Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος μπορεί να μπει να δει αν παίζει 60fps η εφαρμογή του YouTube?

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk

 

Ναι. Κανονικότατα 1080p60.

Link to comment
Share on other sites

Για πες από που και πόσο;
Από public στα 200 ευρώ με ένα κουπόνι που είχα και με τιμολόγιο. Φαντάζομαι αυτό θα είναι της infoquest?

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από public στα 200 ευρώ με ένα κουπόνι που είχα και με τιμολόγιο. Φαντάζομαι αυτό θα είναι της infoquest?

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE) using Tapatalk

 

Εξυπακούεται

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα, προσπαθώ να περάσω από Global Stable (8.2.10.0) σε Global Dev.

Τη latest dev δεν την δέχεται, και διάβασα ότι θέλει πρώτα να πας σε Marshmallow dev. Κατέβασα dev 7.2.16, πάλι δεν τη δέχεται (cannot verify update, you can only flash dev from stable - wtf, είμαι ήδη σε stable!)

 

Παλιότερα το είχα κάνει και αυτήν την είχε κάνει verify κανονικά απλά δεν προχώρησα στην εγκατάσταση.

 

Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα, προσπαθώ να περάσω από Global Stable (8.2.10.0) σε Global Dev.

Τη latest dev δεν την δέχεται, και διάβασα ότι θέλει πρώτα να πας σε Marshmallow dev. Κατέβασα dev 7.2.16, πάλι δεν τη δέχεται (cannot verify update, you can only flash dev from stable - wtf, είμαι ήδη σε stable!)

 

Παλιότερα το είχα κάνει και αυτήν την είχε κάνει verify κανονικά απλά δεν προχώρησα στην εγκατάσταση.

 

Ιδέες;

 

Εγώ με ξεκλείδωτο bootloader πηγα από global stable 8.2.10.0 σε global dev την τελευταία κατευθείαν.

Τη πέρασα με το mi flash σε fastboot mode.

Εννοείται ότι κατέβασα fastboot rom

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ξεκλείδωτο bootloader πηγα από global stable 8.2.10.0 σε global dev την τελευταία κατευθείαν.

Τη πέρασα με το mi flash σε fastboot mode.

Εννοείται ότι κατέβασα fastboot rom

 

Εγώ προσπαθώ μέσα από το Updater app...

Κάποιο λινκ για fastboot rom και οδηγίες?

 

θνξ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κόλλημα στην Ελλάδα από 4/6 είδα νέο status "held by custom", με πιάσανε; Κλαπς

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα, προσπαθώ να περάσω από Global Stable (8.2.10.0) σε Global Dev.

Τη latest dev δεν την δέχεται, και διάβασα ότι θέλει πρώτα να πας σε Marshmallow dev. Κατέβασα dev 7.2.16, πάλι δεν τη δέχεται (cannot verify update, you can only flash dev from stable - wtf, είμαι ήδη σε stable!)

 

Παλιότερα το είχα κάνει και αυτήν την είχε κάνει verify κανονικά απλά δεν προχώρησα στην εγκατάσταση.

 

Ιδέες;

Τσέκαρε το αρχείο που κατέβασες.

Μου έβγαζε κι εμένα αυτό το σφάλμα, είχα κατεβάσει αρχείο για το MTK μοντέλο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! Έχει τύχει σε κάποιον να μην ανανεώνεται η ώρα στο widget του ρολογιού;

 

φαντάζομαι σε όλους :D πρέπει να πας μέσα στις ρυθμίσεις στις άδειες και να βάλεις αυτόματη έναρξη στην εφαρμογή της ώρας που θέλεις και πλέον ανανεώνεται κανονικά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση,εγώ δεν θέλω να μπλεξω με ρομ και τέτοιες διαδικασίες.Αν πάρω το γκλομπαλ από σκρουτζομαγαζο τι γίνεται με τις ενημερώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση,εγώ δεν θέλω να μπλεξω με ρομ και τέτοιες διαδικασίες.Αν πάρω το γκλομπαλ από σκρουτζομαγαζο τι γίνεται με τις ενημερώσεις;

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/15053/Xiaomi.html?o=xiaomi

 

Δλδ απο ολα αυτα πιο διαλεγοθμε το 1ο η το 3ο ?

