Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την Dev εγω τελικα το ρουταρισα εβγαλα τις χαζοgoogle εφαρμογες μου εβγαλε και 62156 Antutu :p
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με το κλείδωμα εφαρμογών.

Α) Γίνεται να κλειδώσει μόνο με το δαχτυλικο και όχι σε συνδιασμο με το μοτίβο;

Β) το έκανα δοκιμαστικά στα sms και ενώ την πρώτη φορά ξεκλειδωσα, βγαίνοντας από την εφαρμογή και ξαναμπαινοντας δεν ζητά κωδικό, γιατί; είναι κάποιο bug?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, πάντως, κι επειδή αναφέρθηκε λίγο παραπάνω, με το μικρόφωνο έχει κάποια θεματάκια. Μου έχουν παραπονεθεί αρκετές φορές ότι δεν ακούγομαι κατά τη διάρκεια μιας κλήσης. Έχω παρατηρήσει πως λίγο, ελάχιστα, να το απομακρύνω από το στόμα μου την ώρα που μιλάω, κατευθείαν θα μου πουν ότι δεν ακούγομαι και πολύ καλά.

Δεν έχω κάνει καμιά αναβάθμιση ακόμα, είμαι με την μαμίσια 8.2.10.0. Λέτε να διορθωθεί αν του κάνω την αναβάθμιση;

μην κάνεις αναβάθμιση η 8.2.10.0 είναι η καλύτερη ρομ μέχρι τώρα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είμαστε συνδεμένοι σε wifi 2.4 GHz και μιλάμε από bt σκουστικό, η φωνή του συνομιλητή μας παραμορφώνεται. Σε wifi 5 GHz όλα καλά.

Προσωπικά το πρόβλημα το είχα και στο Kenzo.

 

Τις πρώτες φορές που δοκίμασα το πρόβλημα που αναφέρεις, νόμιζα οτι λύθηκε.

Δεν άλλαζε τίποτα στο ping ουτε στο speedtest.

Εδω και 1-2 βδομάδες με έχει τρελάνει όμως.

Άρα η είναι θέμα firmware η έχει να κάνει με το chipset του κάθε access point η το κανάλι/εύρος του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι μόνο που αρκετός κόσμος μιλάει εξίσου η και περισσότερο σε voip..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι μόνο αυτο..

εκτοξεύεται το ping, χάνει πακέτα άρα κάνει διακοπές και εννοείται σέρνεται στο άνοιγμα σελίδων.

Δεν το συζητάω για speedtest..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είχα κάνει αλλά όχι μέσα απο την mi εφαρμογή..

Μέσα από μια που στο play έχει πολλά downloads και τοτε το είχα προσθέσει ως άλλη μάρκα..

εγώ πάντως που έχω μονίμως το bt ανοιχτό σπίτι και το κινητό είναι πάντα στο wifi δεν μου έχουν παραπονεθεί για το πως ακούγομαι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο θέμα geometry Black κάτω κάτω στην lock screen είναι κινέζικα; e23732a77cf3fb73c81b03fed870709e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση προς τα παιδια που εχουν την συσκευη. Πως ειναι η αποδοση του ηχου με ακουστικα.Διαβασα στο gsm οτι δεν εχει καλο ηχο με ακουστηκα.

Αυτό που το αναφέρει; Οι μετρήσεις του είναι εξαιρετικές απ'όσο μπορώ να καταλάβω με εξαίρεση την ένταση που πέφτει λέει κάτω από το μέσο όρο όταν συνδέονται ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που το αναφέρει; Οι μετρήσεις του είναι εξαιρετικές απ'όσο μπορώ να καταλάβω με εξαίρεση την ένταση που πέφτει λέει κάτω από το μέσο όρο όταν συνδέονται ακουστικά.

 

Αυτο ρωταω ,για τον ηχο με τα ακουστικα οτι ειναι κατω του μετριου.ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..

για να δουλεψω xposed module πρεπει να ειμαι ρουτ?

υπαρχει περιπτωση το titanium να με δουλεψει χωρις να ρουταρω? υπαρχει τροπος?

 

Nαι και οχι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω ,για τον ηχο με τα ακουστικα οτι ειναι κατω του μετριου.ισχυει?

 

Οχι αρκει να ενεργοποιησεις τον Ενισχυτη mi ηχου

 

Ρυθμισεις-προσθετες Ρυθμισεις-Ακουστικα & εφε ηχου-Ενισχυτης mi Ηχου

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρωταω ,για τον ηχο με τα ακουστικα οτι ειναι κατω του μετριου.ισχυει?

