Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 1-2 σελίδες απαντήθηκε... Δεν υπάρχει 16GB με Β20. Εγγύηση από το eshop.
Σ'ευχαριστω,τα 32αρια απο skroutz είναι οκ; Βρήκα το ποστ που έλεγες κοιτάμε λοιπόν κωδικό συσκευής!! :) Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω,τα 32αρια απο skroutz είναι οκ; Βρήκα το ποστ που έλεγες κοιτάμε λοιπόν κωδικό συσκευής!! :)

Κοιτάς εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

Για Global version με τον γνωστό κωδικό.

Απ' τα περισσότερα όμως καταστήματα έχεις εγγύηση μόνο απ' το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω κλήση και είμαι συνδεδεμένος σε LTE αυτό παραμένει. Μόλις τώρα το τσεκάρισα με το network signal pro.

Ο ήχος στο ακουστικό είναι πολύ καλός και εφάμιλλος με αυτόν του iPhone 7plus με ενεργοποιημένη την υπηρεσία.

αρα πρεπει να λειτουργει και σε αλλους η να παιζει αυτο που ειπες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχει απαντηθει το ξερω αλλα ψαχνω τις σελιδες εδω κ ωρα κ δεν το βρισκω..πως αλλαζουμε χρωμα στο φωτακι για τα notifications?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,εχει απαντηθει το ξερω αλλα ψαχνω τις σελιδες εδω κ ωρα κ δεν το βρισκω..πως αλλαζουμε χρωμα στο φωτακι για τα notifications?

 

Πας στο προσθετες ρυθμισεις και ανοιγεις φλας ειδοποιησεων και αλλαζεις χρωμα. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πας στο προσθετες ρυθμισεις και ανοιγεις φλας ειδοποιησεων και αλλαζεις χρωμα. :)

 

απο εκει μπορω να βαλω σε καθε εφαρμογη αναλογο χρωμα?? η δεν γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Η απορια μου γιατί εχουν προβλημα σε μαμισιο κινητο; η οχι. :)

 

Εγω σε οσες version εχω δοκιμασει,δηλαδη ολες τις global stable εκτος της τελευταιας που παιζει τωρα (καθως εχω παει σε custom miui) και σε ολες τις chinese dev απο αρχες αυγουστου μεχρι και τωρα,δεν ειχα προβλημα ποτε στο tethering,ουτε συνδεσης ουτε αποσυνδεσεων.Kαι αυτο ειναι το δευτερο redmi note 4 που παιρνω.

 

Η παιζει καποιο θεμα στο τελευταιο global stable update,η ειναι θεμα των συσκευων που συνδεετε,η δεν το ρυθμιζετε σωστα στα settings του.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

απο εκει μπορω να βαλω σε καθε εφαρμογη αναλογο χρωμα?? η δεν γινετε?

 

Ειδοποιησεις, μυνηματα, και κλησεις, οι εφαρμογες fb viber πχ δεν αλλαζουν βγαζουν αυτόματα το χρωμα τους νομιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω σε οσες version εχω δοκιμασει,δηλαδη ολες τις global stable εκτος της τελευταιας που παιζει τωρα (καθως εχω παει σε custom miui) και σε ολες τις chinese dev απο αρχες αυγουστου μεχρι και τωρα,δεν ειχα προβλημα ποτε στο tethering,ουτε συνδεσης ουτε αποσυνδεσεων.Kαι αυτο ειναι το δευτερο redmi note 4 που παιρνω.

 

Η παιζει καποιο θεμα στο τελευταιο global stable update,η ειναι θεμα των συσκευων που συνδεετε,η δεν το ρυθμιζετε σωστα στα settings του.

 

Δεν παιζει κανενα θεμα εγω τις εχω κανει ολες στο μαμα κινητο μου, και οσες συσκευες κινητα και λαπτοπ μια χαρα συνδεονται.

Και ΔΕΝ εκανα καμμια ρυθμιση και ΠΟΥΘΕΝΑ αυτοματα δουλευουν ολα ρολοϊ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν παιζει κανενα θεμα εγω τις εχω κανει ολες στο μαμα κινητο μου, και οσες συσκευες κινητα και λαπτοπ μια χαρα συνδεονται.