 

Thnx

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/15053/Xiaomi.html?o=xiaomi

 

Δλδ απο ολα αυτα πιο διαλεγοθμε το 1ο η το 3ο ?

 

Thnx

 

Το τρίτο είναι το Global.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Α ευχαρηστω για την απαντηση ... γιατι κα τα 2 λενε για snapdragon 625 ...κ τα δυο εχουν Ελληνικο μενου ... ?

 

Ίδια είναι εκτός του ότι το Global έχει επιπλέον τη Β20 μπάντα στο 4G και ευρωπαικό φορτιστή.

Το απλό έχει κινέζικο και θέλει αντάπτορα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα.

Μόλις το πήρα κι εγώ μετα από Note 4 της σαμσουνγκ...πάλι σε Note 4 πήγα δηλαδή :lol:

 

Θέλω να ρωτήσω άν έχει ταχεία φόρτιση μιας και δεν βρίσκω κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα.

Μόλις το πήρα κι εγώ μετα από Note 4 της σαμσουνγκ...πάλι σε Note 4 πήγα δηλαδή :lol:

 

Θέλω να ρωτήσω άν έχει ταχεία φόρτιση μιας και δεν βρίσκω κάτι.

 

Οχι δεν εχει. Τωρα αν ο cpu την υποστηριζει αλλα ο kernel οχι (το συνηθιζει η Xiaomi στην Redmi σειρα) με πιανεις αδιαβαστο.

Link to comment
Share on other sites

Το υποστηριζει ο 625 αλλα οχι ο κερνελ. Ξερει καποιος αν υπαρχει μοντα για αυτο?

Ειναι απο τα πραγματα που μου λειπουν στο τηλεφωνο.

 

Επισης ενα αλλο που εχω προσεξει αν το εχει προσεξει κανεις, εναι οτι οταν παω να παιξω netflix πολλες φορες στην αρχη κανει ενα τριξιμο απο το ηχειο για 0,2 δευτερολεπτα πριν ξεκινησει η ταινια. Και το κανει και σε τυχαιες στιγμες (ενω το ηχειο δεν ειναι ενεργο θεωρητικα πχ σε αναμονη. Ακουγεται λιγο σα στατικος ηχος). Ξερει κανεις τι ειναι? Εχω αρχισει να πιστευω οτι μας παρακολοθουν οι κινεζοι. :lol:

Edited by ewssonaht
Link to comment
Share on other sites

Για δες στους χδα αν εχει βγει κατι για ταχεια φορτιση

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα.

Μόλις το πήρα κι εγώ μετα από Note 4 της σαμσουνγκ...πάλι σε Note 4 πήγα δηλαδή :lol:

 

Θέλω να ρωτήσω άν έχει ταχεία φόρτιση μιας και δεν βρίσκω κάτι.

 

Το SoC υποστηριζει αλλα η συσκευη οχι.Θελει συγκεκριμενη σχεδιαση για να αντεξει το εξτρα ρευμα και την εξτρα θερμοτητα,την οποια δεν εχει.

 

Δεν υπαρχει μοντα γι αυτο.

Και να ενεργοποιητο στο kernel θα εκαιγε πραγματα στη συσκευη,απο το usb port μεχρι το τηλεφωνο το ιδιο.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

από gps πως πάει ; γιατί το σκέφτομαι για αγορά

 

σφαιρα μου φαινεται.Σε 5 sec κλειδωνει μεσα στο σπιτι εμενα χωρις να εχω πειραξει τιποτα με gps fix apps και τετοια.

Και σε ''device only'' mode.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...