιθενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλουμε μια οθόνη για φόντο αλλά πατάμε για να τη βάλουμε και λέει ότι είναι κλειδωμένη η διάταξη αρχικής οθόνης. Τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

[/color]Θέλουμε μια οθόνη για φόντο αλλά πατάμε για να τη βάλουμε και λέει ότι είναι κλειδωμένη η διάταξη αρχικής οθόνης. Τι κάνουμε?

Ρυθμίσεις-->Αρχική οθόνη & Πρόσφατα -->Διάταξη κλειδώματος Αρχικής οθόνης.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα περισσότερα θέματα μου βγάζει πρόβλημα συμβατότητας με τη miui 10? Ούτε καν τα κατεβάζει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ακόμα δεν έχουν φτιαχτεί πολλά θέματα για την 10.

 

Η φάση είναι πως δε βρήκα τίποτα. Βάζω κάτι συγκεκριμένο στην αναζήτηση;

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε απο ελληνικο μαγαζι το κινητο, το ανοιγει και μενει κολλημενο στο miui 9 και δεν δουλευει ουτε η οθονη ουτε τα πληκτρα.

Να περασαν λαθος την miui 9 οι μαγκες? Καλα κανω εγω και περνω μονο απο Κινα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε απο ελληνικο μαγαζι το κινητο, το ανοιγει και μενει κολλημενο στο miui 9 και δεν δουλευει ουτε η οθονη ουτε τα πληκτρα.

Να περασαν λαθος την miui 9 οι μαγκες? Καλα κανω εγω και περνω μονο απο Κινα... :cool:

καταρχήν να το πάει πίσω. φαντάσου να ερχόταν έτσι από Κίνα. θα ήταν τόσο εύκολο να το πας πίσω;;

απλά το πάει πίσω τους διαολοστελνει και είπε παίρνει τα λεφτά πίσω είτε κάτι άλλο. αυτά δεν γίνονται τόσο εύκολα με αγορές από Κίνα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου αγορασε απο ελληνικο μαγαζι το κινητο, το ανοιγει και μενει κολλημενο στο miui 9 και δεν δουλευει ουτε η οθονη ουτε τα πληκτρα.

Να περασαν λαθος την miui 9 οι μαγκες? Καλα κανω εγω και περνω μονο απο Κινα... :cool:

 

καταρχήν να το πάει πίσω. φαντάσου να ερχόταν έτσι από Κίνα. θα ήταν τόσο εύκολο να το πας πίσω;;

απλά το πάει πίσω τους διαολοστελνει και είπε παίρνει τα λεφτά πίσω είτε κάτι άλλο. αυτά δεν γίνονται τόσο εύκολα με αγορές από Κίνα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Καταρχήν, δεν υπάρχει λόγος για βρίσιμο και διαόλους. Παίρνεις ένα τηλέφωνο στο μαγαζί και τους εξηγείς την κατάσταση. Λογικά, αν είναι σωστοί επαγγελματίες, σου λένε να τους περιγράψεις γραπτά το πρόβλημα, να πακετάρεις το κινητό όπως το παρέλαβες και να τους το στείλεις πίσω να το ελέγξουν και αυτοί. Και, φυσιολογικά, από τη στιγμή που είναι προβληματική η συσκευή, θα σου στείλουν καινούργια (χωρίς, φυσικά, κάποια επιπλέον χρέωση σε μεταφορικά).

 

(όλο το παραπάνω συνέβη σε μένα προσωπικά όταν αγόρασα το εν λόγω κινητό τον περασμένο Νοέμβριο και υπήρχε κάποιο παρόμοιο πρόβλημα στην αρχική ενεργοποίησή του. Συνεννοήθηκα μαζί τους και σε 4 μέρες είχα στα χέρια μου ένα καινούργιο τηλέφωνο).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι θα γινει ρε παιδια. Απλα ειναι ξενερωμα να το εχεις στα χερια σου το κινητο και να μην ανοιγει.

Και απο την Κινα εχει μουφα μαγαζια αλλα τα γνωστα Κινεζικα μαγαζια ειναι πιο σοβαρα, εμενα παντως ολα μου εχουν ερθει οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την miui 10 dev έχω δει μεγάλη διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας. Εκεί που τη 9 stable είχε πιάσει πάτο πλέον αναστήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.8.30

Διάφορες δε κατάλαβα να πω την αλήθεια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με τον γνωστό τρόπο (μήνυμα από κινητό που υποστηρίζει το volte) να το ενεργοποιήσω στη συσκευή μας, αλλά φως δεν είδα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...