Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, παιδιά; Θα του είμαι ευγνώμων.

σκρουτζομαγαζο στην Σωκράτους ομόνοια ψάξε το τζαμακι εμένα μια χαρά καθησε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σκρουτζομαγαζο στην Σωκράτους ομόνοια ψάξε το τζαμακι εμένα μια χαρά καθησε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Είμαι από επαρχία και πρέπει δυστυχώς να το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Guys, με aosp ή αλλη καστομ, εκτος μιυι, πως τα πάει σε αυτονομία? Έχει παραπάνω?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το παρήγγειλα από εδώ, τελικά. Πήρα τηλέφωνο, μου απάντησε κατευθείαν η κοπέλα, σχεδόν χωρίς να προλάβω να την ρωτήσω, ότι έχει το Global edition με κόκκινα γράμματα στο κουτί, καθώς και τον κωδικό 2016102. Μάλλον το ρωτάνε πολλοί.

 

Πήρα επίσης κι αυτή τη λεπτή θήκη σιλικόνης.

 

Σε δύο, το πολύ τρεις μέρες θα το έχω σπίτι.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιο (και από πού) γυαλί προστασίας οθόνης να πάρω. Σ' αυτό το site έχει αυτό, αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό και δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν ταιριάζει στο κινητό και δεν του αφήνει κενά. Αν όντως ήμουν σίγουρος ότι του έκανε, θα το έπαιρνα κι αυτό κι ας είναι λίγο ακριβό.

Έχει κανείς κάποια εμπειρία απ' αυτό το τζαμάκι;

Ή έχει να μου προτείνει κάποιο να παραγγείλω, το οποίο να ταιριάζει στο κινητό χωρίς κενά και περιθώρια;

 

Θα έρθει το κινητό και δεν θα το χρησιμοποιώ γιατί δεν θα έχει τζαμάκι προστασίας, θα φοβάμαι μήπως γρατζουνιστεί ή χαραχτεί η οθόνη του - και το χρειάζομαι γιατί η δουλειά μου είναι τέτοια που ανακατεύομαι με πέτρες, χώματα κλπ, και κάτι να περάσει μέσα στην τσέπη που το έχω, θα έχει φόβο να πάθει ζημιά. Στη συσκευασία, υποθέτω, δεν έχει κάτι για την οθόνη, έτσι δεν είναι;

 

Για τσεκάρετε:

Ένα

Δύο

Τρία

 

Ή να μην παώ καν σε full screen;

Το ξέρω, είναι πολλές οι ερωτήσεις - απλά, θα με βοηθούσε πολύ η οποιαδήποτε γνώμη.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το παρήγγειλα από εδώ, τελικά. Πήρα τηλέφωνο, μου απάντησε κατευθείαν η κοπέλα, σχεδόν χωρίς να προλάβω να την ρωτήσω, ότι έχει το Global edition με κόκκινα γράμματα στο κουτί, καθώς και τον κωδικό 2016102. Μάλλον το ρωτάνε πολλοί.

 

Πήρα επίσης κι αυτή τη λεπτή θήκη σιλικόνης.

 

Σε δύο, το πολύ τρεις μέρες θα το έχω σπίτι.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποιο (και από πού) γυαλί προστασίας οθόνης να πάρω. Σ' αυτό το site έχει αυτό, αλλά μου φάνηκε λίγο ακριβό και δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν ταιριάζει στο κινητό και δεν του αφήνει κενά. Αν όντως ήμουν σίγουρος ότι του έκανε, θα το έπαιρνα κι αυτό κι ας είναι λίγο ακριβό.

Έχει κανείς κάποια εμπειρία απ' αυτό το τζαμάκι;

Ή έχει να μου προτείνει κάποιο να παραγγείλω, το οποίο να ταιριάζει στο κινητό χωρίς κενά και περιθώρια;

 

Θα έρθει το κινητό και δεν θα το χρησιμοποιώ γιατί δεν θα έχει τζαμάκι προστασίας, θα φοβάμαι μήπως γρατζουνιστεί ή χαραχτεί η οθόνη του - και το χρειάζομαι γιατί η δουλειά μου είναι τέτοια που ανακατεύομαι με πέτρες, χώματα κλπ, και κάτι να περάσει μέσα στην τσέπη που το έχω, θα έχει φόβο να πάθει ζημιά. Στη συσκευασία, υποθέτω, δεν έχει κάτι για την οθόνη, έτσι δεν είναι;

 

Για τσεκάρετε:

Ένα

Δύο

Τρία

 

Ή να μην παώ καν σε full screen;

Το ξέρω, είναι πολλές οι ερωτήσεις - απλά, θα με βοηθούσε πολύ η οποιαδήποτε γνώμη.

