Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Χθες ξέχασα τα δεδομένα για Ίντερνετ ανοιχτό και μου έφαγε όλα τα mb. Μάλλον καποια ενημέρωση έκανε.

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέξω ποιες εφαρμογές να χρησιμοποιούν τα δεδομένα και ποια μονο με WiFi?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ...Μπορεις σε παρακαλω να μου παραθεσεις link με την εκδοση λογισμικου που πρεπει να το αγορασω απο Banggood???Many thanks...

Εδώ αλλά μόνο σε μαύρο χρώμα ->

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να επιλέξω ποιες εφαρμογές να χρησιμοποιούν τα δεδομένα και ποια μονο με WiFi?

Δες στις ρυθμίσεις, στις εγκατεστημένες εφαρμογές και αφού επιλέξεις κάποια πας περιορισμό χρήσης δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αλλά μόνο σε μαύρο χρώμα ->

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες στις ρυθμίσεις, στις εγκατεστημένες εφαρμογές και αφού επιλέξεις κάποια πας περιορισμό χρήσης δεδομένων.

 

Ευχαριστω....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω το ερώτημα μήπως έχει συμβεί και σε άλλον και πιθανή λύση. Μετά τη τελευταία αναβάθμιση το κινητό φορτίζει ως το 98% και μένει εκεί όσο και αν το αφήσεις. Καμία ιδέα τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω το ερώτημα μήπως έχει συμβεί και σε άλλον και πιθανή λύση. Μετά τη τελευταία αναβάθμιση το κινητό φορτίζει ως το 98% και μένει εκεί όσο και αν το αφήσεις. Καμία ιδέα τι να κάνω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εάν βγάλεις βάλεις πάλι τον φορτιστή πάει 100

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω το μέγεθος και συγκεκριμένα το πάχος της γραμμής κατάστασης-ειδοποίησης ώστε να μπορώ να βλέπω καλύτερα την ώρα και το ποσοστό μπαταρίας;

Ας οψεται η ηλικία και η γκαβομαρα μας!!!

 

Δεν γίνεται νομίζω από τις ρυθμίσεις αλλά μπορείς να βάλεις ένα θέμα που να τα μεγαλώνει, π.χ. cooler, sky v2 by ottoman κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

εάν βγάλεις βάλεις πάλι τον φορτιστή πάει 100

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ναι, αν τον βγάλω και τον ξαναβάλω πάει 100% . Το θέμα είναι ότι με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις δε το είχα,το απέκτησα μετά το τελευταίο update. Τι το άφησα να μηδενίσει τελείως,τι το φόρτισα κλειστό και ανοιχτό,το πρόβλημα παραμένει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. Μπορεις να με βοηθησεις στο 2ο βημα ? δλδ πως θα παρω τα εικονιδια απ το θεμα limitless ? το snougat ux το κατεβασα
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται νομίζω από τις ρυθμίσεις αλλά μπορείς να βάλεις ένα θέμα που να τα μεγαλώνει, π.χ. cooler, sky v2 by ottoman κ.λ.π.
Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Έβαλα το cooler

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ψάξω εδώ στο νήμα, αλλά βρήκα αναφορές για σύγκριση οθονών μεταξύ 4/64 και 3/32 εκδόσεων.

 

Θέλω να παραγγείλω οθόνη από skroutz.

 

Ποια είναι η οθόνη που ταιριάζει και να είναι γνήσια.

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ξανακάνω το ερώτημα μήπως έχει συμβεί και σε άλλον και πιθανή λύση. Μετά τη τελευταία αναβάθμιση το κινητό φορτίζει ως το 98% και μένει εκεί όσο και αν το αφήσεις. Καμία ιδέα τι να κάνω;

Πιθανόν και να το έκαναν σκόπιμα αφού αυτή η συμπεριφορά (να μην φορτίζει στο 100%) αυξάνει το χρόνο ζωής της μπαταρίας. Από την άλλη, έχεις και τη δυνατότητα να την πας 100% εάν εσύ το κρίνεις αναγκαίο..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν και να το έκαναν σκόπιμα αφού αυτή η συμπεριφορά (να μην φορτίζει στο 100%) αυξάνει το χρόνο ζωής της μπαταρίας. Από την άλλη, έχεις και τη δυνατότητα να την πας 100% εάν εσύ το κρίνεις αναγκαίο..
Και η ένδειξη της μπαταρίας δε πρέπει να σβήνει ποτέ; Μένει μόνιμα στο πράσινο και ας έχει πλήρως φορτιστεί. Διάβασα και αλλού ότι είναι bug της 9.0.5. Αν περάσω σε dev θα έχω τα ίδια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η ένδειξη της μπαταρίας δε πρέπει να σβήνει ποτέ; Μένει μόνιμα στο πράσινο και ας έχει πλήρως φορτιστεί. Διάβασα και αλλού ότι είναι bug της 9.0.5. Αν περάσω σε dev θα έχω τα ίδια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα πάντως με 9.0.5 φορτίζει στο 100%

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως με 9.0.5 φορτίζει στο 100%
Αν επιτρέπεται ανοικτό ή κλειστό το φορτίζεις; Σβήνει η πράσινη ένδειξη όταν φορτιστεί πλήρως;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα τόσες μέρες πήγαινε στο 100% με την 9.0.5.0. από προχτές το κάνει αυτό με το 98 %. δεν ξέρω τι τι έπιασε έτσι ξαφνικά

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, πέρασα το redwolf και όταν κάνω reboot system πάλι κολαει στο Logo μήπως φταίει το ότι είμαι με global stable rom?

 

edit: όλα οκ, για κάποιο λόγο δεν έβλεπε το os. ξαναπέρασα τη ρομ και όλα καλά.