 

Οχι εκτος κι αν το συγκρινεις με τηλεφωνα που εχουν ενσωματωμενο καλο ενισχυτη και ειναι συνηθως αρκετα ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο εγω το δοκιμαζω και μια χαρα ειναι στην ωρα του.:)

Κατι εχεις κανει αθελα σου η καμμια κολοεφαρμογη?

και μενα μου το κανει αυτο με την ωρα παντα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχω κάνει λάθος, αλλά στις ειδοποιήσεις του Gmail στην notification, βλέπω μόνο τον αριθμό των mails και τίποτα από πληροφορίες σχετικά με το ποιος έστειλε. Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχω όλους τους "διακόπτες" ενεργοποιημένους.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θέλω να το αγοράσω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου.Με την 800αρα μπάντα...από ποιό σκρουτζομάγαζο αξιόπιστο μου προτείνετε να το αγοράσω ( δεν με ενδιαφέρει να έχει από ινφοκουέστ εγγύηση αρκεί να με καλύπτει το μαγαζί) ώστε να έχω την καλή έκδοση σε λογική τιμή; Ευχαριστώ!
Το youhou πουλάει το Redmi Note 4 snapdragon 3ram/32rom με το κόκκινο αυτοκόλλητο στο πλάι (global version) και τον κωδικό 2016102 που έχει την 800αρα. Έχει κανονικά ευρωπαϊκό φορτιστή μέσα και είναι σφραγισμένο με ζελατίνα. Πολύ εξυπηρετικοί και με άμεση αποστολή. Βγαίνει 173€ περίπου με μεταφορικά/αντικαταβολή.

Δίνουν 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

Το imei είναι χειρόγραφα πάνω στην αποδείξη.

Πήρα 2 κινητά την τελευταία βδομάδα από αυτούς (Redmi 4x το άλλο).

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το youhou πουλάει το Redmi Note 4 snapdragon 3ram/32rom με το κόκκινο αυτοκόλλητο στο πλάι (global version) και τον κωδικό 2016102 που έχει την 800αρα. Έχει κανονικά ευρωπαϊκό φορτιστή μέσα και είναι σφραγισμένο με ζελατίνα. Πολύ εξυπηρετικοί και με άμεση αποστολή. Βγαίνει 173€ περίπου με μεταφορικά/αντικαταβολή.

Δίνουν 2 χρόνια εγγύηση καταστήματος.

Το imei είναι χειρόγραφα πάνω στην αποδείξη.

Πήρα 2 κινητά την τελευταία βδομάδα από αυτούς (Redmi 4x το άλλο).

 

Ευχαριστώ πολύ φιλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θέλω να το αγοράσω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου.Με την 800αρα μπάντα...από ποιό σκρουτζομάγαζο αξιόπιστο μου προτείνετε να το αγοράσω ( δεν με ενδιαφέρει να έχει από ινφοκουέστ εγγύηση αρκεί να με καλύπτει το μαγαζί) ώστε να έχω την καλή έκδοση σε λογική τιμή; Ευχαριστώ!

 

Επίσης το http://www.tokinito.gr από το οποίο έχω πάρει ήδη.....τρία(!!!) μέσα σε 3 βδομάδες!!! ;)

 

Εγώ βέβαια τα πήρα με παραλαβή από το κατάστημα αφού όμως έκανα παραγγελία online. Μου ήρθε η τιμή στα 156.31€ το τελευταίο την Δευτέρα(και μάλιστα απόθεμα....πρωί παρήγγειλα και στο καπάκι μετά από 30 λεπτά με έπαιρναν τηλέφωνο για παραλαβή!)! Και όταν το πάρεις κοίτα να έχει αυτό που είπε ο φίλος: αυτοκόλλητο global και κωδικό 2016102!

Edited by runner

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Nαι και οχι

 

Το φαντάστηκα, αν το ξεκλειδωσω και το ρουταρω και το αφήσω με την υπάρχον ρομ 8.5.8.0 σταθ.θα μου κάνει τα ota;

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θέλω να το αγοράσω αυτό το κινητό για την γυναίκα μου.Με την 800αρα μπάντα...από ποιό σκρουτζομάγαζο αξιόπιστο μου προτείνετε να το αγοράσω ( δεν με ενδιαφέρει να έχει από ινφοκουέστ εγγύηση αρκεί να με καλύπτει το μαγαζί) ώστε να έχω την καλή έκδοση σε λογική τιμή; Ευχαριστώ!

Προχθές πήρα το 64άρι από το mymegastore στην Ομόνοια.

Global version και με την 800άρα όπως το θες. Πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή μου.