 

Γνώμη μου, με 50€ παραπάνω θα το έπαιρνες από την infoquest και θα ησουν ησυχος απο πολλές πλευρές, όσον αφορά τη θήκη, αυτές τις σηλικονης είναι παντελώς της πλάκας, σε μία βδομάδα θα ειναι πηγμένο στη σκονη μέσα και αν ταιριαζουν κιολας οι εγκοπές της θήκης με το κινητό, η καλύτερη θήκη που θα μπορούσες να του παρεις ειναι της nillkin, ψαξε και θα δεις για τι θηκες μιλαμε, κ συνηθως ολες δινουν και τεμπερ γκλας μαζι.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου, με 50€ παραπάνω θα το έπαιρνες από την infoquest και θα ησουν ησυχος απο πολλές πλευρές, όσον αφορά τη θήκη, αυτές τις σηλικονης είναι παντελώς της πλάκας, σε μία βδομάδα θα ειναι πηγμένο στη σκονη μέσα και αν ταιριαζουν κιολας οι εγκοπές της θήκης με το κινητό, η καλύτερη θήκη που θα μπορούσες να του παρεις ειναι της nilkin, ψαξε και θα δεις για τι θηκες μιλαμε, κ συνηθως ολες δινουν και τεμπερ γκλας μαζι.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Πάντως, 50€ είναι αρκετά λεφτά παραπάνω. Και σε τι εννοείς πως θα ήμουν ήσυχος, από τη στιγμή που όντως θα είναι global edition με την 800άρα;

Για τη θήκη, με διαβεβαίωσε η υπάλληλος πως ταιριάζει απόλυτα. Φαντάζομαι οι nilkin που προτείνεις θα είναι ακόμα ακριβότερες, έτσι δεν είναι;

Όσον αφορά τη σκόνη, αν την καθαρίζω τη θήκη μια φορά τη βδομάδα, μια χαρά δεν θα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Πάντως, 50€ είναι αρκετά λεφτά παραπάνω. Και σε τι εννοείς πως θα ήμουν ήσυχος, από τη στιγμή που όντως θα είναι global edition με την 800άρα;

Για τη θήκη, με διαβεβαίωσε η υπάλληλος πως ταιριάζει απόλυτα. Φαντάζομαι οι nilkin που προτείνεις θα είναι ακόμα ακριβότερες, έτσι δεν είναι;

Όσον αφορά τη σκόνη, αν την καθαρίζω τη θήκη μια φορά τη βδομάδα, μια χαρά δεν θα είναι;

Μια χαρά έκανες φίλε μου το κεφάλι ήσυχο το έχεις ήδη αφού είναι global version και δε πέταξες και άλλα 80€ για πλάκα. Η διάφανη θήκη μιας και πήρα 2-3 βρωμιζει εύκολα και κιτρινίζει και να τη πλένεις δε καθαρίζει. Απλά αν πάρεις αρκετές με 1$ απο κάνα aliexpress θα τις αλλάζεις οπότε χαλάνε και μια χαρα. Τώρα από δω με 7€ η αλήθεια είναι δεν αξίζουν μια.

Αλλά από Ελλάδα δυστυχώς η τιμές είναι στο θεό γυαλακια και τέτοια μόνο από ebay/ali δυστυχώς που βρίσκεις με 1-2$. Αυτό που γράφεις είναι πανάκριβο για μη full σε πιάνει ούτε όλη την οθόνη ουσιαστικά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Σημερα απεκτησα προβλημα με το κινητο. Ξαφνικα δεν αναγνωριζει κανενα δικτυο wifi. Ενω με data μπαινω κανονικα, δεν βλεπει κανενα wifi. Εκανα 5-6 φορες επανεκινηση αλλα δεν. Ειμαι με την 8.2.10 global. Εχετε καμια ιδεα?

 

για κοίτα μήπως κατά λάθος το έχεις βάλει να βρίσκει μονο wifi στους 5ghz..

