Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανόν το πρόβλημα σου να προέρχεται από την εφαρμογή του Play Store Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων η να συνδέσεις αποσύνδεσεις το λογαριασμό σου στην εφαρμογή.

 

 

Tα έκανα αλλά δυστυχώς δεν έγινε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα να συνδεθώ στο ρουτερ μου βγάζει συνέχως πρόβλημα επαλήθευσης κάποια βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελεγξε εδώ <<Ρυθμίσεις--> WiFi-->Πρόσθετες ρυθμίσεις-->Ζώνη συχνότητας WiFi>> να δεις αν είναι "Αυτόματα".

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα να συνδεθώ στο ρουτερ μου βγάζει συνέχως πρόβλημα επαλήθευσης κάποια βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ένα συγκεκριμένο router στο κάνει το πρόβλημα; Αλλού συνδέεται;

Αν συνδέεται αλλού, τι είδος ασφάλειας έχει το router?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ρουτερ προς το παρόν δεν έχω δοκιμάσει άλλο το ρουτερ είναι τις κοσμοτε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα να συνδεθώ στο ρουτερ μου βγάζει συνέχως πρόβλημα επαλήθευσης κάποια βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρεπει να ειναι γενικοτερο bug στις miui εδω και λιγο καιρο μου φαινεται

Και μενα εκει που παντα δουλευε καλα και συνδεοταν αμεσως,πλεον κανει πολυ ωρα να συνδεθει και να αρχισει να παιρνει ιντερνετ.Συνδεεται στο wifi αλλα γραφει no internet.

Ρουτερ zte της wind εχω.

 

Δοκιμασα να αλλαξω καναλι στο router πχ και πραγματι ετσι λυνεται αλλα για μονο μια φορα οταν το αλλαξεις.

 

Ειμαι με miuipro και το κανει και εδω,καθως και στην xiaomi.eu,επισης το χω ξαναδιαβασει εδω μεσα προσφατα οποτε πιο πιθανο ειναι να φταιει η rom παρα το router

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί πως είχε σχέση με το είδος ασφάλειας του router. Αν δεν είναι wpa δοκίμασε να την αλλάξεις σε wpa-wpa2.

Εδώ πάντως, δεν το είχα αντιμετωπίσει αυτό. Ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνω πιο σαφής μέχρι χθες Ήταν εντάξει. Κατα λάθος διέγραψα τα αποθηκευμένα wifi. Πάω να μπω και μου ζήτησε κοδικο απο τοτε δεν μπορώ να μπω μου βγάζει συνέχως πρόβλημα επαλήθευσης Υγ. Προχθές έκανα αναβάθμιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια δοκιμή. Διέγραψα το WiFi του σπιτιού στο οποίο είμαι συνδεδεμένος. Έκανα επανεκκίνηση το κινητό. Έψαξα για διαθέσιμα δίκτυα wifi. Έβαλα τον κωδικό του WiFi του σπιτιού και μπήκε κανονικά.

Τι άλλο μπορεί να είναι λάθος σε εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ασφάλεια έχεις στο ρουτερ; κανάλι δοκίμασες να αλλάξεις; τι άλλο να είναι;
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στο wpa2 το εχω το ρουτερ.

 

Δεν ειναι οτι δεν συνδεεται ποτε,με μερικες προσπαθειες και ανοιξε κλεισε μετα απο καποια φαση συνδεεται,αλλα οχι οπως παλια που με το που εβλεπε wifi συνδεοταν κατευθειαν.

 

Επισης να πω οτι το κανε και στην τελευταια miui 9 και στις 2 πρωτες miui 10 οποτε δεν ειναι θεμα miui 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι άλλο. Δεν το είχα αντιμετωπίσει το πρόβλημα...