Και ΔΕΝ εκανα καμμια ρυθμιση και ΠΟΥΘΕΝΑ αυτοματα δουλευουν ολα ρολοϊ.

 

Α,νομιζα οτι ειχες θεματα με το tethering και συ..

Link to comment
Share on other sites

Α,νομιζα οτι ειχες θεματα με το tethering και συ..

 

Φυσικα και οχι οποτε διαβαζω εδω τους "προβληματικους" αμεσως κανω δοκιμες και σε ολα ειμαι τζετ. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το περνάω μόνος μου ......?

Εγω παρηγγειλα απο το Aliexpress παρα τις συμβουλες εδω (παροτι τις εκτιμαω και ευχαριστω το φιλο) αφου δεν πιστευω οτι το τηλεφωνο αξιζει τα ~50 δολλαρια που επρεπε να δωσω για την "αυθεντικη" οθονη και το ρισκο του να προσπαθησω να την περασω μονος και να αποτυχω τελικα. Παρηγγειλα μια με λιγο κατω απο 20 δολλαρια και θα το δοκιμασω και θα ενημερωσω εδω και αν ειναι χειροτερη αλλα και ποσο δυσκολο ειναι. Αλλιως αν χαλασει θα παρω ενα Le eco S3 Χ522 νομιζω προσωρινα μεχρι να δω τι θα κανω. 120 δολλαρια και εχει και gorilla glass, fast charging και NFC. Απο software λογικα μαπα, αλλα και η MUI δε με ξετρελανε.

Link to comment
Share on other sites

Η απορια μου γιατί εχουν προβλημα σε μαμισιο κινητο; η οχι. :)

 

Θελαμε να τρολαρουμε αλλα μας επιασες...αν καποιος δεν μπορει να βοηθησει καλο ειναι να μην απαντησει ...εφοσον αρκετοι το αναφερουν υπαρχει ζητημα. Ευχαριστω παντως 2 -3 παιδια που αφιερωσαν λιγο χρονο και εδωσαν καποιες εισηγησεις για βοηθεια. το εκτιμω. Δεν λυθηκε αλλα οπως και να εχει και παλι ευχαριστω.

Φυσικα βεβαια δεν ειναι υποχρεωμενος καποιος να μου δωσει βοηθεια σε κατι (και φυσικα εννοείται δεν το απαιτω) αλλα... αλλο αυτο και αλλο να ψαχνουμε τι κρυβεται πισω απο ενα σχολια και να εχουμε αποριες..;)

 

κατά τα άλλα η ζωη συνεχιζεται με πιο σοβαρα ζητηματα για τους "προβληματικους"..

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Θελαμε να τρολαρουμε αλλα μας επιασες...αν καποιος δεν μπορει να βοηθησει καλο ειναι να μην απαντησει ...εφοσον αρκετοι το αναφερουν υπαρχει ζητημα. Ευχαριστω παντως 2 -3 παιδια που αφιερωσαν λιγο χρονο και εδωσαν καποιες εισηγησεις για βοηθεια. το εκτιμω. Δεν λυθηκε αλλα οπως και να εχει και παλι ευχαριστω.

Φυσικα βεβαια δεν ειναι υποχρεωμενος καποιος να μου δωσει βοηθεια σε κατι (και φυσικα εννοείται δεν το απαιτω) αλλα... αλλο αυτο και αλλο να ψαχνουμε τι κρυβεται πισω απο ενα σχολια και να εχουμε αποριες..;)

 

κατά τα άλλα η ζωη συνεχιζεται με πιο σοβαρα ζητηματα για τους "προβληματικους"..