λογικά κάπου πρέπει να υπάρχει αυτή η επιλογή

Link to comment
Share on other sites

mplamplakas

Μην ακους πολλα και κανε οτι καταλαβαινεις. Το κινητο ειναι "της πλακας", οχι οτι δεν ειναι καλο, αλλα ειναι των 120 ευρω. Αν ειναι να δινεις αλλα 30 για σουπερ ντουπερ θηκη και ουαου τεμπερ γκλας και ψιψιψονια καλυτερα να παρεις κατι καλυτερο εξ αρχης με gorilla glass κτλ. Ειχα θηκη διαφανη του μισου ευρω στο S7 για 1+ χρονο και ηταν μια χαρα. Ναι βρωμιζει λιγο, ναι κιτρινιζει λιγο. Σιγα τα αβγα. Ειμαι εντελως κατα των θηκων γενικα, θεωρω οτι το κινητο (και δη ενα τοσο φτηνο) ειναι για να το χαρεις εσυ και οχι ο επομενος. Ας γρατζουνιστει λιγο η πλατη και ας ξεθωριασει, δεν παθαινει τπτ.

 

Τζαμακι να παρεις, γιατι το ΝΟΤΕ 4Χ χαραζει πολυ ευκολα λογω απουσιας gorilla. Απο τα 3 που δειχνεις δεν βλεπω διαφορα, οποτε παρε το φτηνοτερο και σιγουρεψε οτι ταιριαζει και δεν ειναι για το 4αρι το μη global.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Πάντως, 50€ είναι αρκετά λεφτά παραπάνω. Και σε τι εννοείς πως θα ήμουν ήσυχος, από τη στιγμή που όντως θα είναι global edition με την 800άρα;

Για τη θήκη, με διαβεβαίωσε η υπάλληλος πως ταιριάζει απόλυτα. Φαντάζομαι οι nilkin που προτείνεις θα είναι ακόμα ακριβότερες, έτσι δεν είναι;

Όσον αφορά τη σκόνη, αν την καθαρίζω τη θήκη μια φορά τη βδομάδα, μια χαρά δεν θα είναι;

Εννοείται καλά έκανες και το πήρες απο Ελλάδα και από το Σκρουτζ.

Σιγά μην δώσουμε τόσα φράγκα παραπάνω.

Από το συγκεκριμένο μαγαζί έχω πάρει 3 και όλα ήταν global version.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά σε όλους και από μένα...απο χτες έχω και εγω το 4/64 global και έχω κάποιες απορίες....

1. είχα την εντύπωση ότι έχει μεταλλική πλάτη αλλά έχει πλαστική με αποτέλεσμα να μην κολλάει στην μαγνητική βάση του αυτοκινήτου που έχω!!!! Υπάρχει κάποιο κόλπο πχ με θήκη μαγνητική να στερεώνεται σε μαγνητική βάση;;

2. Στις ρυθμίσεις "μην ενοχλείτε" μπορώ να βάλω μόνο μια ώρα για να μην χτυπάει το κινητό πχ το βράδυ...πως μπορώ να προσθέσω και μεσημέρι;;;

3. οι θήκες τύπου flip πχ αυτή μπορεί να κάνει το κινητό να λειτουργήσει μέσα από το παραθυράκι;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Λέω, τελικά, να πάρω αυτό το tempered glass, αφού, απ' ό,τι καταλαβαίνω, δεν θα είναι και το τέλος του κόσμου να έχει και κάποιο, απειροελάχιστο φαντάζομαι, περιθώριο. Έτσι, και δεν θα δώσω πολλά (αφού τα έσκασα στη θήκη) και πιστεύω θα κάνω τη δουλειά μου. Έχω την εντύπωση πως αφού αναφέρει πως είναι Τζαμάκι Γυαλί Προστασίας Xiaomi Redmi Note 4/Note 4X, θα ταιριάζει στο κινητάκι.

Link to comment
Share on other sites

να Εισαι σιγουρος οτι ειναι για γκλομπαλ, το ξαναλεω. Επειδη τα ειδα απο κοντα, το 4 το απλο και το 4χ, ειναι ακριβως τα ιδια αλλα αντιστροφα. Δηλαδη το 4αρι εχει το λεντ ειδοποιησης στα δεξια, ενω το 4χ στα αριστερα. Πρεπει να εισαι σιγουρος πριν παραγγειλεις.

 

Α και επειδη ρωτησες, το τηλεφωνο ερχεται με ζελατινα που μπορεις να κρατησεις μεχρι να σου ερθει το τζαμακι. Ειναι λιγο θολη, αλλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις για λιγες μερες κατα τη γνωμη μου.