συμφορουμίτη azuli για να έχω οτα τώρα με το redwolf τικαρισα τα 2 σημεία στις ρυθμίσεις, πρέπει να απενεργοποιώ και τη lock screen όταν την περνάω?

κατι τετοιο ειχα διαβασει παλιοτερα αλλα ηταν και παλιοτερη εκδοση του redwolf τοτε,δεν ξερω τωρα αν χρειαζεται.

 

Οπως ειπα χρησιμοποιω το redwolf αλλα δεν χρησιμοποιω ota, γι αυτο και παραπεμπω και στο thread στο xda για πιο πολλα info σχετικα μ αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα, πέρασα το redwolf και όταν κάνω reboot system πάλι κολαει στο Logo μήπως φταίει το ότι είμαι με global stable rom?

 

edit: όλα οκ, για κάποιο λόγο δεν έβλεπε το os. ξαναπέρασα τη ρομ και όλα καλά.

συμφορουμίτη azuli για να έχω οτα τώρα με το redwolf τικαρισα τα 2 σημεία στις ρυθμίσεις, πρέπει να απενεργοποιώ και τη lock screen όταν την περνάω?

 

Δεν την πολυκαταλαβαίνω αυτή την ερώτηση με τη λοκσκρίν. Ακολούθησες σίγουρα αυτά τα βήματα;

 

How to use OTA Updates with Red Wolf Recovery

Start your Phone into Red Wolf Recovery

Open ''Advanced Settings''

Open ''Special Action''

Click ''OK'' at the Popup Message

Scroll down and CHECK ''Support MIUI Incremental OTA'' and ''Include System in OTA Survival''

Reboot to System

Enjoy your OTA Updates!

 

Και δουλεύει, εχτές μου ήρθε ΟΤΑ ενημέρωση εφαρμογών συστήματος. Γενικά πολύ ωραίο εργαλείο το Red Wolf που απλοποιεί πολλές βαρετές διαδικασίες, μακάρι να το επεκτείνουν και σε άλλα Xiaomi.

 

Τώρα ερώτηση από μένα. Δεν μπορώ να απελευθερώσω χώρο στο Mi Cloud, αρχικά μου είχε κάνει μπακάπ φωτογραφίες μου χωρίς να ξετικάρω τον συγχρονισμό τους και τώρα ενώ όταν διαγράφω τις φωτό από το τηλέφωνο, δεν μου αδειάζει τον ανάλογο χώρο στο Cloud. Τί δεν καταλαβαίνω εδώ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση σου. Μπορεις να με βοηθησεις στο 2ο βημα ? δλδ πως θα παρω τα εικονιδια απ το θεμα limitless ? το snougat ux το κατεβασα

 

Θα μπεις στην εφαρμογή θέματα, και θα πατήσεις το εικονίδιο κάτω δεξιά που μοιάζει με φατσούλα.

Μετά προσαρμογή θέματος, και στα εικονίδια θα επιλέξεις limitless.

Μπορείς να πειραματιστεις εκτός από τα εικονίδια και στα υπόλοιπα, πχ μηνύματα στυλ κλειδώματος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ήρθα κι εγώ στην παρέα της xiaomi με το Red mi 4x. Ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να προμηθευτώ γνήσια θήκη μέσω ίντερνετ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις στις ρυθμίσεις του widget και να επιλέξεις ποιες πληροφορίες θέλεις να εμφανίζονται. Αν κατάλαβα δεν θέλεις να εμφανίζονται η ραμ κ ή ρομ.
Όχι θέλω επειδή η εφαρμογή κολλάει καμία φορά αν υπάρχει κάποια άλλη αντίστοιχη που να έχει τα ίδια χαρακτηριστικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ήρθα κι εγώ στην παρέα της xiaomi με το Red mi 4x. Ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να προμηθευτώ γνήσια θήκη μέσω ίντερνετ;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλώς ήρθες στη παρέα της κινητάρας μας. Δες εδώ (και χωρίς τελωνείο).

Επέλεξε στο bundle τη σωστή έκδοση για τον SD.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και η ένδειξη της μπαταρίας δε πρέπει να σβήνει ποτέ; Μένει μόνιμα στο πράσινο και ας έχει πλήρως φορτιστεί. Διάβασα και αλλού ότι είναι bug της 9.0.5. Αν περάσω σε dev θα έχω τα ίδια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχει μπαγκ κανονικα αναβει πρασινο και σβηνει τελειως οταν φτασει στο 100%.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία 9.5 έχω θέμα με τη φόρτιση. Πάει μέχρι 98% και σταματάει. Αν βγάλεις και ξαναβάλεις τον φορτιστή πάει 100 αλλά αν το δουλέψω πάει στο 97 σε ούτε 5 λεπτά. Παρά όλα αυτά συνολική διάρκεια είναι 8 + sot αλλά αυτό με τη φόρτιση δε ξέρω τι να κάνω,ανοικτό κλειστό το έκανε δύο φορές συνεχόμενες τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα 2 φορές έχει φτάσει στο 95% και σταμάτησε. Στην προχθεσινή φόρτιση κανονικά έφτασε μέχρι το 100%

 

[/color]

Δες στις ρυθμίσεις, στις εγκατεστημένες εφαρμογές και αφού επιλέξεις κάποια πας περιορισμό χρήσης δεδομένων.

 

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιουμε την εξοικονόμηση όταν φτάσει στο 20%; Το απενεργοποιω αλλά όταν φτάσει πάλι στο 20%ενεργοποιητε αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται νομίζω από τις ρυθμίσεις αλλά μπορείς να βάλεις ένα θέμα που να τα μεγαλώνει, π.χ. cooler, sky v2 by ottoman κ.λ.π.

Επίσης καλό είναι και το selayar black.

*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...