Όταν έρθει OTA η miui 10, ελπίζω να μην έχουμε παρατράγουδα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα επαλήθευσης βγάζει όταν βάζεις λάθος κωδικό. Τσέκαρε τον κωδικό στο ρουτερ ή άλλαξε τον.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν δοκίμασα να μπω μπηκα με τον αποθηκευμενο οπότε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε δύο δοκιμές. Συνδέσου σε κάποιο άλλο router-wifi. Μπαίνει;

Αν μπαίνει, πήγαινε στο web interface του router σου, άλλαξε τον κωδικό του wifi. Δοκίμασε να συνδεθείς με τον καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και η 8. 7.19 που λένε διορθώνει τα notifications στην lock screen, για να δούμε...

πάντως βλέπω σταμάτησε να ισχύει το every Friday beta update.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και η 8. 7.19 που λένε διορθώνει τα notifications στην lock screen, για να δούμε...

πάντως βλέπω σταμάτησε να ισχύει το every Friday beta update.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ναι ηρθε την περασα το μεσημερι και οντως ελυσε το προβλημα με τα notifications

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά βρήκα κολλημένο το κινητό και δεν άνοιγε καμία εφαρμογή μέχρι να το κάνω restart. Είμαι με την τελευταία σταθερή. Έχει συμβεί και σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

ναι ηρθε την περασα το μεσημερι και οντως ελυσε το προβλημα με τα notifications

 

Ποιο ήταν το πρόβλημα, θυμησε μου;

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τρερα κολλήματα με την 10 ... έκανα υπομονή να δω σαν πείραμα αν μια επόμενη ρομ θα "ξεκολλήσει" το κινητό.

 

Για να δούμε αν αύριο θα έρθει κατι...

 

Να πω εδω ότι δοκίμασα διάφορα όπως clear cache αλλά και download ξανά και πέρασμα πάλι αλλά τίποτα.

 

Αυτό που παρατήρησα μόνο ηταν ότι περνώντας την 10 ξανά η εγκατάσταση έγινε τρομερά γρήγορα... κάτι σαν λίγο μεγαλύτερο ρεσταρτ.

 

Έκανα και επαναφορά ενός "image" που είχα στο mi cloud παλιότερου περίπου 50 μέρες πριν αλλά τίποτα.

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέξω τι θα πάρω από το miui cloud όπως μόνο wifi η οχι σε περίπτωση που δεν.στρώσει με το αυριανό update.. αν έρθει?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τρερα κολλήματα με την 10 ... έκανα υπομονή να δω σαν πείραμα αν μια επόμενη ρομ θα "ξεκολλήσει" το κινητό.

 

Για να δούμε αν αύριο θα έρθει κατι...

 

Να πω εδω ότι δοκίμασα διάφορα όπως clear cache αλλά και download ξανά και πέρασμα πάλι αλλά τίποτα.

 

Αυτό που παρατήρησα μόνο ηταν ότι περνώντας την 10 ξανά η εγκατάσταση έγινε τρομερά γρήγορα... κάτι σαν λίγο μεγαλύτερο ρεσταρτ.

 

Έκανα και επαναφορά ενός "image" που είχα στο mi cloud παλιότερου περίπου 50 μέρες πριν αλλά τίποτα.

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέξω τι θα πάρω από το miui cloud όπως μόνο wifi η οχι σε περίπτωση που δεν.στρώσει με το αυριανό update.. αν έρθει?

Καλύτερα κάνε τοπικό backup και διάλεξε τι θέλεις να κρατήσει μην μπλεξεις με cloud

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

^ ήρθε από σήμερα...

έχει κάτσει στο παρελθόν να ερθει 3 μπορεί και παραπάνω φορές πάλι Πέμπτη??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερα κάνε τοπικό backup και διάλεξε τι θέλεις να κρατήσει μην μπλεξεις με cloud

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός, ούτε που το είχα σκεφτεί!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση σε 9.6.1 σταθερή, κάποια πράγματα του ιστορικού κλήσεων τα γράφει στα αγγλικά (πχ yesterday, two days ago κλπ). Σήμερα έκανα αναβάθμιση και στο Redmi 4A της δουλειάς σε 9.6.3 σταθερή και όλα καλά. Δεν έχει το ίδιο θέμα με το ιστορικό κλήσεων...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...