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Πάντως, 50€ είναι αρκετά λεφτά παραπάνω. Και σε τι εννοείς πως θα ήμουν ήσυχος, από τη στιγμή που όντως θα είναι global edition με την 800άρα;

Για τη θήκη, με διαβεβαίωσε η υπάλληλος πως ταιριάζει απόλυτα. Φαντάζομαι οι nilkin που προτείνεις θα είναι ακόμα ακριβότερες, έτσι δεν είναι;

Όσον αφορά τη σκόνη, αν την καθαρίζω τη θήκη μια φορά τη βδομάδα, μια χαρά δεν θα είναι;

 

Καθόλου ακριβότερες, γκουγκλαρεις θήκη nillkin για Xiaomi Redmi Note 4, είναι ότι καλύτερο υπάρχουν. Όσο για την info quest, απλά τα τηλέφωνα από αυτήν αγορασμένα στην Ελλάδα θα περνούν και τις αναβαθμίσεις MIUI πιο γρήγορα. Η θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις αν χρησιμοποιείς cosmote το wificall.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου ακριβότερες, γκουγκλαρεις θήκη nillkin για Xiaomi Redmi Note 4, είναι ότι καλύτερο υπάρχουν. Όσο για την info quest, απλά τα τηλέφωνα από αυτήν αγορασμένα στην Ελλάδα θα περνούν και τις αναβαθμίσεις MIUI πιο γρήγορα. Η θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις αν χρησιμοποιείς cosmote το wificall.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ενημερώνουν γραπτός από την πρώτη στιγμή που παίρνεις το κινητό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που το στηρίζεις ότι της ινφο θα παίρνουν πιο γρήγορα updates?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Σε ενημερώνουν γραπτός στην αρχή όταν παίρνεις το κινητό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

να Εισαι σιγουρος οτι ειναι για γκλομπαλ, το ξαναλεω. Επειδη τα ειδα απο κοντα, το 4 το απλο και το 4χ, ειναι ακριβως τα ιδια αλλα αντιστροφα. Δηλαδη το 4αρι εχει το λεντ ειδοποιησης στα δεξια, ενω το 4χ στα αριστερα. Πρεπει να εισαι σιγουρος πριν παραγγειλεις.

 

Α και επειδη ρωτησες, το τηλεφωνο ερχεται με ζελατινα που μπορεις να κρατησεις μεχρι να σου ερθει το τζαμακι. Ειναι λιγο θολη, αλλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις για λιγες μερες κατα τη γνωμη μου.

 

Πραγματικά, σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Έχεις κανά λινκ να μου δώσεις για το σωστό τζαμάκι; Γιατί φοβάμαι μήπως κάνω κανά λάθος και το αγοράσω τσάμπα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έχει Samsung.

Ποιά θεωρείται καλύτερη από τις τρεις;

 

οι samsung και sony μαλλον.Απο τα τεστ που εχω δει η samsung εχει πιο καλα χρωματα το πρωι και η sony καλυτερη photo το βραδυ.

 

Για την omnivision δεν εχουν υποθει πολλα,παιζει σε λιγα κινητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ενημερώνουν γραπτός στην αρχή όταν παίρνεις το κινητό.

Τρελη παπατζα.

Απο που κι ως που θα παιρνουν πιο γρηγορα αναβαθμισεις?! Απο το xiaomi-miui.gr την ελληνοποιημενη unofficial chinese που πρεπει να εισαι ξεκλειδωτος και με twrp,ισως.Και αυτη δεν παιρνει ota updates κιολας,κατεβαζεις μονος σου και φλασαρεις ολη τη rom.

 

Αλλα την official την rom θα την παιρνεις μαζι με ολους μας! Δεν ειναι κυρ-Μπαμπης η Xiaomi να την δινει σε καποιους πιο γρηγορα!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά σε όλους και από μένα...απο χτες έχω και εγω το 4/64 global και έχω κάποιες απορίες....

1. είχα την εντύπωση ότι έχει μεταλλική πλάτη αλλά έχει πλαστική με αποτέλεσμα να μην κολλάει στην μαγνητική βάση του αυτοκινήτου που έχω!!!! Υπάρχει κάποιο κόλπο πχ με θήκη μαγνητική να στερεώνεται σε μαγνητική βάση;;

2. Στις ρυθμίσεις "μην ενοχλείτε" μπορώ να βάλω μόνο μια ώρα για να μην χτυπάει το κινητό πχ το βράδυ...πως μπορώ να προσθέσω και μεσημέρι;;;

3. οι θήκες τύπου flip πχ αυτή μπορεί να κάνει το κινητό να λειτουργήσει μέσα από το παραθυράκι;;

Φιλε πες πως μας κανεις πλακα ετσι; Η πλατη ειναι μεταλικη αλλα οχι χυτοσιδηρος δεν ειναι πλυντηριο καποιο κραμα αλουμινίου που φυσικα δεν μαγνητιζεται. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πες πως μας κανεις πλακα ετσι; Η πλατη ειναι μεταλικη αλλα οχι χυτοσιδηρος δεν ειναι πλυντηριο καποιο κραμα αλουμινίου που φυσικα δεν μαγνητιζεται. :)

τι να σου πω φίλε μου....το προηγούμενο κινητό είχε μεταλλική πλάτη και "κολλούσε" τόσο καλά στην μαγνητική βάση που με δυσκολία έβγαινε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν βγάζω άκρη.