Μπορείς όμως κάλλιστα να πάρεις και το 32άρι, όπως προείπαν και τα παιδιά, με λιγότερα χρήματα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δες πρώτο ποστ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

εχει εμενα τα κοκκινα γραμματα που λεει κλομπαλ βερσιον αλλα αυτο τον κωδικό 2016102 που λενε δεν το γραφει πουθενα σε εμενα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοτευτει πληρος στο θεμα μπαταριας , Redmi Note 4 Global EU με την official Rom (android 7) η αυτονομια για 4100 ειναι ΜΑΠΑ!

 

Πειτε καμια γνωμη πριν το πεταξω στον τοιχο

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHOUxjd3lsU3hZTnc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHSEtvTkFvWjhIVUU/view?usp=sharing

μέχρι το 50%θα πας sot περίπου 4 ώρες. καλά είναι. βέβαια δεν είναι σαν του komias (lol!)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοτευτει πληρος στο θεμα μπαταριας , Redmi Note 4 Global EU με την official Rom (android 7) η αυτονομια για 4100 ειναι ΜΑΠΑ!

 

Πειτε καμια γνωμη πριν το πεταξω στον τοιχο

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHOUxjd3lsU3hZTnc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHSEtvTkFvWjhIVUU/view?usp=sharing

 

Πλάκα κάνεις έτσι; Έχεις δει καλύτερη αυτονομία από αυτήν; 4 ώρες sot στο 50% κάθε άλλο παρά άσχημο είναι. Πόση αναμονή είχες;

 

Ποιό ήταν το προηγούμενό σου κινητό και πόσο sot είχες;

Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοτευτει πληρος στο θεμα μπαταριας , Redmi Note 4 Global EU με την official Rom (android 7) η αυτονομια για 4100 ειναι ΜΑΠΑ!

 

Πειτε καμια γνωμη πριν το πεταξω στον τοιχο

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHOUxjd3lsU3hZTnc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHSEtvTkFvWjhIVUU/view?usp=sharing

 

φιλε εγω ειχα το απλο νοτε 4 κ ηταν μετρια η μπαταρια αλλα τωρα που πηρα το νοτε 4 με την κλομπαλ βερσιον και snapdragon δεν υπαρχειιιι η μπαταρια... καθε φορα 2 με 2,5 μερες κανω για να το φορτίσω κ χθες εκλεισα 3 μερες κ ωρες λειτουργίας οθονης 8.30 κ ειχα ακομα 13% μπαταρια....στην ουσια καθε 10% μπαταριας βγαζει 1 ωρα ανοιχτή οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοτευτει πληρος στο θεμα μπαταριας , Redmi Note 4 Global EU με την official Rom (android 7) η αυτονομια για 4100 ειναι ΜΑΠΑ!

 

Πειτε καμια γνωμη πριν το πεταξω στον τοιχο

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHOUxjd3lsU3hZTnc/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B-XONNvJg8CHSEtvTkFvWjhIVUU/view?usp=sharing

 

Το Android System σε τόσο μεγάλο ποσοστό προϊδεάζει για κάποια κολλημένη διεργασία. Εξασφάλισε ότι δεν εκκρεμούν ενημερώσεις εφαρμογών ή συστήματος και κάνε μια επανεκκίνηση. Επιδέχεται περισσότερο ψάξιμο, αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δεις σημαντική βελτίωση μετά από το reboot.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορτηση ειναι , μιση μερα

 

Και τρελαίνεσαι από τη πρώτη κιόλας μέρα; Ούτε η μπαταρία έχει στρώσει ούτε ο Kernel έχει "καθίσει". ;)

 

Στη τελική αποκλείεται να έχεις δει καλύτερη αυτονομία εκτός και αν είχες κανένα κινητό τύπου mi max ή lenovo p2.

Link to comment
Share on other sites

Το Android System σε τόσο μεγάλο ποσοστό προϊδεάζει για κάποια κολλημένη διεργασία. Εξασφάλισε ότι δεν εκκρεμούν ενημερώσεις εφαρμογών ή συστήματος και κάνε μια επανεκκίνηση. Επιδέχεται περισσότερο ψάξιμο, αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να δεις σημαντική βελτίωση μετά από το reboot.

μπα, τρία τέτοια κινητά έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα όλα το Android system τόσο είναι εάν δεν χρησιμοποιείς το κινητό. πρώτο πρώτο είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει εμενα τα κοκκινα γραμματα που λεει κλομπαλ βερσιον αλλα αυτο τον κωδικό 2016102 που λενε δεν το γραφει πουθενα σε εμενα..
Κοίτα πίσω στο κουτί στην ετικέτα.7d3f5730afeaf1195afaeaa214c09d03.jpg
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...