 

Προβληματικες ηθελα να γραψω αλλα το τ9 εκανε τα δικα του δε το προσεξα γιατι ηραν η ωρα που μου εγνεφε ο μορφεας τωρα το ειδα :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και θελω να πω οτι πως γινεται ιδιο κινητο ιδιο σε μπαντες μνημη επεξεργαστη και εφοσον μεινη μαμα χωρις το παραμικρο σε επέμβαση με ολες τις αναβαθμισεις οτα να εχουν γινει κανονικα ΝΑ μην δουλευει ο διαμοιρασμος ασυρματου δικτύου σε αλλες συσκευες, κινητα, λαπτοπ, ταμπλετες κλπ.

Μια εξήγηση υπαρχει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θεμα των συσκευων που συνδεονται ειναι,απο την στιγμη που δουλευει εστω και σε εναν κανονικα η λογικη λεει οτι δεν φταιει το τηλεφωνο.

Ισως οι αλλες συσκευες θελουν κανα update.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θεμα των συσκευων που συνδεονται ειναι,απο την στιγμη που δουλευει εστω και σε εναν κανονικα η λογικη λεει οτι δεν φταιει το τηλεφωνο.

Ισως οι αλλες συσκευες θελουν κανα update.

 

Και όταν η άλλες συσκευές συνδέονται παντού εκτός από το Redmi note 4 τι λέει η λογική. ?

Εγώ στο δικό μου δεν κατάφερα ποτέ να δώσω internet σε άλλη συσκευή και με stable και με dev που Είμαι Τώρα.

Το πήρα απόφαση και το παράτησα.

 

Πάντως πολλά χαζά έχει το miui.

Πρώτη φορά και μάλλον και η τελευταία.

Η εμπειρία καθημερινής χρήσης στο miui μπορώ να πω ότι δεν είναι απρόσκοπτη .

Όλο και κάτι θα ψάχνεις

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Σε marshmallow δύναται να περάσω google camera ή πρέπει να είμαι αναγκαστικά σε Nougat;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου, για λογαριασμό φίλου. Μένω Γερμανία. Η παραγγελία έγινε από γερμανική αποθήκη του geekbuying. 2 μέρες έκαναν να το δώσουν στην κούριερ και την τρίτη μέρα ήρθε. Όλα άψογα. Global version, με το γνωστό κωδικό στην πλάτη.

Off-topic: Στην πρώτη φόρτιση να πέσει στο 0% ή στο 5-10% για καλιμπράρισμα? Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλο!! Κανένα άλλο παίζει;

 

Πολλά παίζουν... προσωπικά μ'αρεσουν πιο πολύ τα σκούρα

Centurion HD 999

Purple Floyd

Mini black

Roots

Blackberry

666999

Stock megamod

Pure OS (dark edition)

Dark legacy pro

Elegance

Round pixel light

Revenant

Geometry black

Adria dark elegance

Αυτά..... και ψάχνω....

Edited by foxkel
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Πολλά παίζουν... προσωπικά μ'αρεσουν πιο πολύ τα σκούρα

Centurion HD 999

Purple Floyd

Mini black

Roots

Blackberry

666999

Stock megamod

Pure OS (dark edition)

Dark legacy pro

Elegance

Round pixel light

Revenant

Geometry black

Adria dark elegance

Αυτά..... και ψάχνω....

 

Θενξ, θα τα δοκιμασω! Τα σκούρα είναι πιο ωραία, μονο που σε ορισμένα θέματα δεν είναι πολύ ευδιάκριτα τα γράμματα όπως πχ στο παραθυράκι πριν την κληση που επιλέγεις σιμ

Edited by panosk7dl
Link to comment
Share on other sites

Και όταν η άλλες συσκευές συνδέονται παντού εκτός από το Redmi note 4 τι λέει η λογική. ?

Εγώ στο δικό μου δεν κατάφερα ποτέ να δώσω internet σε άλλη συσκευή και με stable και με dev που Είμαι Τώρα.

Το πήρα απόφαση και το παράτησα.

 

Πάντως πολλά χαζά έχει το miui.

Πρώτη φορά και μάλλον και η τελευταία.

Η εμπειρία καθημερινής χρήσης στο miui μπορώ να πω ότι δεν είναι απρόσκοπτη .

Όλο και κάτι θα ψάχνεις

το οτι οι υπολοιποι δεν εχουμε προβλημα πως το εξηγεις?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...