Προσπαθώ να διαλέξω ένα τζαμάκι να ταιριάζει στο κινητό και δεν μπορώ να βρω με σιγουριά τίποτα που να αναφέρει ξεκάθαρα πως είναι συμβατό με το Xiaomi Redmi Note 4 Global Version.

Βρίσκω πολλά για το 4Χ αλλά όχι για το 4 Global Version, μόνο πολύ λίγα, τα οποία είναι και πανάκριβα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Θέλω να το έχω (έστω παραγγείλει) μέχρι να έρθει το κινητό (μου είπαν Πέμπτη θα το έχω στα χέρια μου, τελικά).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν βγάζω άκρη.

Προσπαθώ να διαλέξω ένα τζαμάκι να ταιριάζει στο κινητό και δεν μπορώ να βρω με σιγουριά τίποτα που να αναφέρει ξεκάθαρα πως είναι συμβατό με το Xiaomi Redmi Note 4 Global Version.

Βρίσκω πολλά για το 4Χ αλλά όχι για το 4 Global Version, μόνο πολύ λίγα, τα οποία είναι και πανάκριβα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Θέλω να το έχω (έστω παραγγείλει) μέχρι να έρθει το κινητό (μου είπαν Πέμπτη θα το έχω στα χέρια μου, τελικά).

 

Η Global Version για να βρεις τζαμακι που κολλαει; οτι να ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά, δεν βγάζω άκρη.

Προσπαθώ να διαλέξω ένα τζαμάκι να ταιριάζει στο κινητό και δεν μπορώ να βρω με σιγουριά τίποτα που να αναφέρει ξεκάθαρα πως είναι συμβατό με το Xiaomi Redmi Note 4 Global Version.

Βρίσκω πολλά για το 4Χ αλλά όχι για το 4 Global Version, μόνο πολύ λίγα, τα οποία είναι και πανάκριβα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Θέλω να το έχω (έστω παραγγείλει) μέχρι να έρθει το κινητό (μου είπαν Πέμπτη θα το έχω στα χέρια μου, τελικά).

 

Απειρα προστατευτικα οθονης.

https://www.mythiki.gr/memvranes/xiaomi/xiaomi-redmi-note-4-4x.html

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

να Εισαι σιγουρος οτι ειναι για γκλομπαλ, το ξαναλεω. Επειδη τα ειδα απο κοντα, το 4 το απλο και το 4χ, ειναι ακριβως τα ιδια αλλα αντιστροφα. Δηλαδη το 4αρι εχει το λεντ ειδοποιησης στα δεξια, ενω το 4χ στα αριστερα. Πρεπει να εισαι σιγουρος πριν παραγγειλεις.

 

Α και επειδη ρωτησες, το τηλεφωνο ερχεται με ζελατινα που μπορεις να κρατησεις μεχρι να σου ερθει το τζαμακι. Ειναι λιγο θολη, αλλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις για λιγες μερες κατα τη γνωμη μου.

 

Η Global Version για να βρεις τζαμακι που κολλαει; οτι να ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απειρα προστατευτικα οθονης.

https://www.mythiki.gr/memvranes/xiaomi/xiaomi-redmi-note-4-4x.html

 

Στο "να είσαι σίγουρος ότι είναι για γκλόμπαλ" που μου έγραψε ο φίλος πιο πάνω κολλάει...

 

Και, εντάξει, όχι κι άπειρα, τρία είναι...

Το ένα 7€, το άλλο 9€, και το τρίτο 14€...

Πιστεύω, τσιμπημένα για τζαμάκια.

 

Για να τα βάλω κάτω:

Μου πρότεινες να αγοράσω infoquest +50€

Nilkin θήκη γύρω στα 13€

Τζαμάκι πες ότι έπαιρνα αυτό των 7€.

Θα μου έβγαινε γύρω στα 240-250€ συνολικά.

 

Ειλικρινά, δεν το αναφέρω για να ειρωνευτώ, αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις πως δεν μπορώ να δώσω τόσα λεφτά (μακάρι να μπορούσα), οπότε βολεύομαι με κάτι "λιγότερο".

 

Και, αλήθεια, σ' ευχαριστώ που δίνεις χρόνο να απαντήσεις.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...